С какво ви дразнят свекървите? – 154

  • 24 588
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 614
Те и сега могат да правят каквото си искат.
Просто гаджето иска да си живее така и използва баща си като оправдание.
Авторката си губи времето.

# 706
  • Мнения: 18 639
Те и сега могат да правят каквото си искат.
Просто гаджето иска да си живее така и използва баща си като оправдание.
Авторката си губи времето.
3,
 И това е вярно ,съпротива има и  от 50 годишни за техния дом като искаш промени ,но  с разправии или не - ремонтирали сме да е поносимо за живот и гледане на деца.  Мрънкат, но става пак промяната.

# 707
  • Мнения: 159
Дори не мога да си представя толкова възрастен родител, от 30 години нямам родители, а искам да съм имала. Подкрепа си е, имаш си ги, не доумявам как може да си гаден с толкова възрастен човек.
Имам приятелка със свекърва на 94 г и родители двама! на 88 г, ами не спира да се оплаква колко е тежко със стари хора, ама хич не се сеща , че са ѝ подкрепа, и на 60+ години се държи като незряла тинейджърка, щото мама и тати са живи. За нищо друго не ѝ завиждам, освен за живите родители, срамота.

# 708
  • Мнения: 2 229
Абе, то че има такива дядовци, има. И моят беше такъв до над 90 години. Аз много обичах да му ходя на гости и да си говорим.
Но съжителството е съвсем друга бира и няма как да се иска от човек на толкова години да си променя стереотипите. Не става. Или се примирява човек, или се изнася.

пп. На 60 години да обгрижваш 3ма възрастни близки няма как да е леко. И определено бих разбрала оплакванията.

# 709
  • Мнения: 25 698
Наскоро срещнах някъде мисъл, че не можеш да се почувстваш наистина пораснал, докато имаш жив родител.
Има нещо вярно...

Което пак си е вина на родителите – че не са умрели навреме.

# 710
  • Мнения: 662
С какви приятели да се вижда човекът, та неговите набори не са вече между живите.
Вие сте му компанията и си ви чака да си гукате. Нормално.
На 90+ може да развие и деменция, та тогава какво ще правите, не знам.
Лично аз бих се махнала от там и ще си се срещам с гаджето, но ще си живея в моя дом.
Когато той реши, че не го устройва, ще предприемете нещо заедно и отделно. Може да си вземете апартамент в близост и гаджето да си изпълнява синовния дълг.

# 711
  • на село
  • Мнения: 3 964
Това беше добро Joy
90 годишен старец, с филии кашкавал, сирене и яйце, но оплакващата си иска филии с майонеза и салам Joy...
Не мога, по- голямо съчинение не съм чела.
А гаджосаната авторка на колко е, че не прочетох всичко, според мен за свекър на 90, тя трябва да е към 60 Joy

# 712
  • Мнения: 13 782
Ти да не мислиш, че и 60-годишните снахи не се дразнят на свекървите си 😃

# 713
  • Мнения: 3 844
И няма апартамен наблизо, в който да се наврете под наем и да сте близо до дядото?
И всичко това го търпиш защото.......?
Че явно никой не схваща какво си харесала на зависим, несамостоятелен мъж, който живее в детската стая с баща си.
Очевидно не е инициативен, не се справя с парите и животът.
Не може да взима решения и да ги отстоява и животът в детската стая му е по-важен от жената до него.

Да. Всички жени за това мечтаят.

# 714
  • Мнения: 68
Брата на мъжа ми е на 40 години .
Ерген е и живее при родителите си в детската си стая . Чака мама да сготви , а тате да плати сметките . Бирата и хазарта са му хоби ,след работа.
Утре ако някоя се излъже да се задоми с него , той няма да пожелае да се отделят , а ще настоява да живеят при родителите му ( може дори да използва "синовния дълг" .. като причина ) .
И така , да кажем намира си жена ,която се съгласява да живее с него в къщата на родителите му. Те не че са много лесни ама все пак са си у тях .. а новодошлата снаха почва да се ядосва и дразни от всичко което те правят , иска ремонти , иска да ги няма или искала закуската да е салам с майонеза. Кой е крив и кой е прав в тази ситуация? ( Риторичен въпрос )

# 715
  • Мнения: 13 782
Този път не съм съгласна с Фрау К. Оставяме настрана вярна или измислена е въпросната история, но при така описаните обстоятелства - останал жив само един родител, при това мъж, при това толкова възрастен, при това през 3/4 от годината отсъстващ от жилището, мисля, че детската стая отдавна не е детска, а стаята на свекъра. Човекът се старае максимално да не пречи, щом дори и в хола избягва да ходи, а все в кухнята стои. Просто  претенциите на госпожицата са повечко.
Знам, знам, всеки човек над 18 години трябва задължително да излезе на квартира или вземе ипотечен кредит и си купи двустайна панелка.
Но дори и тогава остава реален шанс възрастният родител в един момент да легне на грижите на детето си.

# 716
  • Мнения: 21 559
Аз пък не мога да разбера защо не се изнасят на квартира тия попрвзрели "млади", нали дядкото се оправя сам. Нито е на легло, нито трудноподвижен. Какво налага да живеят с него?

# 717
  • Мнения: 3 844
Аз пък не мога да разбера защо не се изнасят на квартира тия попрвзрели "млади", нали дядкото се оправя сам. Нито е на легло, нито трудноподвижен. Какво налага да живеят с него?

Много "млади" вярват, че такива дядовци ще заживеят на село, а те ще останат в апартамента и никой няма да ги закача.
Получават жилище и не се налага да се напъват.
Но този дядо не се дава. Затова и филиите дразнят.

# 718
  • Мнения: 159
Божеее, да ставам всяка сутрин гузна, че не съм умряла и преча на “младите” да си пият кафето в кухнята ми!

# 719
  • Мнения: 2 229
Проблемът е на младите, че са се натресли в чужда кухня.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт