Близките ми са ужасени...

  • 3 740
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
от това, че искам таткото да ражда с мен!
Можело да искам да викна, нещо да се поизкривя от болките и т.н. и щяло да ми бъде неудобно от него и да си усложня раждането...
Свекърва ми и останалите от "вражеския" контингент направо се смаяха от желанието на съпруга ми да дойде с мен в родилното живот и здраве.
Гледат на мен  като на садист! Shocked
Знам че това си е наша работа, но просто ме е яд. Много ме дразнят. Twisted Evil
Предполагам, че и при някои от вас е имало тъпи изказвания от роднини Sad

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Цитат на: Alexa
от това, че искам таткото да ражда с мен!
Можело да искам да викна, нещо да се поизкривя от болките и т.н. и щяло да ми бъде неудобно от него и да си усложня раждането...
Свекърва ми и останалите от "вражеския" контингент направо се смаяха от желанието на съпруга ми да дойде с мен в родилното живот и здраве.
Гледат на мен  като на садист! Shocked
Знам че това си е наша работа, но просто ме е яд. Много ме дразнят. Twisted Evil
Предполагам, че и при някои от вас е имало тъпи изказвания от роднини Sad

 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Тези хора в кой век живеят?!?!?!?!?!?
Щом съпругът ти иска, нека да идва и хич да не се връзвате на разни врели-некипели!

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О не ми говори зароднините УЖАС СА, направо ми иде да  ги гръмна #2gunfire Защо се месят там където не им е работа.  Close  И ние с мъжа ми искахме да сме заедно като раждам, но тъпите лекари не ме оставиха на мира докато не ме разобедиха. Пък и така болеше, че не ми се спорише повече с тях. Най накрая склоних и сега съжалявам. Но пък от друга страна мъжа ми едвали щеше да издържи на гледката. Ама да не те плаша спирам до тук. Не им се давай, правете каквото решите, а пък вражеския лагер да се пукат от яд, че не ги слушате. #Splat

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 424
Каквото и да ти казват щом двамата сте си решили така-нямя никакво значение какво мислят роднините.Донякъде са прави ,но щом вас не ви притеснява...

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Imp  Imp  Imp   и  Hands Fist Ама да не би те да раждат??? Това си е вашето бебче, вие решавате!

# 5
  • Мнения: 2 655
НЕ. Простотията няма граници. Embarassed
Разбира се, че ще е с теб, ами къде да е на друго място в бара ли?
Нали заедно сте го правили?
А на теб като ти се вика ще викаш... Само да знаеш колко помага да си повикаш на воля.
Съпругът ми присъства на раждането. Пиши му ЛС, той ще ти разкаже. Тук се гледа с лошо око, ако таткото не присъства. Аз в болките /без епидурал/ чувах само неговият глас и изпълнявах неговите команди. Той ми държеше краката /тук няма магаре/. Сряза пъпната връв. Много е вълнуващо, а и сега е съпричастен с отглеждането. Всеки миг, в който е у дома е с нея. Ходят и на разходка двамата, мият се, къпят се и т.н.
А на родата, можеш да им теглиш една .... възпитано с усмивка или нещо от рода:"Мамо /свеки/ аз не мога да се справя без него и т.н."
ЛЕКО РАЖДАНЕ.
КЪСМЕТ. Wink

# 6
  • Мнения: 5 647
Това в крайна сметка си е ваше решение и едва ли свекито може да влияе....

# 7
  • Мнения: 2 099
Абе я Hands Fist що не ги проводиш по дяволите.........Разбира се,че трябва да е с теб таткото,да не е от комшията това дете .Нашия татко беше с нас,преряза пъпната връв и сега е много горд дето има такава жена герой като мен Sunglasses
А за викането,абе викай си на воля,аз си мислех,че крещях до бога,ама ми каза,че не било много зле.......... Laughing  Laughing
Решете си само вие двамата мила,късмет и всичко добро до края Stuck Out Tongue

# 8
  • София
  • Мнения: 2 209
Я си гледай спокойствието и не им се връзвай. Щом двамата с таткото го искате, останалите нямат думата.
Ние хич и не сме споделяли, че мъжът ми ще присъства на раждането, именно за да се предпазим от разни забележки. Чак после той гордо им го съобщи - как щерката първо него видяла, като излязла на бял свят Wink . И само някой да понечи да каже нещо против, той веднага го парира - няма нищо срамно, живот се ражда!
Хайде, после да разкажеш как татито се е справил / за теб знаем че ще си отличничка Grinning /!

