Баща ми ни отказа дома си

  • 5 474
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 656
Съгласувала съм всичко, но със съпруга си. С кой още според теб трябва да го съгласувам, с целия свят ли?
А с основния човек, породил писанията ти съгласува ли го?
Ако не си - тогава няма причина да се сърдиш. Има право да си обидена от ситуацията, но това не променя нещата.

Може ли прокурор, който трябва да е наясно с човешката природа да разсъждава толкова детински, или това, че ти е болна тема от детинтво те кара да възприемаш нещата по този начин?
Май нещо не схващаш 3а какво става въпрос и даваш тъпи определения  Twisted Evil
Тъпи са твойте размисли по темата. Изобщо на всички, които се вързвате на подобни истории. Самата тема е едно оплакване, защото една жена, която е майка и прокурор не би трябвало да иска съвети чрез форум, би трябвало сама да може да прецени ситуацията. Направо е смешна цялата ситуация. Жената не иска съвет, за нея не е толкова важно дали трябва или не трябва да ходи на бала. За нея е важно да се оплаче и да получи съчувствие.

Да, съчувствам и, но с това се изчерпват нещата. Да си прецени кое и е важното в живота - работата (да ходи 6 месечна командировка с малко дете - всъщност кой ще го гледа докато тя работи) или личния живот. Вярно е, че трябва да се търси компромисен вариянт, но простата логика ме навежда на мисълта, че има нещо, което не е така съвсем.

АЗ отдавна съм се дистанцирала от семейството на родителите ми, и главната причина затова е, че си имам собствено семейство, и заради това се занимавам само с проблемите в него, а не с проблемите на родителите ми и роднините ми. Когато ми се оплакват изслушвам ги за да им олекне, но решенията си ги взимат сами и не търсят моето мнение за неща, които не ме засягат пряко.
Нямам  претенции към имоти, нямам претенци и да живея при тях. Въпреки че са ми родители.

# 31
  • Мнения: 945
Аz пък не раzбирам някои неща... Ти zащо искаш точно там да живееш? Абстрахирай се от факта, че това е домът на сина на мащахата ти.

Това си е чужд дом, в който вече някой живее и ти искаш да се настаниш там с едно малко дете zа 6 месеца. Иzвинявай, ама ако ства въпрос zа моя дом, аz не бих била супер въудушевена. Друг е въпросът, че аz НИКОГА не бих молила zа такова нещо. Моето спокойствие е най важното и не бих се настанила в чужда къща било то zа 1 ден или zа 6 месеца (беz zначение на свекърва, тъща, брат, сестра или приятели). На мнение съм, че съвместното съжителство води само до ненавист.

От друга страна раzбирам мащахата ти. Като се настаниш при сина и определено ще въzникнат драzги и ти като по въzрастна ще се чустваш в правото си да го "командваш". Аz бих zащитавала детето си от такива набеzи. И все пак не става дума zа 1 ден, а zа 6 месеца.

Всеки гледа от собствената си камбанария. Понякога преди да помолим zа нещо би било по добре да се zамислим дали няма да "притесним" другите с нашите молби. Никога не zабравяй, че никой нкому не е длъжен. Дори отношенията майка дете са свърzани с много такт и компромист.

# 32
  • Мнения: 508
На Кронки жена му, а3 оставам с впечатленито, че ти не проумяваш, 3а какво точно се търси мнение по темата, но няма 3начение и не искам да спамя и вли3ам в спор.
Тук не се иска мнение по отношение на професията и, отглеждането на детето, а на толкова трудните отношения родители-деца. Особено и когато родителите са ра3ведени и вече имат нови семейства.
И а3 съм търсила такава помощ по форумите, но не да се оплаквам, а да чуя, как другите виждат нещата и как те биха постъпили.
Моля те да не се 3аяждаме и отклоняваме от темата, която е о3аглавена" Баща ми ни отка3а дома си"

# 33
  • Мнения: 656
Аз не съм дете на разведени родители.
Въпреки това не и минава през ум идеята да живея у тях, защото са ме възпитали, че родителите са длъжни на децата до 18годишна възраст. След това е въпрос на желание дали родителите ще помагат на децата.

Просто възпитание и разбирания.
Не се отклонявам от темата - не разбирам от какво толкова се жалва заради това, след като не е останала на улицата? Оставя мъж за 6 месеца, кой ще и гледа детето докато работи? И защо заминава с детето?

