Красиви и след брака и детето

  • 20 721
  • 709
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз съм спец в грима за 5 минути.
Но, ако не е грим, поне един крем и гребен си трябва. 😁

# 46
  • Мнения: 3 194
Гримът не е задължителен. Който има тежки комплекси, заради които не може да излиза навън без грим дори и за да бута количка, да му мисли, не е нужно да се изкарва норма.

# 47
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Аз не обичам да се гримирам и като се замисля никога не съм си правила някакъв специален грим. За да изглежда една жена добре, въобще не е нужно да е гримирана, освен ако е с проблемна кожа примерно или нещо друго, което иска да скрие, и го прави за собствено самочувствие. Аз например подчертавам очите, защото съм много светла, бяла, руса, светли очи, мигли и вежди и без молив на очите и без да подчертая веждите съм като измита чиния. Слагам матово нюд или прасковено червило и с това приключвам с грима. За косата признавам, там вече хвърлям много усилия и средства. За дрехи, обувки и чанти също.
Стига обаче една жена да има желание, винаги ще намери малко време за себе си. Както стана ясно, има и жени, които въобще не ги интересува как изглеждат, ами и те са си прави за себе си, така са преценили ...
Сега се сещам за една жена, с която се засичам всяка сутрин на път за работа. Не я познавам, но понеже я виждам всеки ден и ми прави впечатление. До миналата година ходеше с едни смешни избелели дънки, едно кафяво яке и оранжева раница. Всяка сутрин.
Тази зима това момиче обу едни готини тъмни слим дънки, облече едно черно якенце, ами оказа се, че има хубаво телце и дупе. Сигурна съм, че и мъжът ѝ е доволен от тази визия, щом и аз я забелязах...

# 48
  • София
  • Мнения: 28 579
Обаче през цялото време, докато чета темата и си мисля "А мъжете поддържат ли си след брака?" Защото ако някой мъж има претенции за моя външен вид, докато той
"тренира"  виртуално или на масата пред салата с ракия... Ами в общи линии такъв може да си гледа работата.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 107
Гримът не е задължителен. Който има тежки комплекси, заради които не може да излиза навън без грим дори и за да бута количка, да му мисли, не е нужно да се изкарва норма.
Нерде комплекси, нерде количка.
Нали говорим за грижа и отношение към самата себе си, пет мин са достатъчни, бебето не е извинение в 100% от случаите.

Обаче през цялото време, докато чета темата и си мисля "А мъжете поддържат ли си след брака?" Защото ако някой мъж има претенции за моя външен вид, докато той
"тренира"  виртуално или на масата пред салата с ракия... Ами в общи линии такъв може да си гледа работата.
Е, такъв няма да е баща на бебето изначало.
Та, няма мъж, няма бебе, няма проблем с вида ми Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 28 579
Това пък с комплексите... Все едно да слагаш парфюм, защото имаш комплекс, че иначе миришеш лошо, а не защото ти харесва миризмата на парфюма.

П.П. Всъщност, май винаги съм била с някакъв грим и парфюм, докато бутах количката.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 107
Аз тогава започнах да слагам - молив за очи и  червило. И там си останах Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 28 579
Аз слагах някаква тонирана слънцезащита, оцветен балсам за устни или червило, нещо на веждите и парфюм. Три минути работа.

# 53
  • Мнения: 8 886
Според мен си е до човек и лична потребност, а не толкова до мъж и деца. А и всеки разбира грижата за себе си по различен начин.

Лично аз винаги съм държала косата ми да е боядисана, да си правя сешоар след всяко миене почти, гримирам се всеки ден. Бебето ми е на 2 месеца, сутрин ставам преди да я събудя нея и имам едни 20-30 минути да мина през банята и да се приведа в желан от мен вид.
Спортувах до края на 6ти месец, след секциото изчаках да мине месец и половина и поднових тренировките. Дори когато лежах в болница за задържане сутрин ставах преди визитациите в 6.30 и си правех косата, гримирах се и изобщо си създавах усещане за нормалност, въпреки неприятните моменти. Просто за мен тези неща са важни и ме карат да се чувствам добре. Очаквам мъжът ми също да изглежда прилично и да не се размотава по анцуг или пижама по цял ден.
Събуждаш бебето ли? Защо? За училище ли става? На мен ми е толкова жал да събуждам детето за училище, а ти бебе будиш. Flushed

По темата - не съм се презорвала. Кот такоа. Joy
Защото ако я оставя да спи до обяд, нашата нощ ще стане нейния ден и сънят става мираж. Та, тогава и аз няма да искам нито да сложа червило, нито да ударя гребен. Бебето си има режим и всички сме доволни, наспали се и спокойни.

# 54
  • France
  • Мнения: 12 572
Като се замислих си дадох сметка, че съм човек, който е много добре в собствената си кожа. Усещането ми за жена, личност, секси и тн не зависи нито от грима, нито от дрехите ми. Явно и мъжете в моя живот са ме приемали добре. Тези, които са имали други изисквания просто са ме подминавали.
За съжаление не ми се падат бебета, които да  будя, а те будят мен. И то 1000 пъти в денонощието. Така че в онези първи месеци съм била като Самара от the ring. Е, и?
Като цяло единственото, което "пострада" от децата е ходенето ми на маникюр и педикюр. Обичам спорта, качествената бяла козметика и хубавите дрехи. Просто нямам поводи да се гримирам и понеже съм мързелива, не го правя. Не съм забелязала ММ да е повлиян от това, напротив. Не престава да ми прави комплименти.

# 55
  • Мнения: 21 457
Принципно всички козметични материали служат за подобряване на нещо във визията, което човек си го преценява като слабо място, така че който се чувства по-добре с тях,  нека си ги ползва. Може би това се има предвид под "Правя го за себе си".  

Иначе на мъжете не им прави впечатление, все пак предполага се, че те харесва най-вече натюр.

Затова и въпросът на авторката  вероятно е как да вкара в напълно уплътненото и от грижи за бебето време и разкрасителни процедури - ми айде няма нужда.  Изрядната хигиена е задължителна с новородено, така че я смятаме за даденост,  влизането в здравословни параметри е желана цел,  прилична  и приветлива визия на щастлива майка и толкоз,  няма нужда точно в тоя момент да се вкарва максимализъм,. И без това повечето дестинации се изчерпват с близкия парк.

# 56
  • Мнения: 7 417
Че, една жена не трябва да заприлича на бездомник по време на майчинството е така.
Ама, мъжа ако те обича, всякак ще те вижда хубава....и по анцуг и без грим.

# 57
  • Мнения: 7 276
Винаги съм се поддържала. Прави ми удоволствие. Сега ми струва повече време и пари от преди.Blush
В основата на добрия външен вид е нормалното тегло, това ми е най- важно.

# 58
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Ама не мърлява, нали? Щото като бездомник никой никога няма да ме харесва, не само мъж. Ами и аз себе си.

# 59
  • France
  • Мнения: 12 572
Аз съм маниак на тема хигиена. И пак в първите месеци с Монстърчо си беше екшън. Със Славито вече беше в рамките на нормалното. Но минава. По-важно е останалото време.

Общи условия

Активация на акаунт