Майски бебета 2024г. - Тема 13

  • 16 413
  • 772
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 76
В моята болница не искат дрехи, но мога да ти кажа как ги обличаха. Боди къс ръкав и отгоре гащеризон с дълъг ръкав и дълги крачоли с краче (без чорап). Това беше края на юли началото на август. Ако нямаше инцидинти всеки ден им сменяха дрехите, значи по 1 комплект на ден. При момченцата по-често има инциденти при смяна на памперс.
Тепърва ще гледам новините, ама ще се опитам да не се филмирам!
Въпрос в друга насока (споря с майка си) - на отворени врати в моята болница казаха да носим за бебетата одеяло, хавлия и бодита с КЪС ръкав + ританки и гащеризони. Аз сега се усетих, че имам само 3 бодита с къс ръкав купени. На списъка за прием във фоайето пише само дрехи или пелени. Та… вие какви дрехи сте взели за болницата за бебетата - къс или дълъг ръкав?

# 271
  • Мнения: 585
Ние взехме с дълъг ръкав, термина ми е на 21.05, но не мисля, че ще е много топло. Ще има и пеленка, но не от дебелите. Вече ако е много топло, ще заменя с по-тънка пеленка, освен ако не е 30 градуса. Иначе само дрешки за изписването ни трябват.

# 272
  • Мнения: 7 132
И при нас осигуряват всичко освен мокри кърпи ест си плащаш 😁като видя как е облечено ще ви пиша ако не е късно хаха и ще попитам за изписването какво точно да носим, с къс ръкав май имам направо 62 😁🤷

За каката какво да кажа освен,че седяхме повече хванахме грипна вълна и не пускаха посетители 😁мина не мина една разходка дали имаше и хоп Ковид ......
И сега явно нещо плъзна пак.

Аз също няма да я пращам цялото лято за септември евентуално....
Но се замислям сериозно да я ваксинирам за варицела не е карала все още и чета някои как я карат ....😞а и с бебе по-добре първо нея да защитя колкото мога.

# 273
  • Мнения: 3 798
Извинете за тъпия въпрос, но какви са опасностите от зараза на коклюш? Не искам да чета в интернет, защото там сигурно ще изкарат, че е като чумата.
Утре ще се видя с приятелка, която е фармацевт и чете за ваксините. Та ще поискам нейното мнение. Понеделник съм на преглед и ще попитам и АГ. Не ми се иска да се ваксинирам. Като цяло не искам да приемам излишни препарати, лекарства и каквото и да е било точно по време на бременност. Все казват, че не е опасно, но този период на жената е особен и понякога може да има изключения и извънредни ситуации. Не ми се иска нещо да се обърка.

# 274
  • Мнения: 756
Аз до колкото разбрах е вид кашлица и засяга предимно малки деца.Започва с лека кашлица и температура,така прочетох.То трябва много да се пазим,да не общуваме с болни,като при ковид както беше.И после бебето да пазим,докато стане време за ваксината.

# 275
  • Мнения: 3 798
Да, магарешка кашлица. Ако засяга предимно малки деца, опасна ли е тогава за бременните? Защо се налага ваксина? То по принцип от всичко трябва да се пазим и ние, и бебето после. Раздвоена съм за ваксинирането против коклюш. Не знам…

# 276
  • Мнения: 756
Май ваксината срещу коклюш е от задължителните при бебетата,но се слага на 3 ти месец от раждането.Иначе до 36та гс бременните могат да се ваксинират също.Аз изпуснах тоя срок вече.Ако бяха казали по-рано можеше да сложа ваксина.И аз съм против пиене на лекарства и ваксини,но щом става въпрос нещо за бебето ще го направя.

# 277
  • Мнения: 827
Ваксината се поставя при бременност, за да изгради бебето антитела, тъй като първата му доза е чак на 2 месечна възраст. Силната магарешка кашлица при новородено може да доведе до множество усложнения, сред които и мозъчен кръвоизлив и от там развитието на ситуацията е ясно.

# 278
  • Мнения: 209
Вече пише във всяка статия защо се слага на бременни - защото минава през плацентата и дава имунитет на бебето, докато то достигне възрастта, за имунизиране - 2 месеца.

# 279
  • Мнения: 361
В понеделник питах следящата ме лекарка в Токуда и тя категорично каза, че не препоръчва, защото има опасност майката да отключи автоимунно заболяване, поради намаления имунитет по време на бременност.

Това, което мен ме изненада беше, че днес в една Фб група видях, че имаше пост за дете прието в болница ( не беше бебе), но то си беше ваксинирано. И в коментарите имаше още писали майки на ваксинирани деца, които са го карали това. Явно ваксинацията не гарантира, че няма да се разболееш, а че ще го изкараш по-леко.

Мисля да накарам майка ми и мъжа ми да се ваксинират, а след това и аз. Аз съм 31гс и е мн подходящ момент, но не и според лекарката ми


А някой знае ли дали е опасно за плода майката да го изкара по време на бременността?

# 280
  • Мнения: 2 862
Това, което мен ме изненада беше, че днес в една Фб група видях, че имаше пост за дете прието в болница ( не беше бебе), но то си беше ваксинирано. И в коментарите имаше още писали майки на ваксинирани деца, които са го карали това. Явно ваксинацията не гарантира, че няма да се разболееш, а че ще го изкараш по-леко.

Като при абсолютно всяка ваксина. Аз четох, че само 5% е шансът да се заразиш, ако си ваксиниран.

Аз имам друг въпрос: на мъжът ми ЛЛ не е в София, защото си ползва допълнително здравно от години и изобщо не се е занимавал да сменя. Сега ако иска да се ваксинира, може ли с ваксина от аптеката и при моя личен?

# 281
  • Мнения: 119
Май всички, които го правим така се чувстваме. Буквално си ми взела думите от устата 😂 Ама после пък още по няма да им е лесно, когато го няма съвсем 😂
Ох, секса ☹️ Много се усеща липсата вече, а всичките ни опити са пълен фарс... То при нас даже въздържането не е заради риска от раждане, ами просто е все едно борба между начинаещи ... Пак се случват нещата, но с мноооооого намествания, нагаждания, на мен ми е неудобно както и да застана, тежи ми корема, движенията са ми почти невъзможни и е пълна пародия. Много ми е жал за мъжа ми, той нито веднъж не е измрънкал или оплакал, но знам, че не му е лесно. ☹️

# 282
  • Мнения: 3 798
Какъв секс, то завъртането ми от ляво на дясно отнема 5 минути. Секса ще е пълна пародия 😃😃 Иначе ни е забранен, но само си представях, ако не беше 😃

# 283
  • Мнения: 209
В понеделник питах следящата ме лекарка в Токуда и тя категорично каза, че не препоръчва, защото има опасност майката да отключи автоимунно заболяване, поради намаления имунитет по време на бременност.

Коя е лекарката?

# 284
  • Мнения: 262
Момичета, аз днес съм с менструални болки и присвивания долу ниско. Не са постоянни, но идват като на кризи и отминават. Пия магнезии 3х1, но до сега не съм имала такива стягания, не и така регулярни. Какво правите, за да отминат? Лежане, душ? Ако не отминават, ходите ли до болница? Разходих си малко, не се промени положението особено, пия и водичка, но без особен успех.

Общи условия

Активация на акаунт