Проблем със най- добра приятелка на приятелят ми ..

  • 9 041
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Извинявай, ама как така фризьорката ти се оказа през два офиса от въпросната? Случаеност? Или пореден опит за провокация? За това ли го взе със себе си? Как очакваш хора, които се познават цял живот изведнъж да започнат да се правят на непознати, защото имаш някакви филми в главата?
Не разбирам защо някои хора като се обвържат и запопват да се разпореждат с живота на другия, като му казват с кого трябва и не трябва да общуват.

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 10:30 от VickyTaylor

# 46
  • Мнения: 2 638
Гледай с теб как се държи, не с другите.

# 47
  • Мнения: 1 976
Пълно ку-ку поведение от страна на авторката. Поработи върху себеуважението и самочувствието си, там ти куцат нещата.

Приятеля ти явно много държи на теб, ако бях на негово място да те пратя по пътя ти още на първия разговор. Ще съм прекарал аз цял живот с някой, ще сме споделяли и радост и тъга и изведнъж някаква пикла ще ми казва дали да си общувам с него или не. Хаха, как пък не.

Ако имаш някакви сериозни намерения към момчето, се вземи в ръце и оправи поведението си. Пък дано той може да ти прости. Аз не бих.

# 48
  • Мнения: 14 862
Само на първа страница съм...
Според мене няма значение дали има, или няма нещо между тях двамата, авторке, ти се държиш абсолютно комплексарски. Все ми е на акъла, че нямаш секси селфита в твоя фейс и инста, ама за другите не може. Учудвам се, че мъжът не ти е събрал багажа лично, защото аз на мъж с такова поведение бих и повече няма да контактувам с него.

# 49
  • Мнения: 114
Първо, ревност не трябва да съществува, особено при изградено доверие, и не само.
Иначе се тровиш лично ти.
Не говорим някой да те прави на глупак и да си траеш, има разлика.

Второ, нищо против приятели от детство, училище, университет, запазили се през годините, и човек ги има много преди връзката.
Въпросът е, че влезеш ли във връзка, те остават на заден план, виждания и чувания, разреждат от само себе си.
Ангажиран, работещ, зрял човек, няма никакво време за излишни отношения, освен за себе си, човека до него, родители. Имаме 24 ч. Все по-трудно се намира време за каквото и да е.
Приоритети. Но повечето хора, които познавам са изключително заети.
Аз лично с най-близките си истински приятели от 10-20 и повече години вече почти нямаме време да се виждаме.
Ако ни се случи 1, пряко сили до 2 пъти в месеца, се радваме.
Графици, работа, деца, хобита, пътувания, и като се навърже всичко, не става.

# 50
  • Мнения: 21 457
Аз съм на страната на авторката.

Как така е "най-добра приятелка", а не ги е запознал? Трябвало е авторката някакси да подочуе, че другата мацка въобще съществува. Той отрича, че поддържат връзка - ок, случва се, били са в детството "най-добри", сега не били. В това евентуално мога да повярвам. Обаче какво - вашите мъже лайкват ли разголените дупета на съученички по социалните мрежи? Ама нямало нищо. Чак пък се развикал като решила да пита. Ще иде С МЕН на фризьор и няма да изчака да прескочим заедно до "най-добрата приятелка", а ще отиде сам? И за капак се пооплакал тайничко. От мен. Докато е с мен. Или са приятели и ще си движат заедно като нормални хора, или да спре да й обикаля по снимките. Че аз никого няма да отида да видя просто така, ако съм излязла с моя човек, заедно ще отидем. Ще го зарежа аз в салона и ще ходя да си викам насам-натам здрасти, щото било наблизо.

Ако кажеш на младежа, че нещо ти е неприятно, и той продължи както си знае, си правИ сметката дали те устройва въобще. Едно е някой да постъпи като пълен пън неволно, щото нещо не съобразил, съвсем друго е да знае, че с нещо те притеснява или наранява и да си продължи. А другото момиче въобще не го закачай. Той ако ще скача настрани, не е задължително да е с нея.

Стана ми интересно, предполага ли се да знаем какво лайкват мъжете ни?

Иначе по темата - това е показно за тормоз. Ако го правеше някой мъж на приятелката си, досега да сме я отпратили с двеста.

# 51
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Сега, тук вероятно лайкването е станало преди запознанството с авторката, ама драма да има.
Иначе ако говорим генерално, едва ли има мъж, който да не е гледал задници в мрежите. Дали ги лайкват или не, подробности.

