За изневярата, ама от друг ъгъл

  • 13 429
  • 195
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 416
Изневерявали са ми. В брака си досега не съм се сблъсквала с такъв проблем. Моля се да не ми се налага...
Явно съм от егоистите, неспособни на всепоглъщаща любов, защото изневяра не мога да простя. Известно време търпях подобни унижения - бях тийнейджърка, неуверена, незряла и страшно влюбена и съумявах да преглъщам изневерите. Върховна глупост! И дори сега, почти десет години по-късно, още ми загорчава, като се сетя за тях. Определено са рани, които няма да зараснат.
Ако Георги ми изневери и разбера, сигурно няма да мога да живея повече с него. Много го обичам. Но съм заложила твърде много във връзката ни. И не мога да преглътна факта, че той я пожертвал с лека ръка. Какво го е подтикнало към изневяра - въобще не ме интересува.
Що се отнася до оправданията, че изневярата е неизбежна, заради нагон, това са пълни глупости. Щом аз мога да си владея страстите, и Георги може. Изкушения имам, не само сексуални. Но не им се поддавам, защото не искам да унищожа връзката си.
Наречете ме както искате, може и да съм егоист... Просто не мога да живея в лъжа и обида. Не бих поддържала брака си, само, защото е удобен.
А моногамия има. За десет години, откакто имам връзки с мъже и спя с тях, никога не съм изневерявала. Още 40 мога да си живея така...

# 181
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Изневерявали са ми. В брака си досега не съм се сблъсквала с такъв проблем. Моля се да не ми се налага...
Явно съм от егоистите, неспособни на всепоглъщаща любов, защото изневяра не мога да простя. Известно време търпях подобни унижения - бях тийнейджърка, неуверена, незряла и страшно влюбена и съумявах да преглъщам изневерите. Върховна глупост! И дори сега, почти десет години по-късно, още ми загорчава, като се сетя за тях. Определено са рани, които няма да зараснат.
Ако Георги ми изневери и разбера, сигурно няма да мога да живея повече с него. Много го обичам. Но съм заложила твърде много във връзката ни. И не мога да преглътна факта, че той я пожертвал с лека ръка. Какво го е подтикнало към изневяра - въобще не ме интересува.
Що се отнася до оправданията, че изневярата е неизбежна, заради нагон, това са пълни глупости. Щом аз мога да си владея страстите, и Георги може. Изкушения имам, не само сексуални. Но не им се поддавам, защото не искам да унищожа връзката си.
Наречете ме както искате, може и да съм егоист... Просто не мога да живея в лъжа и обида. Не бих поддържала брака си, само, защото е удобен.
А моногамия има. За десет години, откакто имам връзки с мъже и спя с тях, никога не съм изневерявала. Още 40 мога да си живея така...


Напълно подкрепям  newsm10

# 182
Roza66, много ми допаднаха всичките ти коментари!!! Аз съм на 28, с мъж-мечта и малко детенце. Точно като теб, аз дълбоко вярвам в нашата любов. Тя ми дава невероятно щастие и всеки ден съм благодарна за това, което имам. Не го приемам за даденост. Наслаждавам му се от все сърце... Една майка от квартала веднъж ми казаха: "Стига си го хвалила този твоя мъж! Всички са един дол дренки..." Аз само я попитах с какво тя не е доволна от своя, щом го приема като "част от общия дол дренки". Вярвам в любовта на живота си, защото не съм се омъжила "от страх да не остарея сама". Била съм наясно какво търся и понеже съм го открила, ценя го повече от всичко останало. Ежедневно му благодаря за това, че е част от мен... Усещането е наистина невероятно! Той не е моята половинка. Той е поне 2/3 от мен. Поздравявам те и ще се радвам да си пишем, защото ме трогна с постингите си.

# 183
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи уточнявам, че по принцип и аз съм от егоистите и не знам как бих преглътнала изневяра. Но мисля, че е грешка да се приема изневярата като обида, защото всъщност тя няма отношение към половинката. Примерно на мен ми се прииска да съм с някой друг просто заради тръпката. И това не означава, че нямам тръпка към постоянния партньор- просто тази е различна. Мъжа ми няма никакво отношение за това, че съм пожелала някой друг, нито пък забежката ми повлиява по някакъв начин на чувствата ми към него. Нещо повече- мога да преоткрия любовта си към него.

# 184
  • Мнения: 3 271
Azza, Лора, абсолютно се подписвам под това. Много пъти си казах мнението в тази тема. Никой не говори за идеални хора и подобни. Никой не мисли, че е възможно да не те привлече друг за толкова години... И все пак се надявам, че затова сме хора, да можем да контролираме такива неща. И да не унищожаваме ценна връзка заради единият секс. И не, не си представям да мога да преживея изневяра, дори само физическа. Дано не ми се налага да го изпитам, но самата мисъл ме убива. Не си представям да мога да изпитвам същото, което изпитвам към мъжа ми сега. Не само доверието, всичко ще се срине. Не си го представям и знам, че не бих могла да живея нормално с това.
Искрено се надявам живота ми да не ме опровергае  Praynig
И да, моногамия има. Поне за мен мога да гарантирам.

РЕНИ, за мен тази "тръпка" има даже много общо с текущата ти връзка. Аз лично не знам как бих гледала на партьора си след една такава "тръпка"... И да, определено мисля, че е обида към партьора ти. Особено, ако после се върнеш при него.

Изобщо не дискутирам случая, в който просто някой е открил по-голяма и по-истинска любов след като вече има семейство. Тогава не е изневяра за мен. Много е вероятно да има пак лъжа, но поне е единствена и последна. Не живееш с нея после...

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 17:20 от Millena

# 185
  • Мнения: 3 674
Roza66, много ми допаднаха всичките ти коментари!!! Аз съм на 28, с мъж-мечта и малко детенце. Точно като теб, аз дълбоко вярвам в нашата любов. Тя ми дава невероятно щастие и всеки ден съм благодарна за това, което имам. Не го приемам за даденост. Наслаждавам му се от все сърце... Една майка от квартала веднъж ми казаха: "Стига си го хвалила този твоя мъж! Всички са един дол дренки..." Аз само я попитах с какво тя не е доволна от своя, щом го приема като "част от общия дол дренки". Вярвам в любовта на живота си, защото не съм се омъжила "от страх да не остарея сама". Била съм наясно какво търся и понеже съм го открила, ценя го повече от всичко останало. Ежедневно му благодаря за това, че е част от мен... Усещането е наистина невероятно! Той не е моята половинка. Той е поне 2/3 от мен. Поздравявам те и ще се радвам да си пишем, защото ме трогна с постингите си.


5-ya link балгодаря ти за милите думи  bouquet Много се радвам  4е има и други като мен  които вярват в любовта...търсят  любовтя...и са я намерили ве4е . Нали  е истинско 6тстие  когато подарява6 любов и полу4ява6 в зямяна съ6тото...Hug
6те се радвам да си пи6ем Heart Eyes

# 186
  • Мнения: 3 674

Наречете ме както искате, може и да съм егоист... Просто не мога да живея в лъжа и обида. Не бих поддържала брака си, само, защото е удобен.
 така...


 Peace

# 187
  • Linz
  • Мнения: 11 619
5-ya link балгодаря ти за милите думи  bouquet Много се радвам  4е има и други като мен  които вярват в любовта...търсят  любовтя...и са я намерили ве4е . Нали  е истинско 6тстие  когато подарява6 любов и полу4ява6 в зямяна съ6тото...Hug
6те се радвам да си пи6ем Heart Eyes
Розе, тези които прощават изневярата също могат да вярват в любовта.

Жените слагаме знак за равенство между секса и любовта. И си мислим, че когато един мъж е верен, значи обича истински. А изневерява ли- значи любовта му не е достатъчно силна. Но истината не е точно такава- любовта и верността не са тъждествени.

# 188
  • Мнения: 3 674

Розе, тези които прощават изневярата също могат да вярват в любовта.

Жените слагаме знак за равенство между секса и любовта. И си мислим, че когато един мъж е верен, значи обича истински. А изневерява ли- значи любовта му не е достатъчно силна. Но истината не е точно такава- любовта и верността не са тъждествени.
Няма зна4ение всъ6тност Рени...не ми се философства  сега по въпроса....Важното е в какво вярвам.
А в каквото вярвам ...това и става. Heart Eyes  На6ите мисли са на6ата реалност..

Винаги полу4ава6 това  което иска6 и в което вярва6...едновременно.Не можа само да иска6...пък да не вярва6...и обратното.

Аз много отдавна ти бях  писала как става това. С Съзнанието и Подсъзнанието. Има ли противоре4ие между тях...работата е " #Crazy " тоест "незнам в какво да вярвам и в какво да не...????  В об6ти линии не е лесно. Grinning 
 И после  нека някои се 4удят "за6то при едни става...а при други не става" ...еми за6тото ..... Wink
Това  е истината     bouquet

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 00:58 от roza66

# 189
  • Мнения: 3 674
Рени има една страхотна мисъл...не помня за съжаление на кого е...  Embarassed

"To be loved like you've never been love, you must love like you've never loved"

Sounds pretty easy  Wink



Или преведено:
..."За да бъде6 оби4ана така  както никога не си била оби4ана....ти трябва да оби4а6 така  както никога не си оби4ала."
Зву4и доста лесно
а
Wink

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 00:47 от roza66

# 190
  • Мнения: 3 674

Розе, тези които прощават изневярата също могат да вярват в любовта.

Жените слагаме знак за равенство между секса и любовта. И си мислим, че когато един мъж е верен, значи обича истински. А изневерява ли- значи любовта му не е достатъчно силна. Но истината не е точно такава- любовта и верността не са тъждествени.

Така е Рени...и аз мога да простя сигурно...ако много го оби4ам. Това ясно ...нали трябва са се даде 6анс. Но не бих про6тавала безкрайно.

Аз друго имах в предвид....аз/той...в на6ата връзка въоб6те изклю4ваме варианта "изневяра" .Това  е ,и го вярваме 4е е така....и е така. 

 Ние дори не го мислим....А как да ме е страх от не6то което не го мисля и не ми е в главата newsm78...Като ми дойде на главата тогава 6те го мисля.Предварително да се тормозя за не6то  което НЕ СЕ Е СЛУ4ИЛО... няма да стане   Rolling Eyes  Не съм такъв 4овек. А и нали ти казах...като го мисли6 едно не6то ..то става.....НАИ ИНТЕРСНОТО МИЛА Е 4Е НА6ИТЕ СТРАХОВЕ СЕ СБЪДВАТ...ПОНЕЖЕ  КАТО НИ Е СТРАХ ОТ  НЕ6ТО ДА НЕ НИ СЕ ЛУ4И,,,ние постоянно го мислим.."Леле,ако стане това ,кво 6те правя??"  И то Хоп ...вземе 4е стане ...става...ЗА6ТОТО СМЕ ГО МИЛСЛИЛИ...И СМЕ ГО ПРЕДИЗВИКАЛИ. Нали ти казах 4е на6ите мисли са на6ата реалност... е и истина..Grinning

Нека пак ти го обясня с мои думи как го 4увстваме ние двамата с съпруга ми.

Познаваме се достатъ4но добре ...много се уважаваме  и   много се оби4ме.

Първо нямя при4ина да си изневеряваме...????Трябва все пак да има при4ина..аз  не мога да оби4ам "двама едновременно"..Когато мине хубав пи4...поглеждам го и му се възхи6тавам,затова са ми дадени о4ите.Но това не ме кара сексуално да го искам..никак.Понеже съм задоволена сексуално ...много добре....а и мъжът ми  е доста добре е задоволен/сигурно то в има зна4ение...а?/Къде 6те ходя  аз или той да търсим по вола теле и да си търсим белята... ooooh! Глупаво е...

Второ...не бихме били глупаци  да се ранявамв взаимно....Всеки уважава другия толкова много....4е никак не би посмял да го нарани ,за6тото 6те   после 6те боли .А никой не иска да  го боли...всеки иска да дава радост на другия, а не болка и мъка.Това и сме си  избрали...да си даваме радост и любов,вместо мъки и сълзи.... Heart Eyes


Трето толкова държим един на друг...4е трябва да сме мазохисти или луди заради една п...тка  или един х...й  да изгубим ЕДИН ДРУГ...Няма как да стане Crazy Толкова много  СМЕ СЕ ТЪРСИЛИ...и  сега след като сме се намерили няма така лесно да    се откажем от това за което сме се борили ...за ВЗАИМНАТА истинска любов. Не може да  полу4ава6 без да дава6...

Рени вси4ко е до на4ин на мислене..разбира6 ли.Хората са разли4ни.Не може6 да мисл6 4е  вси4ки  мислят като теб  Wink 

Предполагам не ме разбира6 Grinning

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 03:51 от roza66

# 191
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, дано да не е вярно това за страховете. Защото аз като майка много се страхувам, ама наистина много... от болести, от нещастни случаи, от лоши хора... Нали има една приказка "да не те достига това, дето майка ти го мисли"... Да пази Господ!
Пък и общо взето случаите на разкрита изневяра идват като гръм от ясно небе... без изобщо да си очаквал, че на теб може да ти се случи.
 bishop

# 192
  • Мнения: 3 674
Ох, дано да не е вярно това за страховете. Защото аз като майка много се страхувам, ама наистина много... от болести, от нещастни случаи, от лоши хора... Нали има една приказка "да не те достига това, дето майка ти го мисли"... Да пази Господ!
Пък и общо взето случаите на разкрита изневяра идват като гръм от ясно небе... без изобщо да си очаквал, че на теб може да ти се случи.
 bishop
Това за страховете  много вярно..за съжаление  Sad     Има доста  интерсна литератува по въпроса....доказва6та това.
Може ...вси4ко може да ми се слу4и,така е  PeaceОсобенно ако го о4аквам да се слу4и...или ме е страх 4е 6те се слу4и. Но не го мисля...или поне се старая да не  го мисля.Мразя филми за насилие и убийства...затова и не ги гледам...за да нямам ко6мари в главата си.

Знам само  4е не бива да мислим ло6и не6та за да неги предизвикваме.Това е WinkТрудное ...но трявбва да следим мислите си...те оформят на6ата реалност.

# 193
Знам само  4е не бива да мислим ло6и не6та за да неги предизвикваме.Това е WinkТрудное ...но трявбва да следим мислите си...те оформят на6ата реалност.
Тогава нямаш сегашни и бъдещи проблеми. Ти следиш мислите си и според тях мъжът ти никога няма да кръшне. Това е достатъчно. Той те оставя да мислиш каквото си щеш, ти го оставяш да върши каквото си ще. Висш пилотаж в семейната дипломация.
А възможно ли е  да пишеш ч, а не 4 и ш, а не 6?

# 194
  • Мнения: 3 674
Знам само  4е не бива да мислим ло6и не6та за да неги предизвикваме.Това е WinkТрудное ...но трявбва да следим мислите си...те оформят на6ата реалност.
Тогава нямаш сегашни и бъдещи проблеми. Ти следиш мислите си и според тях мъжът ти никога няма да кръшне. Това е достатъчно. Той те оставя да мислиш каквото си щеш, ти го оставяш да върши каквото си ще. Висш пилотаж в семейната дипломация.
А възможно ли е  да пишеш ч, а не 4 и ш, а не 6?
Пробвах но Не не е възможно да пи6а вместо b]ч[/b], а не 4 и ш, а не 6? нямам ги буквите..липсват в моятат клавиатурка Whistling Имам си такива... Å. Ø .Æ

Радвай се 4е не ползвам тях Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт