Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 96

  • 19 695
  • 772
  •   1
Отговори
# 750
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 527
След 1 цикъл при мен.

# 751
  • Мнения: 779
То ми предстои цветна снимка, предполагам след нея също се пропуска. Чела съм и за лекари, които казват, че няма проблем и такива, които са против.

# 752
  • Мнения: 5
Аз съм със вакуум и след втория цикъл всичко се беше възстановило - хормони, лигавица и овулация. Съответно имахме и разрешение за опити.
Аз исках да питам нещо също. След процедурата с вакуум, ми изписаха Геритамин 2х1 за два месеца. Пих си ги, нямах оплаквания. Спрях ги и след преглед започнахме с опитите.
Мислите ли, че този дълъг прием би навредил на бебче, в случай че съм бременна. Предстои да разбера тези дни.

# 753
  • Мнения: 222
Аниго, прегледът след първи цикъл ще покаже състоянието на матката. При мен след него ми позволиха опити, но ме посъветваха да направя изследвания за тромбофилия, имунологични отклонения и витамини и след съответните терапии и наваксвания да започнем сериозно.

# 754
  • Мнения: 779
Благодаряя:)

# 755
  • Мнения: 622
Anigo лекарите наистина са на различни мнения по въпроса дали трябва или не трябва да се пропуска месеца след ЦС. Лично аз с първото си дете забременях в месеца, в който ми бяха направили ЦС. Изрично бях питала лекаря си дали трябва да го пропуснем, но той каза не ( това беше преди 14г.) - детето ми е живо и здраво. С това не казвам, че ЦС е панацея или средство за забременяване, нито пък, че месецът трябва или не трябва да се пропуска - просто споделям моя опит и ако мога да вдъхна кураж на някой, който е решил да прави опити тогава Simple Smile Слушайте какво Ви препоръчва вашия лекар - аз тогава имах пълно доверие на моя.

# 756
  • Мнения: 779
Veseyshko, благодаря! И аз имам доверие на моя репродуктивен, така че ще видим какво ще му е мнението. Но и той каза, че след ЦС по-бързо се забременявало. Grinning
П.П. Физиологично добре, но на емоционално ниво не знам дали толкова скоро ще съм ок, въпреки че сега съм на друго мнение. Някак, дано се случи скоро, че първия път отне година, но от друга страна съм сигурна как ще треперя всеки път като отида на преглед или до тоалетна...

# 757
  • Мнения: 277
Мен ми препоръчаха да си направя ЦС след аборта, обаче при мен е специфична историята. Иначе след ЦС репродуктивният също каза да се действа без никакви притеснения.

# 758
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 642
Имам Цс след последния аборт, просто в Надежда искат.
Без никакъв документ...

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 14:27 от nasito8988

# 759
  • Мнения: 12
Момичета,

Съжалявам за всички, които са в тази тема! Въпрос към вас. След втори аборт съм ( по мед причини Sad, в13г.с. ) и кървене почти нямаше само след аборта половиния ден и на другия ден малко. Вече съм 4 ден след и почти няма кръв по превръзката. Нормално ли е? След първия аборт си кървях стабилно 10-14 дни. Моля, съвет!
Знам, че при всеки е индивидуално, но чак толкова малко. Благодаря ви!

# 760
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 527
Иди на АГ да види дали не се е затворил или запушил цервикалния канал и да не задържаш кръв.

# 761
  • Мнения: 779
Mommy, съжалявам! Дано ти е и Последният и всичко да е наред!
Момичета,

Съжалявам за всички, които са в тази тема! Въпрос към вас. След втори аборт съм ( по мед причини Sad, в13г.с. ) и кървене почти нямаше само след аборта половиния ден и на другия ден малко. Вече съм 4 ден след и почти няма кръв по превръзката. Нормално ли е? След първия аборт си кървях стабилно 10-14 дни. Моля, съвет!
Знам, че при всеки е индивидуално, но чак толкова малко. Благодаря ви!

# 762
  • Мнения: 4 594
Момичета,

Съжалявам за всички, които са в тази тема! Въпрос към вас. След втори аборт съм ( по мед причини Sad, в13г.с. ) и кървене почти нямаше само след аборта половиния ден и на другия ден малко. Вече съм 4 ден след и почти няма кръв по превръзката. Нормално ли е? След първия аборт си кървях стабилно 10-14 дни. Моля, съвет!
Знам, че при всеки е индивидуално, но чак толкова малко. Благодаря ви!
При моя аборт в 12+6 г.с. имах малко кървене след аборта и след това само като зацапване. Моят тогавашен гинеколог винаги вика пациентите си на третия ден след манипулацията, за да види дали всичко е наред. Та и аз подкрепям идеята да отидеш на преглед.
Съжалявам за загубата! Желая ти сили, за да преминеш през това.

# 763
  • Мнения: 475
Mommytobe999, ситуацията при всеки аборт си е индивидуална и няма как да е шаблонно. При единия кървях 10 дни, при другия нищо за 5 дни след процедурата и после зацапваше само за седмица. Все с вакуум, все около десета седмица.
Надявам се повече да не минаваш през това!

# 764
  • Мнения: 941
Иди на АГ да види дали не се е затворил или запушил цервикалния канал и да не задържаш кръв.
При мен имаше срастване на цервикалния канал, не знам дали затваряне и срастване е едно и също ? Но моя съвет е също да отидеш на преглед. Аз също кървях само един ден и после нищо, само леко зацапване няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт