За отношенията под завивките

  • 10 600
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 107
На мен малко ми бягат нещата - секс не, ама натискане и орална редовно.

Според мен си минала момента с насищането и си се пуснала в коловоза.
Стрес, хормони, ала- бала - не умира тъй желанието.

# 46
  • Мнения: 1 257
На мен малко ми бягат нещата - секс не, ама натискане и орална редовно.

Според мен си минала момента с насищането и си се пуснала в коловоза.
Стрес, хормони, ала- бала - не умира тъй желанието.

И според мен нещо не е съвсем така в разказаното от авторката, и мисля, че тя много добре си знае за какво става въпрос, просто търси валидация, че не е единствена, и че всичко им е "нормално".
Няма никаква логика да желае човека до себе си, да имат близост и интимност в най-общия смисъл, да царят такова разбирателство и споделеност, каквито описва, и само чистото копулиране да е проблем.
Кой би искал да е на мястото на мъжа - гушкане, къпане заедно, целувки, ала-бала, и по средата на пътя - стига толкова. Това си е тормоз направо, от най-лошия. Колко време бихте търпяли да ви зарежат на прага на удоволствието?

# 47
  • Мнения: 18 299
Възможно е (несъзнателно) да се страхува да не забременее.

# 48
  • Hamburg
  • Мнения: 2 010
Възможно е да е стресирана и в някаква степен депресирана. При една депресия е нормално либидото да удари дъното. Ако приема АД - съвсем. Намалено либидо е честта нежелателна реакция, както при контрацептивите.

# 49
  • София
  • Мнения: 35 107
Нормално е, разбира се! Но ще биеш по тъча на всяка интимност, пък тя пуска толкова, колкото да го задържи. Чували сте, виждали сте.
Както казах, натискане и орална не ми се вписват в симтоматиката.

Смятам коренно се разминават в сексуалност, след розовия период се е проявило.

# 50
  • France
  • Мнения: 12 577
И на мен ми е странно чак такава драма за 6-7 месеца. При наличието на други начини на задоволяване Thinking

Наистина е проблем, когато двама в една двойка не са с едно ниво на либидо. Имах този злочест опит. Аз обичам секса и имам нужда от него за да се чувствам жизнена и обичана. В минала връзка обаче бях с мъж, за когото това не беше особено важно - стигаше му 2-3 пъти месечно. Продължаваше да е нежен и обичащ, но просто не му идваше отвътре. Докато връзката ми с ММ е базирана на ласките. НО(!) и ние сме имали периоди без секс. Първо ММ си имаше неговите грижи и тревоги (професионални и здравословни), но минахме заедно през този период. Не съм мрънкала, не съм се оплаквала, подкрепях го и му показвах, че любовта ми е ненакърнена. И това мина. Сега аз съм в такъв период. Ще продължи, колкото продължи. Не мога дори да си представя да правя секс по график. За много кратко го пробвахме, когато искахме второто ни дете и двамата сме на мнение, че не е същото. Така че ще се гушкаме платонично и ще си помагаме за да издрапаме. Другото ми се вижда незряло и егоизтично.

# 51
  • SF
  • Мнения: 21 226
Да, има много начини на задоволяване.
Но като се прибегне до тях, връзката започва да страда. Фокусът вече не е върху партньора, а върху многото начини.

# 52
  • Мнения: 7 947
от 3 години, последната половина година имат този проблем..
според мен не толкова, че е минал розовия период, а има нещо под повърхността при авторката..
нещо я отблъсква в този мъж, или си пада тайно по друг, тя си знае..
но не ми звучи като да е напълно откровена..

# 53
  • France
  • Мнения: 12 577
Ако имаш големи проблеми е напълно възможно да нямаш физическо желание. Това няма връзка с партньора до теб. Това е нещо между теб и ... теб.
Единственото нещо, което не ми се вижда много редно е реакцията на мъжа. Но сигурно са още много млади и двамата.

# 54
  • Мнения: 752
от 3 години, последната половина година имат този проблем..
според мен не толкова, че е минал розовия период, а има нещо под повърхността при авторката..
нещо я отблъсква в този мъж, или си пада тайно по друг, тя си знае..
но не ми звучи като да е напълно откровена..
И според мен не е. Усеща се някакво неуважение, не знам от кого към кого, но ние не сме само триене на кожи, така да го напиша. И само това не е достатъчно, за да са стойностни едни взаимоотношения. Не омаловажавам сексуалната емоция, напротив, но има и нещо друго тук, което не е споменато. И когато извън леглото се случва нещо, то влияе, дори и двамата партньори да са много сексуални и да обичат много тази емоция. Както са написали и други, стресът влияе, но и някакъв разрив в духовната свързаност -  също ще повлияе.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 15
От авторката:

Здравейте.
Нямам нищо скрито покрито,не общувам с други по "интересни мъже" и нямам и физическо и психическо желание .
Споменах че нямам проблеми с френската любов, защото смятам че има отношение по темата.
Добавих също че аз самата за себе си доста рядко искам .
Тоест дори нямам желание да свърша.
Което ме озадачи и наведе на мисълта че мога да се допитам до вас .
Да , наистина търся успокоение,но и в същото време градивна критика,за да разбера точно какво не правя правилно.
Имаше мнение че много добре знам какво се случва,да така е .
Аз знам че съм много стресирана заради физически и психически промени,но и в същото време търся съвети как да се стегна и  да не живея в измъчена връзка.
Благодаря на всички включили се и дали своето мнение.

П.с не пия антидепресанти или противозачатъчни
Пия само Дуфастон поради гинекологичен проблем,но той няма ли обратният ефект,да засили сексуалното желание?

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 11:35 от night flower

# 56
  • France
  • Мнения: 12 577
Не мисля, че този форум е точното място. Особено при така зададена тема. Както и не мисля, че до правене и неправене на нещо, а до период и до толерантността на този до теб.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 15
Не мисля, че този форум е точното място. Особено при така зададена тема. Както и не мисля, че до правене и неправене на нещо, а до период и до толерантността на този до теб.

Благодаря, човек понякога има нужда да чуе странично мнение.
Съжалявам,ако не съм оформила въпросите правилно.

# 58
  • Мнения: 18 299
Стрес заради физически и психически промени? Какво ще рече това?
Какви са тия физически промени, кой се променя, ти ли? В какъв смисъл?

# 59
  • Мнения: 80
Не прочетох дали това ти е първата дълга връзка?
Важно е доколко познаваш себе си и дали имаш подобен опит.

Според мен се поставяш в губеща позиция ако чакаш силното желание да се върне на макс като в началото.
Има проучвания, че жените губят интерес много по-бързо от мъжете при дълги връзки (с изключения разбира се). В случая обаче според мен има шанс ако си промениш нагласата - не говорим за насила, а да си подредиш деня така, че да не се сещате в 10 вечерта, когато си стресирана и уморена вече.

Връзките изискват "работа" - за някои хора това е поддържане на добри отношение с трудните роднини на половинката, за други компромиси при пътуване, за трети намиране на време за общи хобита. При вас може би е приоритизиране на тази тема. Някой ще каже - не става да ходиш на почивка "насила" - аз бих казала, че въпросът е да се избере почивка на място, във време, с дейности, която ще удоблетвори и двамата с напасване.

Общи условия

Активация на акаунт