Ако жената и е отказан подслон, и наистина няма къде да живее - тогава разбирам. Но всичко остнало за мен са капризи.
Попитах вече дали това, че е дете на разведени родители не и променя реалността на преценката - знам че е болезнено за дете, оставя белег, но не променя реалността.
Баща ми си има жена, живее си живота с нея и това няма общо с мен. Идват ми на гости, когато имам нужда от помощ им се обаждам, но те по никакъв начин не са ми длъжни. Получавала съм и откази за помощ, но не го смятам за ненормално - в крайна сметка всеки си има живот.

При това не става дума за 1-2 седмици а за 6 месеца...

# 34
  • Мнения: 742
.... отиде коня у ряката.  Sunglasses  В спора се раждала истината, казват.  Ама тя истината да не е една за всички я? Затуй, не се напушвайте много  Peace

Noel, виждаш че хората постъпват различно в такива ситуаци, така че действай както прецениш- все нящкой ще ти каже че грешиш, а друг- че си права...

Сложни са тези кръвни връзки.

# 35
  • Мнения: 6 472
на Кронки жена му ти не само, че не схаващаш за какво иде реч, ами даже не искаш да го направиш Tired Случайно да е питала "кой ще ми гледа детето като е болно, защото тате отказа" и "редно ли е да си зарежа мъжа в София а аз да замина за 6 месеца" ????? Никъде не ги прочетах тези въпроси. Ти що се буташ да да ги нищиш? Нейния живот ли живееш, нейното дете ли гледаш, нейната работа ли работиш, в нейната ситуация ли си та прецени така нещата или какво????
Изобщо не става въпрос за това къде ще живее. Ми тя може да има възможност и в палат да се настани! Попитала е баща си дали може да отседне в родната къща, той е отказал. Е точно в това е проблема! Когато един човек ти е близък или приятел, ти трябва да можеш да разчиташ на него, когато имаш нужда. От поведението на баща и става ясно, че тя на него не може да разчита. Еми боли! Без занечние какъв е точно е повода и дали си в безисходица - винаги боли, когато те изостави човек, който си смятал за близък!
И едва ли идеята на темата е да търси съчувствие. По скоро ситуацията за бала е такава, че наистина едобре да чуеш и чужда мнение, за да може да си свериш часовника и да не се юрнеш да взимаш тъпи инпулсивни и първосигнални  решения.  Много ясон, че не сме ние тези ,които ще и дадем акъл какво да прави и че тя обезателно ще се юрне да се съобразява с мнението на мнозинстовот.

# 36
  • Мнения: 926
Ноел, има поговорка "кръвта вода не става", той е твой баща, уважавай го, хората се променят, отчуждават се, в Западна Европа и САЩ например за да отидат на гости се обаждат предварително питат може ли не може ли, мисля че той може би възприема техния манталитет, особено ако жена му е чужденка. Макар че сме българи аз също се обаждам и питам удобно ли е да отида на гости, на никой не мога да разчитам, освен на себе си.
За бала не знам, може би да отидеш за малко и ако не ти е приятно да си тръгнеш, но лично аз бих срещала дъщеря си с дядо й, не мога да й го отнема, той е нейният дядо, какъвто и да е, мисля че тя трябва да го познава, когато порасне сама ще реши да поддържа или не връзка с него. Хайде не му се сърди толкова, той не ти е длъжен с нищо. Дано ти мине скоро.  bouquet

# 37
  • Мнения: 656
лулу!
Опитвам се да си представя ситуацията, затова се зачудих и за детето. А ти опита ли се да си представиш цялата ситуация, а не само това, което авторката е представила?
Абе аз се мислех за лековерна, ама вие май ме надминавате...

# 38
  • София
  • Мнения: 3 679
Разбирам ,че си обидена - на брат си и на баща си, на мащехата си също ....
Но според мен ще ти е по-добре ако си на квартира- сама казваш ,че така няма да се съобразяваш с никого...
...Относно бала на брат ти: има време до тогава,може и да ти размине ,може и още да си обидена- ще поживееш-ще видиш.Засега те съветвам да оставиш нещата така- не отказвай поканата. Като дойде времето,на място ще прецениш как да постъпиш и как да се държиш ....
 Hug

# 39
  • France
  • Мнения: 726
И психолог да беше, авторката преди всичко е човек с емоции и чувства. Това че е прокурор не значи, че е безчуствена. Професията няма нищо общо тук.
Малко хора го знаят, но ще споделя нещо много лично, дори да се срамувам от постъпката на баща си ( лека му пръст!).
Когато забременях живяхме при татко, защото беше след инсулт. Той ни помоли да живеем при него, а и аз се разкъсвах между две къщи. Бях към третия месец бременна, преди Коледа, той идва и ми заявява, че трябва да му плащаме наем! Това при положение, че плащахме всички сметки и храната. Грижите и отделното готвене за него не се брои. Аз му заявих, че не е редно, че плащаме всичко и аз го гледам и търпя миризмата на ужасните му евтини цигари.
Той заяви да се махаме! Демонстративно прибра цялата посуда, изключи печката, не ми даваше да се къпя. Едвам изкарахме 5 дена, докато намерим квартира по Нова година. Аз треперех от нерви заради отношението му.
Накратко, той изгони бременната си дъщеря на улицата посред зима.

# 40
  • Мнения: X
Налага ми се да замина в провинцията за 6 месеца...Не знам какво да правя?
Детето ми преди 2 дни претърпя операция, а аз освен операцията претърпях и огромни разочарования от страни на моите родители. Какво да правиш - не му имай доверие повече. Това не пречи да имате отношения. Имай отношения с него, но не го считай за приятел.
П.п.Самотна майка съм. Това, че е оставил жена с малко бебе на времето не му прави чест - само по себе си говори много. Не се стягай. Имам приятелка без баща - страхотен човек е. Постигнала го е сама и с малко помощ от майка си.
П.п.2. И моят баща не ми се е обаждал откак стана ясно, че на сина ми - година и 3 месеца е детето - ще му правят операция. Ама не ми дреме - да се оправят там.

# 41
  • Мнения: 656
И психолог да беше, авторката преди всичко е човек с емоции и чувства. Това че е прокурор не значи, че е безчуствена. Професията няма нищо общо тук.
Малко хора го знаят, но ще споделя нещо много лично, дори да се срамувам от постъпката на баща си ( лека му пръст!).
Когато забременях живяхме при татко, защото беше след инсулт. Той ни помоли да живеем при него, а и аз се разкъсвах между две къщи. Бях към третия месец бременна, преди Коледа, той идва и ми заявява, че трябва да му плащаме наем! Това при положение, че плащахме всички сметки и храната. Грижите и отделното готвене за него не се брои. Аз му заявих, че не е редно, че плащаме всичко и аз го гледам и търпя миризмата на ужасните му евтини цигари.
Той заяви да се махаме! Демонстративно прибра цялата посуда, изключи печката, не ми даваше да се къпя. Едвам изкарахме 5 дена, докато намерим квартира по Нова година. Аз треперех от нерви заради отношението му.
Накратко, той изгони бременната си дъщеря на улицата посред зима.
Точно това визирам - едно е да те изгонят бременна, без осигурено жилище и т.н. Друго е да искаш да се натресеш някъде и да ти откажат.
Пише, че има съпруг, има жилище и ще замине командировка - т.е. нещо за службата, при това не и осигуряват квартира. Като майка на дете под 3 годинки може изобщо да откаже командировката (като прокурор би трябвало да има достатъчно познания в материята), но тя не само че приема без да е попитала дали може да изкара там тези 6 месеца, но и се жалва, когато тази услуга и е отказана.
За теб го разбирам. Представям си целия ужас и страх, който си изживяла, направила те е състрадателна, но се опасявам че в случая е нещо от рода на "болен здрав носи"

# 42
  • Мнения: 794
Noel,
според мен братчето е ревнало заради "терена" и изобщо не се е замислило за взаимоотношенията с баща ви...
Посто може би поредната прищявка...

Лошото е , че баща ти е взел такова лекомислено решение.

Според мен просто не си дават сметка како значи това за теб.


Отиди на бала, ако демостративно ти покажат някакво недобро отношение, спокойно можеш да си отидеш и да не се обвиняваш после, че Моника няма контакт с дядо си!

# 43
  • Мнения: 3 367
и моите родители са разведени и явно съм доста голямо перде,но дори не би ми хрумнало да искам покрив от 1овек който не се сеща да се обади за рождения ми ден
не си късам нервите с подобни неща,отдавна ми е на игнор,не искам,ама хи1,детето ми да бъде оби1ано и разо1аровано от подобен 1овек
на 18 г дете не бих се връзвала,той си има неговия си свят,рабира се 1е не иска сега тамън като е завършил у-ще и си има къща да му се вре дете в краката..бих пратила кати1ка и нещо малко за бала му,толкоз

# 44
  • France
  • Мнения: 726
Жената е накърнена от отношението на "близките " си. Коментарите не са за професията й и последствията от това, а за ЕГОИЗМЪТ В ХОРАТА.
Аз не бих отишла на бала, ако след доуточнуващ разговор с, първо брат ти, после с баща ти, пак получиш отказ.

Общи условия

Активация на акаунт