За ясновидството...

  • 3 216
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 472
Ами ровила съм се из квантовата физика и грам не откривам нищо общо с ясновидството. Кое точно от квантовата физика  визирате?

Jaly тези 9-10% се отнасят за мисловната дейност. Моъка има доста други функции или се лъжа?!


Аз винаги съм вярвала, винаги съм търсила други "измерения" и ще продължавам да го правя.

Аз така,  само дто при мен става въпрос наистина за измерения, а не за ясновидство и общи лафове.

# 31
  • Мнения: 2 677
Не мога да кажа, че тотално отричам ясновидстовото....
Може би проблемът, който ме кара все повече да се съмнявам, е това, че напоследък под път и над път се появиха какви ли не шарлатани, които се пишат "заслужил майстор на спорта".

# 32
  • Мнения: 2 863
лулу, много академично ще стане да навлизам навътре, но в най-общи линии макар да знаем коя част на мозъка, за какво отговаря, да можем да нарежем мозъка на филиййки  и да ги съхраняваме във формалдехин, не знаем страшно много неща...
Какво значи "мисловна дейност и други функции", цялостната психична дейност на човека се ръководи от мозъка- мислене, памет, възприятия, моторика, съзнателна и подсъзнателлна мисловна дейност......е след като употребяваш само една десета от тези си възможности - нещо, за което в науката няма спор, тогава как да бъдеш сигурен какво може или не може  човека?
Разбира се, че ако става въпрос за хилядите мургави гледачки или пък самозвани такива, които взимат по 20 лв на сеанс изобщо не иде реч, поне за мен въпроса засяга доказани такива способности и сме ли склонни да ги ценим или ще ги отричаме.
Мисля същото се отнася до астрологията- да се отрича само заради смешните хороскопи по вестниците или в нета, просто е  несериозно.
И понеже имам богат опит със собствената си "съновна дейност" никак не съм склонна да бъда така категорична и да кажа не вярвам, щото понякога ми се налага да вярвам....

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 14:37 от Jaly

# 33
  • Мнения: 1 849
Вярвам, че посещението при такива особи носи проклятие в живота на човека.
Преди години, синът ми беше на шест месеца имаше много странни симптоми и го приеха в болница и три дни беше с висока температура, три дни нямаше и пак отначало...чак скенер на главата му правиха. Слава на Бога, Той го изцели. След няколко месеца се срещам със свекърва ми и тя ми обяснява, че ходила при една жена, която се правела на православна християнка ходела палела свещи в църквата и там със светената вода незнамси какво...това става в Стара Загора. Въпросната особа казала, че синът ми има слаба имунна система и,  че братът на съпруга ми има проблеми с черния дроб. На следващата вечер синът и се обадил, че имал много жестока криза и до ден днешен има проблеми с черния дроб и вече не спортува и надебелява постоянно! Та на милата ми свекърва не мога да обясня, че тази жена не е предсказала какво ще се случи, а чрез чародейство го е предизвикала! От целия ни разговор май единственото което постигнах повече да не ми казва като ходи при такива хора, но винаги се моля над дрехите които ни подарява и разчупвам всякакви чародейства и "молитви" и проблеми  си нямам. Синът ми няма проблеми с имунната система, а личната ни лекарка казваше, че децата ми са едни от най-здравите и пациенти...
Това ми е мнението за ясновидството...
Бъдещи събития могат да бъдат предсказвани и от нечисти духове...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,вярвам.Има хора,които виждат неща ,които ни съпътстват в живота.Няколко дни след кончината ,на мой близък отидох при една жена,а тя позна датата на смъртта ,дори каза часа.Бях потресена.Има и "други"неща ,които не са за тези страници.Ще следя темата!

# 35
  • Мнения: 1 426
Вярвам в ясновидството, но не вярвам, че всички гледачки са ясновидки.
А иначе имам какво да разкажа. Майка ми, например, имаше някаква направо мистична връзка със сестра ми  и винаги вътрешно разбираше, когато й се случваха неприятности.
Свекърва ми гледа на кафе и вижда доста неща.
Аз самата много често знам какво ще ми кажат преди още да са го казали.
А сигурно има хора, които могат да предизвикат нещо, както казва migito, но това не противоречи на твърдението, че сигурно има хора, които могат да предскажат нещо. На едните им казват магьосници, на другите - предсказатели...

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А като стана дума за процентното ползване на мозъка, да попитам, доказано ли е, че ясновидците ползват повече от мозъка си, отколкото обикновените простосмъртни?

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не не вярвам. Не вярвам в ясновидство, медиуми, магии, астрология и всичко в този дух.
Конкретно за ясновидството - до момента никъде, никой нищо не ми е познал. Малкото случаи, в които някоя приятелка е успявала да ме замъкне за компания, не са ми познавали абсолютно нищо. Причината - нещата опират до психология и до "сътрудничество" на "жертвата". Като не се потвеждаш от догатките им и не даваш "нишани", способностите им много рязко секват. Не познавам човек, на който наистина да са му познали нещо точно и ясно за бъдещето, а не само да са му казали общи лафове, които в повечето случаи на всички се случват.
Също.

# 38
  • Мнения: 15 217
Та на милата ми свекърва не мога да обясня, че тази жена не е предсказала какво ще се случи, а чрез чародейство го е предизвикала!

migito,
Това сигурно ли е? newsm78
Изключвам магьосничеството от друга тема.

# 39
  • Мнения: 2 863
Аз определено избягвам да влизам в спорове по темата защото го намирам за безпредметно, но
А като стана дума за процентното ползване на мозъка, да попитам, доказано ли е, че ясновидците ползват повече от мозъка си, отколкото обикновените простосмъртни?
никъде не съм направила такава пряка връзка, а само се опитвах да кажа, че има една огромна неизследвана област и тя е свързана с човешкото съзнание и самосъзнание. Аз сънувам много, имам богат личен опит в това, дали кога и колко ми "казват" сънищата ми. Понеже неизбежно в подобни теми се засяга християнството (а това наистина не знам как става, но е страшно последователно)  и в друга подобна тема бях писала, че по логиката на православието сънищата са от лукавия...
Да но съвсем научно е доказано, че всички хора сънуват, просто в общия случай хората не помнят сънищата си, които могат да бъдат между 6-9 на брой в рамките на 8 часовото време за сън. 
Аз сънувах смъртта на майка си 3 дена преди това но, понеже категорично избягвам да тълкувам сънищата си, връзката между сънувано и реалност я направих , когато беше късно....

# 40
  • Мнения: 725
аз сьщо не вярвам ,но като бях на 23год един вьзрастен човек в едно кафене  /без да го познавам /ми каза на коя дата ще омьжа,на  сьпруга буквата и др.Казами че ше напусна работа и в петьк  и в понеделник ще почна нова .изобщо не повярвах ,но в петьк напуснах и в понеделник бях на нова работа и на 13 02се омьжих и буквата беше както той каза ,и сьщо че работи при военни,но не е военен.Да ама да ми беше казал да не се омьжвам за него  .
а иначе изобщо не вярвам на разни гледачки
я и още един случаи  бях в Шумен кв.Дивдядово и една жена която контактува с починали хора
ми каза --баба ти идва .и ми каза как е облечена/точно с дрехите както е погребахме/и ми порьча нещо т е.да се скарам на моята братовчедка че не изпьлни  нещо ,което и беше зарьчала.От кьде една жена в друг град може да знае за неща станали преди години?
значи  не всички са шарлатанки.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 22:40 от ra4eto

Общи условия

Активация на акаунт