Пиете ли кафе от вендинг машини?

  • 5 395
  • 171
  •   1
Отговори
# 15
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 114
Да, дори се радвам на градове, където такива машини са поставени на много места по тротоарите.
Аз също съм гледала как ги зареждат...
Какво правят?🧐

# 16
  • Мнения: 25 649
Ами, какво да правят... Вадят от багажника на колата някакви 10-литрови бутилки с вода, незнайно каква и откъде налята. Изсипват я в контейнерите, зареждат капсули или каквото там кафе слагат... Няма почистване, няма дезинфекция, няма сигурност, че използваните продукти са безопасни.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 18:55 от Как' Сийка

# 17
  • София
  • Мнения: 28 626
Пожълтели пластмасови бидони с неизвестно каква вода видях аз.
Виждала съм и една много чиста. Но няма как да знам коя каква е.

# 18
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 030
Много рядко пия, даже напоследък, ако сме пеш с мъжа ми,  си вземаме кафе от някое заведение, и си го пием в движение.
 Скептична съм откъм хигиената им.

# 19
  • Мнения: 1 786
Аз преди много години, още млада и зелена Simple Smile си вземах кафе от такива машини и хич не ми минаваше през акъла откъде зареждат вода. И така се наредих един път на морето от една такава машина, че  в продължение на 3 дни след това си мислех, че ще се мре... страшно стомашно неразположение си докарах, ужас беше...  Със сигурност беше от машината, защото пих кафе и ми стана зле около 20 мин след това, а бяхме компания 5-6 човека, никой друг не пи от тъпата машина кафе и никой не се разболя. След време видях как зареждат такава машина - сипват вода от зеленясали бутилки, които държат в долната част на машината и всичко ми стана ясно... Страшна мизерия Sad

# 20
  • Мнения: 106
Преди 3 години с колежката искахме да опитаме една нова машина до офиса. Час по-късно жената се наложи да се прибира по спешност до тях. И аз вече не пия Grinning

# 21
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 161
В България не бих. Иначе има такива дето правят хубаво голямо кафе, но хигиената и поддръжката са от значение.

# 22
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 584
В офисите в които съм работила/работя все от такива машини съм си взимала кафе. Гледала съм как ги зареждат и нищо нередно не съм видяла. Няма бидони с вода, а черпят от ВиК мрежата в сградата. В предишната работа зареждаха с 2 марки кафе и взимах от по-скъпото и по-хубавото - Лаваца, в настоящата е само един вид, но пак я ползвам, пести ми време, вместо да ходя при колегите да си правя кафе, да мия чаши и т.н.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 488
И от двата вида съм виждала аз - и с бидони, и от мрежата, зависи къде са поставени.

# 24
  • Мнения: 1 786
Аз имах предвид, че тези свободностоящите в средата на нищото са мизерни обикновено, понеже ги зареждат с бутилки с вода. В долната част на машината има нещо като шкаф, видях такъв отворен, там стоеше 10-литрова бутилка със зеленясала вода Sad Другите, свързани към водопровода, са си ок.

# 25
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 277
Аз се доверявам, защото виждам, че и собствениците пият редовно кафе от тази машина. Иначе от друго място не пипам 😊

# 26
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Не. Пия много късо кафе,а  машините пускат повече водица.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 244
Не.
Пия рядко кафе. 1-2 пъти седмично максимум и държа да е хубаво и качествено.

# 28
  • Мнения: 1 405
Не обичам да пия кафе в движение. Искам да седна и да му се насладя спокойно, така че много рядко пия от вендинг машини и същи сън виждала потресващи неща откъм хигиената им.

# 29
  • Мнения: 14 638
Сигурно един път на високосна,ако няма друга опция.

Общи условия

Активация на акаунт