Хайде на театър - 11

  • 34 282
  • 560
  •   3
Отговори
# 360
  • Мнения: 8 939

https://www.facebook.com/comedybarhappysatira
Има адрес, Ул.Стефан Караджа 26, което е адреса на театъра. Пишете им във фейсбук къде точно е входа, според мен ще ви отговорят, но аз мисля, ще се влиза я самия театър и се слиза надолу по едни стълби.

# 361
  • София
  • Мнения: 6 035
Не се влиза от главния вход на театъра, а отстрани. Подминаваш входа (ако идваш от Раковски) и завиваш надясно и ще го видиш. Ние понеже също се подмитвахме пред входа и се чудехме и една служителка дойде да ни "забере". Simple Smile

# 362
  • Мнения: 8 939

15 ул. „Стефан Караджа“
https://maps.app.goo.gl/hqL8VfdM5CtFQKdR8

Да,да, точно там е, сега видях зелената шапка на вратата.

# 363
  • София
  • Мнения: 6 680
Ако все още има билети за утре - идете на Prima Facie на Елена Телбис в Топлоцентрала - отдавна не бях излизала толкова развълнувана от представление. Все по-любима ми става, много талантлива актриса!

# 364
  • София
  • Мнения: 22 948
Валери Йорданов е напуснал народния театър. Sad

# 365
  • Мнения: 355
Любопитна публикация в Площад Славейков:
https://www.ploshtadslaveikov.com/smart-na-kritikata-da-zhivej-piarat/

# 366
  • Мнения: 892
Много интересно какво е гледала, вероятно на 29.03.

# 367
  • Мнения: 5 546
На 29.03 са играли "Коварство и любов" в Народния, ако театърът изобщо е този и си отговаря на снимката. В представлението има големи имена, като Аня Пенчева и Христо Шопов, режисьорът също е голям, но написаното изобщо не го свързвам с този спектакъл, за мен беше чудесен и извикахме артистите на бис, определено не е имало "стотици разочаровани зрители" и със сигурност нямаше "бездарие". Обаче, ако се касае за недоразумението "Орфей", бих се подписала с две ръце под статията, само че бих говорила единствено от свое име, не от името на всички в салона. Wink
Сега идвам от "Идеалният мъж". Гледам го за втори път, ако първият преди 15 години се брои. Animal See No Evil Хареса ми, имаше забавни моменти, остроумия (как иначе при Оскар Уайлд) и общо взето остави у мен същото приятно усещане като едно време, пък и дава поле за размисъл, както лежерно си тече. Wink Единствено според мен може да е една идея по-кратичко, но фактът, че се играе толкова години на пукащи по шевовете зали говори сам за себе си. Simple Smile Оценка 4/5.

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 04:45 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 368
  • Мнения: 31 197
Аз гледах “Всички обичат Гари” в Сатирата. Хареса ми.

# 369
  • Мнения: 355
Много интересно какво е гледала, вероятно на 29.03.


Спрягат се няколко спектакъла в коментарите, като преобладава предположението за "Коварство и любов". Също така " Орфей", " Моби дик", Neoдачници".

# 370
  • Мнения: 139
Ако приемем буквално текста, би трябвало да е Коварство и любов, но това е брилянтен спектакъл, а Силния Недкова е обективна в рецензиите си. По-скоро е метафорично това “снощи”, за мен спектакълът е или Орфей, или Хага.

# 371
  • Мнения: 5 546
Видях, че са споменали и "Капитална грешка", някой гледал ли го е, защото ми е в списъка?
Според мен авторката трябваше да прояви смелост и да каже името на спектакъла, като е решила да пише подобно нещо. Иначе просто става абсолютно безсмислен целият текст лично за мен и не носи никаква полза да си говорим толкова общо с недомлъвки, още повече, че се изказва от името на "стотици" зрители в салона.
Едит: Мистерията е разкрита - става дума за "Коварство и любов", в личния си профил е написала какво е гледала. Грам не споделям мнението й. Артистите играха брилянтно, всички до един, дори Евгени Будинов, който принципно не ми е симпатичен, но не мога да си изкривя душата. А Павел Иванов е чуден. "Бездарие" е наистина последното, което аз бих казала за това представление, виждам, че и Posh мисли така.

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 04:43 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 372
  • Мнения: 1 209
Не познахме за Албена Павлова. 😃

За съжаление аз не се и надявах Rolling Eyes Обикновено наградите отиват при постановки като "Орфей" и шедьовъра на Малкович в НБ.Trollface

# 373
  • Мнения: 12 406
Алиса, аз гледах Капитална грешка преди време, не е моето, а отидох с голямо желание, защото любимият ми актьор участва.
Претенциозна постановка, от онези, в които е самоцел да бъде толкова софистицирана, че трудно да разбереш какво иска да ти каже. Не обичам постановки, които ме карат да се чувствам глупава, но може проблемът да си е в мен Grinning

# 374
  • Мнения: 11 094
Иначе просто става абсолютно безсмислен целият текст лично за мен и не носи никаква полза да си говорим толкова общо с недомлъвки, още повече, че се изказва от името на "стотици" зрители в салона.
+1. Хем сърби, хем боли, хем ако може, да остане девствена.

"Капитална грешка" не е нов, гледала съм го преди време и макар да не е нещо изключително, което бих повторила, е ОК. Но е по-философски тип театър, "говорилня", не разчита на действието. По-добре е от "НЕОдачници" на същия режисьор, който пък е още по-стар спектакъл.

Общи условия

Активация на акаунт