Работодател измамник

  • 4 716
  • 163
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 19 092
Е колко специализиран и ценен да е човек в малкия град?
Е ти сега малкия град го изкара, че е виновен за всичко. В малкия град има същите неща като в големия, но в много по-малки обеми.

Това изобщо не е вярно. Много неща, които ги има в големия град, липсват в малкия. Конкретно по темата, що се отнася до възможности за работа, има коренна разлика, но нейният град не е толкова малък.

# 136
  • Мнения: 12 253
Аз нещо съм пропуснала. За кой град става въпрос?

# 137
  • Мнения: 685
Е колко специализиран и ценен да е човек в малкия град?
Е ти сега малкия град го изкара, че е виновен за всичко. В малкия град има същите неща като в големия, но в много по-малки обеми.

Това изобщо не е вярно. Много неща, които ги има в големия град, липсват в малкия. Конкретно по темата, що се отнася до възможности за работа, има коренна разлика, но нейният град не е толкова малък.
Добре. Нека да се хващаме за буквата.
Щом някои неща ги няма в малкия град значи има ниша да се запълни. Щом възможностите за работа са ограничени значи правиш така, че твоите възможности и шансове за намиране на работа да се разширят.
Темата беше, че в малкият град човек не може да бъде специализиран и ценен.
Т.е. магистър-фармацевтката в единствената аптека, която работи на смени заедно със собственика е третирана от него лошо и работи за без пари. В стоматологичния кабинет асистентката на сестрата и тя така е дъното? И единствената маникюристка, която прави медицински маникюр изобщо няма клиенти и никой не я цени.
Дори в шивашката фабрика всеки знае, че моделиера, крояча и женичката на шевната машина имат различен статут и заплащане.

# 138
  • Мнения: 6 416
Кой е нейният град?

# 139
  • Мнения: 19 092
В моя роден град има една аптека и там работи само собственичката. Мога много да пиша, но при положение, че няма болница, няма лаборатория за всемане на кръв, има само едно училище, една дг и ясла,  1 банка, няма офиси на мобилни опвратори и пр., ще се сетиш колко работни места по принцип ги няма. Ако въображението и способностите ти са само за маникюристка, ок, но предвид, че затвориха и зъболекарски кабинети и какво ли не, по-скоро много малко зависи от личната инициатива.

# 140
  • Мнения: 6 416
Много зависи колко точно малък е градът на авторката.

# 141
  • Мнения: 685
Да давам всеобхватни примери от всички сфери та да не се появи някой с пример как е в неговия град ли? Или да приемем, че ако искаш намираш начин, търсиш възможности, създаваш сам работни места, пътуваш ако щеш до съседен град, а не обясняваш на хората, че би си купил апартамент в Лондон ако ще даваш по 2000 на квадрат, че си налял много в България, пък накрая излиза, че всички останали са ти виновни, че си наливал явно не където трябва.

Градът е 60-70 хил. без да се знае името. Нещо от роди на Благоевград, Велико Търново, Перник, Пазарджик, Ямбол …. Няма как да си специализиран и ценен. Няма. В 60 хил. град всички метат улиците по социални програми за заетост.

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 10:43 от Di Soleil

# 142
  • Мнения: 19 092
То самият факт, че си представяш маникюристка, която прави медицински маникюр, в малък град, говори колко си далеч от истината. Обикновено е фризьоро-козметичка-маникюристка, един човек, че да изкара достатъчно. Ако нямаше значение градът, щеше да има примерно аутсорс компании в Крумовград, ама няма. Ти колко работни места създаде и в кой малък град? Значи някой без пари ще започне да създава работни места?

# 143
  • Мнения: 685
Кукумицинке кога започнахме да говорим за мен? Аз нямам проблем с работата и нямам необходимост да създавам нови работни места. Много наивно от твоя страни да си мислиш, че примера за маникюрист е защото такъв ми е капацитета. Дала съм го, защото лично познавам момиче, което е единственото в града си, което прави медицински педикюр. Град на половина по-малък от този на авторката. Няма свободни часове, прави домашни посещения на възрастни хора … даже по селата, но какво ти обяснявам. Очевидно е, че и ти слушаш не за да разбереш, а за да отговориш.

# 144
  • Мнения: 6 416
Добре, де, кой е нейният град?

# 145
  • Мнения: 685
Добре, де, кой е нейният град?
Написах вече. Град 60-70 хил. души без назоваване на име. Такива си примерно Велико Търново, Благоевград, Ямбол, Пазарджик …
Редактирам се, преди някой да се е захванал за 500-1000 души.
Може би малко по-малък от цитираните. Габрово например.

# 146
  • Мнения: 6 416
Родом съм точно от такъв град. И работа има (не е много, но има), и аптеки има, и детски градини със свободни места има.

# 147
  • Мнения: 19 092
60-70к не е малък град. Пак няма възможностите на София и няколко то по-големи града, но не може да се сравнява с някой, който е 10 пъти по-малък.

# 148
  • Мнения: 291
Никой адекватен човек не се бута на село за да прави пари (щот град с 1 аптека и 5к души не е град, пълно село си е и то в добрия случай). Не знам въобще какво значение има малкия град в случая след като авторката, ако толкова държи да работи нормална работа и е толкова квалифицирана, просто може да се премести в нормален град. То е ясно, че на село е пълен та"ак, просто не е нужно да служи за оправдание. В по- малки градчета реално нямаш кой знае какви възможности, но отново - никой не се и бута там да работи. В крайна сметка София не е единственото голямо село в България. Имаме Варна и Пловдив също, според предпочитанията. Всичко останало е достатъчно близко до тия трите, че да се чувстваш у вас си, и в същото време да не си броиш стотинките.

# 149
  • Мнения: 19 092
Да, обаче хора, работещи в столицата за някой друг, който е преценил, че бизнесът му е точно за столицата, не някъде другаде, ръсят акъл как да си инициативен в малък град и да създаваш работни места.

Общи условия

Активация на акаунт