Дългото чакане след трансфер- тема 111

  • 26 312
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 568
По принцип антиоксидантите се спират още след пункцията. Ако има годни ембриончета за съхранение се започва фолиева киселина и вит. Д. Ако няма такива, пак се започват антиоксидантите. Не е фатално, ако си пила еднократно след трансфер. По принцип НЕ се пие магнезий в ранните седмици на бременността!!!! Пийте НоШпа 3×2 тб., ако не помагат, говорете с АГ да предпише Папаверин.

# 61
  • Мнения: 19
По принцип антиоксидантите се спират още след пункцията. Ако има годни ембриончета за съхранение се започва фолиева киселина и вит. Д. Ако няма такива, пак се започват антиоксидантите. Не е фатално, ако си пила еднократно след трансфер. По принцип НЕ се пие магнезий в ранните седмици на бременността!!!! Пийте НоШпа 3×2 тб., ако не помагат, говорете с АГ да предпише Папаверин.

Kactus, благодаря за отговора. НоШпа ми изписа, но мисля, че имаше доста пропуски в процедурата и обсъждането с мен.

 Дано поне резултатът е положителен, че точно, когато сега трябва да съм най-спокойна, започнаха притесненията по различни въпроси.

# 62
  • Мнения: 3 144
Дайте идея за отърване от тази кашлица.
Като цяло вече съм жизнена,мога да си върша някоя работа,храня се.
Но кашлицата и носа не искат изобщо да се оправят.Правя инхалации със солен разтвор и сода 4 пъти дневно,пия Проспан 4 пъти и Геломиртол 3 пъти.Направих си вчера и пилешка супа,ям,чайове пия,лукчета смуча,ям маргарин,ям мед и лимонов сок...Не става.От сряда оправия няма.Снощи спах от 10 до 11,до 1 си стоят да си кашлям.От 1 до 3 спах и до 5 няма сън.Вярно е,че бях полу умряла два дена,а сега съм по-добре,но до там.Два дена се разхждам по час на чист въздух,гледам да не лежа,но не минава.Във вторник съм на преглед и се надявах да съм по-добре,ама явно няма.

# 63
  • Мнения: 2 568
Геломиртолът е за влажна кашлица и гъсти секрети в носа....той те кара да кашляш още повече, особено в комбинация с Проспан.....на мен са ми помагали Лихенсед сироп и Бронхо Бимби, може и сироп калциев глюконат в комбинация с някое от тях.

# 64
  • Мнения: 3 144
Геломиртолът е за влажна кашлица и гъсти секрети в носа....той те кара да кашляш още повече, особено в комбинация с Проспан.....на мен са ми помагали Лихенсед сироп и Бронхо Бимби, може и сироп калциев глюконат в комбинация с някое от тях.
Това ми изписа репродуктивния.Моята кашлица е влажна,но нощем(голям процент от вината за това е в климатика) е толкова суха,че чак ми се разкървява гърлото.Утре може да опитам тези,които препоръчваш.

# 65
  • Мнения: 95
Синупрет форте направо ме спасява при проблеми с носа. При кашлица не съм го пробвала, но пише, че е и за дихателните пътища. На растителна основа е, но може би все пак трябва консултация преди да го пиете.

# 66
  • Мнения: 411
Бабин метод за кашлица е да нарежеш ряпа, тя да си пусне сироп и да се пие с малко мед. Много майки съм чела, че това дават на децата
Ксизал/Ериус- всякакви антихистамини (противоалергични) успокояват сухата кашлица и спазъм.На предишният си трансфер бях цял месец на Ериус- намалява имунният отговор на организма- към вирус, ембрион и тн- така че е разрешен
МНОГО внимавайте със сиропите- тези за суха кашлица потискат кашличния рефлекс и така секрета остава в белия дроб и може да доведе до пневмония.
Отидете на пулмолог/добър джипи да ви преслуша. Не е редно репродуктивен лекар да ви изписва сиропи за кашлица.
Суха кашлица/спазъм-  се овладява като излезете на тераса/прозорец да дишате студен/влажен въздух. Някои деца стоят и на отворена врата на фризер. Инхалации с физиолог.р-р също са ефикасни за суха, спастична кашлица.

# 67
  • Мнения: 3 144
През деня е влажна.С всяко изкашляне,отделям храчка.Вечер дали от климатика(той е 24-ка и мъжа ми го усилва на макс),дали че нямам толкова поемане на течности,става суха.Иначе хрипове нямам.Сестрата,която ми поставя фраксито,ме преслуша.

# 68
  • Мнения: 218
По принцип НЕ се пие магнезий в ранните седмици на бременността!!!!
Странно. В добавките за бременни има магнезий. Пия Novalac, които се препоръчва да се пият 3 месеца преди забременяване, и по време на бременност. Имат си и магнезий освен всичко друго.

# 69
  • Мнения: 44
Ето една рецепта за кашлица, майка ме е лекувала с нея като малка , но преди това се консултирайте с доктора си дали няма нещо от съставките да ви навреди. 🙏🍀


https://www.actualno.com/curious/tozi-domashen-chaj-s-orehi-i-lu … news_1825461.html



Дайте идея за отърване от тази кашлица.
Като цяло вече съм жизнена,мога да си върша някоя работа,храня се.
Но кашлицата и носа не искат изобщо да се оправят.Правя инхалации със солен разтвор и сода 4 пъти дневно,пия Проспан 4 пъти и Геломиртол 3 пъти.Направих си вчера и пилешка супа,ям,чайове пия,лукчета смуча,ям маргарин,ям мед и лимонов сок...Не става.От сряда оправия няма.Снощи спах от 10 до 11,до 1 си стоят да си кашлям.От 1 до 3 спах и до 5 няма сън.Вярно е,че бях полу умряла два дена,а сега съм по-добре,но до там.Два дена се разхждам по час на чист въздух,гледам да не лежа,но не минава.Във вторник съм на преглед и се надявах да съм по-добре,ама явно няма.

# 70
  • Мнения: 1 458
Странно. В добавките за бременни има магнезий. Пия Novalac, които се препоръчва да се пият 3 месеца преди забременяване, и по време на бременност. Имат си и магнезий освен всичко друго.
[/quote]


Явно важи правилото "Дозата прави отровата".

И аз пия МВ, но защо няма холин или този витамин е в минимални дози, а той е особено важен за бременноста..

# 71
  • Мнения: 2 568
По принцип НЕ се пие магнезий в ранните седмици на бременността!!!!
Странно. В добавките за бременни има магнезий. Пия Novalac, които се препоръчва да се пият 3 месеца преди забременяване, и по време на бременност. Имат си и магнезий освен всичко друго.
Там е в минимално количество.

# 72
  • Мнения: 44
Здравейте! След зацапването вчера ходихме на преглед по спешност с мъжа ми, защото се разчетох в интернет и се филмирах яко. На прегледа се оказа,че имам само едно плодно сакче. Бебчето в него беше добре и със сакчето всичко беше наред, но второ ембрион че не се видя… А по принцип ми сложиха две. Чух му и сърчицето, което така ме развълнува, че се разревах .
Възможно ли е да съм изхвърлила другото ембрионче с това бледо кафяво зацапване? Днес вече нямам зацапване, но избърсах едно малко тъмно кафяво топченце. Странно ми беше, че нямах нито болки, нито спазми. Възможно ли е от две бебета да остане само едно?

# 73
  • Мнения: 1 863
Double G това първия преглед с видеозон ли е бил? Може само 1 да се е имплантирало от самото начало или в последствие само едно да е продължило развитие, но може да си сигурна, че са били 2, единствено, ако вече на преглед са видяли 2. По стойност на ЧХГ не може да се прецени.
Лека бременност!

# 74
  • Мнения: 44
Беше ми първият преглед след кръвните тестове. anichka.bs благодаря за пояснението. Черпя много полезна информация от темата, защото всичко ми е за първи път.

Double G това първия преглед с видеозон ли е бил? Може само 1 да се е имплантирало от самото начало или в последствие само едно да е продължило развитие, но може да си сигурна, че са били 2, единствено, ако вече на преглед са видяли 2. По стойност на ЧХГ не може да се прецени.
Лека бременност!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт