💖ЕДИН ЗА ДРУГ 💕 Сезон 5 (Тема 5)

  • 29 349
  • 559
  •   29
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 030
Така е, но заради коалицията си тръгнаха някои други качествени двойки. Коалициите определено не правят игрите честни, защото покрай тях се промъкват и слаби двойки, които ако не е коалицията, не биха продължили напред.
За миналия сезон съм съгласна, за този не съвсем... Тръгнаха си двойки, които не се справяха с игрите и нямаха елементарна обща култура. За Емо и Криси, които първи напуснаха и ми бяха фаворити, какво да кажа, след като тя не знаеше хипер елементарни неща и сами загубиха. А и тогава все още нямаше коалиции, беше в самото начало, така че не може да се обвини коалицията..
Денисови също не бяха от най-качествените двойки, Ивайловците също, може би само Светозар и Гергана може да се включат в това определение.

# 46
  • София
  • Мнения: 620
Благодаря за новата тема! Гласувах за Емо и Мария - неочаквано добра комбинация се оказаха.
За миналата седмица малко размисли от мен:
Битката Тишо и Светльо - аз не видях феър плей, а сметки. Тишо избра Светльо, за да си върне, плюс двете двойки не се харесват. Светльо му подаде втория въпрос, защото не беше сигурен дали самият той ще отговори вярно.
Венци и Дани се показаха като добри души. Дани е направо наивник, добре че е Петя да стяга положението.
Странно защо повечето хора вътре се сърдят, ако бъдат избрани за двубой. Това все пак е игра, нормално е всеки да иска да спечели, съответно да търси най-малкото съпротивление и най-слабия противник. Игра според правилата не те прави по-нечестен или недостоен. Хареса ми Маргото, че го прие спокойно и разумно.
Тишо и Сиси ми стават все по-неприятни. От негова страна виждам непрекъсната поза - да се покаже доблестен, открит, без стратегии. А всъщност действията му са продиктувани от сметки - дали за победа в конкретната игра или за спечелване на съюзници. София пък ме дразни с това, че повдига проблемните теми във връзката им някак на шега, хахо-хихи, звучи несериозно в сериозни ситуации. Добре че са си свикнали двамата все да се упрекват. Щом го възприемат като движеща сила към прогреса - браво на тях. Много напрягаща двойка.
Сияна беше много разстроена вчера от играта, усети се нападната от него. Интересно, че Светльо не прояви никакво съчувствие.
Галя не разбрах защо ходи да търси сметка на Марго и Крис за кого и защо ще гласуват. Събирай си там групичка, уговаряй се, няма лошо, но да търсиш обяснение от някого защо на няколко човека бил казал, че ще ги подкрепи…?!  Явно Крис и Марго си приказват на едро, от такива хора просто не трябва да имаш очаквания и директно си правиш сметките “без тях”.

# 47
  • София
  • Мнения: 760
Ние с вас, ако живеем месец-два в една къща, също ще си направим коалиция/и, убедена съм Laughing
За да няма коалиции, трябва всички да си стоят по стаите и да не излизат, да не се срещат дори и за хранене...Като в затвор, но по-строг и трябва да са в самостоятелни килии или изолатор.

Дон Руци споделя, че бил осиновен, това мернах като заглавие в подкаста..

Така е, но заради коалицията си тръгнаха някои други качествени двойки. Коалициите определено не правят игрите честни, защото покрай тях се промъкват и слаби двойки, които ако не е коалицията, не биха продължили напред.

То и без коалиции, при този начин на гонене, е възможно да остават слаби двойки за сметка на силни.
Ако са добри в игрите, но не ги бива особено в комуникацията и никой с никого да не се е коалирал, е вероятно да гласуват за по-симпатичната двойка. Също е възможно да гласуват стратегически, всяка двойка сама за себе си, без да са се договаряли с други и пак да остане по-слабата в играта.
Единственият начин да се промени това е да няма гласуване, а да се решава с игра коя двойка отпада от застрашените.

# 48
  • Мнения: 17 987
И аз гласувах за Емо и Мария, много ми е приятна Мария, глъгка свеж въздух след миналогодишния сезон. А Стаси пък много ми допада в петъчното си издание на ДС.
Какво си говореха Тишо и София след мъжката игра? Какво му е казала тя, докато били в болницата....

# 49
  • До морето
  • Мнения: 7 083
А обсъдихте ли нещото, заради което Тишо и София са били на ръба да се разделят. Явно не е било изневяра, а свързано с пари.

# 50
  • Мнения: 10 843
И аз не разбирам какво се сърдят кой кого е избрал. Това е игра и един ще спечели накрая.

# 51
  • Мнения: 407
Благодаря за темата.
В коалицията останаха 3 двойки, некоалицията са 4 двойки. Така че, освен ако ЕиД не вземат пак някое тъпо решение, имат реален шанс да изгонят крис и Марго или Сияна и Светльо.

Зависи и кои двойки са на елиминации.

Май разбрах кое ме дразни в Маргото. Има един такъв застинал поглед, със сбръчкано чело, безмълвно. И много си пипа косата.

А Йоанна си я представям как се буди и вика "кафе... Цигара..."...

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 589
Галя не е отишла да уговаря Марго и Крис, а да си каже какво сподели пред некоалицията, за да не стават интриги.

# 53
  • София
  • Мнения: 7 030
А обсъдихте ли нещото, заради което Тишо и София са били на ръба да се разделят. Явно не е било изневяра, а свързано с пари.
Може да е имал хазарна зависимост, може да е имало взаимна изневяра, може и да е била единична.. не стана ясно. По-скоро е първото..

# 54
  • София
  • Мнения: 12 428
Нещо за пари става въпрос. София му казала, че вече не го обича. Не е изневяра.

# 55
  • София
  • Мнения: 620
Не, мисля, че оплетохте ситуациите. Тя беше дала отговор, че финансови проблеми най-много биха разклатили връзката им, защото са имали такива и са ги преодолели трудно. Той пък даде отговор, че най-голям проблем би им бил липса на физическа интимност, и това обсъждаха в спалнята - когато детето им е било в болница, София му била казала, че той вече не я привлича - нещо такова.
Цитат на: esstelalink=topic=1649505.msg47926854#msg47926854 date=1713781940
Галя не е отишла да уговаря Марго и Крис, а да си каже какво сподели пред некоалицията, за да не стават интриги.
Този нюанс ми е убягнал.

# 56
  • София
  • Мнения: 20 115
А Йоанна си я представям как се буди и вика "кафе... Цигара..."...
Ама на кого би го викала това? Защото Румчо не е от тези, които биха сервирали нещо на някого, той е свикнал на него да му прислужват. А и сигурно няма представа как се прави кафе, все пак това са "женски работи". Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 27 221
Благодаря за новата тема.
Гласувах за Мария. Най-добрата водеща изобщо от всички предавания които следя през този пролетен ТВ сезон.

Изгледах епизода.
Доволен съм, че Йоана и Румен си тръгнаха. Първични хора. Слаби играчи. Марго и Крис има какво да покажат и да дадат и беше логично да получат втори шанс. Изобщо не съм изненадан от гласуването. Познах и точно как ще се разпределят гласовете. Румен нямаше никакъв шанс, защото едва ли някой го харесва истински. В подкаста на Денислава се шокирах когато спомена, че без да му пука или да мисли би очистил някого. И двамата не спряха да не се изслушват и да говорят един през друг. Денислава няма никакво подобрение като водещ. Много е слаба. Не е подходяща за водеща на подобен подкаст. Явно я използват заради популярността и покрай Игри на волята.

Играта беше много интересна. Това беше най-добрата игра този сезон и поздравления на Ели и Данчо, че си я взеха. Явно звездите все така им говорят... Браво и на вторите, Галена и Петър. Маргото беше истинска фурия, най-добре подготвената жена този сезон. Но това безразборно картечно стреляне им изяде главите, а можеха да са първи. Така на пангара щяха да са Софи и Тишо и да бъдат изгонени. Така че планът не сработи и слава богу.

Много забавни имитации в началото на епизода. Добре им се получи.

Сиси е зле на терен. Отново го демонстрира. Тази двойка няма шанс за победата заради нея. Но чак пък да я нарече 'овца' в национален ефир ми дойде твърде много от страна на Светльо. Как ли я нарича вкъщи се питам...

И сега остана ядрото от трите коалиционни двойки. Само че срещу тях са цели четири двойки. Ключово при следващото заставане пред телевизора е кои ще са двойките. Това вече зависи от игрите и няма как да се изиграе. Но останалите двойки имат реален шанс да отстранят твърдото ядро, което освен всичко друго е и добро в игрите (под добро визирам нивото на този сезон, което е най-ниското от петте сезона дотук).

# 58
  • Мнения: 17 987
Това с овцата беше супер грозно...сякаш не го очаквах точно от него, разочарова ме. Точно това си помислих и аз, това е пред камери, а без????

# 59
  • Мнения: 8 844
А Йоанна си я представям как се буди и вика "кафе... Цигара..."...
Ама на кого би го викала това? Защото Румчо не е от тези, които биха сервирали нещо на някого, той е свикнал на него да му прислужват. А и сигурно няма представа как се прави кафе, все пак това са "женски работи". Joy
не, Румчо даже иска да  и прави романтични изненади, ама Йоана такива неща не е виждала и парира, и Румчо вече спрял да и прави. Иначе, да, кафе, цигара и брутален език за жена. Но пък Румчо е мн разхвърлян и Йоана много хубаво почистваше в Един за Друг.
На Катето Евро не ми прилича. Simple Smile  Но физически е хубава жена, само да беше малко по-мила, по-добра. о.


@Vilichka
"Тишо избра Светльо, за да си върне, плюс двете двойки не се харесват. Светльо му подаде втория въпрос, защото не беше сигурен дали самият той ще отговори вярно."

Светльо и Тишо се разбраха единият да тича по вътрешната част, а другия по външната част, за да имат място. Но тръгвайки Светльо забрави за уговорката и щеше да стане зверски сблъсък, ако Тишо не е реагирал адекватно, пак се блъснаха малко. И затова Светльо му даде въпроса, беше му неудобно, че не е спазил уговорката, да пребие човека, един вид. Сисето, естествено го упрекна, как така ще се договаря джентълменски..., без да я пита нея...

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 16:46 от Pepina_n3

Общи условия

Активация на акаунт