Име за второ момиченце

  • 3 345
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 347
Аз пък много добре го разбирам. Едното дете с международно име, познато по целия свят, другото с трудно за произнасяне име, типично българско. Ами не върви. Или едното Анджелика другото Иванка. Grin

# 46
  • Мнения: 682
Харесвам имената Гергана и Сияна. Повече Гергана. Не считам за нужно имената на децата да си подхождат, понеже те са отделни личности, ще пораснат и няма да са залепени една за друга.

Леко раждане Ви желая!

# 47
  • Мнения: 1 302
От трите изброени, ми харесва само Гергана. Също съм на мнение, че не е нужно имената на децата да си подхождат. При положение, че първото дете е кръстено на тъщата, редно е второто да е на свекъра. Много неуважително към свекърите би било и нея да кръстите на своята рода.

# 48
  • nowhere
  • Мнения: 298
На мен ми се вижда много неуважително към родителите на бебето някой да им диктува как и на кого да кръстят детето си.

И според мен имената е хубаво да си подхождат - това не означава да се римуват или да са еднакво дълги. Гергана не ми харесва до Моника. С к харесвам Катерина, Калина и Кристина.

# 49
  • Мнения: 12 791
На мен ми харесват и трите имена, гласувах за Сияна.
Не виждам причина имената на децата да са в комплект и да си пасват.
Но след като сте тръгнали да кръщавате на ваши родители, и щом има вече дете, кръстено на майка ти, сега би било по-редно другото да е на неговия баща.
Гергана е хубаво име, класика и никога няма да излезе от мода. Има си и хубав имен ден, за разлика от Сияна и Миа.

# 50
  • Мнения: 1 302
На мен ми се вижда много неуважително към родителите на бебето някой да им диктува как и на кого да кръстят детето си.

Ами те сами са решили да кръстят първото дете на тъщата, никой нищо не им диктува Satisfied Авторката иска и второто да е на нейната рода, таткото обаче не е съгласен и е прав.

# 51
  • Мнения: 12 034
С К най-много харесвам Косара, на второ място Калина.
Косара Костадинова
Калина Костадинова
Моника и Косара,
Моника и Калина

# 52
  • Мнения: 93
Предлагам Галина.

# 53
  • Мнения: 1 374
Името Каролина ми харесва много и на мен.

Що се отнася до имената Моника и Георги - те са еднакво стари; това са раннохристиянски светци. Св. Моника е майката на блажени Августин:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1% … D0%B5%D0%BD%D0%B8.

Почита се и от Православната църква на 4 май.

А ето информация за св. Георги: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0% … D1%81%D0%B5%D1%86.

На Георги може да се кръсти Джорджия, Джорджина...

След като първото дете не е кръстено дословно на бабата, а само с буквата й, то и за второто можете да направите същото.

Както решите.

Последна редакция: пн, 12 фев 2024, 16:47 от Radilena

# 54
  • Мнения: 46 520
По принцип не харесвам кръщаването на баби/дядовци, защото няма как едновременно да се уважат всички. Но щом първтото дете вече е кръстено на едната страна, редно е да кръстите второто на другата.

Гергана е моят фаворит от обсъжданите. Име с традиции, нежно галено име и имен ден на хубав празник.

# 55
  • Мнения: 11
Напоследък виждам някакви тенденции родителите да кръщават момиченца с имена от 3 букви. Някои от тях много ми харесват и са много красиви. Мия е едно от тях.

# 56
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
От изброените -Гергана, хубаво българско все по-рядко срещано.
Бяха ви дали идея за Станислава-тук съм много пристрастна, големия син е Станислав и много харесвам както мъжката,така и женската версия на името,има си и няколко именни дни през годината.

# 57
  • SF
  • Мнения: 21 226
Изобщо не е задължително имената на децата да се римуват или и двете да са с имена на цветя. Даже ми е смешно да са Владислава и Владимира примерно. Или Моника и Доника.

Какво се има предвид - не да могат да се възпеят в песен, а родители, които харесват името Иванка, защото е старо, защото е с голям Имен ден, защото е традиционно, популярно и т.н., вероятно няма да изберат за второто си дете името Клаудия например. Родители, които харесват Клаудия, Антъни и от сорта, най-вероятно за второ име няма да изберат Денко, Ценко, Йонко и няма смисъл да им го предлагаме.
Сега се сещам за моя съученичка Петя, а с изненада научихме, че сестра й е Аврора. Никак не ни се връзваше. Или Елка, а сестра й Джейн.
Само това имаме предвид с "подхождане на имената", а не че ни е нужно, важно и съществено и си представяме как децата до старини ходят все заедно и се запознават едно след друго.
Родителите споделят какво е името на първото дете и така се ориентираме за вкуса им. Ако са го кръстили Съби и търсят име за братче с П, бих предложила Петър, а не Пол. Ако първото дете се казва Марк-Антоний, за второто не върви да им предлагаме Съби, дори и дядото, на когото искат да го кръстят да се казва точно така.
Не бих предложила и Грег-Себастиян, защото ще дойде в повече "подхождането" на Марк-Антоний.
Дано да успях да отговоря на въпросите какво имаме предвид, когато търсим подходящо име за сестричка на Моника - нито Ника, нито Мони са подходящи, но бих търсила международно популярно име, което да звучи добре и с българска фамилия. Няма да е Фийби, няма да е и Кортни, въпреки препратката към популярната Моника.

# 58
  • Мнения: 2 810
Сияна - любимо мое име. Всичките букви са първите на имената в нашето семейство.

# 59
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 286
Гергана ми харесва.Гласувах за него.
Сияна не е лошо.На Станчо бих кръстила Стела. Но вие вече сте кръстили едното дете на майка ти.
Мия-не.Мая ми харесва повече,ако ще е трибуквено.
Но с ,,М,, бих избрала Магдалена.

Общи условия

Активация на акаунт