Проблем с котките на свекървата

  • 8 443
  • 186
  •   3
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 107
Разбира се, че ще се фръцне обидена авторката😂😂😂Очакваше публичен линч на свекървата и да й покаже злостните коментари за котките й и нея. Ама нъцки, тук удари на камък.

# 136
  • Мнения: 1 800
Разбира се, че ще се фръцне обидена авторката😂😂😂Очакваше публичен линч на свекървата и да й покаже злостните коментари за котките й и нея. Ама нъцки, тук удари на камък.
Ама тя е видяла евентуално първите 2 коментара, според кога е била последно активна дори 2рия може да не е видяла, ако не знае как да рефрешне да види. Мисля че просто е пуснала темата и забегнала

# 137
  • София
  • Мнения: 13 267
Просто влиза, без да се регистрира и чете.

# 138
  • Мнения: 346
Авторката ясно е написала ''къщата на мъжа ми'' - на мен това ми звучи като котки със свободен достъп навън, включително и в кофите за боклук. Цели три броя и хранене от съдовете на хората говори за съмнителна хигиена. Не е изключено свекървата да не е и чувала за ваксини и изследвания.
И тогава ситуацията става......малко по-друга.
Под ''с говорене не става'' авторката може да има предвид, че са се опитвали да помолят свекървата поне да не разрешава на котките да се хранят от същите съдове, както и хората.
Това с изгонването на животните вие си го измислихте.
Освен това, ако синът реши да се изнесе с бременната си булка, свекървата пък може да писне "ето, изоставиха ме".
Опитвам се да кажа, че от този съвсем кратичък пост и липса на разяснения, за нас е невъзможно да разберем как точно стоят нещата.
С тази тема, авторката може би просто събира информация, която да представи синтезирано на мъжа си и да го подтикне да адекватно решение за нея и бебето им.
Вашите животни може да са изключително чисто отглеждани, с всевъзможни прегледи и ваксини, а там нещата може да не са точно така........и жената просто попита как да постъпи.
ПП: и аз имам котка.

# 139
  • Мнения: 19 081
Тези, които дават умишлено котките да им ядат от чиниите, си ги гледат само вкъщи, обезпаразитявст си ги и пр.

Друг е въпросът, че това са котки. Личните ни котки са само вътре, не излизат навън, обаче единият е много нахален, развали вратата на хладилника чак от това, че я дърпаше да отваря хладилника. Също прибирам някаква чиния с ядене, което ще се яде скоро и не искам да прибирам в хладилника, във фурната - отваря и вратата на фурната. Не смея нито манджа, нито някое останало парче салам да оставя, даже и неща като макарони с мляко и захар ги проверява. Като е хубаво времето, се храним навън, навън и приготвяне храната. Има котки, които само навън си живеят, но ги храним. А си оставил нещо на масата за 2  секунди без надзор, а е изчезнало, или са облизали някоя чиния.

# 140
  • Мнения: 14 894
Ако наистина става дума за такава пасторална картинка като от по-горния пост, то ЛГ нямаше също да е чувала за ваксини, камо ли за алергии. Второто за хората, родени и израснали в пасторални картини, е разновидност на лиготия.

# 141
  • Мнения: 21 502
На авторката мъжът как ли е оцелял, цял живот от едни чинии с котките да яде...

# 142
  • Мнения: 2 107
За мен, авторката е преувеличила с котките, ядящи от чиниите, за да придаде тежест на казуса си. "Къщата на мъжа ми" е доста абстрактно понятие. Може да е за него един ден, но по документи да е на свекървата.

# 143
  • Мнения: 1 031
Авторката ясно е написала ''къщата на мъжа ми'' - на мен това ми звучи като котки със свободен достъп навън, включително и в кофите за боклук.
Цял живот съм имала домашни любимци. Абсурдно е котка със свободен достъп до двор да иска да живее вътре в къщата. Котките предпочитат свободата и дори зимно време влизат само в най-студените дни да се топлят вътре.
 
Освен това, ако синът реши да се изнесе с бременната си булка, свекървата пък може да писне "ето, изоставиха ме".
Не знам на колко е авторката, но предполагам, че свекървата е на около 50-55 г, т.е. има минимум 10 години до пенсия. На приблизително същата възраст съм и ми е абсурдно да искам някое от децата ми да ме обгрижва (моите като завършиха училище и се изнесоха).

# 144
  • София
  • Мнения: 13 267
Може и по-млада да е свекървата.
Аз имам внуче, имам и 2 комплекта скоро сформирани семейства, но имам и тодлър, и малко дете, и тийн, и личен живот. На 50 ще стана съвсем скоро. Какво изоставяне, като точно сега съм по-добре далеч от млади семейства. След 20-30 г. не знам, но надали тази свекърва е 70+.

# 145
  • Мнения: 6 140
Децата отглеждани с животни развиват много по-малко алергии и автоимунни заболявания. Това е медицински факт
Образовайте се преди да говорите

Точно това твърдение изобщо не е вярно. Като дете до 14-15г. възраст съм имала в къщи две котки, гълъб, заяк, но впоследствие развих алергия към какво ли не, която се изразяваше много рядко само в обриви, а основно в астматични пристъпи, сърбежи, дерящи кашлици вкл. и мускулни спазми в един особено тежък момент. Реагирах алергично дори на кръвта/плазмата, която ми преливаха животоспасяващо.

# 146
  • Мнения: 14 894
Има изследвания по въпроса за благоприятното влияние на съжителството с животни върху риска от развиване на алергия. Предполагам всички сме наясно, че няма 100% сигурност за нищо и винаги има изключения, това не значи, че в общия случай твърдението е също грешно, та чак да се говори за 'изобщо'.

# 147
  • Мнения: 405
Децата отглеждани с животни развиват много по-малко алергии и автоимунни заболявания. Това е медицински факт
Образовайте се преди да говорите

Точно това твърдение изобщо не е вярно. Като дете до 14-15г. възраст съм имала в къщи две котки, гълъб, заяк, но впоследствие развих алергия към какво ли не, която се изразяваше много рядко само в обриви, а основно в астматични пристъпи, сърбежи, дерящи кашлици вкл. и мускулни спазми в един особено тежък момент. Реагирах алергично дори на кръвта/плазмата, която ми преливаха животоспасяващо.
Пише се заЕк, не заЯк, и това, което се е случило с Вас, не означава, че е било по вина на животните, с които сте съжителствали като дете. Всъщност е много по-вероятно придобитите алергии да са отключени от околната среда, особено в градовете, примерно въздуха. Обществена тайна е, че дишаме въздух, който е мръсен доста над нормата (и под доста се има впредвид в десетки пъти). Научно е доказано, че децата, които израстват с животни, НЕ развиват повече алергии (или по-силни) от тези, които нямат досег с животни, докато растат.

# 148
  • Мнения: 346
Вижте сега, авторката не е длъжна да харесва котки, нито да е съгласна да живее с тях.
Да, темата звучи малко тъпо - като не ти харесват котките си тръгваш. Но ако не е пързалка, допускам че е поставена пред свършен факт от мъжето, на което е възложила надежди, мечти и доверие.
Освен това, някои тук да натъртват постоянно (и то - доста грубо), че е на чуждо място и да я пращат при майкини е.......недалновидно. Защото тя при майка си може да се върне, може и бременна да я приемат и да ѝ помогнат с каквото трябва, ама хич да не са съгласни на завряно зетче. И свекървата да остане с котките, синковеца, но без внуче. Имайте го предвид това, като намилате на снахите си у вас, че са на чуждо място и трябва да се съобразяват Simple Smile
Да, не е лесно нито да си свекърва, нито тъща.
Според мен (ако темата не е пързалка) един от реалните проблеми на жената е мъжето, но тя не го осъзнава.......и пише тук за разни котки и свекърви.

# 149
  • София
  • Мнения: 28 639
Няма как да е поставена пред свършен факт от мъжа. Желанието на мъжа не е закон за жената, нали? Тя избира дали да се съгласи или не. Ако не харесва собствения си избор, да се сърди на себе си. Има и квартири.

Общи условия

Активация на акаунт