# 52
  • Мнения: 5 482
Интересното е, че авторката започва да следи, без въобще приятелят да има контакт с момичето, дори сам е казал, че са се отдалечили. Тя обаче гледа профили, лайкове, говори с майка му!, с нея!!!, вдига скандали, изнася се, защото той е разменил 5 приказки на кръст... Не, не, за лекарства е тая работа! Умирам от срам само като си помисля как я е питала - абе вие откога не сте говорили... Как се казваше онова чувство, дето те е срам вместо други хора - целият първи пост ме изпълва с такова усещане.

# 53
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Хубавата чуждица- криндж.

# 54
  • Мнения: 21 457
Пълно ку-ку поведение от страна на авторката. Поработи върху себеуважението и самочувствието си, там ти куцат нещата.

Приятеля ти явно много държи на теб, ако бях на негово място да те пратя по пътя ти още на първия разговор. Ще съм прекарал аз цял живот с някой, ще сме споделяли и радост и тъга и изведнъж някаква пикла ще ми казва дали да си общувам с него или не. Хаха, как пък не.

Ако имаш някакви сериозни намерения към момчето, се вземи в ръце и оправи поведението си. Пък дано той може да ти прости. Аз не бих.

Даже и това не е основното в случая - прятелят на авторката вече не поддържа толкова интенивна връзка с другото момиче, просто са запазили добри отношения. Драстичното е напорът, с който авторката се втурва и почва да разпитва, разследва, изисква, поставя капани и си търси правата...
 Ако беше просто неуверена, комплексирана девойка, която се притеснява от конкуренцията на друга жена, да  я разберем, ама това е страшно! Не знам това момче с кой акъл я търпи.

# 55
  • Мнения: 14 862
То темата започва, че били в процес на опознаване още, демек още един другиго не познават, ама лирическата героиня почва да рови по профилите, случайно открива конкуренция, лежерно разпитва за конкуренцията, съвсем без да иска води героя до службата на конкуренцията, въобще цялото ù поведение никак не е психарско нюхане, ами просто така са се стекли обстоятелствата.

# 56
  • Мнения: 6 145
Те не са и особено близки към момента на загаджване с авторката, така че наистина се филмира прекалено много, което не е никак добре. Реакцията на мъжът обаче също не е съвсем ок, освен ако авторката не премълчава и не му е стъргала доволно преди тва за снимките със задника. Никой не обича такива драми без основание, нормално е да им се скапят отношенията и то не заради приятелката.
Иначе съм убеден, че всичките тук широко скроени потребителки не биха били хич ок при наличието на най добра приятелка на мъжа им в истинския смисъл на понятието, да присъства постоянно в живота им и да се конкурират двете за вниманието му. И това би било напълно нормално.

# 57
  • Мнения: 2 638
Най- добра приятелка, обаче нямат отношения- никакви. Според мен е позната. Ако не се намесва в ежедневието ни, ако не ме пренебрегва, заради нея, ако не виждам индикации за интимност, какво остана още?

# 58
  • Мнения: 5 482
Че то никой не присъства и не се конкурира, та камо ли постоянно. Постоянното е само ровенето на авторката, разпитите и скандалите, докато другата жена си живее живота с приятеля, снима си задника и не подозира, че нашата изпада в истерии от филмите в главата си.

# 59
  • Мнения: 21 457
Скрит текст:
Те не са и особено близки към момента на загаджване с авторката, така че наистина се филмира прекалено много, което не е никак добре. Реакцията на мъжът обаче също не е съвсем ок, освен ако авторката не премълчава и не му е стъргала доволно преди тва за снимките със задника. Никой не обича такива драми без основание, нормално е да им се скапят отношенията и то не заради приятелката.
Иначе съм убеден, че всичките тук широко скроени потребителки не биха били хич ок при наличието на най добра приятелка на мъжа им в истинския смисъл на понятието, да присъства постоянно в живота им и да се конкурират двете за вниманието му. И това би било напълно нормално.

Това е друг случай. Както е друг случай и когато, назад мисля,  че имаше разкази, мъжът има(л) чувства към най-добрата си приятелка и само нейното нежелание ги е оставило на ниво приятели. Тогава е неуместно да се поддържа връзката, да се включват още хора,  сегашните партньори, като новата жена на неосъществения мераклия се прави свидетел на тази минала драма, настоява се да се виждат новите семейства по приятелски и т. н.  - всичко това обслужва единствено самочуствието на "най-добрата приятелка"  и освен вреди няма какво друго да произлезе.

Но при авторката няма нищо подобно, мъжът не се виждал с някогашната си НДП кой знае откога, което е и нормалният ход на живота.

Общи условия

Активация на акаунт