За отношенията под завивките

  • 10 726
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 775
Според мен, страшно много хора/ и мъже, и жени/ не разбират, че това, което е в леглото зависи и е в пряка връзка от това, което е извън леглото. Когато двама души се разбират и на всеки му пука наистина как се чувства другия, те си решават проблемите, така смятам, от моята камбанария. Та, ако ще да има намесени някаква болест, голям стрес, временно безпаричие, временно спиране на интимността, изневяра дори. Нали трудностите именно ни проверяват. Хареса ми примерът с тежката бременност и тежкото раждане. Сега жената има проблем, макар и той да не е от такова естество, и мъжът, ако я обича и държи на нея, би трябвало да прояви разбиране.

# 136
  • София
  • Мнения: 38 652
Аз съм била така само след второто раждане.

За протокола - 50така ми трака доста близо вече. Работя на 2 места, минах тежък развод и стрес има, колкото щеш, но и желание си имам достатъчно.

# 137
  • Мнения: 8 918
Ох, тука някой като каже, че му е ниско либидото и веднага почват да го пращат на ендокринолог, психиатър, баячка и какво ли още не. Но в големия процент си е чисто и просто физиология. Минала е хормоналната буря, двойката е потънала в битовизми и нещата се връщат към нормата.
Няма нищо лошо да имаш по-ниска нужда от секс. Просто авторката трябва трезво да прецени как да подходи към ситуацията. Да измисля 365 оправдания защо днес точно няма да бъде интимна с партньора си или да се опита да намери някакъв приемлив баланс. Малко повече почивка, ако се чувства изморена, малко спорт, ако не се чувства във форма, качествено време с партньора и т.н.

Тук по традиция се напада мъжа в такива ситуации, но аз не разбирам защо - защото харесва половинката си, привлечен я от нея и я желае? За него интимността явно е важна. Какво би станало, ако той й отказва системно нещо, което е важно за нея - щеше да бъде обявен за използвач, неблагодарник, егоист и какво ли още не.
Семейството, отношенията са нещо, върху което човек работи всеки ден. Грешка е да се мисли, че веднъж щом сте се събрали по някакъв признак и край, спираш да се стараеш, пускаш се по течението и другият е длъжен да те обича и точка.

# 138
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 297
Моята призма е че днес във времената на friends with benefits и всякакви casual връзки да се намери добър секс е много по-лесно отколкото да се намери добра дългосрочна връзка.
Грешката ти е, че търсиш дългосрочна връкзка на първо място.

# 139
  • France
  • Мнения: 12 956
При авторката обаче желанието не идва дори при целувки и събличане. Според мен причината е ниско либидо. Какво всъщност е нашето либидо се проявява точно при проблеми, сериозна връзка, стрес, а не когато всичко ни е наред и сме гаджета от три месеца. Проблеми в работата и караници с роднини не е причина да спреш секса за половин година, всъщност причина е, ако имаш ниско либидо.
...
По тази логика и аз съм с ниско либидо. Лошо няма. Важного е, че го разбрах след 20 години сексуален живот и 11 години с ММ Wink Simple Smile

# 140
  • Мнения: 41 323
Значи все пак се случва Simple Smile
Ти гледаш на секса както аз гледам на бягането - спорт, за който тренирам и се държа във форма. За мен сексът е неимоверно повече. Няма как да се опише ако не се усеща.

Интересно ми е като правиш секс само по вдъхновение каква честота ще имаш на над 55 годишна възраст. Но всеки си знае за себе си.

# 141
  • Мнения: 18 333
Ама баш тогава има време, няма задачи... (защото децата порастнали). Поне така си го представям. Лесно им е на над 55 г. Smile

# 142
  • France
  • Мнения: 12 956
Досега с моето вдъхновение не съм имала проблеми. Като махнем само повръщащите периоди при двете ми бременности. И сегашният период, де. Както има хора, които пеят правилно без уроци, така и аз съм усещала плътските удоволствия. Чак ми е странно като чуя, че някой имал нужда от кака/батко да го "отрака". Не казвам, че съм професионалист, нямам и желание да се доказвам. Просто ми е идвало отвътре. Може би идва от моето възпитание - че тялото и сексът не са срамни и тайни, а нормални и хубави. Родителите ми бяха нудисти. А как ще съм на 55 не ме вълнува. Да съм жива и здрава, ще го мисля тогава.

# 143
  • София
  • Мнения: 38 652
Аз лично нямах особено желание около 5-7 г, но то беше старателно подтискано и от другата страна тогава.

Последна редакция: нд, 11 фев 2024, 14:33 от Rockstar

# 144
  • France
  • Мнения: 12 956
Това е танго за двама, нормално.

# 145
  • Мнения: 2 203
Аз си мислех с първия ми партньор,че съм асексуална, но се оказа, че просто не ми е харесвал партньора.

Ама толкова много се бях притеснила, че дори пиех хранителни добавки за либидо

Така че, някой и да ти изглежда перфектен партньор, може да не те "вдъхновява"

Но авторката, разбира се, може да е друг случай.

Повечето хора според мен дори при много адреналин, т.е стрес, са си съвсем сексуални.

Виж депресия е възможна причина.

# 146
  • Мнения: X
Има разлика между различно либидо (mismatched libido) и намалено либидо в определен период поради най-често стрес, тревожност, депресия или медикаменти при жените, при мъжете нисък тестостерон + всички други причини. Предвид развоя на събитията - 2 години и половина всичко супер, само последните 6 месеца проблем, който е ясно свързан с физически и психически стрес - по-вероятно е при авторката да се касае за второто. Според мен тя много адекватно търси съвет как да преодолее ниското желание (колко хора има, оставят се по течението и намаляват честотата) и не виждам защо трябва да бъде критикувана, че не я е грижа за партньора й. Предполагам, обаче, че хора, които не са преживявали голям стрес, просто не разбират и не могат да се поставят в обувките на другия.

Ако не я интересуваше, щеше да процедира като мъжът в другата тема - половинката му 2 години сексуално фрустрирана, той се прави, че всичко е ок, нормално, даже отказва да говори и признае, че проблем има. Там вече е различно либидо според мен.

# 147
  • Мнения: 18 333
Да не ти пука за партньора и това да е ясно заявено, по-скоро е когато не само си готов да те напусне, а и го подтикваш към това.

Еее, само младите сте преживявали стрес обаче. Sunglasses Хубу.

# 148
  • Мнения: X
Аз мисля, че сте много прави, всички, които пишете, че интимността е основен стълб в една връзка и партньорът в никакъв случай не трябва да се пренебрегва, две мнения няма по въпроса. Но стрес не е равно на стрес. Понякога сексът даже е най-доброто стредство да се справиш. При по-голям и продължителен стрес, обаче, или психически натиск допълнително, желанието наистина е долу в килера. Различните хора също може да преживяват едно и също по различен начин. Според мен авторката ще си реши проблемите "под завивките", когато се справи със стреса, не й е проблемът, че е загубила интерес към приятеля си или, че е с ниско либидо по принцип, но може и да бъркам, разбира се.
Edit:typos

Последна редакция: пн, 12 фев 2024, 17:40 от Анонимен

# 149
  • Мнения: 433
Аз мисля, че сте много прави, всички, които пишете, че интимността е основен стълб в една връзка и партньорът в никакъв случай не трябва да се пренебрегва, две мнения няма по въпроса. Но стрес не е равно на стрес. Понякога сексът даже е най-доброто стредство да се справиш. При по-голям и продължителен стрес, обаче, или психически натиск допълнително, желанието наистина е долу в килера. Различните хора също може да преживяват едно и също по различен начин. Аз за себе си мога да кажа, че съм с нормално либидо и прагматична нагласа, да, с чувства и във връзка е 100 пъти по-хубаво, но и когато не съм била обвързана, не съм живеела като монахиня, и все пак, ако някой ме беше видял през стресирания ми период, щеше директно да ме обяви за асексуална. Според мен авторката ще си реши проблемите "под завивките", когато се справи със стреса, не й е проблемът, че е загубила интерес към приятеля си или, че е с ниско либидо по принцип, но може и да бъркам, разбира се.

Има значение за какъв стрес става дума. За мен сексът е тирбушон, който освобождава стреса и дори ми помага, стига източника на стреса да не е същия, с който правиш кекса Simple Smile
Има много варианти, само авторката си знае. Тя дава много оскъдна информация върху, която се спекулира "по принцип".

Общи условия

Активация на акаунт