За отношенията под завивките

  • 10 597
  • 180
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 655
Какво правиш ти и как ти помага той да се справиш със стреса?

# 31
  • Мнения: 751
Не са ви раногласията под завивките, а извън леглото, не го осъзнавате. Третират ви като надуваема кукла. На чист егоизъм ми бие. А още нямате дори дете, което да ви смачква от безсъние. И какво, ако ви влезе в положение и не мисли само за …. Притеснявайте се за себе си и отношението към вас, не за него. В този живот човек може и да не е нон стоп, всеки ден, настроен да се…., щото другият го третира да не пиша като какво. Това е потресаваща наглост от негова страна, отворете си очите. Този човек трябва да ви подкрепя и да е заедно с вас във всичко, не да се сърди като малко дете, без нищо да го интересува. Не е проблемът в леглото, само така ви изглежда.

# 32
  • Мнения: 6 145
Да бе, и***си безсрамника е този, ще иска от приятелката си такива срамни работи при това повече от веднъж в седмицата... Не го е срам мискинина нйеден

# 33
  • Мнения: 40 931
Не са ви раногласията под завивките, а извън леглото, не го осъзнавате. Третират ви като надуваема кукла. На чист егоизъм ми бие. А още нямате дори дете, което да ви смачква от безсъние. И какво, ако ви влезе в положение и не мисли само за …. Притеснявайте се за себе си и отношението към вас, не за него. В този живот човек може и да не е нон стоп, всеки ден, настроен да се…., щото другият го третира да не пиша като какво. Това е потресаваща наглост от негова страна, отворете си очите. Този човек трябва да ви подкрепя и да е заедно с вас във всичко, не да се сърди като малко дете, без нищо да го интересува. Не е проблемът в леглото, само така ви изглежда.

Това вече е изхвърляне. Не виждам нищо по-нормално от това в една връзка да има добър секс и лишеният от секс партньор да е недоволен. И как пък само той трябва да влиза в положение, като и тя може да направи компромис? Ако не с обичаен секс, то с фелацио или друго. Но да покаже желание.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 416
Защо да е потресаваща наглост? Сексът в една връзка е едно от най-важните неща и такава интимност е нормално да е повече от 1-2 пъти месечно. А да няма желание с месеци…ми после темата ще е “що си пише с други”, “май ми изневерява” и прочие.

Ние с ММ имахме много тежки месеци в края на 2022 и началото на 2023 (загуба на няколко роднини), отделно бяхме болни и лежащи почти целият есенно-зимен сезон, други допълнителни здравословни проблеми решавахме, аз сменях работа и бях все нервна и напрегната покрай интервюта, доказване от негова страна в нова фирма, редовно недоспиване, мрънкащо и боледуващо дете, адаптиращо се към нова градина, НО това не значеше да се лишаваме от интимност. Определено не съм била във всеки един момент в настроение или да съм имала супер желание за събличане и физическо движение, но нито него съм ограничавала, нито съм избягвала тези ни отношения. Това е нещо, което трябва да присъства често в отношенията и е нормално единия да издивее и изнервничи, когато другия избягва и отбива въпроса. Не сте съквартиранти, двойка сте.

# 35
  • Мнения: 6 764
Той секса да не е кеф само за мъжа, че я сравнявате с кукла? Очаква се удоволствието да е взаимно и желано. Правилно усеща авторката, че има проблем и е хубаво заради себе си да потърси решение, не само заради партньора.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 15
От авторката:

Извън сексуалните ни взаимношения той се държи с мен точно по начина, който ме удовлетворява и ме прави щастлива.
Разсмива ме , измисля някакви места на които да ходим като сме свободни,не забравя да ми напомни че съм красива и желана от него и така нататък.
Разбира се и той има негативните моменти в които ми споделя че това му идва в повече вече и наистина иска нещата да са както преди,но за това по никакъв начин не мога да му се сърдя, въпреки че сме имали и ние нашите дразги в които не съм реагирала правилно,но не мога винаги да се държа адекватно понеже на мен също много ми тежи и ме ядосва това.
Наистина ми тежи  като знам че не му давам и аз напълно това от което има нужда, имаше въпрос дали във всеки интимен аспект е така .
Не ,нямам проблеми с оралните удоволствия и до ден днешен ми харесва да го задоволявам така и никога почти нямам проблем с това ,но всеки път като ми предложи и той да ме отпусне, дори да не е секс, просто не ми идва и това е .
Много често съм се съгласявала именно, защото знам че това ще помогне и за връзката и за емоционалното ми състояние и след това се чувствам наистина по - добре и по спокойна,но просто ми се иска това желание да идва от само себе си ,а не да го насилвам.
Задължително ще посетя ендокринолог и се надявам оттам да идват проблемите.
Иначе съм си изселвала доста неща , пълен пакет женски хормони, щитовидната жлеза, пълна кръвна картина и така нататък. Много съм няма да ми стигне една страница да изброя.

# 37
  • Мнения: 366
Ами обикновено бих казала, че щом не го желаеш, не е на добре. Някаква друга, може и подсъзнателна причина да има затова. Ако сте се карали и с думи той те е отблъснал, после сте се сдобрили де, ама това нещо остава, дори подсъзнателно. Не знам, само предполагам.

Аз също не изгарям от желание, но не се самобичувам като теб. Майчинството ми изцежда и последните сили. Даже на моя мъж на шега му казвам, че няма да се сърдя, ако си хване любовница, тъкмо някой друг да върши черната работа. Grinning Но това съм аз и секса не е на първо място при мен. Нито пък угаждането на партньора на всяка цена.

# 38
  • Мнения: 40 931
Aко бях мъж и приятелката ми гледаше на секса като на угаждане на моите мераци щеше да престане да ми бъде приятелка и то не защото щеше да ми стане жена.

# 39
  • Мнения: 2 888
Направете си график Grinning
Няма как всеки да е доволен , има и такива моменти , единия все ще остане разочарован .

# 40
  • Мнения: 11 358
Стреса си е - ХОРМОНИ. Върви на ендокринолог и проверете базови хормони наред ли са. Например висок пролактин или кортизол водят до спад на либидото.

Когато си под стрес пий магнезии - подбери правилната форма. Пий 10 дни в месеца високо качествено Витамин Ц. Набави си естествен източник на витамин Е /може и добавка/. Като превенция на стреса ти трябва движение - eстествен начин за нормализиране на хормоните.
Пий кафе - не се шегувам!
Яж черен шоколад - пак не се шегувам.
Яж моркови.
Трябва да имаш минимум 100 гр. протеин дневно по възможност от месо.
4 плода, 1-2 големи салати, шепа пресни ядки, чаша мляко. Това трябва да имаш всеки ден!

И всички тези детски работи дето ти изброих са да ти свалят кортизола, да оправиш серотонина, да вдигнем някой хормони, които влияят на либидото.

Ако за 2 месеца няма подобрение има добри билкови добавки.

И още нещо - ако вземаш или си вземала противозачатъчни е от тях спада в либидото.

# 41
  • France
  • Мнения: 12 572
Може би съм единствената тук, която ще ти даде този съвет, а именно: дай си време. Дай си време за почивка, да си чуеш мислите и нуждите. Дай си време да се консултираш с професионалисти (психолог, ендокринолог...). Дай си време да се погрижиш за себе си. Не се насилвай със секса НИКОГА. Тогава наистина ще стане нещо по задължение и за да зарадваш другия. И като нищо подсъзнателно ще се отвратиш.
Поговори с приятеля ти. Поискай му помощ да преминеш през този период. Не е хубаво да те притиска. Трябва да те подкрепя. И не забравяй "и това ще мине".

# 42
  • Варна
  • Мнения: 15
Авторката:

Отговарям на вашите въпроси.
С приятеля ми се сме карали относно спада на сексуалното ми желание,но не от самото начало,а от скоро.
Да казвал ми е понякога неща , които са ме обиждали и съм ги премисляла после .
Но нищо от сорта ще си намеря любовница или ще те оставя заради, което.
По скоро нещо от сорта,че в началото на нашата връзка всичко е било наред и сме правили много повече секс, докато го вържа просто.
После ми се е извинявал .
Казвал ми е и че досега не се е чувствал по - нещастен от както сме заедно.
И все пак, колкото и неприятно да звучи това ,си е до мен и съм сигурна че няма друга жена, понеже тези неща се усещат малко или много,а и повечето от времето си прекарваме заедно,освен на работа разбира се.
Магнезий отдавна се досетих че трябва да пия и съм изпробвала почти всички видове и поне според мен нямат голям ефект .
Обичам да си хапвам ядки, салати, месо и общо взето от всичко ,не се ограничавам много, много.
Черен шоколад не мога да понасям,но ще пробвам да видим.
Ще си взема и някаква добавка с витамини.
Засега не се сещам за друго.
Ще послушам съветите на повечето дами и ще пробвам да променя нещо и да посетя лекар, друго не виждам какво мога да направя.
Аз знам от самото начало че човека с който съм обича секса и смятам че не е правилно да се опитвам да променям него.
Все пак не сме в дълга връзка и ще искаме деца в бъдеще,а те не стават без желание и приятни моменти.
Пък съм напълно убедена и сигурна че това е човека за мен .

# 43
  • Мнения: 40 931
Може би съм единствената тук, която ще ти даде този съвет, а именно: дай си време. Дай си време за почивка, да си чуеш мислите и нуждите. Дай си време да се консултираш с професионалисти (психолог, ендокринолог...). Дай си време да се погрижиш за себе си. Не се насилвай със секса НИКОГА. Тогава наистина ще стане нещо по задължение и за да зарадваш другия. И като нищо подсъзнателно ще се отвратиш.
Поговори с приятеля ти. Поискай му помощ да преминеш през този период. Не е хубаво да те притиска. Трябва да те подкрепя. И не забравяй "и това ще мине".

Според мен повечето хора спират (или силно разреждат) секса на относително млада възраст с подобна мотивация. И пак според мен ако нещата наистина не вървят и има разминаване трябва да се разделят, а не единият вечно да чака, да отстъпва и да проявява разбиране. Но и не приемам, че ако човек положи малко усилия това води до отвращение от секса. Води, ама ако по принцип човекът не е толкова сексуален, иначе апетитът си идва с яденето.

# 44
  • Мнения: 410
Проблемите могат да бъдат и от това, че имате различно либидо. В началото е цветя и рози ( при влюбване), после цъфва истината. Някой хора са с високо, други с ниско, трети са се улучили. И ако не се постигне някаква среда, с времето на единия му омръзва да кандърдисва другия, защото вечно го/я боли глава, стресиран и уморен е и т.н. И секса спира.

 Някой живеят в безсексие и заживяват като брат и сестра.

Други го търсят на вън и става още по-лошо.

 Сега ако сте с такива проблеми, след 20 години ще е много зле. Както ти казаха по-горе апетита идва с яденето и секса не е нужно да е спонтанен през цялото време. Може да се планира. И би помогнало малко да се преструваш fake it til you make it. Напъни се малко, ако изобщо го искаш този мъж дългосрочно. От една малка пукнатина може да стане кратер. Прекалено много си слушаш чувствата. Еми и на мен не ми се работи днес. Не го чувствам просто, ама ставам отивам на работа и върша каквото трябва да се върши. Утре може, а  и обикновено е друго. Не вярвай толкова много на чувствата си в момента. ЧУВСТВАТА МОГАТ ДА СА ЛЪЖОВНИ.  Ако наистина го обичаш този човек, прави секс с него. Сега било така, надяваш се да е временно. Ами направи го сега за него, после той ще прави неща за теб като е в ниска точка. Връзките са и грижа за нуждите на другия, ако го обичаш.

Ако пък толкова не можеш - освобождавай го и си търси някой с ниско либидо като теб. Ще си правите секс веднъж на две седмици и по-малко и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт