Ролята на партньора в кариерното развитие на жената

  • 4 217
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 759
И мъжът, и жената е трудно да имат кариерно развитие без подкрепата на партньора си.

# 31
  • Мнения: 3 638
Кариерата /професионалното развитие/ за жена е възможно, само ако тя няма съпруг/партньор и деца. Всичко останало са постоянни компромиси и носене на три дини под една мишница.

# 32
  • София
  • Мнения: 16 203
Има домашни помощници, така че едната диня може да отпадне. Има бавачки и добри частни училища, така че и втората диня може да отпадне. Необходимото условие е, обаче, съпругът да не гледа на жена си като на чистачка и бавачка, а като на равен. Последното е много трудно, защото мачизмът в България се възпитава не само вкъщи,  а навсякъде - училища, спорт, политика. Иска се равнище на интелект далеч над средния мъж.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 294
Възможно е, но при пълно себеотдаване на разширеното семейство.
Имам приятелка, която е доцент в много специфична област. Постоянно пътува в страната и в чужбина. Чете лекции, пише научни статии, участва в проекти и работни групи. Има 3 деца на възраст между 5 и 15 години. Така си организира ангажиментите, че събота и неделя си е вкъщи. През седмицата двете баби са ангажирани с водене и вземане на децата, с родителските срещи и т.н. Съпругът й се грижи през седмицата децата да са нахранени и научили. Той ни е колега юрист и има по-голяма гъвкавост. Имат помощница за домакинството.

# 34
  • Мнения: 68
Има домашни помощници, така че едната диня може да отпадне. Има бавачки и добри частни училища, така че и втората диня може да отпадне. Необходимото условие е, обаче, съпругът да не гледа на жена си като на чистачка и бавачка, а като на равен. Последното е много трудно, защото мачизмът в България се възпитава не само вкъщи,  а навсякъде - училища, спорт, политика. Иска се равнище на интелект далеч над средния мъж.

Напълно съм съгласен. Тези услуги, обаче, са налични и то не постоянно и с неголямо качество, само в големите градове.

А, от друга страна, мачистите се преселват в големите градове в търсене на работа.

Заплетен въпрос...

# 35
  • Мнения: 6 601
Има домашни помощници, така че едната диня може да отпадне. Има бавачки и добри частни училища, така че и втората диня може да отпадне. Необходимото условие е, обаче, съпругът да не гледа на жена си като на чистачка и бавачка, а като на равен. Последното е много трудно, защото мачизмът в България се възпитава не само вкъщи,  а навсякъде - училища, спорт, политика. Иска се равнище на интелект далеч над средния мъж.

Напълно съм съгласен. Тези услуги, обаче, са налични и то не постоянно и с неголямо качество, само в големите градове.

А, от друга страна, мачистите се преселват в големите градове в търсене на работа.

Заплетен въпрос...

От трета страна и феминистките също там се преселват. Да си виждал войнствена феминистка на село?
Колко от бгмамите пишат от село и колко - от големите градове?
Когато живота е яко бачкане, човек няма време за простотии.

# 36
  • Мнения: 14 912
По повод якото бачкане, има един израз - който няма глава, има крака. С леки граматични вариации. Вътрешната миграция се саморегулира, а за неуспелите да мигрират и без това няма шанс.
На мен ми е интересно защо някои мъже хем се мъчат да прескочат регулирането, хем искат да се ползват от позитивите му.

# 37
  • Мнения: 6 601
Винаги ми е било интересно как става така, че един куп жени, включително непознати, знаят далеч по-добре от мен какво искам, какво прескачам и какво ползвам.
Вероятно прословутата женска интуиция? А дано, ама надали.
По-вероятното обяснение е, че (без да обобщавам или визирам конкретно някого) за предлаганото от не малък брой жени, няма особено търсене и поради този факт е измислена мантрата за получаващите, облагодетелствани мъже и вечно ощетените (и обезчестени) жертви - жените.

# 38
  • Мнения: 3 638
Винаги ми е било интересно как става така, че един куп жени, включително непознати, знаят далеч по-добре от мен какво искам, какво прескачам и какво ползвам.
Вероятно прословутата женска интуиция? А дано, ама надали.
По-вероятното обяснение е, че (без да обобщавам или визирам конкретно някого) за предлаганото от не малък брой жени, няма особено търсене и поради този факт е измислена мантрата за получаващите, облагодетелствани мъже и вечно ощетените (и обезчестени) жертви - жените.
Типично мъжка гледна точка. Важното е да има кой да му готви мусаката, да пере гащите, да знае къде са чор-рапите.

# 39
  • Португалия
  • Мнения: 4 084
аз нищо не разбрах
кой ,на кого,какво предлага,
с какво качество,и защо било да бъде иначе ???
..липсва ми човечето,което се чеше по главата

# 40
  • Мнения: 14 912
Аз разбрах почти всичко дотука, освен едно - защо се припозна в образа на пресирания от феминистките съвременен мъж.

# 41
  • Мнения: 6 601
Тъкмо мислех да се обзалагам дали до 3-то или до 5-то мнение ще бъде изваден доводът за прането на чорапите (му Simple Smile )
А то веднага, още в първото Simple Smile Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 638
Тъкмо мислех да се обзалагам дали до 3-то или до 5-то мнение ще бъде изваден доводът за прането на чорапите (му Simple Smile )
А то веднага, още в първото Simple Smile Simple Smile
Наааали? Не е трудно да се отгатне, какво очакват да чуят мъжете.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 203
И той (Тоя?) си мисли, че знае как взима решения...Не прочел нито един учебник по псiхология, камо ли по-съвременни научни трудове, обаче знае.

Не е никаква интуиция. Наука е. Всъщност социалните мрежи знаят за теб повече, отколкото ти самият (ref: Mihal Kosinski). И да, бг-мама е социална мрежа.

# 44
  • Мнения: 36
Много са жените, които мъж ги храни. Работят за отбий номер. Вече ги разпознавам само по работата. Лениви, мързеливи. Колкото повече изкарва мъжа, жената повече се олежава.Понеже около мен няма много възможности за кариера, търсят нещо колкото да им е удобно работното време.

Общи условия

Активация на акаунт