# 9
  • Мнения: 8 769
Хи хи ...наскоро братовчедка ми ми разказа историята от нейното второ раждане (преди около 14-15 години). Тогава бе немислимо таткото да влезе да гледа как жена му ражда, дори и да си заплати. Но, съпругът й тогава бе лекар-стажант, та от тази гледна точка проблем нямаше.
Да, ама братовчедка ми от болки (а и не само, просто цялата й бременност бе такава) си повръща здраво, до последно! И израждащата акушерка, в един от прмеждутъците между контракциите й казала през зъби: "Как смееш да допуснеш мъжа ти да те гледа в такова положение!" #Cussing out #Bad Talk  #Crazy   Shocked  Shocked От тези думи ли, от гледката като цяло ли, не знам, но бъдещия доФтор не устоял и си излязъл...след 2-3 напъна се родил сина му....
та така....много от лекарите и помощния персонал тук все още не разбират тези "модерни" времена, не съм учудена за разни свекъри и подобни.
Alexa, решението е изцяло ваше. Може би е било по-добре да не уведомявате вражеския лагер за това решение, или да го направите, когато всичко е приключило Wink
Простотията по хората ходи, не по гората.... Sunglasses

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, в случая мисля като Туфи-какво си тръгнала да ги уведомяваш за нещо, което си е Ваша работа, а и все още не се е случило.
Аз нямам никакво намерение да им казвам-тя свекърва ми ще прокара път, за да си защити детето от евентуален нервен срив.
Пък и незнам как е по другите болници, но там, където ще раждам има изискване да му вземат проба за разни бактерии от носа и ако се окаже положителна, а не може да се махнат в рамките на оставащото време, няма да го пуснат така лесно.
Тъй че тупайте си топката, правете си, каквото се решилри, пък да става, каквото ще.

# 11
  • Мнения: 1 680
Вие пък защо им казахте? Нямаме никакво намерение да им казваме, за да избегнем подобни коментари.
В чужбина цялата рода присъства, включая децата, а тук... Не, че приемам това за нормално, де.
Не се притеснявайте, дръжте си на своето и винаги се подкрепяйте така. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 142
Разбирам те напълно, за роднините! Аз също смятам че бащата трябва да присъства на раждането на детето, да ти бъде опора и поне малко да е съпричастен на болката. (защото си боли, колкото и да е леко раждането, а аз ти пожелавам НАЙ-ЛЕКОТО И БЕЗПРОБЛЕМНО РАЖДАНЕ!) Не се притеснявай, отстоявай позицията си, щом таткото иска, не позволявай да го разколебават. Може би са ви казали, че ако не дай Боже има някакви усложнения, ще изведат таткото и той няма да е подложен на "ужас" (успокой "вражеския" отбор!) А таткото повярвай ми ще бъде много по-щастлив след това, а ти ще му бъдеш още по-ценна! Но не го карай насила, просто го подготви така, че той сам да вземе решението да бъде до теб! Предполагам че той е притеснен от това което му предстои, поне моя мъж се страхуваше ужасно, припада само да види инжекция или капка кръв!  Blush  Sick  ooooh!  Crazy

# 13
  • Мнения: 2 567
Радвам се, че сте решили да сте заедно!Мъжът ми беше непрекъснато до мен, не съжалявам нито аз, нито той. За него беше също толкова важно и радостно да види и гушне дъщеричката си 5 мин след раждането, колкото и за мен!
Леко раждане  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 6 206
Да духат супата! Twisted Evil
Моят мъж не присъстваше, защото в тази болница няма такава опция, но свекито, да е жива и здрава, беше неотлъчно до мен. И добре че беше тя, направи болката някак си по-поносима, държеше ми ръката през цялото време, носеше ми вода, въобще чувствах се много спокойна и духовно подкрепена, ако мога така да кажа. Добре, че беше тя! Взимай си мъжа и си гледайте живота!

# 15
  • Мнения: 1 800
Аз раждах секцио със спинална упойка, бях в съзнание по време на секциото, а мъжа ми беше допуснат по негово желание да гледа и да снима през една стъклена преграда. През цялото време ми пращаше въздушни целувки и ми правеше разни физиономии и ми беше много по-леко. Бях много притеснена и неговото присъствие ми действаше страшно успокоително, някак си знаех, че като той е там всичко ще е ОК, така и беше.

# 16
Ако той е убеден, че иска да е с теб в този момент - няма какво да му мислите и да се съобразявате с мненията на други хора! С моя съпруг още от началото на бременността се бяхме разбрали, че няма да присъства на раждането и не съм му се сърдила или убеждавала - просто това не е за всеки. С мен през цялото време - от предродилна зала до края на самото раждане беше снаха ми и винаги ще съм й благодарна за това!!! Присъствието и подкрепата на близък човек в този момент е от голямо значение и полза. Вземете решението двамата и ако намерите за необходимо - уведомете роднините  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 530
Това мъжът да присъства явно все още е рядкост в България и затова ваште роднини сигурно реагират така остро. Но просто не им обръщай внимание. Според мен сте взели най-доброто решение, щом и двамата сте щастливи с него. Ето виж какво беше написал нашия тати за преживяването си по време на раждането (точка 5):
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=527

Сега пак ще е с мен и дори сме решили раждането да е вкъщи за да е още по-съкровен и 'наш' момента. Явно съм попаднала на добри роднини и приятели, защото досега никой не ме е обявил за луда или да се е изказал негативно. Даже напротив, всички чакат с нетърпение и се надяват нещата да минат както ги плануваме. Леко раждане!

# 18
  • Мнения: 3 200
Изборът е ваш, какво се ужасяват, нали няма те да присъстват

# 19
  • Мнения: 3 116
Нашият татко също иска да присъства и ще присъства. Пък за роднините каквото искат да си мислят и да говорят. Всъщност ние нищо не сме коментирали с тях и не знам как ще реагират, но както и да реагират за мен няма значение. Нали аз ще раждам, а не те  #Crazy

# 20
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да бе - той мъжа ти не ти се вре между крака - то това бебе си го за4енала като  хм Дева Мария - пу 4е мръсно нещо - да гледа!!!!! Simple Smile  Wink  Embarassed  
Хи4 да не се връзваш на разни му там баби , дядовци , лели стринки каки и про4ие..... мъжа ти ако иска да влиза да влиза , моя каза 4е било страхотно  и току що го питах и каза 4е и на второто , третото , петото ако трябва ще присъства .....
1-во - обикновено ти го слагат до главата , и нищо от "онази мръсна 4аст" не се вижда
2-ро - си по сигурна
3-то  - ако пук пререже пъпната връв и му дадат да подържи бебето ,ама 100% 4е нищо друго няма да го интересува
 удари ги тези баби с някои аргумент  или им кажи 4е си много модерна и това сега е новата мода Simple Smile !!!!
 има наистина един  момент ,4е може да не издържи мъжлето на гледките -  все пак кръв се лее Wink

# 21
  • Мнения: 4 414
не мога да разбера какво и е на жената на "положението" като ражда, че мъжът и да е неприлично да я гледа #Shocked  #Shocked
хич не се занимавай да им обясняваш защо и как. има неща, които не подлежат на обсъждане от родата и това определено е едно от тях!

# 22
  • Мнения: 143
Ми то едно време не е било прилично и мъжа да ни вижда голи, да вземем пак да си облечем нощниците по време на секс? : )))
На мен и през ум не ми е минало да уведомявам нито свеки, нито майка ми по въпроса, не знам дали ще има възможност, ама ако има - докторите разрешат ще присъства, и определено няма да питам свеки дали може!

# 23
  • Мнения: 1 072
Да, наште пък се побъркаха като казах, че ще раждам вкъщи. Свекър ми заяви, че добре тогава, обаче то било женска работа раждането, щяла свекърва ми да дойде докато раждам, а мъжа ми да си е в хола с него и другото дете. Аз чак се притесних, че вярно ще го направят... Ама слава богу се размина...

# 24
  • Мнения: 1 246
Нашият татко присъства от на4алото до края,и не сме съжалявяли за това,той беше удивен,о4арован и нищо не му се видя грозно или гадно Stuck Out Tongue И още щом видя бебека се влюби в нея,това е нещо,което трябва да се преживее Stuck Out Tongue
Но явно в БГ.все още има предрасъдъци за това,тук няма нищо по-нормално от това таткото да присъства,даже е 4удно,ако го няма до майката Stuck Out Tongue
Направете както сте си решили,ще видите,4е си заслужава Stuck Out Tongue
Наистина оба4е има татковци,които не издържат до край,та ако стане така,ще излезе,на моя приятелка мъжът не издържа и излезе.А таткото стои до главата ти,така 4е нямя да  види "подробности".
 Stuck Out Tongue Късмет и кураж,леко раждане Stuck Out Tongue

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хахаааа:)))
ама как моля ти се ще допуснеш мъжът ти да те види как викаш и се напъваш..пък може и да си повърнеш....(на мен ми се случи първия път)........
егати хората!!!
може би трябва да пазиш в тайна от него, че ходиш до тоалетната, че си духаш носа и си махаш космите......

майчице!!!:)
щом има желание, нека дойде....!!!
а роднините....по-добре да замълчат в такива случаи...

леко раждане и дано това ви сплоти още повече...Simple Smile)!!!!

# 26
  • Мнения: 1 771
Хич не се впрягай на околните. Най важно е ти и съпругът ти да сте в съгласие. Щом има желание чудесно, ще ти бъде подкрепа в този важен за двама ви момент. Околните нямат думата при решаване на вашите въпроси, могат да ви дадат съвет, но дотам. Всякакви други коментари са излишни. Дръжте се един за друг двамата и единствено значение за теб да бъде желанието на твоя любим, и значение за него да има само твоето желание.

# 27
  • Мнения: 444
Нашият татко също беше с мен на три от ражданията и не съм имала проблеми с роднините, но нямаше и да допусна да се бъркат където не им е работа.Щом е присъствал на зачеването, защо да не го направи и на раждането, ако той самият го желае.

# 28
  • София
  • Мнения: 938
Ако знаеш колко ме беше яд че се наложи секцио....Таткото беше повече от разочарован. Хич не ги слушай, разбира се, че трябва да е с теб. Нашият татко искаше дори на операцията да влезе, ама не го пуснаха.  Imp

# 29
  • Мнения: 637
И аз съм голям привърженик на присъствието на таткото в залата - ми така, де, иначе ще пие с приятели. Laughing  Laughing  Laughing

Нашият татко не само присъства, ами дори ми направи второто секцио - Туфи, казвам го специално за тебе, да ти подскажа, че има и друг биологичен вид доктори, които не бягат от отговорност. Laughing  Laughing  Laughing

# 30
  • Мнения: 444
Цитат на: mkp
Ако знаеш колко ме беше яд че се наложи секцио....Таткото беше повече от разочарован. Хич не ги слушай, разбира се, че трябва да е с теб. Нашият татко искаше дори на операцията да влезе, ама не го пуснаха.  Imp

А, нашия го пуснаха и двата пъти.Наистина, той е лекар, но сестра ми също роди секцио и съпругът и присъства.

# 31
  • Мнения: 823
И моят мъж се точи още от сега, че ще присъства на раждането. Каза, че иска той да среже пъпната връв  Grinning Много съм ''за'' таткото да присъства на раждането. Пък и малко тежичко да му се стори на мамите дето раждат да не им е леко? Хич не слушайте роднините, а си действайте така, както на вас ви харесва.  Grinning Упех!

# 32
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
В такива моменти е хубаво да нямаш роднини наблизо ...
Нашия татко беше с нас и беше супер, помагаше ми с контракциите, даваше ми сок, занесе бебето да го теглят и мерят  Laughing ... Няма по-подходящ човек от бащата да е до теб в този момент. Макар че и разказа на PoljaSp е много сладък, много хубаво че се разбират така със свекито, слатно свеки е случила  Laughing ...

# 33
  • Мнения: 967
Бабата на мъжа ми като разбрала, че ще се присъства възкликнала: "Ама то е много страшно, недей да ходиш", а той и отвърнал:"Точно, защото е страшно бабо, не мога да оствя Нели да е сама"
Това е адекватната реакция. А който не разбира даси гледа работата. Аз съм много щастлива, че съпругът ми беше с мен в този момент!

# 34
  • Мнения: 2 242
Имах същият проблем, даже с познати и приятели – като кажем за решението ни и реакцията едно 90% е една - щял да угасне любовният пламък, да ме притеснява присъствието му, да го травмира гледката ... "бе вие сигурни ли сте ?!!!!" и разни такива. Почти ме бяха разубедили.
Добре че попаднах на няколко теми във форумите (тук и в дира) – е я прочетете да видите какво се казва разлика в манталитета! За хората в “цивилизованите” държави (уф че мразя това определение) първо е въпрос на личен избор - никой не си позволява да го коментира! При нас ако не си дадеш мнението нещо не е наред.
Второ – раждането е напълно естествено събитие, което никой не крие или пък да се ужасява и срамува от него! Боже като слушам разни хора чак ме става гнус – от варианта за криенето на бременността до недомлъвките за “онова нещо” ( раждането)! Бабата, представете си, ми направи забележка че съм си снимала шкембето и съм го показвала?!
Е как да не ми е странно да чета постинги, които разказват с гордост за споделените мигове на раждането, за красотата и неповторимостта на цялото това ВЗАИМНО преживяване .... а даже има разкази за присъстващи роднини и приятели ! ...

Но дори да сте направили своя избор, нормално е да имате и колебания. Аз още имам притеснения и ги споделям  вече само мъжа си – взаимно си помагаме. В края на краищата и решението и последствията са си единствено наши ! “Съветниците” ги уволнявам по бързата процедура  #Sniper

# 35
  • Мнения: 6 315
Само мога да се радвам, че мъжът ти е решил да присъства на раждането на бебето ви. Не обръщайте внимание на останалите! Важните сте вие двамата и бебето!

# 36
  • Мнения: 317
Не им обръщай внимание , и при мен така се получи  , гледаха като замаяни като обявихме решението си, и аз така се подразних И на финала пак си стана така както си решихме , аз раждах Секцио и мъжа ми беше там и снимаше с камера...и аз се чуствах по спокойна

# 37
  • Мнения: 2 784
Аз например за себе си бях сигурна,че не искам мъжът ми да е с мен.Виждал ме е в много ситуации,но при раждане се случва да се изпуснеш,или да повърнеш,и т.н.,просто не исках да ме гледа такава...А и единия и без това ще го боли,защо и другия да страда като вижда как любимото му същество се мъчи и не е способен да помогне... И тъй,в деня в който родих се обадих на мъжа ми,че ме слагат на системи,но са ми казали,че едва ли ще родя същия ден и той успокоен отиде на рожден ден в брат си.Два часа и половина по-късно се обади майка ми и аз и казах,че имам болки,но са ми казали,че не са достатъчно силни и едва ли ще родя днес.Тя каза:"Идвам.Ако си добре,ще излезеш да те видя,ако не-ще чакам."Обадила се на мъжа ми,но той решил,че след като 1 раждане продължава с часове няма смисъл да идва.2 часа по-късно родих.Мъжа ми разбра ,когато му се обадих,и то трябваше да излезе на балкона за да ме чуе.Майка ми още стоеше в студа навън.Но наистина се ядосах едва когато ме изписаха и го чух да разправя по телефона колко лесно съм била родила и как раждането било толкова просто,че вече съм била искала второ.Едва тогава разбрах колко много съм му спестила,за да не страда "горкичкия" заедно с мен.Следващия път,купон,ли... Imp  Imp  Imp Плътно с мен в залата,пък да види колко е просто Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Наскоро един татко беше изказал подобно мнение в "Семейство" и пак много се изнервих #Sniper Сега вече мисля,че всеки мъж трябва да присъства на раждането,както е присъствал на зачеването.

# 38
  • Мнения: 277
Не успях да изчета всички мнения, но искам и аз да споделя...
Аз никога не съм се замисляла за такъв вариант, защото при мен секциото е наложително. Според мен има различни хора - някои мъже не искат да присъстват и не трябва да бъдат насилвани, защото може да има обратен ефект. Но щом вие сте решили и мъжът ти го иска - поздравявам ви за това решение, давайте смело и да не ви пука  Simple Smile
Само накратко ще разкажа нещо. Един мой колега - чужденец - сподели следното: "На раждането на дъщеря ми не присъствах, но бях до жена си при раждането на сина ми. И до ден днешен отношението ми към двете ми деца е различно. Не обичам дъщеря си по-малко, но като погледна сина си винаги си спомням раждането му и го чувствам някак по-близък"
Надявам се това да е още едно "ЗА" вашето решение  Simple Smile
Леко раждане и прекрасно здраво бебче ти желая!

# 39
  • Мнения: 143
Цитат на: Tsvety
Аз например за себе си бях сигурна,че не искам мъжът ми да е с мен.Виждал ме е в много ситуации,но при раждане се случва да се изпуснеш,или да повърнеш,и т.н.,просто не исках да ме гледа такава...А и единия и без това ще го боли,защо и другия да страда като вижда как любимото му същество се мъчи и не е способен да помогне... И тъй,в деня в който родих се обадих на мъжа ми,че ме слагат на системи,но са ми казали,че едва ли ще родя същия ден и той успокоен отиде на рожден ден в брат си.Два часа и половина по-късно се обади майка ми и аз и казах,че имам болки,но са ми казали,че не са достатъчно силни и едва ли ще родя днес.Тя каза:"Идвам.Ако си добре,ще излезеш да те видя,ако не-ще чакам."Обадила се на мъжа ми,но той решил,че след като 1 раждане продължава с часове няма смисъл да идва.2 часа по-късно родих.Мъжа ми разбра ,когато му се обадих,и то трябваше да излезе на балкона за да ме чуе.Майка ми още стоеше в студа навън.Но наистина се ядосах едва когато ме изписаха и го чух да разправя по телефона колко лесно съм била родила и как раждането било толкова просто,че вече съм била искала второ.Едва тогава разбрах колко много съм му спестила,за да не страда "горкичкия" заедно с мен.Следващия път,купон,ли... Imp  Imp  Imp Плътно с мен в залата,пък да види колко е просто Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil
Наскоро един татко беше изказал подобно мнение в "Семейство" и пак много се изнервих #Sniper Сега вече мисля,че всеки мъж трябва да присъства на раждането,както е присъствал на зачеването.



100 % съм за!!!!!

# 40
  • Мнения: 2 596
Хич да не ти пука, отивай и си раждай заедно с мъжа. Не ги слушай изобщо.
Успех!!!

# 41
  • Мнения: 122
Само мога да се включа за "родата" от страна на мъжа ми.Не мога да понасям тъпите им разбирания от едно време.Хората са на около 50 години и са обиколили бая свят, но това не им пречи да бъдат ограничени до мозъка на костите си!!! Само да споделя : когато родих и се прибрахме с Нико вкъщи, свекър ми донесе яйца домашни и ми каза, ЧЕ ТРЯБВАЛО ДА КЪПЯ БЕБЕТО С ТЯХ #Shocked Можете ли да си представите!!!!!!Направих за две стотинки. #2gunfire  Аз съм много своенравна и не отбирам много от чужди мнения, но понякога би трябвало. Но извинете ДА КЪПЯ БЕБО С ЯЙЦА????????

# 42
  • Мнения: 922
Искрено ти съчувствам...
Това за свекървите - ами не очаквай никакво разбиране от тяхна страна (поне аз моята нищо добро не съм видяла, но не е тук момента да разказвам патилата си и това, че едвам отървах живота си и този на детенцето си от лапите й )...
Постарай се да ги игнорираш от ежедневието си и мислите си...
След дълго страдане, със съпругът ми спряхме да говорим с неговите родители на каквито и да е теми, свързани с нас. Засега това ги държи по-далеч от здравето ни.
А що се отнася до това таткото да присъства на раждането - и аз мисля, че това трябва да го въведат задължително (особено, когато траят контракциите  Wink )... Ние с Татишон сме решили, че ако има и най-малка възможност ще раждаме заедно .
Стискам палци, миличка, и не се предавай, сега е момента да въдвориш ред
Поздрави

# 43
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Slavi
Имах същият проблем, даже с познати и приятели – като кажем за решението ни и реакцията едно 90% е една - щял да угасне любовният пламък, ....

Нали ако беше така в цяла Европа + Америка + предполагам повечето страни на земята щяха да имат само по едно дете...

# 44
  • София
  • Мнения: 39 827
ако сега се поддадете после ще бъде "това дете трябва да се гледа така", "това не трябва да правиш", 'ама не точно така" и т.н. Примерите са доста. решението си е ваше

# 45
  • Мнения: 883
О, я на родата, щом сте решили- направете го. Аз иначе съм против, бащата да присъства на раждането и не бих го направила, но напоследък все повече двойки предпочитат това и не съм чула някой да е умрял, или пък да се е развел, защото е гледал как ражда жена му. Може би даже в предродилна няма нищо неестествено, таткото да държи ръката на мама.

# 46
  • Мнения: 1 422
Цитат на: Alexa
Свекърва ми и останалите от "вражеския" контингент направо се смаяха от желанието на съпруга ми да дойде с мен в родилното живот и здраве. Sad


Как пък ти дойде да им обясняваш желанието си. Имаш си съпруг, той ще или не ще присъства, само с него обсъждаш! Това е моята политика за абсолютно всичко! Моето семейство е мъжът до мен, другите са "бившо" семейство и нямат нито думата, нито мястото в нашите си неща!!!!

И лично бих ги смотала доста сериозно - да си знаят мястото! Що за нахалство!

# 47
  • Мнения: 263
Alexa, мъжът ми присъстваше на моето раждане. Ако не беше той до мен нада ли щях да се справя толкова добре. Помоща му беше безценна. Беше свидетел на всичко. Аз се притеснявах в началото да не би да му прилопшее пт гледката, но единственото нещо, което му изкара акълите беше слагането на епидуралната упойка (иглата е доста внушителна)  Laughing

Тука, при раждане мъжът е част от екипа. Гинеколога дава инструкции какво да прави и буквално го въвличат в целия процес. Тук също така бащите остават в болницата до изписването на родилката (ако той пожелае, естествено). Предоставят се условия той да спи в стаята на родилката (тук всяка родилка си има собствена стая) , осигуряват му безплатно кафе и достъп до "стола" на болницата.  Мъжът ми беше много впечатлен от раждането и какви усилия то коства на една жена. След раждането гледа на мен като на божество и само ми повтаря колко съм велика, прекрасна и ненагледна  Grinning  Така, че въобще не се колебай, ами мъж ти да си присъства на раждането. Според мен е безумие докато една жена ражда мъжа и да обикаля кръчмите и да се напива вместо да е до нея в един от най-трудните и моменти. Раждането не е един гнусен процес, а най красивото нещо на света! Така, че тея теории за гадната гледка и тем подобни могат да бъдат развивани и поддържани само от едни прости хора с много ниско интелектуално ниво  #Crazy

# 48
  • Мнения: 4 629
Дори и ужасени близките ти ще трябва да приемат това, което ти и съпругът ти решите. Щом искате да сте заедно те няма как да ви спрат Grinning Леко раждане ти желая!

# 49
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Alexa
Предполагам, че и при някои от вас е имало тъпи изказвания от роднини Sad

Дааа, питаха таткото "Иии какво ще правиш там?" Thinking  Laughing  Laughing  Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 2 864
Цитат на: Tinka79
И ние с мъжа ми искахме да сме заедно като раждам, но тъпите лекари не ме оставиха на мира докато не ме разобедиха. Пък и така болеше, че не ми се спорише повече с тях. Най накрая склоних и сега съжалявам. Но пък от друга страна мъжа ми едвали щеше да издържи на гледката.


ето това е и аз исках но после се отказах
едва ли щеше да издържи Mr. Green

# 51
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Щом съпругът ти иска да е с теб, няма нищо по-хубаво. После трудно се разказва какво е правило бебето (дъщеря ми например, веднага след като излезе, си лапна пръста) и други подобни. В болницата, където раждах и двете деца няма възможност бащата да присъства и затова в къщи не сме го обсъждали. На мен ми се щеше да е там, ама него май малко го е страх (като сме говорили след това).

# 52
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние още не сме го съобщили на свекърите, но очаквам подобна реакция. Миналата неделя ходихме с мъжа ми на училище Ма-ма и като разбраха свекървата се хвана за главата и каза "Божке!", а свекърът попита "Те тия гледали ли са деца, щом разбират толкоз"! Не ми се мисли какво ще кажат, като разберат че таткото ще присъства/е присъствал (може и постфактом да стане, че не ми се слушат словоизлияния)... Най-важното сте вие, хора, които разбират от всичко дал Господ, важното е да не ги оставиш да ти са качат на главата.

Общи условия

Активация на акаунт