Проблем с котките на свекървата

  • 8 412
  • 186
  •   2
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 324
Аз съм алергична към акари и от там към прах, животни в, чиято козина има акари и прах, и прочее. Но аз не мога да стоя с куче или котка в едно помещение и половин час, освен ако не са порода, която не задържа акари и прах, или не са изкъпани и изсъхнали преди час. Та човек алергичен трудно може да се нанесе в къща с алерген, защото едва ли би могъл и едно кафе да изпие там, камо ли да преспи.


Аз това казах - момиченцето започваше да киха 3 минути след като влезеше и започвахме да учим. При това, както казах, 2 от 3те котки се укриваха под легла, на най-горния рафт в килера, до тавана и къде ли още не. 3тата обикаляше, но затварях вратата на хола, където се провеждаха уроците. Е, детето дойде на 4-5 урока и спря.

А какво остава за живеене под един покрив. Абсурд.
Абсурден абсурд.

# 46
  • Мнения: 698
Аз също намирам за изключителна наглост опитите на авторката да определя правилата в чуждо жилище. Защо с така наречения и мъж не си съберат по един сак дрехи и не се преместят у майкини и с все претенциите си? Там се предполага, че по- ще и влязат у положение.

# 47
  • INFJ
  • Мнения: 9 380
Не знам, не разбирам подобна наглост и нежелание да направиш нещо повече с живота си, най-малкото да се изнесеш и да бъдеш самостоятелен, щом си бъдещ родител. Ако мъжленцето се запъва, да се прибира сама при техните, явно котките са най-малкият проблем.

Чак ходят да "говорят" на жената да направи нещо по въпроса, като то е ясно, че решенията са само две - или те се изнасят, или котките.
Какво имаш да говориш, събираш си багажчето и се махаш, отиваш да бъдеш отговорен, възрастен човек. Не стига, че живеят под чужд покрив, ами и ще тропат с краче.

# 48
  • Мнения: 305
Имам приятелка, която има някак слаба алергия  (доказана медицински) към котки. Като идва у нас на кафе й няма нищо. Наложи се да остане у нас  за 10 дни защото й се повреди парното във върла зима и  започна да й тече носа на втория ден - досадно, но съвсем не е болка за умирачка.  Може и авторката да е така. 

Всъщност алергиите   отключват  и реакцията към алергена далеч не е линейна, та може бремеността да е обострила състоянието.   Това разбира се  съвсем не дава  право на авторката да тропа с краче и  да се разпорежда у свекърва си.

Единственото, което може да изисква, е животните да са ваксинирани и обезпаразитени, в случай , че живеят вътре в къщата.   
 

# 49
  • Мнения: 1 801
.......
Единственото, което може да изисква, е животните да са ваксинирани и обезпаразитени, в случай , че живеят вътре в къщата.   
 
Да е и това не може да изисква, а само да посъветва ✌️
Има някакви изкривени разбирания сред някои хора, че животните пречат на бременни и бебета. Познавам не малко такива за съжаление

# 50
  • Мнения: 3 561
Митът за токсоплазмоза и прочие простотии, властват над бедния илитерат. Добра хигиена, кастрирано и обезпаразитено животно и само ползи - и за бременната и за бебето/детето.

# 51
  • Мнения: 9 665
Направо се чудя по селата как се раждат (и са се раждали) деца при наличието на толкова животни без медицинска грижа...

По темата: отваряте сайтовете за имоти и на първо време си търсите някоя гарсониерка или нещо малко. Живеете си спокойно и семейно. Не можеш да правиш семейство в чужд дом. Ако мъжът ти работи нормална работа и ти си работила нормална също, ще имате достатъчен доход за наем.

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 23:09 от Ice Queen

# 52
  • Мнения: 46
Ами аз не разбирам свекърва ви толкова ли няма адекватна преценка над ситуацията, та поне да отдели котките в една част на къщата и да спре да ги храни с прибори и съдове, които използвате всички. Това второто, между другото, е доста потресаващо. И аз обичам някои животни и като дете съм имала коте в апартамент, но определено не сме си делили приборите с него и не сме му давали да ближе съдове, които използваме ние. Някак си ми се струва неудачно... Дори да е ваксинирано и обезпаразитено, все пак въпросното животинче ходи, ака и си ближе дупето после.
А при наличие на алергия и бременност не знам що за бъдеща баба не би взела поне отчасти мерки да ограничи досега ви с котките. Не става въпрос да си изхвърли животните на улицата, а все пак да се съобрази малко със състоянието ви. Странни хора съществуват на този свят...

# 53
  • София
  • Мнения: 13 257
Може и умишлено да го прави, че да се усетят и да се вземат в ръце, защото мястото на големи, пълнолетни хора и то очакващи дете и играещи си на семейство, не е у мамини.

# 54
  • Мнения: 406
Ами аз не разбирам свекърва ви толкова ли няма адекватна преценка над ситуацията, та поне да отдели котките в една част на къщата и да спре да ги храни с прибори и съдове, които използвате всички. Това второто, между другото, е доста потресаващо. И аз обичам някои животни и като дете съм имала коте в апартамент, но определено не сме си делили приборите с него и не сме му давали да ближе съдове, които използваме ние. Някак си ми се струва неудачно... Дори да е ваксинирано и обезпаразитено, все пак въпросното животинче ходи, ака и си ближе дупето после.
А при наличие на алергия и бременност не знам що за бъдеща баба не би взела поне отчасти мерки да ограничи досега ви с котките. Не става въпрос да си изхвърли животните на улицата, а все пак да се съобрази малко със състоянието ви. Странни хора съществуват на този свят...
При наличие на бременност не знам защо бъдещата майка все още е под покрива на родителското тяло. Досега 1000 пъти трябваше да се е изнесла - даже преди да се захване да прави деца. А най-добрите мерки, които бъдещата баба може да предприеме, за да ограничи максимално досега на снахата с котките си, е да й покаже вратата и да й обясни, че е достатъчно голяма, за да се оправя сама в големия, шарен свят. Ако снахата не го е разбрала още, де. А би трябвало, след като е тръгнала да ражда нов човек...

# 55
  • Мнения: 19 078
Защо сама да се оправя? Бащата за какво е? Иначе, щом е успяла да забременее сред тези котки, алергията не е критичен проблем.

# 56
  • Мнения: 406
Защо сама да се оправя? Бащата за какво е? Иначе, щом е успяла да забременее сред тези котки, алергията не е критичен проблем.
Сама да се оправя включва на ПЪРВО МЯСТО отговорността на бъдещ родител да се разбере с другия бъдещ родител. Под "сама" имам впредвид без участие на въпросната свекърва. Отговорност да ги гледа и хрантути тя няма, нито пък е длъжна да им търпи прищевките и мрънканиците в собствения си дом. На когото не му харесва авантата - предполагам тая къща си има входна врата, авторката може спокойно да я ползва по предназначение в посока далеч от ябълката на раздора (котките)...

# 57
  • София
  • Мнения: 12 173
Потресаващо или не, свекървата си е в своя дом и в него, по този начин е отгледала благоверния на авторката. Тя сигурно е гостувала там поне веднъж преди да се нанесе, може би и преди да забременее. Свекървата не е длъжна нито да и осигурява покрив, нито да спазва нормите на РЗИ.

# 58
  • Мнения: 3 738
Geri2000, от какъв зор свекървата ще се съобразява в собственият си дом? Като са решили да правят бебе, да бяха си осигурили жилище първо, а не да го правят и гледат в детската стая на Мунчо! На всичкото отгоре и претенции ще имат в чуждата къща. Авторката не й пречеха котките, когато го прави това дете, ама сега се сетила, че има алергия! Направо си представям някоя пикла да ми дойде в къщата и да ми размахва пръстче и да ми тропа с краче 🤣 Много бързо ще разбере къде е вратата.

# 59
  • Мнения: 21 497
Авторката не се вясна повече, нали? Един провокиращ пост и  край.

По казуса, не, че е реален, но...  Невъзможно е да намериш  друг дом на три котки. Надявам се да не им скимне да ги изгонят.
Естествено, младото семейство трябва да се изнесе на квартира.  Не само заради котките.

Общи условия

Активация на акаунт