ДЕКЕМВРИЙчето игриво, тича покрай нас щастливо! 👣 -- тема 7

  • 4 089
  • 125
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 296
Благодаря ти, Зиги! Как сте вие? Има ли белег от изгарянето? Как е новата бавачка?

# 2
  • Мнения: 625
Зиги, супер си,благодаря!
Ваня, Томас пие АМ вечер от шише с биберон, за сега няма да променям.
И Томас носи на Ddstep обувки.
На Томас му подариха баланс колело за Рд, рано му е още на него обаче,стои си прибрано.
Томас преди малко докато с баща му се събуваха падна яко на плочките и има огромен комбъл. Дайте лекове да спадне Simple Smile

# 3
  • Мнения: 705
Благодаря за новата тема . Днес имам рожден ден и ви черпя виртуално , приятели дружни😀😁❤️.
Ние сме няма ли проблем с обувките , ни категорично отказва да ходи хваната за ръка.... Много бяга от мен
Как се справяте с тръшкането? Взема ли е от едно място почва да се ядосва с крака да хленчи , не посяга с ръце ,нооо е голям инатт

# 4
  • Мнения: 215
Масло, олио или маргарин намазано на мястото.
Кадерай, бъди здрава, щастлива и много обичана жена 🍀🥰
Зиги, супер си,благодаря!
Ваня, Томас пие АМ вечер от шише с биберон, за сега няма да променям.
И Томас носи на Ddstep обувки.
На Томас му подариха баланс колело за Рд, рано му е още на него обаче,стои си прибрано.
Томас преди малко докато с баща му се събуваха падна яко на плочките и има огромен комбъл. Дайте лекове да спадне Simple Smile

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 20:35 от Михаела 🍀

# 5
  • Мнения: 625
Кадерайче, четит рожден ден! Жива, здрава и щастлива да си💕

# 6
  • Мнения: 811
Ние още на 11 месеца отказахме ам сега сме на консултация да видим колко ще бъде продала

# 7
  • Мнения: 1 296
Стели, и ние тази вечер получихме най-голямата си цицина до сега🥹. Ох, много го заболя. Олио знам но не върши работа при нас май. Студена кърпа не търпи, а най помага. Аз мажа от месеци с Арника гелче 7% еми за нула време спадат и не го боли.
Кадерайче, честита да си! Тръшкане няма при нас, а ако има е за някакви минутки. Слуша много за сега но аз съм строга доста с него и при мен няма тън мън. Каквото аз кажа, а не той. Малко май прекалявам но е за негово добро.

# 8
  • Мнения: 625
Ох и Томас така. Много страшно беше.
И аз четох за арниката ще си купя.
Томас също твърде не се е тръшкал, аз не съм строга , постоянно го гушкам и целувам, даже ме е страх да не го направя лигльо,  обаче той е толкова сладък 😆 Бих казала,че е сравнително послушен.

# 9
  • Мнения: 1 296
Аз съм строга във възпитанието. Гушкането си е задължителто. Сега от както разбира повече и бърбори всякакви звуци ти идва да го намачкаш и гушкаш нон-сноп.
Смятам също, че колкото повече любов и нежност получава детето, толкота повече е спокойно и послушно. Няма да го разлигавиш, а напротив.
Ние четем книжки, а не играем с шумни и дразнещи играчки. Отделяме повече време на възпитателни игри. Навън играе доста с други деца, люлки, пързалки и котки🤣🤣 Караме го, даже е научен вече да си подрежда нещата. Било играчки или дрехи. Като му кажа нещо ме слуша (не винаги де🤭) Не казах, че съм лоша, а че съм строга.😃
Арниката ще ти свърши много добра работа. Тази сутрин е почти изчезнала нашата. Моят мъж ме успокоява в кавички, да свиквам с паданията. Момчетата ходели с белези но как се свиква с това?

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 07:12 от IRusinova

# 10
  • София
  • Мнения: 319
Честит рожден ден на патерица, Кадерай! Бъди здрава и обичана Hug

Ванче, белегът е много блед, надявам се да изчезне с времето.
Иначе детегледачката, втората, е 10/10. Много сме доволни и чак почвам да искам повече часове да е с нас, защото дребният я харесва страшно много, а аз ѝ имам пълно доверие вече. Добре че ме нави ММ да пробваме с друг човек, така се живее по-леко.

# 11
  • Мнения: 1 736
Еха, още една тема... дано да я изпишем бързичко с хубави неща!
Ние се учим да ходим, като се държим за ръце, но да си призная, е трудно. Каката до ден днешен си ходи хваната, ама малкото се пуска рязко, поне не бяга засега... По площадки не ходим, защото винаги иска люлката на другото дете, изнервяме се и двете така... За сметка на това, сега като се затопли сме в двора ни -люлка, голям батут, топки, колички... тази година и пързалка ще вземем.. Иначе е социална, отива, закача се с други деца, гушка ги, гали ги, но тя по начало си е свикнала с много хора и деца.
Имаме пластмасова кухня от каката, но не съм я извадила още, предстои обаче, та ще дам мнение по-нататък. Иначе си играе с 1 сервиз -слага чай на всички, храни куклите с лъжичка-общо-взето, си играе с всякакви играчки.

# 12
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Мерси за темата 🌹

Кадерайче, ЧРД 🎉🎉🎉 да си обичана! 🩷

Пие ам от биба още. Всичко друго от сламка или така от чаша й давам.

# 13
  • Мнения: 1 296
Зиги, Браво, свучиш спокойна и това е супер. Няма нищо по-добро от това да имаш доверие на човека, който се грижи за детето ти. Ние пробвахме бабите-емиии не става бе хора, старичи са си и това е. Който има млади баби е добре. Моята майка забравя, не може да го успоки и не вижда вече добре. Оставихме и го за два часа, и като се върнахме беше цялата потна, а той се дереше. Не е успяла явно да го успокои и се беше много притеснила горката. Свекърва ми пък е ресурсен учител, тя е професионално изкривена. Говори адски високо, стряска го, има болки в коляното и не може да го носи по стълби. Абеее сама ще се оправям и това е. Оглеждам се и аз за помощница но съм зле с доверието-не се виждам направо

# 14
  • Мнения: 591
Зиги, Браво, свучиш спокойна и това е супер. Няма нищо по-добро от това да имаш доверие на човека, който се грижи за детето ти. Ние пробвахме бабите-емиии не става бе хора, старичи са си и това е. Който има млади баби е добре. Моята майка забравя, не може да го успоки и не вижда вече добре. Оставихме и го за два часа, и като се върнахме беше цялата потна, а той се дереше. Не е успяла явно да го успокои и се беше много притеснила горката. Свекърва ми пък е ресурсен учител, тя е професионално изкривена. Говори адски високо, стряска го, има болки в коляното и не може да го носи по стълби. Абеее сама ще се оправям и това е. Оглеждам се и аз за помощница но съм зле с доверието-не се виждам направо

Хахха, Ваня и при нас е така с бабите. Аз на майка ми и нямам доверие и съм и го казвала много пъти. Тя не се обижда. Едно време и викам как само баба ме гледаше. И тя все се оправдава, че баба ми тогава била млада. Е, сигурно си е така. Оказват си влияние годинките. Та разчитам само на себе си. Не знам само като тръгна на работа и ми се разболяват на ясли и градини, как ще се оправям. Много са хубаво, че Зиги е намерила човек на който да има доверие .
Едно време баба ми така занимаваше деца. Вместо занималня поемаше едно дете и така от 1ви до четвърти клас. Много я уважаваха всички и си имаше подход жената с децата.
С млади баби си е друго. По площадките като видя баба и внуче и се кефя. Моята майка абсурд да се оправи с тях, то аз едва смогвам.

# 15
  • Мнения: 625
Аз на майка ми и имам пълно доверие и тя го гледа като мен. Пита ме кое как и не си прави волности, но е от младите баби и работи. Няма много време ,защото е със собствен бизнес, въпреки това при всяка възможност помага. Свекърва ми няма да коментирам.
Аз също се притеснявам като тръгне на ясла какво ще правя когато е болен и кой ще помага, аз мога да работя от в къщи,обаче няма да съм много ефективна

# 16
  • Мнения: 811
Благодаря за новата тема Зиги дано я напълни с хубави емоции и щастливи емоции аз чакам момента в който Елена ще проходи и тогава сигурно отново ще ревна пак емоционални са тези моменти за мен много

# 17
  • Мнения: 634
От вчера  се учим на сламка и май се харесва. Досега нямаше никакво желание.Преходната чаша я хвърлих. Към нея никакъв интерес.
За яслата не ми се мисли,но дано има място за нас,че в Сф е трудно.
Аз помощ няма от кой да получа дори и за час,но пък и не работя. Дано не боледуват много и да са ни здравички!!

# 18
  • Мнения: 151
Ехааа нова тема!
Зиги много се радвам,че си намерила човек който да пасне идеално. Ние не сме имали проблем с обувките. Върви от палава,по палава ама така е като гледа от батковците. Винаги съм си мислила за жена която да ми помага,но с времето си остана само искането. Толкова съм свикнала та не ми пречи. Обмисляме малка почивка за уикенда по другата седмица. Това добре,но засега сме били или с едно или с две ох да видим как ще се справим с 3 😂 . Най мие притеснено за спането. Вкъщи малката спи в спалнята, а батковците седят в детската като и двамата не спят на обяд а са и доста шумни. Ще видим как е.
Кадерайче честит рожден ден на патерици. Жива,здрава и много щастлива!

# 19
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
На мен мама ми помага, но тя е с 20 години по-голяма от мен и кажи- речи е млада баба. От бебе ми помага, оставяла съм ѝ я за 4,5 часа и повече дори. Навремето мен ме гледаше прабаба ми даже, но е била на 58 години аз като съм се родила и реално пак от младите прабаби, изгледала е мен, майка ми, леля ми и  братовчедките на майка. Според мен си е и до възможност и здравословно състояние. Ето свекървата не е стара, но има болежки и не смее да гледа Рали. Сами не сме ги оставяли никога.

# 20
  • Мнения: 65
Благодаря за темата. Към тези, които ще кандидатстват за ясла: Какво ще правите, ако не ви приемат в държавна ясла?

# 21
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
в частна

# 22
  • Мнения: 811
На ясла сме категорични след две вече имаме напредък с килограмите 7.700 500 грама е продала при положение че не си сяда на гъза

# 23
  • Мнения: 705
Ясла след майчинството , живот и здраве началото на другата година. В нашия район няма начин да не ни вземат в държавната,🤣защото няма много деца и пък в града има само една ясла . Аз вече килограми , ръст не следя те почнаха да ни викат през 3м. Бяхме последно Декември сега Март и сме чак Юли. Да чукна на дърво не сме се разболявали със кашлица споко или други. Влачих ме се две седмици по хирургия за мнения , поради хернията но.. Та ние тежим 13кг , 76висока
И Айлиз не се спира и се тръжна , трудничко ама няма как😁

# 24
  • Мнения: 564
Айде и аз в новата тема. Не ми остава време за нищо. Имам чувството че само при нас е разхвърляно и мръсно , при положение че чистим всеки ден с ММ.
Малкия получи алергична реакция , към орехи , които беше ял и преди. Поду му се горната устна , зачерви се , бягахме по спешно кабинети. Ужас беше. Имаме час за алерголог чак юни месец. Иначе си е добре , не се спира. Само си бърбори нещо. Доста напредна речево, толкова сладко говори. Напоследък забелязвам че нямам много време да си играя с него и това много ме дразни. Докато е буден , правим закуска , после докато оправя прането , да поизчистя и хоп то дошло време за лягане. Като се събуди прави обяд , пак докато прибера и изчистя , да направя заготовка за вечеря и то дошло време да готвя и пак сякаш нямам време да си играя с него. Като е хубаво времето сме навън , но тук един ден е 21градуса на следващия ден е 10 с проливен дъжд ,че даже и градушка. С удрянето още сме до никъде. Все мен ме удря , обеснявам , казвам че мама се милва , не се удря , ама говори си Пенке ле. Имаме съседче на 10м момче , на детето не му даде да му погледне даже играчките. Посяга му , две жени не можахме да го удържим , че накрая мен започна да ме удря защото му давах играчки. Накрая половината роде се изреди да му казва че не се прави така. На следващото им идване в нас беше доста по добре положението. Горе долу си играха заедно. На по големите деца изобщо не прави така. С братовчедите си (на 3г , 4г и 6г) си играе и не ревнува , не им посяга , особенно племенницата ми много я обича и все с нея иска да си играе. С момчетата е доста по груб и тук таме ги цапардосва и тях. На площадката пак гледа с момичета да си играе , момчетата ги отбягва. Момичетата ги гали , дава играчки. Не го знам защо прави така. Давайте идеи за това удряне какво да правим. Ето снощи преди да заспи от нищото както го галих и се приготвях да му чета книжка , рязко започна да удря , щипе и да ми дърпа косата. И ММ отнесе шамар защото се опита да го откопчи от мен. Сложихме го в кошарата , защото не се спря и му говорим че така не трябва че ние се милваме. Накрая ММ го гушна , гушнах го и аз. В момента в който ММ излезе от стаята започна пак да ме щипе. А се беше успокоил като правихме тихи игри , почти пред заспиване беше. Понякога даже на сън ме щипе и си стиска зъбите. Иначе мен най много ме гушка, целува , но не ме търси , по цял ден само Тати казва и търси баща си. Преди лягане ако му се скарам спира да удря , но не искам точно преди заспиване да му се карам. Все си мисля че трябва да има друг начин. Confused

# 25
  • Мнения: 625
Кестенче не си сама, имам чувството, че тънем в мизерия и разхвърляно, а мия и подреждам постоянно.
Относно удрянето, Томас един път посегна, аз бях много крайна и рязка с карането и повече не го е правил. Не знам ако не беше спрял как щяхме да действаме.

# 26
  • Мнения: 1 296
Матей също ме скубе и хапе. Плясвам през ръцете, обяснявам, показвам да гали, а не да скубе и нищо. Четох, че така изразяват щастие, защото още не владеят правилно емоцийте си. Не знам, дали е вярно но е неприятно. И баща си скубе и хапе, а той е на синки даже от хапане. Навън или на друг човек не съм видяла още да го прави. Почна обаче да не яде, все се мръщи и бута храната. Дърпа чужда играчки и не ги връща. Сякаш се промени много това дете. Не е правел така никога. Ние още не говорим нищо. Бърбори доста и на животните се мъчи да издава звуцитено не се получава. Иначе разбира командите, изпълнява, разпознава вече доста предмети и хора. Почти спрях да правя пюрирана храна, пречела на проговарянето😵‍💫

# 27
  • Мнения: 564
И аз все си мислех , че ако при първото удряне бъда рязка и строга , той няма да го повтори. Да ама не , минахме от казване на твърдо Не и хващане на ръчичка , през обеснения и говорене , до каране и наказване. Не съм го удряла , не мога някак да се пречупя но много му крещя и викам. Аз също съм в синини и надрана цялата. Лицето ми , ръцете , врата ми. Той не хапе , хапането го минахме вече , като се научи да целува спря да хапе.
Бора всички животни ги имитира , тези които не може ги прави като прасенце Grinning само още Мама не казва или нарочно не казва , не знам.

# 28
  • Мнения: 634
Моето е назад с говор и всичко.
Уча на гърне от 11м,ама май само си късам нервите.  Даже теци дни се отказах да слагам повече от 2 пъти.Просто ми се изгуби желанието 🤣 За бърборене мама и тати казва на всички..Толкоз.  Дори едно просто "дай" не научи.
"Не" и "да" също не употребява  никога.
Бие,хапе,ама в яслата да му мислят.
Ще се оплакват постоянно,но вина нямам.Имам много палаво дете .С първото постоянно търсех оправдания  и извинения.Дори не мога да го опиша точно.Все исках да се държи добре,да слуша,да не пипа чужди неща и още 100 неща.Сега второто го оставям го да си расте щастливо и дано стане  по-независимо.Крайната ми цел е това,защото май с първото не се получи... Sad

# 29
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Пюрирано не е яла от не знам кога. Детската кухня си е с парчета ситни. Вече даже си отхапва от пилешко бутче като ѝ дам. За говоренето и аз съм го срещала. Бърбори си. Коте, пате, не, наскоро и нани казва като иска да спи.

И при нас е някакъв график и много не играем също. Става 7:30 някъде, 8 и нещо закусва, играем тогава и около 10 я извеждам, 11:30 минаваме да вземем кухнята, 12 иска да е почнала да обядва, гърне и 13 в кошарата. Спи до към 16, после СЗ и играем в нас или пак излизаме. 19 часа е вечерята. 20:30 е в банята, вече мрънка за сън, млякото и 21,21 и нещо заспива, понякога и 20:50, но рядко. От два месеца и повече е на една дрямка. Разнообразието ни е- един път в седмицата я водя на киндиру.

# 30
  • Мнения: 591
И при нас с чистенето не се смогва. Сутрин стават към 8, тоалет, закуска, измивам чиниите, малко подреждам разхвърляните играчки, защото докато станат и вече коша с всички джунджурии е пръснат. Пускам пералня и излизаме. 12 ч се прибираме, храня ги и заспиват до 15-15:30 и ги будя, защото ако ги оставя ще спят и след 16 ч и после вечер няма заспиване. На обяд, докато спят готвя за тях и за нас, сгъвам пране. После следобедна закуска и пак навън до 18 и 30. Прибираме се вечеря, баня и почва кошмара с нощното заспиване. Все още се дундуркаме като бебета. Вече нямам сили, гърба ме боли адски и почти всяка вечер като дойде време за спане аз плача от умора. Като заспят пак прибирам и вече съм труп. Ама такова ще е Joy

# 31
  • Мнения: 55
С какво мажете при излязла синина и цицина - сложих  тампонче с олио, но хляб с оцет не издържа (пищя, рева). На главата е

# 32
  • Мнения: 564
За цицина не знам , но взех стик арника и като се удари мажа с него. Доволна съм.
От няколко нощи малкия се събужда в 1:00 по часовник и много се върти приплаква , дърпа уши. Видях че кучешки зъб е пробил леко , явно е от това. Но пък има апетит , през деня е весел , много рядко киселее.
Нашия режим е ставане между 7:30-8:00 тоалет, закуска , игри. Ляга в 13:00 до 14:30 макс 15:00 и заспива в 21:30 с гушкане и приказка. Всъщност подхванах книга на Дан Браун и му я чета нея. Не разбира все още какво чета , така че за него няма значение. Лошото е че времето е кофти и не излизаме почти навън. Ето от 2дни не сме си подали носовете навън. Вали из ведро или има страшно силен вятър през целия ден. Като гледам в Инстаграм как тренират, имат време за себе си , страшно се депресирам и имам чувството че само аз не смогвам и не ми се получава. Дори не мога да готвя с него. Правих козунак ония ден , дадох му парче тесто да си играе. Е не , рев до небесата ,че не му давам голямата купа с тесто. Дадох му няколко пъти , но той само го мачка и хвърля на посоки. Не иска и да чуе да му дам малко парче с което да си играе и да прави каквото си иска с него. Давам му да бърка смес от яйца , но той иска с ръце да бърка вътре , което пак не му давам и пак е рев до небесата. Confused Ами не ми се получава явно.

# 33
  • Мнения: 625
За цицини и на мен ми препоръчаха Арника гел, още не съм пробвала обаче.
Томас също много рядко яде пюрирана храна, единствено ако се наложи да яде бурканче по някаква причина.
Той мина на един сън преди 2 седмици някъде, после се разболя и всичко се размести и смяната на времето.... съвсем.
Сега не знам кога да ляга вечер,за да спи до към 7.30-8 сутрин.

# 34
  • Мнения: 151
Аз подадох документи за детската градина още януари, при нас също има горе долу места, а и баткото е в първа група. Тук в тази детска,която са те няма ясла,а се записват  януари в годината която навършват 2 и септември тези които са ги навършили може да тръгнат,ние ги правим ноември и мисля от декември да тръгне. С бате за ръчичка и хоп в детската.
С чистенето горе долу се справям.  Режима ни е следния аз ставам към 7 правя сандвич и изпращам големия на училище( пътува с бусче),понякога малката става с мен,понякога спи. Ако е станала правим тоалет,коса обличане. Към 8 и 15 будин другия батко за детска обличане,тоалет и баща му го взима в 8:30 за да го закара. След това правя закуска,оправяме креватите,дрехи по пода,пералня,сушилня, прахосмукачка задължително и към 10: 30 излизаме. Прибираме се към 12,12:30,обяд и заспива към 13,13 и нещо, спи до съм 15,15:30,16ч. Става правим СЗ и то дошло време 16ч бате да си дойде от детската ( дядо му го взима след работа, ако не може ходим ние). Към 17ч си идва и големия батко ,от известно време вечеря не правя защото свекърва ми готви,гледам да правя след обяд супа,за да има за обяд. Ако времето позволява излизаме с малкия батко до към 19ч,прибираме се вечеря,малко игра,после баня към 20:30,21ч. Заспива към 21-22ч. Но това е за през седмицата, събота и неделя е много по натоварено.
Доста напредваме с говора,вече не мога да преброя какво казва защото са доста неща,беснее по цял ден. 
Мерки незнам последно на годинка сме се мерили.
Аз незнам само с това пусто заспиване как ще се оправяме. Заспива само и единствено на гърда. Кърмим се на обяд и вечер, но това и стана асоциация за заспиване. Много е смешна,като ме види гола вика ам,ам,нана.

# 35
  • Мнения: 591
Явно само моите нищо не казват. Трябва ли да се притеснявам не знам. Момченцата уж по-бавно проговаряли. Зори, направо евала с три деца на различна възраст е лудница. Кой на градина, кой на училище, да се чудиш как да се организираш. Явно си намерила начина.

# 36
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Веси, пият ли от сламки?

# 37
  • Мнения: 564
Има ли общо проговарянето и пиенето от сламка? Бора не обича много да пие от сламка. Има само една силиконова чаша със сламка ,от нея пие само айрян , отказва друго за пиене. Вода пие от нормална чаша, от неразривна или такава с мек накрайник. Някак не одобри шише със сламка , а може да пие от 7месечен. Само първата седмица му беше интересно и после спря. Да настоявам ли ? Той си говори , за моите критерии достатъчно.
Място в ясла ни излезе вчера. Живот и здраве ще почва на есен. Иска ми се до тогава да е проговорил по-добре на български. Не знам колко е адекватно да искам да говори поне с изречения от по две думи до година и 10м. Не знам и как да го стимулирам.

# 38
  • Мнения: 1 296
Не бре, не е проблем още говоренето. Толкова са малки още. След втората година се препоръчва консултация с логопед и пак до 3г.даже някои не проговарят още, а после не може устата да им затвориш🤣.
Матей пие от сламка вече трети месец пък не говори, няма общо това.
Другата седмица е записването в Бургас за ясла. При нас не съм чула да имаме проблеми както е в София но все пак....ще видим. Ще видя и кога въобще ще го пусна, че само ме плашат с тия вируси.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 18:06 от IRusinova

# 39
  • Мнения: 591
Веси, пият ли от сламки?

Знаеш ли откога съм купила шишета със сламки и нищо. На няколко пъти ги вадя и прибирам. Днес вече си казах махам шишетата с бибероните и пак извадих тези със сламките и пропиха от първото смукване, само дето ги надигат нагоре като другите. Единия пие без проблем, другия пие и плюе Joy Целия беше мокър, ама не пуска шишето.
Ваня, вируси навсякъде. Ето моите пак са със сопол. Безспорно в яслите и градините се боледува много. Пък не се знае, може нашите деца да не са от често разболяващите се или пък ако лепнат нещо да е сопол и малко температурка за 2-3 дни и да са оздравели. При нас е май месец подаването на документите за ясли.

# 40
  • Мнения: 811
Нека Елена да направи две годинки и от януари живот и здраве на ясла не съм съгласна толкова рано да я пускаме на ясла много специалисти сами го казвали че не са готови на тази възраст за ясла и за какво е това бързане на квартира сме с заем от 12000 нямале помощ от никой и пак няма да я пусна толкова рано мое мнение

# 41
  • Мнения: 1 296
Веси, така е! Дано не сме от боледуващите или пък леко да минава.
Вяра, пак не си разбрала душко. Сега се записват децата за на есен, а който иска и на пролет може да го даде. Провери си във Враца как е, защото януари никой няма да ви я вземе Елена ако сега не я запишете

# 42
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Според логопедите и това, което съм чела уж сламката, чашката помагат за развитието на езика и речевото развитие.

# 43
  • Мнения: 811
За Враца ни казаха средата на септември да идем да я запишем че сега било рано

# 44
  • Мнения: 201
И нашата беба пие от сламка вече почти 5 месеца , но не виждам да е проговорила много. В смисъл тя си бърбори на бебешки доста, обаче разбираеми думи много малко говори . Като беше около 10 месечна ми бяха казали да и давам храната на парчета за да може да си върти езика и така по лесно щяла да проговори. Сигурно след време ще се оплакваме че ни надуват главите , нямаме угодия Joy
Мами , я да ви питам вие какъв шампоан за коса и тяло ползвате за децата, който да мирише приятно след това? Ще съм ви благодарна много .Heart

# 45
  • Мнения: 591
И нашата беба пие от сламка вече почти 5 месеца , но не виждам да е проговорила много. В смисъл тя си бърбори на бебешки доста, обаче разбираеми думи много малко говори . Като беше около 10 месечна ми бяха казали да и давам храната на парчета за да може да си върти езика и така по лесно щяла да проговори. Сигурно след време ще се оплакваме че ни надуват главите , нямаме угодия Joy
Мами , я да ви питам вие какъв шампоан за коса и тяло ползвате за децата, който да мирише приятно след това? Ще съм ви благодарна много .Heart

Моите сигурно затова не казват нищо, зашото давам храната пюрирана и гълтат без да дъвчат Joy
Аз ползвам Uriage измивния крем. Доста е икономичен, за разлика от тези които са като гел. Поне на мен така ми се струва. С него мия и ръцете и дупета, освен за къпане.

# 46
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Aз я мия с измивния на Мустела от раждането. ПО едно време о=ползвах шампоан отделно на Бочко с лайка, много приятен.

# 47
  • Мнения: 625
Момичета идвам да измрънкам.
Миналата седмица в четвъртък Томас се разболя, имаше температура-ниска 37.5, сополи и кашлица. Ходихме на лекар, трябваше понеделник да пуснем изследвания, ако не падне температурата,да но тя падна. Остана само хремата и от вчера погледа му един воден, сълзят му очите , накашля пак и днес бам пак 37.4, а да и сополите жълто зелени. Утре сме на изследвания сутринта и после на лекар,обаче ми е много притеснено Sad и той е един кисел, по ленив и направо ми се реве....

# 48
  • Мнения: 1 296
Стели, спокойно, Томас бързо ще се оправи. Да не съвпадна настинката с някой зъб?
Ние пък с ММ изкарахме кошмарен стомашен вирус, поръщане на фонтан, гадене, болки в цялота тяло и ММ вдигна 38, аз само 37. Матей въобще не се разболя, което ми е много странно.
Аз харесвам душ гела за коса и тяло на Хип, мия всичко с него. Преди бях с юриаж, много  бях доволна но Хип е бюджетен, а аз го разхищавам щедро във ваната😂

# 49
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Стели, такива сополи говорят за бактерия

# 50
  • Мнения: 591
Стели, спокойно, Томас бързо ще се оправи. Да не съвпадна настинката с някой зъб?
Ние пък с ММ изкарахме кошмарен стомашен вирус, поръщане на фонтан, гадене, болки в цялота тяло и ММ вдигна 38, аз само 37. Матей въобще не се разболя, което ми е много странно.
Аз харесвам душ гела за коса и тяло на Хип, мия всичко с него. Преди бях с юриаж, много  бях доволна но Хип е бюджетен, а аз го разхищавам щедро във ваната😂

Стели, може и зъби да е. Вземете секрет да видят дали не е бактерия.

# 51
  • Мнения: 266
Здрасти хора, лонг тайм ноу сий 😀😀 Аз се върнах на работа, детето ходи на ясла и всичко е топ 🤭🤭 дните минават неусетно в рутината! Махнахме бибата от раз, заспива си сама в нейната стая и вече гледам смело към махането на памперса! Много се променя детето в яслата! Расте всеки ден с децата и безкрайно се гордея с нея! Тръшкането ме изнервя много 😀 ако не ме е срам ще я плясна по дупарата, много прави напук..

# 52
  • Мнения: 591
Здрасти хора, лонг тайм ноу сий 😀😀 Аз се върнах на работа, детето ходи на ясла и всичко е топ 🤭🤭 дните минават неусетно в рутината! Махнахме бибата от раз, заспива си сама в нейната стая и вече гледам смело към махането на памперса! Много се променя детето в яслата! Расте всеки ден с децата и безкрайно се гордея с нея! Тръшкането ме изнервя много 😀 ако не ме е срам ще я плясна по дупарата, много прави напук..


Ех, супер сте значи с яслата. И аз очаквам този момент. Знам, че там много ще се променят. И моите много се тръшкат. Кога ли ще превъртя и ще ги нашляпам не знам. Едва се сдържам понякога Joy

# 53
  • Мнения: 297
Ехе колко много те писали, аз незнайно защо не съм видяла новата тема 🤫

Вчера наредих желанията за яслата за София,ние сме в Люлин надявам се да се класира въпреки,че за 1во желание 19 свободни места, а списъка с чакащи 70+,2ро желание 16 места 100+ чакащи. Ще дебна,ще пренареждам не знам..

Тръшкането е нормален етап от развитието, мен ме дразни ама тя като види,че не се впечатлявам бързо се отказва. Не хапе и не удря, ама колко е социална хора направо не знам, тя иска всички да прегръща😀 всичките деца на площадката и е силна, стиска ги, не иска да ги пуска те плачат.. говорим и, обясняваме, да ги гали, да пази дистанция,но тя си знае нейното.

Счупи ми се количката онзи ден на основата на заварка, пуснахме я за рекламация, дано ми я оправят. Съседка ни даде триколка временно, ама тя не я кефи май, а без количка е страшно. Батериите ми падат на обяд още🥲

Преди две години на тази дата разбрахме,че Савана съществува и днес подписахме брак. Черпя ви една снимка: какво като сте се оженили няма да се целувате!

# 54
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Честито! Желая само семейно щастие!! Ех, че хубаво!

# 55
  • Мнения: 1 736
Честито! Дълъг и щастлив брак ви желая! 😊💐

# 56
  • Мнения: 625
Честитооо! Дълъг и щастлив семеен живот🥰

Ехе колко много те писали, аз незнайно защо не съм видяла новата тема 🤫

Вчера наредих желанията за яслата за София,ние сме в Люлин надявам се да се класира въпреки,че за 1во желание 19 свободни места, а списъка с чакащи 70+,2ро желание 16 места 100+ чакащи. Ще дебна,ще пренареждам не знам..

Тръшкането е нормален етап от развитието, мен ме дразни ама тя като види,че не се впечатлявам бързо се отказва. Не хапе и не удря, ама колко е социална хора направо не знам, тя иска всички да прегръща😀 всичките деца на площадката и е силна, стиска ги, не иска да ги пуска те плачат.. говорим и, обясняваме, да ги гали, да пази дистанция,но тя си знае нейното.

Счупи ми се количката онзи ден на основата на заварка, пуснахме я за рекламация, дано ми я оправят. Съседка ни даде триколка временно, ама тя не я кефи май, а без количка е страшно. Батериите ми падат на обяд още🥲

Преди две години на тази дата разбрахме,че Савана съществува и днес подписахме брак. Черпя ви една снимка: какво като сте се оженили няма да се целувате!

# 57
  • София
  • Мнения: 319
Много сте сладки, Мириам! Бъдете подкрепящи и обичащи се още дъъълги години! Revolving Hearts

# 58
  • Мнения: 1 296
Блонди, звучиш свежоооо...супер е за яслата. От мои познати, които пуснаха скоро на ясла знам, че стават по-отракани и проявяват характер. За съжаление ми споделиха, че ги бият вкъщи, по дупето и през ръцете. Много се моля, да не си позволявам подобно нещо и аз един ден. Не ми се струва редно да се бие дете, без значение възраст, причина или друго. Моля се за сила и въздържание, не е това начинът да възпитаваме. Те нямат интелект още и няма как да разбират значението на постъпките си в дълбочина. И аз леко съм шляпвала по дупето но си казвам, че то нищо не разбира още. Търпение му е майката и това е...оммм
Мириам, Честито милички, да сте живи и здрави! Нацелувайте се хубаво, заслужавате си го!

# 59
  • Мнения: 811
Мами влизайте по често липсвате мириам Честито щаслив и дълъг семеен живот прекрасни сте

# 60
  • Мнения: 201
Здравейте мамчета,
Мириам , Честито! Дълъг и щастлив семеен живот ви пожелавам! Бъдете здрави и се радвайте един на друг, и на Савана също Grinning
Зори , само ние с теб ли останахме кърмещите майки? Какво ще правим с нашите "кърмачета" Joy . Моето е доста настоятелна на моменти да суче, незнам как ще я отбивам, или как ще минем на кърмене сутрин и вечер само .Disappointed

# 61
  • Мнения: 1 296
Стели, как сте? Оздравяхте ли?

# 62
  • Мнения: 297
Аз още кърмя😀 на обяд за заспиване и вечер, за нас най-големия напредък беше,че по 5-6 часа дори не се сеща, понякога само ми показва знака за мляко аз предлагам друго и толкова. Говорят ли децата ви? С колко думи разполагат в речника си

# 63
  • Мнения: 1 736
Аз също кърмя - вечер преди сън и посред нощ няколко пъти. Когато е светло, знае че не давам, защото няма мляко. Нямам идея как ще я отуча,защото си търси.

# 64
  • София
  • Мнения: 319
И аз кърмя, момичета, и вече почнах да получавам непоискани съвети по въпроса от разни хора Grinning Искам да стане естествено отбиването, не ми тежи, но и не искам да продължава още дълго, за да не е зависимо и залепено човечето за мен толкова.

Та, чувствата са смесени.

Също, знам, че като спрем кърменето, ще има рев от моя страна. Много обичам.

# 65
  • Мнения: 625
Ваня, не смея да кажа нищо чак.
Увидя ни се и на двамата. 5 дни поддържа тази никаква температурата 37.4 5, ...
Надявам се вече да е минало всичко.
Иначе не знам в регресия ли е,зъби ли е какво е,но съня е кошмар.  Такова чудо от бебе не е било .
Заспива трудно, а му се спи , като си отвори очите и веднага се изправя и иска да слиза, приплаква.  И през ноща не спи спокойна.
Май сме в много лоша серия ние Sad



Стели, как сте? Оздравяхте ли?

# 66
  • Мнения: 811
Мами къде се губите влизайте по често тука

# 67
  • Мнения: 1 296
И ние сме доста неспокойни, кисел е и не спи добре въобще. Зъби са при нас, кошмарни кучешки. Пробиха но сега излизат в цял размер.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 09:05 от IRusinova

# 68
  • Мнения: 564
Бора цъфна с ушна инфекция. Confused От три дни е с температура, която спада с Нурофен и после пак се покачва до 40градуса. Педиатъра каза че до три дни ще спре да качва температура. Дадоха и лекарство за инфекцията. Първия ден само спеше милия , нямаше и един час буден. Ама то детето си казваше , като го питам боли ли те , той си удряше ушите , ама аз мислех че е от зъби , че вади кучешки и два кътника наведнъж. Иначе го записах на ясла , живот и здраве септември започва. Аз съм се притеснила за говоренето. Напоследък само чувам майки да ми казват " ааа нашия на тая възраст пееше/казваше един какво си" наш юнак не може нищо още. Казва как правят всички животни , линейката , казва тати,баба,кака ,мама, чао чао, бум,бебе, бръм(за коли) и мам ( за храна) и гол за топка , опитва се да казва и името си и  това е. Иначе се опитва да припява песнички , но нищо смислено , говори на бебешки. Дай казваше по едно време , но спря. Друго не казва , няма думички , камо ли по дълги които да казва. По цял ден четем книжки , много ги харесва. Но колкото и да му говоря , той не говори и това е. Страх ме е да не започне да говори направо на немски в яслата и да забрави българския , аз ще му говоря на български, но той ще прекарва повечето време на ясла и не знам колко ще му е достатъчно.

# 69
  • Мнения: 1 736
Бързо оздравяване на Бора! Кестенче, не се притеснявай излишно за проговарянето. Децата, растящи в двуезична среда, проговарят по-късно. Въпросът е да разбира, като му говориш.  Ако те разбира, няма повод за притеснение.
Казвала съм  и преди - каката на тази възраст говореше като голям човек: използваше цели изречения, водехме разговори с нея, изговаряше що-годе правилно думите, дали е имало 3-4 думи на бебешки. На 2ги1м казваше и звука Р. Емили е пълна противоположност, разбира абсолютно всичко, но и дума не облева, ако не пожелае тя самата. Днес повтаря 1 дума, утре все едно не е било, говори само "Ъ-ъ-ъ" и посочва, че иска нещо. Не се притеснявам, защото виждам, че всичко разбира, просто не опитва да повтаря.

# 70
  • Мнения: 591
Бора цъфна с ушна инфекция. Confused От три дни е с температура, която спада с Нурофен и после пак се покачва до 40градуса. Педиатъра каза че до три дни ще спре да качва температура. Дадоха и лекарство за инфекцията. Първия ден само спеше милия , нямаше и един час буден. Ама то детето си казваше , като го питам боли ли те , той си удряше ушите , ама аз мислех че е от зъби , че вади кучешки и два кътника наведнъж. Иначе го записах на ясла , живот и здраве септември започва. Аз съм се притеснила за говоренето. Напоследък само чувам майки да ми казват " ааа нашия на тая възраст пееше/казваше един какво си" наш юнак не може нищо още. Казва как правят всички животни , линейката , казва тати,баба,кака ,мама, чао чао, бум,бебе, бръм(за коли) и мам ( за храна) и гол за топка , опитва се да казва и името си и  това е. Иначе се опитва да припява песнички , но нищо смислено , говори на бебешки. Дай казваше по едно време , но спря. Друго не казва , няма думички , камо ли по дълги които да казва. По цял ден четем книжки , много ги харесва. Но колкото и да му говоря , той не говори и това е. Страх ме е да не започне да говори направо на немски в яслата и да забрави българския , аз ще му говоря на български, но той ще прекарва повечето време на ясла и не знам колко ще му е достатъчно.

Кестенче, той направо си казва доста неща. Моите даже и мама не казват. Спокойно ще проговори. Рано е още. И аз на тази възраст съм говорила, ама моите не искат. Няма да забрави български, щом във вас не си говорите на немски. Моя приятелка живеят в Германия, детето е на 3 и говори много добре и на немски и на български. Бързо да овладеете ушната инфекция и да спада тази ужасна температура.
При нас вече стана втора седмица е ад. Нощни събуждания с рев. Налага се да пускам тв, за да не плачат. И така по 2 часа нощем стоят будни и гледат детско. Не мога да спра да се упреквам с този телевизор. Всеки ден си казвам, че ще го включвам само в екстремни ситуации, обаче не става и много се обвинявам. Знам колко е вредно и за очите и за проговарянето после, но не мога да се справя иначе Confused

# 71
  • Мнения: 564
Веси не се притеснявай за очите , сегашните телевизори са със защита и не вреди така ,както едно време. Бора гледа веднъж на ден и то не всеки ,по 10мин. Но не е трудно за гледане бебе , само му дай да разхвърля. Вчера за 20мин успя да изкара всички тигани и тенджери от шкафовете , да сложи по един картоф и лук във всяка една тенджера , после да изпразни шкафа с обувки и да ги доведе в хола. С играчки вече не си играе , даже си мисля да ги махам и да оставя само книжките и две колички.
Алтая разбира ме много добре , даже доста сложни изречения разбира. Научих го че стрелката на часовника като е на 19часа , тати се прибира. И ако не си е още вкъщи в 19часа сочи часовника и прави с ръчички "няма го" Grinning

# 72
  • Мнения: 591
Веси не се притеснявай за очите , сегашните телевизори са със защита и не вреди така ,както едно време. Бора гледа веднъж на ден и то не всеки ,по 10мин. Но не е трудно за гледане бебе , само му дай да разхвърля. Вчера за 20мин успя да изкара всички тигани и тенджери от шкафовете , да сложи по един картоф и лук във всяка една тенджера , после да изпразни шкафа с обувки и да ги доведе в хола. С играчки вече не си играе , даже си мисля да ги махам и да оставя само книжките и две колички.
Алтая разбира ме много добре , даже доста сложни изречения разбира. Научих го че стрелката на часовника като е на 19часа , тати се прибира. И ако не си е още вкъщи в 19часа сочи часовника и прави с ръчички "няма го" Grinning

Браво на теб! Евала правя на майки, които успяват! Той готов вече за ясла. Моите нито команди, нито думичка. Ще им спирам аз телевизията, няма да стане Grinning
Тръгна ли нещо да говоря, показвам, изобщо не им дреме, обръщат ми гръб и заминават.

# 73
  • Мнения: 201
Кестенче, бързо оправяне на Бора Hands Pray . За проговарянето не се притеснявай ще проговори. И моята дъщеря не говори още , казва думички същите като Бора , но аз не се притеснявам - ще проговори. Даже си мисля че изведнъж ще проговори , както и проходи ( изведнъж се пусна сама) . Бързо оправяне.
Веси, нашият татко дава телефон на беба да гледа детски песнички ( около 20 минутки на ден ), бях против но се примирих вече. Grinning 
Да са ни живи и здрави, ще проходят, ще проговорят и още кой знае какви неща ни чакат . Hug

# 74
  • Мнения: 1 296
Кестенче, бързо да се оправяте от инфекцията♥️.
Темата проговаряне не стои сега, рано е, малки са още. Ако бърборят и разбират какво им казваш няма място за тревога. Бора е доста напреднал даже според мен.
Веси, не се обвинявай, правиш каквото можеш. Аз също давам телефона, няма как. Сама съм цял ден, не мога да се изпикая ей. Ние четем много обаче, с книги много се занимаваме. Почти всеки ден съм по площадките и го оставям да общува с други деца на воля.

# 75
  • Мнения: 625
Кестенче, бързо оздравяване.
За проговорянето  педиатърката каза около 18 месеца, момченцата и по-късно. Така че спокойно.  Томас освен мама, тати, баба и 3,4 животни нищо друго не казва.  Разбира абсолютно всичко и постоянно ни имитира муцуните😁
Веси за ТВ и аз се обвинявах, но спрях. Томас обаче само песнички заглежда друго нищо.

# 76
  • Мнения: 634
Веси не се притеснявай за очите , сегашните телевизори са със защита и не вреди така ,както едно време. Бора гледа веднъж на ден и то не всеки ,по 10мин. Но не е трудно за гледане бебе , само му дай да разхвърля. Вчера за 20мин успя да изкара всички тигани и тенджери от шкафовете , да сложи по един картоф и лук във всяка една тенджера , после да изпразни шкафа с обувки и да ги доведе в хола. С играчки вече не си играе , даже си мисля да ги махам и да оставя само книжките и две колички.
Алтая разбира ме много добре , даже доста сложни изречения разбира. Научих го че стрелката на часовника като е на 19часа , тати се прибира. И ако не си е още вкъщи в 19часа сочи часовника и прави с ръчички "няма го" Grinning

Браво на теб! Евала правя на майки, които успяват! Той готов вече за ясла. Моите нито команди, нито думичка. Ще им спирам аз телевизията, няма да стане Grinning
Тръгна ли нещо да говоря, показвам, изобщо не им дреме, обръщат ми гръб и заминават.
Моето не гледа никаква тв ,само реклами  по 2,3 пъти  на ден и пак нищо. Не говори ,не слуша, за него няма "НЕ". Само бели прави.
За говор аз поне се надявам в яслата  да има напредък... Въпросът е колко ще се ходи  там.

# 77
  • Мнения: 1 296
Обмисляме да сложим Варивакс, ваксината против варицела. Някой слагал ли я е? Детенце с четри дни разлика от нас сега е болно и много тежко я кара😞

# 78
  • Мнения: 634
Обмисляме да сложим Варивакс, ваксината против варицела. Някой слагал ли я е? Детенце с четри дни разлика от нас сега е болно и много тежко я кара😞
Леко минава.Позната сложи на цялото семейство 2деца+2 възрастни. Слага  се в рамките на 2 месеца четох  .Аз желая,но не знам кога.Все болни,все кашлящи  ...А имаме още и ваксини от задължителните. 
Аз съм твърдо за ,защото Варицела понякога  оставя трайни последствия, особено за възрастен .

# 79
  • Мнения: 55
Обмисляме да сложим Варивакс, ваксината против варицела. Някой слагал ли я е? Детенце с четри дни разлика от нас сега е болно и много тежко я кара😞
И ние след Великден ще слагаме. Педиатърката ни посъветва. Но на нас ни каза през 4 месеца

# 80
  • София
  • Мнения: 319
Ще слагаме сигурно юни месец ние ваксината. Педиатърът предложи преди ясла, но не ми се чака, излишен риск ми се струва.

# 81
  • Мнения: 811
На ясла като навърши две от януари а сигурност мястото на моето дете е при мен не искам да съжалявам за това време пропуснато с нея къде сте загубихте се влизайте по често

# 82
  • Мнения: 1 296
Благодаря, майчета! Запазихме час за 16 ти май, ще я поръчам ден два и да я слагаме и нея. Личната ни е педи и каза, че е с добра поносимост. И аз бързам, искам за яслата да сме сложили и двете дози.

# 83
  • Мнения: 625
И аз мисля да я сложим,  но и педиатърката и неонатоложката казаха, че първо трябва да минем задължителните.
Последната реимунизация за коклюш трябваше да я сложим след 13.04,но Томас отново е със сопол, та надявам се другата седмица да я сложим и след месец и тази.

# 84
  • Мнения: 811
Не бързам с яслата и за мен лично е недопустимо толкова рано да я дам на ясла има време ще ходи защо бързайте с яслите не го разбирам

# 85
  • Мнения: 65
Не бързам с яслата и за мен лично е недопустимо толкова рано да я дам на ясла има време ще ходи защо бързайте с яслите не го разбирам
Ако сега не го приемат на ясла, после ще е много трудно за детска градина, защото няма да има точка. За съжаление вече в София не е като едно време- записваш си децата  без точки и томболи.

# 86
  • Мнения: 591
Ех, Вяра, Вяра......всеки сам решава кое допустимо и кое не....

# 87
  • Мнения: 811
Решава но сега е времето да бъдем до Децата си това време като пораснат ще го търсим но няма да го има на мен ми казаха за записване януари чак да навърши две и тогава сега не кариерата детето ми е приоритет

# 88
  • Мнения: 1 296
Вчера говорих с позната живееща в Англия и тя каза, че там държавата плаща 9м., можеш най-много до година да си в майчинство. Не знам за вас но аз нямам търпение да го дам на ясла. Той жадува за дечица, а аз за лична свобода.

# 89
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Не бързам с яслата и за мен лично е недопустимо толкова рано да я дам на ясла има време ще ходи защо бързайте с яслите не го разбирам
Защото Вяра трябва да работим, няма кой да ни издържа! Стига с едно и също. 21 век сме и жените работят и имат кариера.

# 90
  • Мнения: 811
И нас няма кой да ни издържа и разчитам на моето майчинство и на моя мъж единствено с заем от 1200 сме и на квартира за която даваме 300 лева и на нас ни е много трудно без помощ от никой баба ми все казва тя е на 88 почти като си искала лична свобода да не си се женила и да не си създавала това дете не че то е виновно но си е така обичам си детето сега то е най важно работата ще почака

# 91
  • София
  • Мнения: 319
Вяра, заради този отговор, ако имах силата, бих те блокирала от тази група. Тук сме, за да си помагаме! Нямаме нужда от подобни НЕПОИСКАНИ наливания на акъл и ОБВИНЕНИЯ.

Гледай си СВОЯТА паничка.

Откачих.

# 92
  • Мнения: 197
Избиване на комплекси и чувство за вина.Жалко.

# 93
  • Мнения: 634
Пишем,пишем и пак не е разбрала, че в Сф сега се кандидатства.Тръгват  от септември или ноември с отлагане. После може  да отиде 1 ден и да се вземе бележка,ако майката има да взима отпуски  ще стане точно 2025-та година.Същото като при нея.
Аз се моля на всички  богове ,че после шансът при нас точно нулев  догодина.

# 94
  • Мнения: 625
Вяра това е потресаващ коментар!!!
Коя си ти да казваш на когото и да било да не се е женил като иска свобода и т.н.
Всеки сам преценява за детето колко време ще го гледа.
Аз също ще гледам моето докато стане на 2 г,но не съдя и не говоря за другите...
А това колко ти е трудно и имаш или.нямаш помощ няма смисъл да го казваш за 2ри или 3ти път.
Нямам думи!

# 95
  • Мнения: 591
Те така или иначе повечето ще са почти на две, тъй като приема почва Септември и е поетапно. Аз също си искам малка част от свободатя, защото вече не се издържа. Не мога да отида до тоалетната на спокойствие, какво остана за други неща. От три месеца се каня за фризьор. Има дни в които не мога да си среша косата.

# 96
  • Мнения: 811
Извинете не исках да обидя някой но да попитам има ли непроходими освен нас в тази Група как минава един ваш ден на мен ми казаха че от януари мога да отида да я запиша за ясла чак сега всичко е запълнено до края на годината бъдете здрави

# 97
  • Мнения: 705
Майко , мила потресаващ коментар и все едно нищо не е станало, зададен въпрос?!!? Вяра ти сериозно ли опрекваш някой , че ще работи и ще си пусне детето на ясла??? Алоо , всеки сам си решава и си много назад с нещата , ние пишем едно ти тълкуваш друго.... ЗАПИСВАНЕТО В ГОЛЕМИТЕ ГРАДОВЕ СТАВА ПО РАНОО , ЗАЩОТО ИМА МНОГО ДЕЦА. Ти съдиш някой , че е намерил правилния начин и обмисля най-доброто , а теб ние съдихмели те като ти казвахме хиляда пъти ходи при друг лекар следи килограмите , развитието и че нещо не е наредддд. Не нали , разбирахме твоето мислене и си малчехме .
Съжалявам ама не можах да се сдържа...
Всички тук сме различни, окей не всички сме еднакво разбиращи, ама сме тук зада си помагаме не да се съдим . Всеки сам си решава кога , как . Ние може само да дадем съвет, това че не приед не означава да се съдим и да се налагам.

# 98
  • Вестерос
  • Мнения: 38 276
Аз лично не се обидих, трудно може да ме обиди. А и като я чета пак, май излиза, че нейната баба тъй е казала, а не тя, НО и двете не са ок. Мислене средата на 20 век. Няма смисъл, момичета.

Майчинство за трета година няма като пари по принцип, Вяра.

# 99
  • Мнения: 201
Момичета , какви документи ще трябват за записване на ясла/ градина? Иска ми се да ги подготвя и тогава да отида да подам документите. При нас няма вариант да не я вземат ,защото има свободни места в градината . Предимството да живееш в провинцията 😃

Не бързам с яслата и за мен лично е недопустимо толкова рано да я дам на ясла има време ще ходи защо бързайте с яслите не го разбирам
Вяра, защото искаме да се отървем от тях .  Писна ни да стоим 2 години и да ги дундуркаме .

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 00:32 от pepinna

# 100
  • Мнения: 1 296
От вчера се чудя, дали да пиша коментар по повод постовете на Вяра. Нямам никакво желание и време да коментирам нещо, което изхожда от човек, който го мързи даже точка и запетая да сложи на изречението си. Какво ще постигна ако наливам акъл на човек спрял развитие и не търсещ знания, опит, съвети, нетърсещ нищо друго освен собственото си АЗ.
Вяра, ти като влизаш тук, на кой даде съвет, на кого помогна с постовете си, на кого си съпричастна, къде е твоята безкористност за споделяне на лични чувства, към кого си загрижена?
Ще ти кажа!-Твоето лично Аз!
Ти си тук да вземаш но не  да даваш, ти си тук да пльоскаш тъпи, безсмилени постове, да си тръгваш и да идваш само за да потърсиш отново нещо да вземеш.
Като го отглеждаш това дете си помисли какъв примери си ти, какво му даваш, как се развиваш, като човек, като Жена? Спирам, че полудявам от малодушието ти и твоят нискъ интелект, спирам, защото ще те обидя прекалено....но пък видиш ли...ти няма и да се поучиш от нищо тук, ти си човек спрял развитие, с такъв човек не искам нито тук нито на живо да общувам.
Седни в тоя нет да научиш граматиката и как се възпитва дете, как се храни, как расте и развивай себе си, иначе си загубена, а то след теб идва.....милото

# 101
  • Мнения: 65
Не може да ме засегне човек, който пише неграмотно. Много ми се иска всички дечица да бъдат приети в София, но за съжаление реалността е друга. Яслата и детската градина социализират и подготвят за първи клас.

# 102
  • Мнения: 102
Аз не преживявам поста на Вяра да е съдещ, за нея явно е много важно майчинството, това че сега имат нужда от нас и че после ще ни липсва това време също подкрепям.За личната свобода- всеки има нужда да остане със себе си сам, аз си го осигурявам, макар и да е за два пъти в седмицата за по 3 часа като го оставям при едната баба.  Имам професия, която обичам, психотерапевт съм , но осъзнат избор ми е тя да почака, искам да дам времето си сега на децата. Аз ще гледам Боби до 3 годишна възраст, после на градина, дъщеря ми тръгна също по- късно и не съжалявам. Не съдя и другите, които избират да се върнат ма работа, но пък също смятам, че пропускат златно време с детето . Когато финансово е тежко , тогава разбирам, няма как. Аз поне не отчетох да й е крайно изказването на Вяра.

# 103
  • Мнения: 811
Аз не преживявам поста на Вяра да е съдещ, за нея явно е много важно майчинството, това че сега имат нужда от нас и че после ще ни липсва това време също подкрепям.За личната свобода- всеки има нужда да остане със себе си сам, аз си го осигурявам, макар и да е за два пъти в седмицата за по 3 часа като го оставям при едната баба.  Имам професия, която обичам, психотерапевт съм , но осъзнат избор ми е тя да почака, искам да дам времето си сега на децата. Аз ще гледам Боби до 3 годишна възраст, после на градина, дъщеря ми тръгна също по- късно и не съжалявам. Не съдя и другите, които избират да се върнат ма работа, но пък също смятам, че пропускат златно време с детето . Когато финансово е тежко , тогава разбирам, няма как. Аз поне не отчетох да й е крайно изказването на Вяра.
всеки сам решава какво да прави право на негов избор детето ми е живо здраво весело щастливо гледам си я радвам и се имам съпруг който е до мен подкрепя ме обичаме това ми стига на този свят да кажа с килограмите вървим на горе 7.700 е вече сега на 30 пак ще ходим от държавна кухня хапва вече всичко дори и вкъщи радвам се на живота си щаслив с моя съпруг детето се отпусна и ходи за една ръка не искам да обидя някой бъдете здрави и щасливи

# 104
  • Мнения: 591
Ами няма какво да се каже повече, то момичето си продължава по старата песен. Ни в клин, ни в ръкав... Едно и също слушаме за килограмите. Ние говорим едно, тя се включва със съвсем друго Grinning
Правопис няма да коментирам, сигурно и аз бъркам понякога,  ама поне да слага по една точка, че ми е трудно да хвана какво иска да каже.

# 105
  • Мнения: 811
Ами няма какво да се каже повече, то момичето си продължава по старата песен. Ни в клин, ни в ръкав... Едно и също слушаме за килограмите. Ние говорим едно, тя се включва със съвсем друго Grinning
Правопис няма да коментирам, сигурно и аз бъркам понякога,  ама поне да слага по една точка, че ми е трудно да хвана какво иска да каже.
всеки около мен разбира какво пиша само вие не няма да съдя никой гледам си детето и се радвам на живота и не ме интересува кой какво мисли всеки взема от тук по нещо което му е в помощ и благодаря това си е моя живот не чуждия нямам думи

# 106
  • Мнения: 1 736
Няма смисъл да коментираме... Ние си пишем, но "едно си баба знае, едно си бае..."

# 107
  • Мнения: 811
И да има и да няма смисъл ми е все тая не ми пука пък за вашето мнение Аман вече човек не може нищо да каже много е права Владислава аз това исках да кажа но както и да е

# 108
  • София
  • Мнения: 319
Разбира се, че човек може много неща да каже.

Но е важно как ги казва.

Уважение е към околните да мислим как биха се почувствали, преди да се изкажем. Ще ми се в тази група да се държим като опора една на друга.

Да намерим кой с какво не е съгласен в мнението на другия е лесно и някак първосигнално. Да погледнем от чуждата гледна точка (или поне да опитаме), да не скачаме, когато не сме на същото мнение – това е по-ценно и, за съжаление, по-рядко.

# 109
  • Мнения: 811
Разбира се, че човек може много неща да каже.само едно ще каже на теб само благодаря прекрасен човек

Но е важно как ги казва.

Уважение е към околните да мислим как биха се почувствали, преди да се изкажем. Ще ми се в тази група да се държим като опора една на друга.

Да намерим кой с какво не е съгласен в мнението на другия е лесно и някак първосигнално. Да погледнем от чуждата гледна точка (или поне да опитаме), да не скачаме, когато не сме на същото мнение – това е по-ценно и, за съжаление, по-рядко.

# 110
  • Мнения: 151
Вяра,Вяра пак не си разбрала миличка. Ти знаеш ли какво е да ди с три деца нон стоп,без помощ,до тоалетна да не може да отидеш,да се изкъпеш като хората,да отидеш на почивка и да си кажеш " ей починах си" явно "не". Да избора да имам три деца си е мой. Но всеки човек се нуждае от лично време само за него. Моя мъж си има негово време,защо и аз да не искам да имам своето? За ясла не съм пускала големите тръгнаха направо на детска. Но тук детската ги приемат при навършени 2. Така че като навършеха 2 ги пусках. Как може да кажеш че само ние не те разбираме незнам. То твоята мисъл човек не може да я хване. Все едно на училище не си ходила и поне едно смислено изречение не видяхме. Мисля че  е трябвало да се родиш преди 100 години,че мисленето ти е такова.
Не искам да те обидя или засегна, но помисли малко не може всички тук да грешим,а ти да си правата. Вземи си поуки.
Аз лично нямам търпение да тръгне на детска, че и аз малко да си почина.
Винаги съм казвала който иска да пита насреща съм, ще помогна с каквото мога.
Беше излишен коментар,но не се стърпях.

# 111
  • Мнения: 297
Ах, чудех се кой пръв ще му писне. Честно казано очаквах да е по-рано, за съжаление с Вяра няма да се разберем. Вяра може би трябва да премислиш дали да пишеш тук, очевидно не се разбираме и само си носим напрежение.

Търся съвет за сополи😀 аз се разболях, явно разболях и нея, ужасно много сополи има. ЛЛ изписа Виброцил, 5 дни слагам ефект 0, слагам физиологичен, колкото позволява дърпам слагаме капки 3 на ден. Сопола и виси от носа, гъсти са адски.. Хващам я на къс пас да ги издърпам хубаво тя толкова много плаче, като ме види с аспиратора се завира в ъгъла и плаче 🥲 а не може да диша, много ми е жал.. Имам електрически с него не става, с тоя за уста плаче.. какво да правя?

# 112
  • Мнения: 151
Ах, чудех се кой пръв ще му писне. Честно казано очаквах да е по-рано, за съжаление с Вяра няма да се разберем. Вяра може би трябва да премислиш дали да пишеш тук, очевидно не се разбираме и само си носим напрежение.

Търся съвет за сополи😀 аз се разболях, явно разболях и нея, ужасно много сополи има. ЛЛ изписа Виброцил, 5 дни слагам ефект 0, слагам физиологичен, колкото позволява дърпам слагаме капки 3 на ден. Сопола и виси от носа, гъсти са адски.. Хващам я на къс пас да ги издърпам хубаво тя толкова много плаче, като ме види с аспиратора се завира в ъгъла и плаче 🥲 а не може да диша, много ми е жал.. Имам електрически с него не става, с тоя за уста плаче.. какво да правя?

И ние сме в същото положение. Но така е от януари, сополи,кашлица,10 дни добре и хайде пак наново. Аз слагам цилоксан, виброцила не и действа, давам шуслерови соли 3( 10 хапчета на ден) ,коризалия и задължително противоалергично( в момента е на Десибел). Писна ми,като видя сопол и ми става лошо.

# 113
  • Мнения: 153
Аз рядко пиша, но не мисля че трябва да се обръща внимание на поста на Вяра. Няма смисъл просто. А и съдейки по пунктуацията някой път не се знае какво точно иска да каже. Иначе кой как ще си гледа детето или кога ще го даде на ясла си е негова лична преценка. Аз много се възхищавам на групата, защото за разлика от други групи няма лош тон и е изключително приятно да участваш или дори само да четеш.
Момичета, за сополите може да пробвате шустлерови соли или някаква хомеопатия, но назначена от лекар.

# 114
  • Мнения: 705
И ние имахме сопол , като вода . При нас мина с отровим за дете на опаковката каза личната , че пише за 2 г , но и ставало и за нас. Видях подобрение и намаляне на сопола още на 2ден. Вие давате ли пробиотик все още всеки ден , аз го бях спряла ,но почна много да се запеква , а не сме сменяли Ам и си яде течни храни, пие вода. Какво мислите за ваксините против новата болест .

# 115
  • Мнения: 55
Ах, чудех се кой пръв ще му писне. Честно казано очаквах да е по-рано, за съжаление с Вяра няма да се разберем. Вяра може би трябва да премислиш дали да пишеш тук, очевидно не се разбираме и само си носим напрежение.

Търся съвет за сополи😀 аз се разболях, явно разболях и нея, ужасно много сополи има. ЛЛ изписа Виброцил, 5 дни слагам ефект 0, слагам физиологичен, колкото позволява дърпам слагаме капки 3 на ден. Сопола и виси от носа, гъсти са адски.. Хващам я на къс пас да ги издърпам хубаво тя толкова много плаче, като ме види с аспиратора се завира в ъгъла и плаче 🥲 а не може да диша, много ми е жал.. Имам електрически с него не става, с тоя за уста плаче.. какво да правя?
Лошото е, че ти дърпаш с аспиратора, но като плачат ефект нулев.
Иначе зависи от цвета на сопола - може да пробваш с комбинация от шуслерови соли

# 116
  • Мнения: 201
Ние също така правихме инхалации - витамин С и физиологичен разтвор, пръскам в носа с Тонимер. Една приятелка ми беше препоръчала да купя Назален душ - много помагал в моменти на хрема и сополи. Аз не съм го пробвала  но се замислям да купя. Има много време докато се научат да си духат носа . Hug

# 117
  • Мнения: 591
И близнаците бяха със сополи. Тъкмо им минаха и хайде пак. Аз пръскам Меримар бейби и капки Виброцил. Много са упорити тези сополи. Като знам аз по колко време се влача. Голямо давене се давят нощем. Иначе от бабините илачи, срязвам една глава лук на четири и я оставям в стаята, докато спят. Уж помагало да се отпуши нослето, но мирише много кофти.

# 118
  • Мнения: 102
И Боби е с ужасни сополи, от които се давеше по цели нощи, аз промивам с физиологичен, дърпам. Това, което при нас помага наистина е два пъти на ден преди сън- вкарвам в банята  , пускам гореща пара и седим двамата на пара около 10 мин. След около два дни дава резултат.

# 119
  • Мнения: 625
И Томас беше със сопол. Тъкмо минаха и след 4ри дни пак.
Пръскам Маримар , дърпам , първо бяхме с Виброцил, после с черните капки, но както каза моята приятелка с 3 деца и то по-големе с лекарства и без сопола минава за 10 дни😆

# 120
  • Мнения: 564
Айде мина ни и на нас скарлатината. Няма да кажа че не сме го преживели и това. Като човек който не е карал нито една шарка , ваксинирах детето против варицела. Нищо особенно един ден Т 38градуса , но си беше на крак , не съм давала Нурофен.
Ох като ви чета за тез сополи лошо ми става. Малкия само веднъж (на 7м.) имаше сополи от които се давеше , беше ужасно. Не дава да му ги махам с аспиратор. Викове , крясъци бррр побиват ме тръпки. За жалост не мога да помогна.
Малкия живот и здраве септември започва ясла.( Вяра убий ме с камъни ) Хем ми е свито сърцето като си го представя , хем се чувствам все едно съм на 13 и ще ходя на купон за пръв път. Joy Разбрахте ме вие. Майчинството ми свършва декември , ще имаме достатъчно време за адаптация и почивка. Аз си мисля че бързо ще се адаптира и ще му хареса , но да видим.
Чувам че има много случаи на коклюш , внимавайте с децата. До колкото знам има ужасни симптоми и се прекарва тежичко. Аз от страх се бях ваксинирала и като бременна , да не вземе малкия да го хване като новороден или аз ,като бременна.
Откакто се оплаках че се притеснявам, че малкия не говори. Детето му се отвърза езика. Има около 10нови думи в речника само за седмица-две. Сега пък се чудя кога ще може да качва стълби. Трябва ли да го уча? Той може на някои парзалки , особенно от тези мрежестите , но нормални качва като се хваща за мен и някак не може да схване кой крак ,кога да го качва на следващото стъпало. Thinking

# 121
  • Мнения: 1 296
Кестенче, не те разбрах аз. От ваксината за варицела ли е вдигнал Т или от скарлатината?
Нали сме ваксинирани за коклюш всички, няма шанс да ни хване или поне ще е леко. Но възрастните сме застрашени, така е.
Къси са им краката още и са нестабилни, не го насилвай за стълбите. Нашият качва стълби ако са по-малки по размер и има парапет да се държи. Тези във входа не може още, те са големи и няма и къде да се хване и ще се убие ако го оставя сам. Завиждам благородно за думите на Борето, ние вече поне мама казваме и имаме нов звук, когато имитира кравата и бута някоя количка.

# 122
  • Мнения: 564
От ваксината вдигна еднократно температура. Иначе като кара скарлатина беше една седмица с температура между 38-40градуса.
Аз гледам някакви маници по площадките как качват стълби на парзалките, а нашия още не може. За това се зачудих дали пък да не го уча. Ние живеем на 3етаж без асансьор, но винаги го мъкна по стълбите. Когато той се качва се държи за мен , някак неориентиран е какво трябва да прави.

# 123
  • Мнения: 1 296

С пожелания за Весел Великден, здрави дечица и много усмивки! Ние ще сме във Велико Търново три дни. Нека почивката започнеее сегааа...тъй де-утре почва😋😄🍸🍾🌺

# 124
  • Мнения: 811

С пожелания за Весел Великден, здрави дечица и много усмивки! Ние ще сме във Велико Търново три дни. Нека почивката започнеее сегааа...тъй де-утре почва😋😄🍸🍾🌺
прекрасни са весел Великден

# 125
  • Мнения: 201

С пожелания за Весел Великден, здрави дечица и много усмивки! Ние ще сме във Велико Търново три дни. Нека почивката започнеее сегааа...тъй де-утре почва😋😄🍸🍾🌺
Ванче, страхотни яйца! Много добре сте се справили, утре ако кажеш че и  козунаци си месила, евала. Hug
Хубави Великденски празници, на всички!

Едит
Христос Воскресе! Живи и здрави , вие, семействата ви и близките хора които обичате! Хубав празник!

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 07:57 от pepinna

Общи условия

Активация на акаунт