ДЕКЕМВРИЙчето игриво, тича покрай нас щастливо! 👣 -- тема 7

  • 4 866
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 828
И нас няма кой да ни издържа и разчитам на моето майчинство и на моя мъж единствено с заем от 1200 сме и на квартира за която даваме 300 лева и на нас ни е много трудно без помощ от никой баба ми все казва тя е на 88 почти като си искала лична свобода да не си се женила и да не си създавала това дете не че то е виновно но си е така обичам си детето сега то е най важно работата ще почака

# 91
  • София
  • Мнения: 321
Вяра, заради този отговор, ако имах силата, бих те блокирала от тази група. Тук сме, за да си помагаме! Нямаме нужда от подобни НЕПОИСКАНИ наливания на акъл и ОБВИНЕНИЯ.

Гледай си СВОЯТА паничка.

Откачих.

# 92
  • Мнения: 197
Избиване на комплекси и чувство за вина.Жалко.

# 93
  • Мнения: 640
Пишем,пишем и пак не е разбрала, че в Сф сега се кандидатства.Тръгват  от септември или ноември с отлагане. После може  да отиде 1 ден и да се вземе бележка,ако майката има да взима отпуски  ще стане точно 2025-та година.Същото като при нея.
Аз се моля на всички  богове ,че после шансът при нас точно нулев  догодина.

# 94
  • Мнения: 626
Вяра това е потресаващ коментар!!!
Коя си ти да казваш на когото и да било да не се е женил като иска свобода и т.н.
Всеки сам преценява за детето колко време ще го гледа.
Аз също ще гледам моето докато стане на 2 г,но не съдя и не говоря за другите...
А това колко ти е трудно и имаш или.нямаш помощ няма смисъл да го казваш за 2ри или 3ти път.
Нямам думи!

# 95
  • Мнения: 593
Те така или иначе повечето ще са почти на две, тъй като приема почва Септември и е поетапно. Аз също си искам малка част от свободатя, защото вече не се издържа. Не мога да отида до тоалетната на спокойствие, какво остана за други неща. От три месеца се каня за фризьор. Има дни в които не мога да си среша косата.

# 96
  • Мнения: 828
Извинете не исках да обидя някой но да попитам има ли непроходими освен нас в тази Група как минава един ваш ден на мен ми казаха че от януари мога да отида да я запиша за ясла чак сега всичко е запълнено до края на годината бъдете здрави

# 97
  • Мнения: 706
Майко , мила потресаващ коментар и все едно нищо не е станало, зададен въпрос?!!? Вяра ти сериозно ли опрекваш някой , че ще работи и ще си пусне детето на ясла??? Алоо , всеки сам си решава и си много назад с нещата , ние пишем едно ти тълкуваш друго.... ЗАПИСВАНЕТО В ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ СТАВА ПО РАНОО , ЗАЩОТО ИМА МНОГО ДЕЦА. Ти съдиш някой , че е намерил правилния начин и обмисля най-доброто , а теб ние съдихмели те като ти казвахме хиляда пъти ходи при друг лекар следи килограмите , развитието и че нещо не е наредддд. Не нали , разбирахме твоето мислене и си малчехме .
Съжалявам ама не можах да се сдържа...
Всички тук сме различни, окей не всички сме еднакво разбиращи, ама сме тук зада си помагаме не да се съдим . Всеки сам си решава кога , как . Ние може само да дадем съвет, това че не приед не означава да се съдим и да се налагам.

# 98
  • Вестерос
  • Мнения: 38 347
Аз лично не се обидих, трудно може да ме обиди. А и като я чета пак, май излиза, че нейната баба тъй е казала, а не тя, НО и двете не са ок. Мислене средата на 20 век. Няма смисъл, момичета.

Майчинство за трета година няма като пари по принцип, Вяра.

# 99
  • Мнения: 204
Момичета , какви документи ще трябват за записване на ясла/ градина? Иска ми се да ги подготвя и тогава да отида да подам документите. При нас няма вариант да не я вземат ,защото има свободни места в градината . Предимството да живееш в провинцията 😃

Не бързам с яслата и за мен лично е недопустимо толкова рано да я дам на ясла има време ще ходи защо бързайте с яслите не го разбирам
Вяра, защото искаме да се отървем от тях .  Писна ни да стоим 2 години и да ги дундуркаме .

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 00:32 от pepinna

# 100
  • Мнения: 1 301
От вчера се чудя, дали да пиша коментар по повод постовете на Вяра. Нямам никакво желание и време да коментирам нещо, което изхожда от човек, който го мързи даже точка и запетая да сложи на изречението си. Какво ще постигна ако наливам акъл на човек спрял развитие и не търсещ знания, опит, съвети, нетърсещ нищо друго освен собственото си АЗ.
Вяра, ти като влизаш тук, на кой даде съвет, на кого помогна с постовете си, на кого си съпричастна, къде е твоята безкористност за споделяне на лични чувства, към кого си загрижена?
Ще ти кажа!-Твоето лично Аз!
Ти си тук да вземаш но не  да даваш, ти си тук да пльоскаш тъпи, безсмилени постове, да си тръгваш и да идваш само за да потърсиш отново нещо да вземеш.
Като го отглеждаш това дете си помисли какъв примери си ти, какво му даваш, как се развиваш, като човек, като Жена? Спирам, че полудявам от малодушието ти и твоят нискъ интелект, спирам, защото ще те обидя прекалено....но пък видиш ли...ти няма и да се поучиш от нищо тук, ти си човек спрял развитие, с такъв човек не искам нито тук нито на живо да общувам.
Седни в тоя нет да научиш граматиката и как се възпитва дете, как се храни, как расте и развивай себе си, иначе си загубена, а то след теб идва.....милото

# 101
  • Мнения: 67
Не може да ме засегне човек, който пише неграмотно. Много ми се иска всички дечица да бъдат приети в София, но за съжаление реалността е друга. Яслата и детската градина социализират и подготвят за първи клас.

# 102
  • Мнения: 102
Аз не преживявам поста на Вяра да е съдещ, за нея явно е много важно майчинството, това че сега имат нужда от нас и че после ще ни липсва това време също подкрепям.За личната свобода- всеки има нужда да остане със себе си сам, аз си го осигурявам, макар и да е за два пъти в седмицата за по 3 часа като го оставям при едната баба.  Имам професия, която обичам, психотерапевт съм , но осъзнат избор ми е тя да почака, искам да дам времето си сега на децата. Аз ще гледам Боби до 3 годишна възраст, после на градина, дъщеря ми тръгна също по- късно и не съжалявам. Не съдя и другите, които избират да се върнат ма работа, но пък също смятам, че пропускат златно време с детето . Когато финансово е тежко , тогава разбирам, няма как. Аз поне не отчетох да й е крайно изказването на Вяра.

# 103
  • Мнения: 828
Аз не преживявам поста на Вяра да е съдещ, за нея явно е много важно майчинството, това че сега имат нужда от нас и че после ще ни липсва това време също подкрепям.За личната свобода- всеки има нужда да остане със себе си сам, аз си го осигурявам, макар и да е за два пъти в седмицата за по 3 часа като го оставям при едната баба.  Имам професия, която обичам, психотерапевт съм , но осъзнат избор ми е тя да почака, искам да дам времето си сега на децата. Аз ще гледам Боби до 3 годишна възраст, после на градина, дъщеря ми тръгна също по- късно и не съжалявам. Не съдя и другите, които избират да се върнат ма работа, но пък също смятам, че пропускат златно време с детето . Когато финансово е тежко , тогава разбирам, няма как. Аз поне не отчетох да й е крайно изказването на Вяра.
всеки сам решава какво да прави право на негов избор детето ми е живо здраво весело щастливо гледам си я радвам и се имам съпруг който е до мен подкрепя ме обичаме това ми стига на този свят да кажа с килограмите вървим на горе 7.700 е вече сега на 30 пак ще ходим от държавна кухня хапва вече всичко дори и вкъщи радвам се на живота си щаслив с моя съпруг детето се отпусна и ходи за една ръка не искам да обидя някой бъдете здрави и щасливи

# 104
  • Мнения: 593
Ами няма какво да се каже повече, то момичето си продължава по старата песен. Ни в клин, ни в ръкав... Едно и също слушаме за килограмите. Ние говорим едно, тя се включва със съвсем друго Grinning
Правопис няма да коментирам, сигурно и аз бъркам понякога,  ама поне да слага по една точка, че ми е трудно да хвана какво иска да каже.

Общи условия

Активация на акаунт