Домакини 89/ Безгрижно лято ни зове

  • 7 251
  • 228
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 39 383
Добро утро!
Плами, ако позволиш един съвет от мен- ако имаш възможност и желание- опитай се да ги отменяш чат- пат в готвенето.

# 121
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добро утро!

Плами, много хубаво си го решила. И да имат помощ млади родители, най-добре сами да се организират от начало.
Горска катеричка, бързо да се оправяте
Славе, кажи нещо, как сте
Навеса на вилата, започнахме да го покриваме. Шефа започна с прекопаването на градината. Новия божур е тръгнал, а от стария есента пренесох 2 пръчки, не очаквах, но и той се е хванал на новото място. Магнолията, която бях отписала е пуснала зелени листенца ниско долу. Явно и тя се е хванала, ама ще я чакам доста
Вчера като слязохме от колата ме се скъса дръжката на чантата. Качихме се, дисплея на хладилника е откачил. Сутринта зарядното за телефона на Шефа се прецака, откъм телефона остана буксата вътре. Сега се чудя кое по-напред да захвана, а сега ставам
Хубав понеделник на всички Joy

# 122
  • Мнения: 8 790
Оооо, Плами, точно така! Според мен добре правиш. Аз така постъпих, когато се роди нашето момиче.Въпреки ,че живееха на горния етаж в къщата , имаше период по два-три -четири дни не съм се качвала. Гледаха се тримата, свикваха един с друг. И сега в разговори с щерката ,ми благодари ,че така съм направила, защото има прекрасни спомени от това време. Дори не им готвех. Те се справяха. Аз и сега съм така, при нужда съм на линия, ако нямам свои ангажименти.
    Да не се месим е най-хубавото, което можем да им дадем. И съм сигурна, че няма да те лишат от време с внучката и от времето ви заедно.
   И моята градинка стана добре. ММ ми направи от едни палета повдигната леха за билки и подправки. Сега чакам да пуснат разсад на пазара, за да садя. Синът наби колчета на доматите. Аз искам да купя още китки за саксиите. Вчера и онзи ден бая труд хвърлихме по двора, пооправихме го  за лятото, остава да сглобим басейна и един цимент да се излее около външната чешма.

# 123
  • Мнения: 11 624
Добър да е денят ви!
В темата е пролетно, при мен сутринта едно хубаво слънце.... Зарадвах се и зачатка градушка Joy

Мария на кучето не му пречи да пръскате срещу плевели!
И на мен ми се градинарства, мъха е завзел градината и задушава тревата. Трябва хубаво да го изтърмъча.... Ама чакам слънцето Joy Както казваше баба - на мързеливия и Господ му помага Joy

# 124
  • Мнения: 39 383
Ма ко, няма да скучаш днес. Всъщност пиша късно, сигурна съм, че си отметнала всичко, че даже си и наготвила.
Лейди, скоро ще питам в агроаптека и ще действам.

# 125
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Всъщност само за хладилника записах час. Занесох чантата, обущаря работи до 13ч., аз отидох и 10. Има още един на пазара, почивка м/у 13 и 14 ч. Кабел за Шефа не намерих на 2 места. А тепърва готвя, то вечерята ще мине. Не ми е ден днес. И пода ми е на половина готов, само с прахосмукачката минах. Ставам да мия докато ври копривената супа и Шефа е на урок, после ще пържа кюфтета, само сместа ми е готова. Седнах само да изпуша една цигара, че вече главата ще ми изпуши

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Макич,кюфтета и копривена супа звучи чудно!
Не ми се пише,че хич не съм във форма.Глупости едни след други.
Моите ,като се сгодиха и легнаха на тая кълка.Все отлагат сватбата.Поне ще се разпишат скоро,а партито ще е явно  на есен.Те са ми бял кахър.Много други проблеми имам.
Иска ми се внуче и на мен!Най-искрено и от сърце се зарадвах на Плами!

# 127
  • София
  • Мнения: 9 861
Славе, да ти се решат бързо и качествено проблемите!❤️
Ако можем да помагаме, на линия сме.🥰

Да ви кажа обичам хубавото време, но тая работа е ненормална. Истинско лято от края на март, та досега. Люлякът цъфна последните дни на март, овошките са нахвърлили плод все едно е май, имам доматчета е началото на април, а от няколко дни е цъфнал и трендафилът.
Сега го дават температурите да се върнат в нормални за сезона граници, но това значи спад от 30 на 10 градуса. Нито за хората е добре, нито за насажденията.
Ма квот- такова😁.
Оня ден бяхме на погача на бебето на братовчедка ми,дето ви разказвах. Боже, какво е сладко, хора! А майката и таткото летят от щастие!
То всички сме много щастливи, де.

Желая ви хубав ден!

# 128
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добро утро!

На вилата само една черешка прецъфтява, ама още не е вързала съвсем, другото още цъфти. Джанките минаха де, ама те са първи.
Бях оставила едно, дето не знам роза ли е, шипка ли е и до сега само листа имаше, без никакъв цвят, та не можех да разбера. В събота видях 2 пъпки, най-после ще разбера. И шипка да е, ще го оставя и ще опитам сама да си направя щамбова роза, само да знам със сигурност
Ако можеше някак да е влажно само където трябва, щеше да е перфектно, ама не може.
Славе, пиши, ще ти олекне Hug
Чакам техник за хладилника преди обяд, дано днес е по-успешен ден от вчера
Гушки на всички Hug

# 129
  • Мнения: 8 790
Дано, Мако!
   Добро утро! При нас се запали ел таблото , точно на стълба пред нас.Пожарна, авариини екипи, кой знае докога няма да имаме  ток.

# 130
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
марулетка, това е много опасно, бързо да отстранят проблема, че без ток е трудно
На хладилника смениха пантата на място, едно кабелче беше прекъснато, че от там минават и за дисплея отвън. И чантата успях да оставя да оправят, остава ми кабел на Шефа да взема

# 131
  • Мнения: 11 624
Добър да е денят ви Kissing Heart
При мен най-накрая слънчев ден без дъжд, а пък аз съм в болницата за химия Joy
Обикновенно в такава ситуация казвам "нямам късмет", но един приятел ме поправи - "нееее - ти имаш късмет, ама лош" JoyJoyJoy

# 132
  • Мнения: 8 790
Лейди , добър да е денят!

# 133
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Кафето този път със солено, че обяд стана, ама беше мой последния пост

Калинче, имаш си късмет, не мисли така. Да минава бързо и ефективно и пописвай по-често Kissing Heart
При нас времето е ужасно, преди малко спря да вали, ама няма голямо значение. А трябва да излизам.

# 134
  • София
  • Мнения: 9 861
Лейди 🥰

При нас изведнъж задуха леденостуден режещ вятър. Климатика включих,дебели дрехи облякохме.
На мен цял ден не ми е добре, от сутринта ми се вие свят, постоянно ми се спи. Премерих си кръвното, то ниско. В последните години съм с нормално кръвно, като млада😁 все ниско беше. Не е паднало много, но достатъчно, за да се чувствам като парцал.
Малко доматки от мен:

Общи условия

Активация на акаунт