Тормоз на работното място. Как да помогна?

  • 3 172
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 410
Напускате и подавате сигнал към главна инспекция по труда.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 920
Напускате и подавате сигнал към главна инспекция по труда.
това го правих веднъж, но към условията на труд - след месец получих писмо - че всичко е цветя и рози и няма такова нещо Grin
За държавна лаборатория идеше реч...спряла времето си в края на 80те

# 32
  • Мнения: 4 505
Така или иначе съвета е неприложим. Ариел не е в България. Сестра ми живее във Франция. Те там, ако имат проблеми, се обръщат към синдиците. При тях има ефект. В Германия не знам как е.

# 33
  • Мнения: 6 554
Синдикатите? Синдици е друго...

# 34
  • Мнения: 3 323
Синдикатите? Синдици е друго...

Синдикатите защитават работодателя, а не работника. От много време се разправям с тях.

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 22:05 от Arielle

# 35
  • Мнения: 6 554
Странно, аз си мислех, че са работнически организации.

# 36
  • Мнения: 3 323
Странно, аз си мислех, че са работнически организации.

Да, ама не. След всяка среща с тях простичко ти се обяснява как трябва да смениш работата вместо да набият канчето на самозабравилият се шеф и то в държава като Германия.

# 37
  • Мнения: 711
Съветът им е съвсем правилен. И да му набият канчето (каквито правомощия нямат), той няма как изведнъж да се превърне в друг човек.

# 38
  • Мнения: 6 554
На сила хубост не става. Ако не се чувстваш добре, колективът не те иска и не се вписваш в порядките на фирмата, е странно да очакваш цял офис да бъде превъзпитан заради характеровите особености на кадър на изпълнителска длъжност.
Наивно е да си мислиш, че като си излееш душичката и "ще набият канчето на шефа".

# 39
  • Мнения: 4 505
От сестра ми знам за Франция. При работодателя има защитник на работниците и с него коментираш. Той не те съветва да си търсиш друга работа, а защитава правата ти. Например, когато работата е от такова естество, че се работи и уикендите, работниците трябва да имат веднъж в месеца почивни събота и неделя. Колега на сестра ми се оплака, че два месеца подред няма почивен уикенд. Сега работодателя го гледа като писано яйце.
Тук не говорим цял офис да бъде превъзпитан заради характеровите особености на кадър на изпълнителска длъжност, а че тормоз е недопустим. Това че насилника е мениджър, не му дава такива права.

# 40
  • Мнения: 711
В този случай явно не става дума за тормоз, а за лошо планиране на смените от страна на работодателя. Това са обективни факти, които лесно се доказват, за разлика от взаимоотношенията м/у служител и мениджър.

Общи условия

Активация на акаунт