Красиви и след брака и детето

  • 22 006
  • 709
  •   1
Отговори
# 690
  • France
  • Мнения: 12 956
С първото дете ММ беше на пост, на който ръководеше 5 екипа, всеки в различен град. На седмица правеше минимум по 1000км. Избягвах да го викам за помощ да не би да заспи и да се пребие някъде. Но тежките нощти той сам идваше. Невъзможно е да живееш в стандартен апартамент и да не чуеш Монсти как плаче. Което по никакъв начин не ми помагаше. Пак по същата причина.

# 691
  • Мнения: 6 705
Бебето обикновено иска мама. И ако кърмиш е невъзможно бащата да се справи сам, колкото и да иска. Моя се включваше в други дейности като смяна на памперси,къпане, разходки и всичко, ама баш за нощните събуждания, нямаше как. Просто детето си искаше мен. То и сега етака при някакви ситуации само аз оправям. Просто майката е незаменима. Колкото прекрасно, толкова и натоварващо. Ама факт.

# 692
  • Мнения: 2 262
Philomena е отговорила и вместо мен.
Редувахме се, просто нямаше как да оцелеем иначе. И беше много трудно. От тогава съм много емпатична към всички с ревящи и неспящи бебета. И не разбирам удоволствието да мачкаш допълнително една недоспала и измъчена жена.

пп. Същият този дивак започна да спи повече чак на около 10 години. Всяка сутрин си ставаше между 5 и 6 часа (научи се да се занимава сам и да не ни буди), независимо в колко си е легнал.

А и още нещо се сетих. Аз пък нямам драма с космите, защото съм предвидлива и организирана, и си направих лазерна епилация преди да родя. Мда.

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 22:23 от alex_jp

# 693
  • Мнения: X
Те сами си градят режима, още в началото ако по някаква причина будува повече, сънят в крайна сметка надвива. И сега ако спи по-малко следобед умората се трупа.Не съм натискала за сън не знам от какво зависи. Ген ли? И е супер буйно дете, но поне през нощта спи.
 За грим перманентна очна линия и всичко е точно. Поне това отпадна.

# 694
  • Мнения: 6 705
От типа нервна система зависи това със съня. По-лесно възбудимата нервна система заспива по-трудно и спи по-малко, защото се пренасища със стимули. А се раждаме с определена нервна система, така че... явно е каквото ти се падне Scream

# 695
  • Мнения: 3 227
С мъжа ми не спяхме и двамата. Не мисля, че се е скатавал. В нашето жилище няма как бебе да плаче в едната стая, а в другата някой да спи, дори и с тапи за уши. Нямаше как да ме замести и в кърменето. Уикендите не са достатъчни за нищо, ако и тогава сме разделени, остава нула семейно време и отношенията отиват по дяволите.

# 696
  • Мнения: 369
С първото дете го имаше момента на стрес, оле не спи, оле това онова, отговорностите и задачите ти се стоварват яко на главата. Веднъж питах майка ми, кога ще мине, кога пак ще е същото и тя направо ме срина - няма да мине, просто ще се научиш да се организираш и да поемаш повече работа, без толкова да тежи.
Ами така стана, ами не е лесно, после като започвах работа положението пак стана зле 😄 Сега предстои започване на работа с 2, плаша се….замислям се да започна нещо ново, с плаващо работно време ли не знам, но за сега не ми го родила главата и не се е появило на хоризонта.

# 697
  • Мнения: 4 676
Бебето ми будуваше по два часа още в родилния. Ако щете вярвайте и обяснявайте как всяко дете можело да се научи да спи.

Споделям тайната - черни точки и много несъвършенства по лицето се махат с обикновена сауна за лице, която освен това много добре отпушва носа при хрема. Търсех нещо, което да не е инхалатор, понеже малкия няма да стои с нещо закачено на лицето. След една тежка хрема се погледнах на третия ден в огледалото и видях колко се е подобрила кожата на лицето. За по-добър ефект - намазва се предварително лицето с някакво масло, стои се на парата около 10 минути, после се изтрива с чиста хавлиена кърпа.

# 698
  • Мнения: 484
Таткото помага, гледа бебето сутрин.
Да де, ама моето ревливо.
Като казвам ревливо имам в предвид, че съседите в радиус от 4 етажа ме знаят като майката с ревливото бебе...
Таткото гледа, люшка, гушка, ама малкото се дере и иска мама.
Сутрин когато се събуди си играят 2 часа, аз спя, ама малкия по някое време му писва и почва пак да цвърка, докато не дойда аз.
Но вече взе да олеква, 2 поредни нощи се е будил на 2 часа.
Но и аз не мисля, че после ще съм същата.

# 699
  • France
  • Мнения: 12 956
По време на нощните терори таткото най-се занимаваше. Защото с Монстърчо и това преживяхме. Толкова беше трудно, че на ММ му трябваха години за да поиска второ. Накрая аз настоях, защото не исках децата да имат повече от 4г разлика за да си играят заедно. ММ има 5 и 6 години разлика със сестрите си и връзката им е различна.

# 700
  • Мнения: 2 646
Още помня как голямата изкара будна първия ден в къщи. Придремваше за 5 минути и започваше да мрънка. Не спираше докато не я вземех на ръце. Това първия ден от родилното! Там не е била при мен, носеха ми я през 3 часа. Не знам от къде се беше "научила", но е факт, че от самото начало ревеше ако не е в ръцете ми. Има и такива бебета Grinning Най обичам да ми кажат, че е както го научиш. Ами не, не е. Водиш се по бебето. Сега, ако някой има железни нерви и не му пречи ревящо бебе, нека си го учи, аз не издържам на слушам рев.

# 701
  • Мнения: X
Е, върти се детето. Пробужда се, но да се оцъкли продъшжително или да яде не. И между другото изтрайва няколко часа в кошарата, почва да се върти и мрънка и при мен.

# 702
  • Мнения: 6 705
Още помня как голямата изкара будна първия ден в къщи. Придремваше за 5 минути и започваше да мрънка. Не спираше докато не я вземех на ръце. Това първия ден от родилното! Там не е била при мен, носеха ми я през 3 часа. Не знам от къде се беше "научила", но е факт, че от самото начало ревеше ако не е в ръцете ми. Има и такива бебета Grinning Най обичам да ми кажат, че е както го научиш. Ами не, не е. Водиш се по бебето. Сега, ако някой има железни нерви и не му пречи ревящо бебе, нека си го учи, аз не издържам на слушам рев.

Именно, защото са ти я носили на три часа, а не е била неотлъчно до теб в първите дни, затова след това е искала да е непрестанно с теб. Да те усеща, да те мирише, да е на сигурно. Страхувала се е да не остане пак без теб както тогава. Т е. Страхът е от изоставяне /мооже да прочетет за петте типа основни страхове в психоанализата/. Този страх се компенсира обикновено с т.нар. "прилепване". Не се е научила, а е било компенсаторен механизъм за преработване на травмата.
Няма нищо необяснимо, а са си съвсем по книга преживяванията ти.

# 703
  • Мнения: 2 646
Аааа, затова ли и до ден днешен е прилепнала за мен Grinning
Преди 20 години такива бяха вътрешните правила в болницата, не сме имали избор както сега.

# 704
  • Мнения: 136
След секцио, майката и бебето не са заедно, и не всички са ревящи.
И моята(естествено раждане) в родилното я носиха на три часа(по мое желание), а си беше много спокойно, спящо и не ревящо бебе. Докато брат ѝ(естествено раждане) си беше при мен, но до около десетия месец основно ревеше.
На сестра ми и двете деца си бяха при нея в родилното, но бяха изключително ревящи, успокояваха се само в ръцете на майка си.

Общи условия

Активация на акаунт