Жена ми е бременна

  • 3 037
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 771
След раждането обикновенно жените развиват още повече тревожност, а не спокойствие.
Не знам кой ви е казал, че ще стане по-спокойна.
Едно дете генерира грижи, неспане и хиляди мисли и тревоги.
Дали е яло, за какво плаче, как ще се справя и т.н.
Потърсете още мнения.
От споделеното не става ясно, че вие или лекарите се справяте със ситуацията.

# 16
  • Мнения: 273
Както споменах всеки месец ходим при лекуващия и лекар. А, защо има такава диагноза е поради миналото и минала е не малки неща. И защо пък да не искаме да имаме дете. Всеки би искал да има, а ние много искахме и го имаме. За сега бебето е добре всичко е наред, а дали ще го предаде на него незнам. Гинеколожката каза, че няма такава опасност
Здравейте нов съм. Искам да ви споделя следната ситуация. Жена ми е Бременна и е със генелизирано тревожно разстройство. Виждам я доста нервна избухлива и така нататък. Имам чувството, че си търси буквално от нищото скандали и да се заяде с мене. Прави ме на нищо обижда крещи хвърля. Гледам да остъпвам и да не си слагам главата с нея, но незнам дали ще мога с една дума търпя, но е неприятно. Няма разбиратество между нас всяка моя дума е дразни и нервира. Спря лекарствата поради Бременността си. Взема хедонин и золофт, скоро ще спре хедонина влиза в 5месец. Та чудя се какво да направя за да бъде по спокойно постоянно е напрегната и нервна. Дали след, като роди ще се оправи поне малко или ще стане още по зле. Не искам да се разделям с нея заради състоянието и обичам я твърде много търпя много , гледам да съм винаги добре по най добрия начин с нея, но не се получава. Явно лекарствата, които е вземала преди и рязкото спиране може и това да е проблема, но винаги аз съм лошия черната офца аз го отнасям за едното нищо дет се казва. Но, ако продължава или стане по зле не бих могъл да издържа на това всичко. И да ходим на прегледи бебчето е добре ходим и на психолог всеки месец. Но промяна в нея няма, а съм чувал че има след родилна депресия, което не ми звучи доста добре. Обичаме се, но в крайна сметка не показва любовта си, а само аз. Понякога е топла и сладка а понякога ледена, като скала. Разбирам, че е бременна хормоните и бошуват също и тази тревожност дето я има и това всичко се събира и не е окей. За това търпя отстъпвам давам и само любов, защото знам, че любовта побеждава всичко. Дано се окажат прав. Благодаря за отделеното време и се извинявам, ако има правописни грешки.
Болднала съм важните точки. Никой не казва да не искате или да се откажете, но трябваше повече информираност и отговорност, можеше да отложите.  Бременността и после майчинство е предизвикателство и за здрав човек, камо ли за нейното състояние. 1 към 1 мисля и написаното преди мен от Фрау К. Самата тема е индикатор, че сте подценили състоянието й, играли сте на тото. Сега въпреки смяна на терапията няма промяна, хормоните допълнително усложняват нещата. Не правите и разлика между специалистите. Нея явно я следи и лекува психиатър, не психолог. 

Генерализирана тревожност не е нелечима диагноза доживот, не е шизофрения. Това, че лекарствата са единствен вариант и завинаги, не е задължително вярно, те действат по определен начин на симптомите.  Може да се потърси и психолог/психотерапевт, да търси работи И върху причините за проблема на психологическо ниво, защото такъв твърде вероятно има.  Така може да се работи комбинирано, при добри резултати има шанс за намаляване или спиране на медикаментозната част /ако е възможно и по преценка на специалиста естествено/. Много психиатри лекуват само с лекарства, но има и такива, които препоръчват и психолог /или самите те работят комбинирано с психотерапия/. Това ви препоръчвам да проучите. Успех.

# 17
  • Мнения: 12 790
Само лекар може да каже каква е прогнозата, дали е лечимо и как ще се развива. Все пак ако тя е преживяла "много неща", както казваш, наистина една психотерапия може да й помогне да преработи случилото се.
Не виждам за теб друг вариант, освен да стискаш зъби още няколко месеца, докато се роди бебето и жена ти може да мине пак на лекарствата, които я поддържат. И на двамата ще ви трябва мобилизация и сили, след като се роди бебето.

Желая ти търпение, здрави нерви и дано се оправят нещата.

# 18
  • Мнения: X
Добре де, не помисли ли за тези неща, преди да и направиш дете?
 То хубаво да има раждаемост, но явно не е готова, не и се отразява добре спирането на лекарствата. Трябвало е да помислите преди това, сега има да теглите. Като роди ме съмнява да е по - добре, но нищо не се знае.
 То като цяло бременността при някои е депресираща и смазаваща и без псих.заболяване. При мен така беше, не се чувствах ок. Гледах хората как живеят и си виках-гледай ги, нормални хора (без малки деца). Все едно съм непълноценна и ненормална и подобни. Към края нещата се оправих, като родих съвсем. Въпреки че имам някаква форма на сезонна депресия, мене следродилната ме подмина.
 Като се прибрах в България се депресирах тогава. Един ден почувствах страшен прилив на депресия, и като се за слушах, моята майка пуснала Гала или някакви новини - черна хроника, викам си от това ще да е. Една позната ме видяла, без детето и ми пише - честито, ти си бременна. То детето на 3,4 месеца, тогава се скапах.Съкрушена бях(после тя стана тройна като забременя).
Тука обаче нещата са по-сериозни.
В някои леки форми нещата се коригират от промяна на навиците. Примерно аз в България доста се депресирам, есента също. И от безсъние страдах, вече много рядко.

# 19
  • Мнения: 5 677
Авторке, аз говоря за психиатър!, а ти за психолог.
Психиатър потърсете!
А разговорите с психолог са допълнителна помощ в справянето й със ситуацията.
Лекарства не се спират и почват отведнъж. Нещо не е наред тук, и ако психолог ви лекува, а не психиатър, веднага поправете тази грешка.

# 20
  • Мнения: 11
Както споменах всеки месец ходим при лекуващия и лекар. А, защо има такава диагноза е поради миналото и минала е не малки неща. И защо пък да не искаме да имаме дете. Всеки би искал да има, а ние много искахме и го имаме. За сега бебето е добре всичко е наред, а дали ще го предаде на него незнам. Гинеколожката каза, че няма такава опасност
Здравейте нов съм. Искам да ви споделя следната ситуация. Жена ми е Бременна и е със генелизирано тревожно разстройство. Виждам я доста нервна избухлива и така нататък. Имам чувството, че си търси буквално от нищото скандали и да се заяде с мене. Прави ме на нищо обижда крещи хвърля. Гледам да остъпвам и да не си слагам главата с нея, но незнам дали ще мога с една дума търпя, но е неприятно. Няма разбиратество между нас всяка моя дума е дразни и нервира. Спря лекарствата поради Бременността си. Взема хедонин и золофт, скоро ще спре хедонина влиза в 5месец. Та чудя се какво да направя за да бъде по спокойно постоянно е напрегната и нервна. Дали след, като роди ще се оправи поне малко или ще стане още по зле. Не искам да се разделям с нея заради състоянието и обичам я твърде много търпя много , гледам да съм винаги добре по най добрия начин с нея, но не се получава. Явно лекарствата, които е вземала преди и рязкото спиране може и това да е проблема, но винаги аз съм лошия черната офца аз го отнасям за едното нищо дет се казва. Но, ако продължава или стане по зле не бих могъл да издържа на това всичко. И да ходим на прегледи бебчето е добре ходим и на психолог всеки месец. Но промяна в нея няма, а съм чувал че има след родилна депресия, което не ми звучи доста добре. Обичаме се, но в крайна сметка не показва любовта си, а само аз. Понякога е топла и сладка а понякога ледена, като скала. Разбирам, че е бременна хормоните и бошуват също и тази тревожност дето я има и това всичко се събира и не е окей. За това търпя отстъпвам давам и само любов, защото знам, че любовта побеждава всичко. Дано се окажат прав. Благодаря за отделеното време и се извинявам, ако има правописни грешки.
Болднала съм важните точки. Никой не казва да не искате или да се откажете, но трябваше повече информираност и отговорност, можеше да отложите.  Бременността и после майчинство е предизвикателство и за здрав човек, камо ли за нейното състояние. 1 към 1 мисля и написаното преди мен от Фрау К. Самата тема е индикатор, че сте подценили състоянието й, играли сте на тото. Сега въпреки смяна на терапията няма промяна, хормоните допълнително усложняват нещата. Не правите и разлика между специалистите. Нея явно я следи и лекува психиатър, не психолог. 

Генерализирана тревожност не е нелечима диагноза доживот, не е шизофрения. Това, че лекарствата са единствен вариант и завинаги, не е задължително вярно, те действат по определен начин на симптомите.  Може да се потърси и психолог/психотерапевт, да търси работи И върху причините за проблема на психологическо ниво, защото такъв твърде вероятно има.  Така може да се работи комбинирано, при добри резултати има шанс за намаляване или спиране на медикаментозната част /ако е възможно и по преценка на специалиста естествено/. Много психиатри лекуват само с лекарства, но има и такива, които препоръчват и психолог /или самите те работят комбинирано с психотерапия/. Това ви препоръчвам да проучите. Успех.
Благодаря ти за отзива ще проучим непременно няма да оставим нещата така

# 21
  • Мнения: 5 677
Ако сте в близост до София мога да препоръчам психиатър, работи със зк.

# 22
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Клиничната депресия няма нищо общо със слушането на черни хроники по телевизията, или това, че от нечий коментар излиза, че си дебела. Това е състояние, което трябва да се лекува от психиатър, а те явно са посетили такъв, щом има изписани хапчета. Психолозите не изписват лекарства.

# 23
  • Мнения: 5 677
Не знам, Елунария, боб не хвърлям, пише психолог. Освен това е написал щ, че е спряла рязко досегашните, което е много грешно.

# 24
  • Мнения: 11
Клиничната депресия няма нищо общо със слушането на черни хроники по телевизията, или това, че от нечий коментар излиза, че си дебела. Това е състояние, което трябва да се лекува от психиатър, а те явно са посетили такъв, щом има изписани хапчета. Психолозите не изписват лекарства.
Да психиатър разбира се .

# 25
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Ем, хубаво да си помисли и да уточни в крайна сметка откъде идват тези лекарства. Единствено психиатрите имат право да изписват медикаменти. Психолозите могат да препоръчат някакви билкови добавки, но до там.

# 26
  • Мнения: 11
Не знам, Елунария, боб не хвърлям, пише психолог. Освен това е написал щ, че е спряла рязко досегашните, което е много грешно.
Психиатър исках да кажа объркал съм се. Да грешно е, но нямаше как да ги пие защото ще навреди на бебето. За това и дадоха заместители по леки, които нямат вероятност да навредят на плода

# 27
  • Мнения: 5 677
Ти даваш грешна/непълна информация, сори.
Еми въоръжи се с любов и търпение.
Състоянието й не е нелечимо.
Имай предвид, казали са ви вече, че спирането на лекарствата рязко е дало отражение.
Ако може да си позволите работа с психолог, по-често от веднъж месечно ще и е от полза ( дано пак правилно съм разбрала, че се среща и с психолог и с психиатър).
Ако можеш играй номера с отвличане на вниманието, като я видиш в състояние близо до криза, но така, че да не те усети, иначе не работи.
Ще с справите, щом има любов!

# 28
  • Мнения: X
Ем, хубаво да си помисли и да уточни в крайна сметка откъде идват тези лекарства. Единствено психиатрите имат право да изписват медикаменти. Психолозите могат да препоръчат някакви билкови добавки, но до там.
Да, знам. Според мен има надежда, макар и минимална като роди да се пооправи, въпреки че практиката друго показва. Естествено и без лекарства няма да мине, но и само с лекарства не става.

# 29
  • Мнения: 612
Вижте, този период ще мине и ще замине. После ще роди, ще си взема лекарствата и ще се стабилизира. Добър резултат може да има, ако ходи и при психиатър, и при доверен психолог. Комбинацията от психотерапия и медикамент, изписан от психиатър, сравнително бързо и сигурно изправя повечето хора на крака. И не, едно тревожностно разстройство не е краят на света и не пречи на жена Ви да си гледа бебето. Но ако се полагат грижи за нея, животът и на двама ви ще е по-лек.

Общи условия

Активация на акаунт