Име за второ момиченце

  • 3 457
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 088
Здравейте 🌸очакваме второ момиченце месец Май.От малка каката казва,че ще има сестричка Миа/я
Аз не харесвам имена с три букви.😒
Тя е кръстена на майка ми Минка
Мм иска Гергана на баща му Георги,свеки почина,но и двете сме Мариии повече не искаме.Баща ми е Станчо мисля за Сияна.
Моника и Сияна ми звучат супер,леко модерни.🌸
Но с мм не се излиза на глава 🤔🫥

# 1
  • Мнения: X
Гермисана.
Съжалявам, но всяка втора тема е как да се съчетаят 3,4,5 имена да са доволни всички, няма такъв филм. И аз не обичам трибуквени имена,Сияна е хубаво, но вече всяко второ момиче е Сияна.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Габриела, Грациела, Савина, Стела.
Гергана ми е малко... не.

# 3
  • Мнения: 2 761
А как се казва каката?
Гергана и Сияна не звучат зле. Миа/я не ми допада, предлагам Мая.

# 4
  • Мнения: 7 088
Каката е Моника,пропуснах да напиша

Аз не искам да съчетавам на двама човека-едно име,изброила съм конкретни имена които не са съчетани

# 5
  • Мнения: 5 437
Сияна най си пасва с Моника. Гергана не харесвам. Габриела не става ли?
Нашата кака казва, че бебетата ще се казват Мишо и Миши, така че хич не я слушам Grinning

# 6
  • Мнения: 12 323
На Станчо - Станислава, за да не е често срещано. Аз гласувах за Сияна, но съм на мнение, че ако първото дете е кръстено на едната страна, второто е редно да е на другото.
Вместо Мия, не ми харесва, съжалявам, предлагам Марина и Мариана

# 7
  • Мнения: 5 437
А щом не харесваш Мия, защо не Мая? Пак е картичко, но си има смисъл, ще се роди през май.

# 8
  • Мнения: 2 761
А за Стела какво мислите?

# 9
  • Мнения: 25 707
Едно време беше модерно Жоржета за женско име от Георги, но днес май е позабравено. Също и Гергина.
На мен Гергана ми харесва, но някак си не подхожда на Моника.
И аз съм за Мая, вм. Миа/я.
Моника и Стела си подхождат, щом те влече да кръщаваш на баща си.
Но ако таткото не е съгласен, не знам дали си заслужава да си разваляте отношенията заради едното име. Опитай се да постигнеш консенсус или избери неутрално име.

# 10
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 175
Сияна.

# 11
  • Мнения: 1 402
Моника и Глория също звучат добре заедно.

На Станчо може да се кръсти и Станимира. Станимира означава „която установява мир". Има и букви от Вашето и на свекървата име.

От имената в анкетата гласувах за Гергана. Не ми харесва много, но щом дядото е Георги и бебето се очаква през май, когато е Гергьовден - е добър избор.

Успех!

Последна редакция: нд, 11 фев 2024, 16:13 от Radilena

# 12
  • Мнения: 4 427
Първоначално щеше да кажа "Сияна", но след историята,  и за мен е редно да е на свекъра.
Не харесвам "Гергана". Може би Гергина, както е предложено?

# 13
  • nowhere
  • Мнения: 314
С Моника много си отива Симона според мен. София същи е хубаво с тази буква. Мая ми харесва повече ит Миа.

# 14
  • Мнения: 1 591
От анкета съм за Сияна, Гергана и Мия не харесвам особено.
Предлагам Мариела, Малия, Стела, Сирма, Габриела, Михаела.

Леко раждане!

# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 283
А защо не с тире и двамата ще сте доволни, Сияна-Гергана?

# 16
  • Melmak
  • Мнения: 3 154
Ако детето се роди около Гергьовден, нека е Гергана!

Ако искате да уважите свекъра, недейте с това Сияна. Една буква и банално име. Щом е Станчо, Станислава е името, производно на неговото. Сияна е отбиване на номер.

# 17
  • Мнения: 29 695
Ако искате да си "ходят" - на Моника върви Доника.

Аз лично харесвам Георгия, ако трябва да се кръсти на дядо Георги.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 147
От анкетата Сияна ми харесва най-много.
Алтернативно с Г ми харесва Габриела и ми звучи по-добре до Моника в сравнение с Гергана. Със С харесвам Савина, София, Стефания.

# 19
  • Мнения: 2 709
Мои приятели кръстиха дъщеря си Георгия.

# 20
  • Мнения: 24 454
Стела бих кръстила на Станчо.
Моника и Стела са прекрасни имена

# 21
  • Мнения: 29 695
Щом първото дете е кръстено на майка ти, добре е второто да е на свекър ти.
Много хубави имена са предложени в темата. Аз вече казах за Георгия, също може Грета, Габриела, Глория.

# 22
  • Мнения: 7 088
От едно време майка ми е набила в главата Стела като стелка за обувки😒 ....иначе значението е друго.
Благодаря за мненията

# 23
  • Мнения: 24 454
Никога не съм мислила, че Стела е нещо различно от звезда на италиански

# 24
  • Мнения: 25 707
Стелла е звезда. Стела е надгробен паметник.

# 25
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 216
Сияна е много хубаво име и има хубаво значение. Гергана също много ми харесва. Ако се роди около Гергьовден, може би Гергана е по-подходящо.

Не съм фенка на Мия, Пия, Вия и подобни....

# 26
  • София
  • Мнения: 13 429
От мен Габриела или Сияна.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Сияна не ми харесва, не знам защо. Вместо него предпочитам Сиена.

Гергана не ми харесва също, гласувах за Мия, но като цяло и аз не харесвам много трибуквените имена.

# 28
  • Мнения: 2 504
Моят мъж не е искал да кръщаваме и добре, че не знам как щяхме да излезем от ситуацията, защото аз силно не желая подобни неща. В случая обаче бащата настоява, имало е подобно кръщаване за първото дете и според мен е редно да бъде уважено и неговото мнение, а не да се чуди как да се прескочи то. Гергана е достатъчно хубаво име, но в крайна сметка с буквата може да се измислят и други. Грета не е споменавано, може да Ви хареса...

# 29
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 793
Гергана.

# 30
  • Мнения: 60
Габриела

# 31
  • Мнения: 799
Щом Моника вече е кръстена на вашата част от родата, то може би е редно или да кръстите на дядото или ако не сте склонни  да е Гергана или друго име с "Г", то да изберете неутрално, чиято първа буква не съвпада с тази на някой близък.
 Гергана не ми харесва, бих предложила Габриела. Международно е, както и Моника. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте 🌸очакваме второ момиченце месец Май.От малка каката казва,че ще има сестричка Миа/я
Аз не харесвам имена с три букви.😒
Тя е кръстена на майка ми Минка
Мм иска Гергана на баща му Георги,свеки почина,но и двете сме Мариии повече не искаме.Баща ми е Станчо мисля за Сияна.
Моника и Сияна ми звучат супер,леко модерни.🌸
Но с мм не се излиза на глава 🤔🫥
Ако голямата е Моника, това автоматично отменя Мая/Мия и подобни с М. Може би само Михаела би било ок.
Също отпада и Гергана - не може едната да е с леко, интрнационално, даже чуждо за Бг име, звучащо и пишещо се лесно на латиница и веиците с латиница, а другата да е с традиционно.
Сиана пък е твърде банално, а и винаги ще е неясно с А или Я.
Аз също мисля, че Моника си отива с Габриела. Мислете за него или друго хубаво име с Г.
Също много харесвам Грета.
Моника и Габриела
Моника и Грета
Добре звучат и двете комбинации
Или как се казва мъжът Ви? Може с неговата буква.

# 33
  • SF
  • Мнения: 21 318
От трите  предложени, гласувах за Сияна.
Не харесвам Гергана.
Мия, особено пък това с правописната грешка Миа, не си върви с Моника.
Миа трудно се произнася. А-то в края на думата винаги заприличва на Я.
Моника и Мия - не. Мия даже стои като някакво съкращение на Моника.
На дядо Георги казват ли му Жоро? Евентуално Жана? Но то си е по-подходящо за дядо Иван.
Габриела е най-хубавото име с Г.

# 34
  • Мнения: 799
Към авторката с мъжът ви не излизате на глава защото той много държи на името Гергана и така  цели да има равнопоставеност и да са уважени и двете страни на родата? Или защото не възприема никое от вашите предложения? Разбираемо сега да иска второто ви дете да бъде кръстено на негов близък, НО това не означава, да дадете име, което вие не харесвате... има ли друго с "Г", което да ви допада?

Иначе ако се абстрахираме от ситуацията при вас най-много ми харесва името Сияна. Красиво и нежно е. София също бих предложила, макар и доста разпространено последните години.
 Мия/а на мен също не ми допада. Свързвам го единствено с глагола...

# 35
  • Мнения: 7 088
Нищо с Г не харесвам от всички изброени имена ги свързвам с неприятни хора 😒Единствено Гергана бива,но с Моника не си подхождат.
Бащата е Костадин.

# 36
  • Мнения: 799
Щом споменавате името на бащата, вариант ли е да кръстите на него? Има много красиви женски имена, започващи с "К"?Simple Smile

# 37
  • Мнения: 7 088
Не сме го обсъждали заедно,тук някой попита

# 38
  • Мнения: 1 591
Miми, а той би ли бил съгласен за име с К?

Не се притеснявай - ще намерите най-хубавото име за вашето дете.
На нашето му го дадохме кажи-речи в родилното😅

# 39
  • Мнения: 7 088
Аз харесвам Каролина като  кукличка ми е самото име,познавах и такoва дете.Прекрасна,винаги с рокля ходеше,дълга тъмна коса 🌸Скромно,умно дете.
Ще обсъдим,да

# 40
  • Мнения: 1 591
Аз страшно много  харесвам Клара, също и Калина. Сега се сетих и за Матилда, смятам, че и в България звучи добре, познавах момиче с това име, връстничка ми е.

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 318
Ако прецениш, не обсъждай. Зарадвай го! Каролина, скъпи! - на тебе!!!
Кристина също е много красиво име с К.

Скрит текст:
На моя съседка, внучката се казва Кремена - и на двамата е кръстена. Той е Костадин, тя е Милена. Щастливи са и наистина се радват, че детето е кръстено и на двама им.

# 42
  • Мнения: 5 437
Каролина е хубаво име. Кари е хубаво галено.

# 43
  • Мнения: 799
Каролина е хубаво име, макар да има имена с "К, които да ми допадат повече- Калина, Карина, КристиН. Сега е модерно много Кая, макар хич да не ми харесва...
 Мисля, че това  да кръстите детето на таткото е чудесен и елегантен начин да излезете от ситуацията Simple Smile още повече щом имате набелязани име.

# 44
  • Мнения: 4 427
Като го чуя това "имената на двете деца не си подхождат" и все ми е едно такова странно... Flushed
Все пак са две отделни личности! Няма да вървят в комплект, че да си подхождат.
Разбирам за бащино и фамилно да се гледа, ама чак пък с на другото дете.. Grinning

П.П. макар да харесвам идеята напр. Двете деца да са на двама светии, или на исторически личности, или на две цветя. Сладко е, но съвсем не го намирам за задължително.

# 45
  • Мнения: 5 437
Аз пък много добре го разбирам. Едното дете с международно име, познато по целия свят, другото с трудно за произнасяне име, типично българско. Ами не върви. Или едното Анджелика другото Иванка. Grin

# 46
  • Мнения: 721
Харесвам имената Гергана и Сияна. Повече Гергана. Не считам за нужно имената на децата да си подхождат, понеже те са отделни личности, ще пораснат и няма да са залепени една за друга.

Леко раждане Ви желая!

# 47
  • Мнения: 1 365
От трите изброени, ми харесва само Гергана. Също съм на мнение, че не е нужно имената на децата да си подхождат. При положение, че първото дете е кръстено на тъщата, редно е второто да е на свекъра. Много неуважително към свекърите би било и нея да кръстите на своята рода.

# 48
  • nowhere
  • Мнения: 314
На мен ми се вижда много неуважително към родителите на бебето някой да им диктува как и на кого да кръстят детето си.

И според мен имената е хубаво да си подхождат - това не означава да се римуват или да са еднакво дълги. Гергана не ми харесва до Моника. С к харесвам Катерина, Калина и Кристина.

# 49
  • Мнения: 12 848
На мен ми харесват и трите имена, гласувах за Сияна.
Не виждам причина имената на децата да са в комплект и да си пасват.
Но след като сте тръгнали да кръщавате на ваши родители, и щом има вече дете, кръстено на майка ти, сега би било по-редно другото да е на неговия баща.
Гергана е хубаво име, класика и никога няма да излезе от мода. Има си и хубав имен ден, за разлика от Сияна и Миа.

# 50
  • Мнения: 1 365
На мен ми се вижда много неуважително към родителите на бебето някой да им диктува как и на кого да кръстят детето си.

Ами те сами са решили да кръстят първото дете на тъщата, никой нищо не им диктува Satisfied Авторката иска и второто да е на нейната рода, таткото обаче не е съгласен и е прав.

# 51
  • Мнения: 12 323
С К най-много харесвам Косара, на второ място Калина.
Косара Костадинова
Калина Костадинова
Моника и Косара,
Моника и Калина

# 52
  • Мнения: 93
Предлагам Галина.

# 53
  • Мнения: 1 402
Името Каролина ми харесва много и на мен.

Що се отнася до имената Моника и Георги - те са еднакво стари; това са раннохристиянски светци. Св. Моника е майката на блажени Августин:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D0%B3%D1%83%D1%81%D1% … D0%B5%D0%BD%D0%B8.

Почита се и от Православната църква на 4 май.

А ето информация за св. Георги: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0% … D1%81%D0%B5%D1%86.

На Георги може да се кръсти Джорджия, Джорджина...

След като първото дете не е кръстено дословно на бабата, а само с буквата й, то и за второто можете да направите същото.

Както решите.

Последна редакция: пн, 12 фев 2024, 16:47 от Radilena

# 54
  • Мнения: 46 557
По принцип не харесвам кръщаването на баби/дядовци, защото няма как едновременно да се уважат всички. Но щом първтото дете вече е кръстено на едната страна, редно е да кръстите второто на другата.

Гергана е моят фаворит от обсъжданите. Име с традиции, нежно галено име и имен ден на хубав празник.

# 55
  • Мнения: 13
Напоследък виждам някакви тенденции родителите да кръщават момиченца с имена от 3 букви. Някои от тях много ми харесват и са много красиви. Мия е едно от тях.

# 56
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 040
От изброените -Гергана, хубаво българско все по-рядко срещано.
Бяха ви дали идея за Станислава-тук съм много пристрастна, големия син е Станислав и много харесвам както мъжката,така и женската версия на името,има си и няколко именни дни през годината.

# 57
  • SF
  • Мнения: 21 318
Изобщо не е задължително имената на децата да се римуват или и двете да са с имена на цветя. Даже ми е смешно да са Владислава и Владимира примерно. Или Моника и Доника.

Какво се има предвид - не да могат да се възпеят в песен, а родители, които харесват името Иванка, защото е старо, защото е с голям Имен ден, защото е традиционно, популярно и т.н., вероятно няма да изберат за второто си дете името Клаудия например. Родители, които харесват Клаудия, Антъни и от сорта, най-вероятно за второ име няма да изберат Денко, Ценко, Йонко и няма смисъл да им го предлагаме.
Сега се сещам за моя съученичка Петя, а с изненада научихме, че сестра й е Аврора. Никак не ни се връзваше. Или Елка, а сестра й Джейн.
Само това имаме предвид с "подхождане на имената", а не че ни е нужно, важно и съществено и си представяме как децата до старини ходят все заедно и се запознават едно след друго.
Родителите споделят какво е името на първото дете и така се ориентираме за вкуса им. Ако са го кръстили Съби и търсят име за братче с П, бих предложила Петър, а не Пол. Ако първото дете се казва Марк-Антоний, за второто не върви да им предлагаме Съби, дори и дядото, на когото искат да го кръстят да се казва точно така.
Не бих предложила и Грег-Себастиян, защото ще дойде в повече "подхождането" на Марк-Антоний.
Дано да успях да отговоря на въпросите какво имаме предвид, когато търсим подходящо име за сестричка на Моника - нито Ника, нито Мони са подходящи, но бих търсила международно популярно име, което да звучи добре и с българска фамилия. Няма да е Фийби, няма да е и Кортни, въпреки препратката към популярната Моника.

# 58
  • Мнения: 2 815
Сияна - любимо мое име. Всичките букви са първите на имената в нашето семейство.

# 59
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Гергана ми харесва.Гласувах за него.
Сияна не е лошо.На Станчо бих кръстила Стела. Но вие вече сте кръстили едното дете на майка ти.
Мия-не.Мая ми харесва повече,ако ще е трибуквено.
Но с ,,М,, бих избрала Магдалена.

# 60
  • Мнения: 899
Харесвам Сиана.
И аз трябваше да мисля имена с "Г". За момиче бях се спряла на Галиана. Видях плакат на агенция за деца манекени "Галиано" и оттам.

# 61
  • Мнения: 5 437
Г не е много благодатна буква,еле пък за женски имена. АЗ казах нагоре Габриела само ми харесва. Виж Галин харесвам, но Галина не ми харесва.

# 62
  • Мнения: 899
Г не е много благодатна буква,еле пък за женски имена. АЗ казах нагоре Габриела само ми харесва. Виж Галин харесвам, но Галина не ми харесва.
Синът ми се казва Галин. За мъжко име фаворит ми беше Григор, но отстъпих пред ММ. Сега детето си харесва името.

# 63
  • Down south
  • Мнения: 7 721
От изброените три имена най-много ми допада Сияна. Навява асоциация със сияние.
Ако се търси име, което да е близо до името на дядо Станчо, може би Станислава, Стефания/Стефани.

Така и не можах да възприема името Мия, звучи неадекватно, както за дете, така и за пораснало дете.
Кая, Вая, Пая, Мая, Тея, Дея, Пия и пр. трибуквени ми звучат по-скоро, като  имена на домашни любимци.

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 03:32 от Daylily

# 64
  • Мнения: 11 953
Герда -от Снежната царица на Андерсен. На буквата на дядото, не е банално, с хубав първообраз е свързано.
И едно малко по остаряло име, но също ми звучи добре Грациела

# 65
  • SF
  • Мнения: 21 318
В Германия дори 100-годишните баби не се казват Герда. Все едно някоя германка да си кръсти детето Пена.
Сигурно сега поне 10 човека ще ме попитат какво му е на името Пена.  Нищо му няма. Просто хич не ми харесва.

# 66
  • Мнения: 899
И аз много харесвам името Грациела. Веднъж обаче чух разговор за момиче с това име, но било пълничко и коментара беше каква й била грацията. И това беше от момчета в автобус.

# 67
  • Германия
  • Мнения: 3 437
В Германия дори 100-годишните баби не се казват Герда. Все едно някоя германка да си кръсти детето Пена.
Сигурно сега поне 10 човека ще ме попитат какво му е на името Пена.  Нищо му няма. Просто хич не ми харесва.

Напротив, и тук често се дават поостарели имена. Сред съседчетата ни имаме Ерна, Мара и Мона, деца между новородено и 10г. На мен Герда ми допада. Ако беше Гертруд твърдо не, де 😅

# 68
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
С буква ,,Г,, харесвам Грета.

# 69
  • Мнения: 39 455

Така и не можах да възприема името Мия, звучи неадекватно, както за дете, така и за пораснало дете.
Кая, Вая, Пая, Мая, Тея, Дея, Пия и пр. трибуквени ми звучат по-скоро, като  имена на домашни любимци.
И как сложихте Пия до Мая?
Дъщеря ми е Лия. Не намерих по подходящо име за нея.

# 70
  • Down south
  • Мнения: 7 721
Pia е име, като Мия, Мая и останалите.

# 71
  • Мнения: 39 455
Ние сме във форум на български майки, не на американски.

# 72
  • Мнения: 1 402
Грациела идва от латинската дума gratia – благодат. Английската версия на името е Грейслин: https://www.behindthename.com/name/graciela.

Много харесвам името Галатея. То е от древногръцката митология и означава „богиня на спокойното море".

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 16:48 от Radilena

# 73
  • Мнения: 1 591
Пия е много разпространено сред каталоците, но на мен също не ми харесва.
Грета и Герда са направо хипстърски имена, сигурна съм, че Грета ще дойде на мода скоро и в България.

За име със С се сетих за близко дете Савина -кръстена е на дядо си Сава.

# 74
  • Down south
  • Мнения: 7 721
Ние сме във форум на български майки, не на американски.
Нима.
Виждам, че предложенията за Герда и Гертруд, Джеорджина и пр. са чисто български Sunglasses

Не го приемай лично, просто не всички харесват трибуквени имена и знам, че не съм единствена.

# 75
  • Мнения: 39 455
Не го приемам никак.
Но къде е Пия, къде Мая.

# 76
  • Мнения: 1 400
Аз харесвам петбуквените имена за девойки. С "Г" ми харесва Грета, със "С" - Стела.

# 77
# 78
  • Мнения: 799
Относно по-нестандартни (за нашите ширини) имена с Г.
 Има една дама в инстаграм lemontesori й е профила. Тя се казва Галита. Едното й дете е Зак, а другото винаги нарича Ле като не знам дали това е цялото име.
 Наши познати кръстиха дъщеря си Грейс. Българи са, живеят тук. Останалите 2 имена на детето са типично български...

Последна редакция: вт, 13 фев 2024, 20:59 от lola92

# 79
  • Мнения: 52
Георгия звучи по-нежно от Гергана, щом свеки е Георги и беба ще е през май родена. Гиана също е на Гергьовден.
Наши приятели си кръстиха детето Гордън на дядо му Георги, ами дядото не го хареса!
Успех

# 80
  • Мнения: 242
Гласувах за Гергана, много ми харесва, благозвучно, силно, със светец покровител. Според мен Гергана и името на каката Моника си подхождат и звучат хармонично. Без значение е, че едното е чисто българско, а другото било международно. Светът вече е глобално село, така че международният характер става все по-относителен Simple Smile
Сияна не ми допада, може би защото е много често срещано вече. Предложеното по-горе Станислава много повече ми харесва.

# 81
  • Down south
  • Мнения: 7 721
Изобщо не е задължително имената на децата да се римуват или и двете да са с имена на цветя. Даже ми е смешно да са Владислава и Владимира примерно. Или Моника и Доника.

Какво се има предвид - не да могат да се възпеят в песен, а родители, които харесват името Иванка, защото е старо, защото е с голям Имен ден, защото е традиционно, популярно и т.н., вероятно няма да изберат за второто си дете името Клаудия например. Родители, които харесват Клаудия, Антъни и от сорта, най-вероятно за второ име няма да изберат Денко, Ценко, Йонко и няма смисъл да им го предлагаме.
Сега се сещам за моя съученичка Петя, а с изненада научихме, че сестра й е Аврора. Никак не ни се връзваше. Или Елка, а сестра й Джейн.
Само това имаме предвид с "подхождане на имената", а не че ни е нужно, важно и съществено и си представяме как децата до старини ходят все заедно и се запознават едно след друго.
Родителите споделят какво е името на първото дете и така се ориентираме за вкуса им. Ако са го кръстили Съби и търсят име за братче с П, бих предложила Петър, а не Пол. Ако първото дете се казва Марк-Антоний, за второто не върви да им предлагаме Съби, дори и дядото, на когото искат да го кръстят да се казва точно така.
Не бих предложила и Грег-Себастиян, защото ще дойде в повече "подхождането" на Марк-Антоний.
Дано да успях да отговоря на въпросите какво имаме предвид, когато търсим подходящо име за сестричка на Моника - нито Ника, нито Мони са подходящи, но бих търсила международно популярно име, което да звучи добре и с българска фамилия. Няма да е Фийби, няма да е и Кортни, въпреки препратката към популярната Моника.
Цитирам целия пост съвсем целенасочено.
Прочетох обяснението ти преди няколко дни и исках да ти благодаря за него.
Признавам, че когато се обсъджт имена и има изискване за "подхождане" мислех, че става дума за нещо съвсем различно.

# 82
  • Мнения: 18 562
Нито едно.
Сияна не ми харесва.
Често срещано е.
Герегана-остаряло и никога не съм го харесвала,винаги ми е звучало грубо
Мия -мия чинии,не мерси.

# 83
  • Мнения: 1 620
Мелина и Магдалина са моите предложения.

# 84
  • Down south
  • Мнения: 7 721
Гергана и Моника са като Петя и Аврора.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт