Проблем със най- добра приятелка на приятелят ми ..

  • 9 043
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 573
Нормално е да я защитава ,  когато обясняваш , че е леко момиче , че чак и майка му разпитваш .. 
страшна драма , че е отишъл да я види , при положение , че е бил близко до работното и място .

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Била съм с ревнивец, честно казано, накрая вече ме беше срам от него. Не се притесняваше да си показва болестното състояние пред роднини, приятели, да разпитва и подпитва. Без да има никаква причина. Такова чудо трябва да се лекува.

# 17
  • here and now
  • Мнения: 4 230
От ученическите години имах приятел. Той винаги ме е харесвал, а аз него не и по този начин. Но пък много ни вървеше приказката. Случвало се е да се засечем навън, след като той се ожени. Ами весело си беше, но на жена му хич не ѝ ставаше приятно, явно е усещала, че има нещо в него.
 Та, отдавна вече не сме приятели и така е редно според мен.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 992
Дори нищо да няма, начинът, по който го правиш, е ужасно досаден и агресивен. Това е и най-сигурният начин мъжът да се заинати.

# 19
  • Мнения: 6 145
Факт е, че друга жена в близост до любимия влудява повечето жени без значение дали е леко момиче или тежко. Обаче авторката наистина действа като слон в джамджийница, така само влошава положението. По-лошо може да стане ако и приятелката реши да отвърне агресивно, но май в случая изглежда момичето няма други намерения към мъжът на авторката и не реагира изобщо.

# 20
  • Мнения: 500
Горкото момче.

# 21
  • here and now
  • Мнения: 4 230
Много е "яко" да разчиташ на намеренията на жена, която не познаваш. Те познати как могат да те изненадат...
Важното е, че на него не може разчита. Лапнал е човека и отвори ли му се шанс, не мисля че ще се колебае много.

# 22
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Отковенно казано мисля че си луда , опитваш се да се налагаш и контролираш и бих те зарязала без да ми мигне окото. С майка му говорила, снимките и профилите гледала коя точно бил харесал, после и писала да знае точно кога за последно били говорили. Откачалка си от всякъде. Чак ми стана гнусно, така се държат определен тип "мъже" когато държат да контролират жените си . Търси помощ, имаш нужда !

# 23
  • Мнения: 46 518
По принцип и аз смятам, че не трябва да се предявяват претенции към приятелствата от преди връзката.
Но да ви кажа, при обикновено приятелство никой не реагира агресивно при първото повдигане на темата. Нито майка му, би казала подобни думи пред почти непознат човек, за най-добрият приятел/ка на сина си, израснал/а пред очите ѝ.
А може и да съм старомодна, но ако мъжът ми цъка харесвания под задника на някоя жена, бих имала едно наум.

Не става обаче със скандали и ултиматуми - не я устройват такива отношения, чао и напред.

# 24
  • Мнения: 147
Аз съм на страната на авторката.

Как така е "най-добра приятелка", а не ги е запознал? Трябвало е авторката някакси да подочуе, че другата мацка въобще съществува. Той отрича, че поддържат връзка - ок, случва се, били са в детството "най-добри", сега не били. В това евентуално мога да повярвам. Обаче какво - вашите мъже лайкват ли разголените дупета на съученички по социалните мрежи? Ама нямало нищо. Чак пък се развикал като решила да пита. Ще иде С МЕН на фризьор и няма да изчака да прескочим заедно до "най-добрата приятелка", а ще отиде сам? И за капак се пооплакал тайничко. От мен. Докато е с мен. Или са приятели и ще си движат заедно като нормални хора, или да спре да й обикаля по снимките. Че аз никого няма да отида да видя просто така, ако съм излязла с моя човек, заедно ще отидем. Ще го зарежа аз в салона и ще ходя да си викам насам-натам здрасти, щото било наблизо.

Ако кажеш на младежа, че нещо ти е неприятно, и той продължи както си знае, си правИ сметката дали те устройва въобще. Едно е някой да постъпи като пълен пън неволно, щото нещо не съобразил, съвсем друго е да знае, че с нещо те притеснява или наранява и да си продължи. А другото момиче въобще не го закачай. Той ако ще скача настрани, не е задължително да е с нея.

# 25
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Щото пък авторката е стока, ходила при майка му да подпитва и седнали двечките да злоратстват как онази била "леко момиче". Що за връзка е това въобще да намесваш майка му във вашите взаимоотношения. Виж още не си говорила по темата с баща му, братовчедите, намери майката на приятелката и и кажи, че ти краде гаджето.... Себеуважение нямаш ли, че си тръгнала да пишеш, питаш и ровиш като прасе. Естествено, единственото което правиш е да подтикваш "любимия" към приятелката, тя със сигурност се държи на ниво, а не като пълна откачалка.Той и за това я търси, да се оплаква от теб!
Между другото, майка му някой ден и за тебе ще говори гадории. Предполагам, че за нейното синче никоя не е достатъчно добра!
Отдавна не бях чела жена да постъпва толкова незряло и глупаво.
Силно се съмнявам тези токсични отношения да имат някакво бъдеще.

# 26
  • Мнения: 580
Имам най-добър приятел от ученическите години. Преживели сме някои доста сходни неща, които ни направиха много близки. Към днешна дата е женен. От момента, в който ме видя, жена му не ме хареса и аз се отдръпнах. Вече уж ме харесва и не ревнува от мен, но пак пазя дистанция и винаги го карам да я взима с нас, ако той предложи да се видим (1-2 пъти в годината). Аз не предлагам срещи.
Авторката, ако толкова държи на тази връзка, нека предложи приятеля ѝ да ги запознае. Ще ѝ се изясни има ли нещо там, няма ли. Сега си пише всякакви сценарии в главата, защото няма информация.
Това кой какви снимки качвал, кой харесал и какви снимки имат заедно са детски истории.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Снимките може да ги е лайквал и преди да тръгне с авторката, все пак тя влязла да "проучва" профилът й още в началото на връзката им.

# 28
  • Мнения: 744
Токсични и незрели отношения от твоя страна, авторке. Не съм сигурна, че ще издържите дълго със сегашния си приятел, но те съветвам да поработиш върху себеуважението си и да се научиш да не прескачаш определени граници. В конкретния случай си навлязла като цунами в личното пространство на приятеля ти и мисля, че той е допуснал твърде много. Голяма част от хората не биха.

# 29
  • Мнения: 5 248
Много обсебващо. Не бих търпяла и половон ден такова нещо аз. Най-близките ми приятели са мъже, в последствие станаха приятели и на моя мъж. Дума не ми е обелил за тях. Случвало се е единия да ми звъни в 12 вечерта с проблем, моя мъж е ставал и тръгвал да го дърпа, защото е закъсал извън града.

Общи условия

Активация на акаунт