Майски бебета 2024г. - Тема 13

  • 15 672
  • 772
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 756
Аз съм ги прибрала при другите изпрани дрешки. Като тръгна за болницата ще ги приготвя в плик с цип и ще ги оставя на ММ да ги донесе в деня на изписването с моя тоалет.

# 256
  • Мнения: 215
Ох, изгледах новините и много се стресирах. От аптеката ли се купува тази ваксина? Забравих да питам АГ тази седмица, а другата ще съм вече в 36-та и един ден, докато я питам. Аз съм хипохондрик и това просто емоционално ме изтормозва това.

# 257
  • Мнения: 756
Мария, не гледай новините според мен, щом си хипохондрик. В момента нямаме нужда от допълнително напрежение и тревоги.
Аз изключих ТВ, защото по всички емисии започнаха да говорят за това и се натоварвам. Информирах се, взех решение да говоря с АГ и да взема мерки, за сега мисля, че е достатъчно.
Всичко ще е наред, нека си спестим напрежението, доколкото можем

# 258
  • Мнения: 516
И аз спирам с филма, защото ми е много стресиращо.

# 259
  • Мнения: 7 005
И аз ги гледах малко се шашнах,но в Кюстендил са роми...малко или много.... и казаха че ще ваксинират в момента другите деца от семействата по тази логика те нямат ваксини....Не че не може да се случи на всеки.
Най важното е да се потърси лекарска помощ за новородено и то навреме!!!
И да не се отказва хоспитализация!
Иначе чух че е около 30 лв ваксината от аптека това по БНТ.
А всеки ли може смисъл за мм....няма ли някакви определени години,определени набори или на свободно.

# 260
  • Мнения: 953
Всеки може, таткото се ваксинира с мен. Все пак ние ще сме главно около бебето, а няма как да накарам роднините, затова ваксинирах и себе си. Simple Smile
Пишеше, че е хубаво да има 14 дни преди раждането в групата за ваксините.
В крайна сметка стискам палци въобще да не ни застига ☺️

# 261
  • Мнения: 83
Момичета чета ви коментарите относно това какво ще си носите за хапване при секцио-шоколад,вода.
А при естествено раждане как стоят нещата?
На едно място бях чела,че като започне раждането- никаква вода и храна,а как издържа жената,понеже според мен може да продължи дълго?
В такъв момент няма ли нужда от енергия и падкрепа(сладичко 😀) една жена,как иначе ще й стигнат силите?
Бях чела и за след раждането,че на някои жени им са се карали да не ядат шоколад,защото ще кърмят.
И това ли е вярно?!

# 262
  • Мнения: 790
Като започне раждането и на мен АГ и анестезиолога ми казаха да спирам храна и вода. За след раждането обаче не съм чувала да има някакви рестрикции. Аз съм си подготвила черен шоколад, ядки и енергийни барчета основно.

# 263
  • Мнения: 953
По време на раждането акушерката каза, че може вода на малки глътки и захарни бонбони за енергия(също чай със захар или бистър сок). Но и аз ще раждам с готовност за спешно секцио.
След раждането няма ограничения, но следете бебето дали реагира на нещо. Моето на шоколад/кафе не е, но има и по-лесно възбудими бебчета.

# 264
  • Мнения: 112
Аз изобщо новини не гледам, няма нужда от излишни филми. За ваксина е късно вече при мен тяка или иначе. Осъзнавам, че е опасно, обаче съм абсолютно на мнението на nv_st. Ще ги пазим мъниците и това е.

Аз днес бях на лекар. В 38+3 мъника е 2860 и всичко му е наред. Само дето си седи още с 2 пъти увита пъпна връв около врата, но за сега си оставаме на плана естествено и ще видим какво ще стане като тръгне.
Иначе нямам никакво разкритие и още не е слязал надолу. Доктора каза, че най-вероятно ще пренося. Малко кофти, че ще се случи това баш по почивните дни  след 1ви, ама какво да се прави

# 265
  • Мнения: 7 005
Какви са тези захарни бонбони 😁желирани ли 😁
Да много почивните има м май 🤷

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 321
С баткото по време на самото раждане нищо не ми даваха да консумирам. То цялата сага беше 5 часа, реално пропуснах една закуска 😀 Но с липсата на вода ми беше голяма мъка. Не знам дали, защото бяха в готовност ако не стане с индуцирането да ме вкарат за секцио или с всички процедират така 🤷🏻♀
След раждането никакви ограничения нямах, още докато бях в следродилна ми донесоха менюто да си избера какво искам за обяд - още си го спомням този таратор и картофени кюфтета 😂

За този коклюш и на мен нещо не ми влияят добре новините, това казвах на ММ как пък едно бебе няма да родя, когато няма някаква паника около болести 🤦🏻♀ С баткото като беше на 3 месеца почна Ковид историята, сега пък това… Мисля ги нещата как да станат, както се бях настроил да не нарушавам рутината на баткото все повече вече клоня просто да си ги гледам двамата до есента, когато тъкмо би трябвало да завършим първите 3 дози на бебето 🤷🏻♀ Пак няма да успея тотално да го изолирам големия, но поне малко повече контрол ще имам с кой има контакт… Ще го мислим и с таткото дали поне ние да не се боцнем след като родя.

# 267
  • Мнения: 675
Аз не гледам много новини попринцип,но и аз чух за тая болест.Неискам да се шашкам,гледам да мисля само позитивно и живи и здрави да се роди бебчето и да си го гледам.Болести има по всяко едно време в годината,дано никой не се разболява.Всички да сме живи и здрави и щастливи

# 268
  • Мнения: 238
Тепърва ще гледам новините, ама ще се опитам да не се филмирам!
Въпрос в друга насока (споря с майка си) - на отворени врати в моята болница казаха да носим за бебетата одеяло, хавлия и бодита с КЪС ръкав + ританки и гащеризони. Аз сега се усетих, че имам само 3 бодита с къс ръкав купени. На списъка за прием във фоайето пише само дрехи или пелени. Та… вие какви дрехи сте взели за болницата за бебетата - къс или дълъг ръкав?

# 269
  • Мнения: 675
В болницата където ще раждам искат само памперси е мокри кърпи.Иначе дрешки за изписването само.Майка ми ще ги вземе и незнам какво е избрала,но със сигурност ще има дълго ръкавче и одеалце.

Общи условия

Активация на акаунт