Осмомартенски, нека поговорим за... добрите мъже!

  • 2 342
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 182
За щастие НЕ живеем в общество, в което мнозинството от бащите да настояват дъщерите им да се омъжат за избрания от семейството съпруг или братята ни да не разрешават да обуем къса пола, а съпрузите ни да учат синовете ни как да се държат грубо с нас. Вярно има и такива случаи, но се надявам и вярвам, че добрите бащи, дядовци, братя, съпрузи и синове в България са повече и не са изключение, за което да разказваме.

Виж за непознатите мъже или шефове, на които сме пресекли пътя или сме ги затруднили по някаква причина, а те са се държали достойно си заслужава да се говори. Ако сте в ПТП, вината е ваша и потърпевшият мъж шофьор не ви е нагрубил използвайки думички, които не би ползвал ако срещу него стоеше себеподобен - евала! Ако сте допуснали професионална грешка и шефът ви мъж, не е изсъскал сексистка реплика - браво за хладнокръвието! Радвам се, че се появяват и майстори-строители, които макар и трудно преглъщат факта, че ще се договарят с жена клиент. Е, би било чудесно ако не се опитваха да изнудват и манипулират клиентките си, но всяко нещо с времето си. Браво на мъжете, които по форуми и социални мрежи не използват: "Моето момиче /лелче, като нищо не разбираш от... ходи си гледай манджите", дори и да е към непознати с различни от техните възгледи.

# 16
  • Мнения: 17 407
…..
 Браво на мъжете, които по форуми и социални мрежи не използват: "Моето момиче /лелче, като нищо не разбираш от... ходи си гледай манджите", дори и да е към непознати с различни от техните възгледи.

И, понеже поводът е осмомартенски, си позволявам да добавя - браво на жените, на които не им дреме за обратното.

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
На мен пък темата ми харесва, уморих се във форума да срещам само теми за мъже насилници, объркани, женкари, манипулатори... за гадни мъже.
Ти за свекървите да видиш пък какво пише Sweat Smile Не е честно само за добрите мъже да има тема, трябва и някоя за добрите жени.

# 18
  • София
  • Мнения: 16 197
Аз 8 март никак не го тача, за мен той е символ на непостигнатото равноправие на жените  - в един единствен ден от годината се сещат да ни благодарят, че и с букети (как беше в онзи филм "Ерген за милиони": цветята били символи на вагините и мъжете поднасят цветя на първа среща като предложение за секс). Предпочитам да ми благодарят и да ме обичат всеки ден, без насила наложен повод какъвто е Денят на Жената.

А за най-добрия мъж съм омъжена. И не, не ми подарява букет на 8 март. Подарява ми по всяко друго време на годината неубити цветя в саксии, които после заедно засаждаме: аз казвам мястото, той копае с лопатата и сади.

# 19
  • Мнения: 12 790
Осми март го приемам като празник на майката, децата да зарадват мама с някое стихче, с някоя трогателна рисунка или песничка. Затова, че е мама. Иначе тя рожден ден си има, както и тати.
А действително е възникнал като ден на борбата на жените за равни права, както пише Sharky и не, не е постигнато това пусто равноправие. Аз за себе си съм го постигнала, но не е там въпросът.

А добрите мъже, добре, да поговорим за тях, но това можем да го правим всеки ден. Аз съм се събрала с най-добрият от добрите и още се чудя на късмета си, но няма да го занимавам с това точно на осми март, нито цветя ще му подарявам на осми март, защото ще е неадекватно.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Най- важните мъже в живота ми са моите синове. Всеки друг може да излезе от живота ми , така както е влязъл ,но синовете ми - не!
Големият е на почти 23, живее и работи в чужбина по собствено желание, справя се сам напълно. В последно време сме си много близки, точно вече сме на отношения когато всичко без да се срамува може да споделя с мен. Добър и грижовен пи- голям брат е, с малкият също се преоткриха .
Малкият е на почти 18, скоро трябва да завърши и да си хване живота в ръце. Родила съм и съм отгледала добри момчета, отговорни и възпитани, с които се гордея и знам, че ще бъдат прекрасни мъже.

Общи условия

Активация на акаунт