Отговори
# 45
  • Мнения: 6 383
Кокичетата почти прецъфтяват. Нарцитите са малки, но с пъпки вече. Кой знае колко пъти ще ги ръсне сняг. Grinning

# 46
  • Мнения: 15 317
Днес се насладих на Раднево. По работа.
Градче. Селце от градски тип. Тишина. Рахат. Тишина. Чудно. Олио и кафе на промо и после Жанееет. Хипермаркет в несебърско. Оле, майкоууу, кака ви Джаста напазарува. Първо взе пармезана(грана падано) и после - свинете дей ви е сектора с алкохол?! Joy
Виски на промо. Скариди. Калмари. Киноа. Балсамико. Изобщо напазарувах качествено. Доволна съм.

# 47
  • Мнения: 6 588
Джемсе, това ти ли си?

Tребе да се чете, да се чете требе, ...
Пенчо бре, чети!

Има ли матилди тука, да питам?
Матилда на Хари Белафонте



Hey! Matilda, Matilda, Matilda, she take me money and run Venezuela
Once again now!
Matilda, Matilda, Matilda, she take me money and run Venezuela
Five hundred dollars, friends, I lost:
Woman even sell me cart and horse!
Heya! Matilda, she take me money and run Venezuela

Хей, Матилда, взе ми парите и беж! у Венецуела...
Песотин кинта изгубих, братчeд...
(п.с. превода - мой Wink )

Ша зема да им я пусна и на втория спам, ония от очз-то, мноо ше им ходи
Wink

Аре, па ако сте послушни, и други подходящи ше ви пусна. Като Shake, senora ; в превод - Друсни малко за..к сеньора...

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 01:12 от Boderick Wowbagger

# 48
  • Мнения: 15 317
Joy
Четем, четем.
Веке си Bow Wow. Се едно си показал фенерчето, а! Joy Wink

# 49
  • Мнения: 2 857
Сега. Няма да ви докарам Уау (особено с клипа), ама ми стана толкова приятно като я чух тая сутрин по радиото, че реках да я споделя:




Тази и още една песен бяха първите немски, които харесах (извън Рамщайн) от първо слушане, въпреки че не разбирах текста. През 2007, на мисия в Косово. Немците я слушаха , та от тях на диск я взех(нямаше Ютюб или Спотифай) и си я прехвърлих на лаптопа. Когато сдаде багажа той, я загубих заедно с всичко друго, а и бях забравил името ѝ. Едва 7 години по-късно, когато се преместих в Германия я чух случайно по радиото и ми се върнаха спомените.
Сантимент ми е един вид ..

Последна редакция: пт, 09 фев 2024, 09:54 от Doppel T

# 50
  • Мнения: 451
Здравейте пиянки😁 как сте?

# 51
  • Мнения: 6 383
Тоз поздрав по-скоро за другия спам. Joy

Джастее, чак на мен ми се прииска да пазарувам. Joy

# 52
  • Мнения: 451
Кой той другия?

# 53
  • Мнения: 6 383
Не казвам. Па не ти требе и да питаш. Grinning

# 54
  • Мнения: 6 588
Голяма мъка по това мое фенерче, ей!
Ше трябва накрая да ѝ го покажа на Джастата.
Но само и единствено с одобрението и позволението на спама (и мъжа на Джаста, задължително), че инак като ще тръгнат едни съмнения...
И разбира се, при наличие на нещо за осветяване...

От мен едно сутрешно кафе, да отменя Лори, че се претрепа момичето да ни черпи, ей така, гратис, пък никакво разбиране и взаимност от наша (консуматорска) страна.

# 55
  • Мнения: 19 883
Е ти избра баш тамън госпожи за сутрешно кафе. Joy
Ще те отсрамя.

Спорт и се вейвам да поработя. Да няма време за глупости.

# 56
  • Мнения: 15 317
Шегичка, бе, Джейми.
Пък и да покажа, че те четем и знаем за новия ник, но пък да не е на ачика както се казва, а тъй завоалирано. Joy Wink Се пак си под прикритие. Sunglasses
Не ми обръщай внимание. Пък и нъл съм от ОЧЗ-то, да си заслужа репутацията дет се вика. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 57
  • Мнения: 6 588
Шегичка, бе, Джейми.
Пък и да покажа, че те четем и знаем за новия ник, но пък да не е на ачика както се казва, а тъй завоалирано. Joy Wink Се пак си под прикритие. Sunglasses
Не ми обръщай внимание. Пък и нъл съм от ОЧЗ-то, да си заслужа репутацията дет се вика. Stuck Out Tongue Winking Eye

Под прикритие, под прикритие, колко пък да съм под прикритие?

Повтарям аз, че трябва да се чете, ама вие четете само темите за половонемощните мъжлета в семейните отношения Wink

Айде нещо от читанката:

Скрит текст:
Цитат
Космическият кораб се спускаше в топлия вечерен въздух бавно и безшумно, разгъвайки дългите си крака плавно в технологична балетна стъпка.
Корабът се приземи леко и малкото шум, който издаде, замря, като че ли приспан от вечерното спокойствие.
Показа се стълба.
От кораба заструи светлина.
В люка се появи силуетът на висока фигура. Тя слезе по стълбата и застана пред Артър.
— Ти си смотаняк, Дент — простичко каза фигурата. Тя беше извънземна, много извънземна. Беше странно извънземно висока, със странна извънземно сплескана глава, странни цепнати малки извънземни очи, екстравагантно нагънати златни мантии с подчертано извънземен фасон на яката и бледа сиво-зелена извънземна кожа, лъщяща с онзи гланциран блясък, който повечето сиво-зелени лица могат да придобият само след дълги упражнения и с цената на много скъп сапун.
Артър гледаше замаяно фигурата.
Тя го наблюдаваше равнодушно.
Трепетът и надеждата, които Артър изпита първоначално, бяха тутакси изместени от удивление. В този момент най-разнообразни мисли се бореха в главата му за контрол над гласните струни.
— Хъъ? — успя да произнесе той.
— …Бъхъъъъ… — добави после.
— Рърауакой? — каза най-накрая и изпадна в яростно мълчание. Изпитваше последиците от това, че доколкото си спомняше, не беше разменил и една дума с някого.
Извънземното направи гримаса и погледна за справка в нещо като бележник, който държеше в тънките си вретеновидни извънземни ръце.
— Артър Дент? — попита то.
Артър безпомощно кимна с глава.
— Артър Филип Дент? — излая извънземното.
— …Ъъъъдаъъъъ… — потвърди Артър.
— Ти си смотаняк — повтори извънземното. — Абсолютен гъз.
— Ъъ…
Съществото кимна на себе си, отметна нещо по странен извънземен начин в бележника и се обърна рязко към кораба.
— Ъъ — извика отчаяно Артър — Ъъ…
— Не ми пробутвай тия — изквича извънземното. То се изкачи по стълбата, мина през люка и изчезна в кораба си. Корабът се затвори и започна да издава ниски боботещи звуци.
— Ъъ, хей! — изкрещя Артър и се затича безпомощно към него. — Чакай малко! — викаше той — Какво е това? Какво? Чакай малко!
Корабът се издигна сякаш изхлузваше тежестта си като наметка върху земята и за малко се задържа колебливо във въздуха. Той се понесе странно към вечерното небе. Премина през облаците, осветявайки ги за кратко време и после изчезна, оставяйки Артър самичък сред необятните простори да танцува безпомощно миниатюрен малък танц.
— Какво? — пищеше той — Какво? Какво? Хей, какво? Върни се и ми кажи!
Той скачаше и танцуваше докато краката му се разтрепериха и крещеше докато дробовете му засвириха. Нямаше отговор от никого. Нямаше кой да го чуе или да го заговори.
Извънземният кораб навлизаше вече с грохот в горните слоеве на атмосферата, по своя път към ужасяващата пустота, която разделя твърде малкото неща във Вселената.
Неговият обитател, извънземният със скъпия тен, се отпусна в единичното си кресло. Неговото име бе Уоубегър Безкрайно Удължения. Той беше човек с цел в живота. Не много добра цел, както той пръв би се съгласил, но все пак някаква цел и все пак го държеше в движение.
Уоубегър Безкрайно Удължения беше — всъщност е — един от много малкото на брой безсмъртни същества във Вселената.
Онези, които са родени безсмъртни, инстинктивно знаят как да се съобразяват с това, но Уоубегър не беше от тях. В действителност го беше намразил това бреме от безметежни копелета. Безсмъртието се бе стоварило върху му в резултат от недоглеждане при нещастен случай с ирационален ускорител на частици, течен обяд и чифт гумени връзки. Детайлите в случая са без значение, понеже никой никога така и не успя да възпроизведе точните обстоятелства, при които всичко това протече, а много хора завършиха опитите си, придобивайки или много глупав, или много мъртъв вид, или и двете заедно.
Уоубегър притвори очи със суров и уморен вид, пусна малко лек джаз по корабното стерео и се замисли, че той би могъл да го е създал, ако не бяха неделните следобеди — наистина би могъл да го направи.
В началото всичко беше майтап. Той се забавляваше като водеше опасен живот, поемаше всякакви рискове и си докарваше добри пари от доходоносни дългосрочни инвестиции, при това просто надживяваше всекиго.
В крайна сметка най-трудното нещо, с което така и не можа да се оправи, се оказаха неделните следобеди, както и онази ужасна апатия, която те обхваща към 2:55, когато разбираш, че вече си взел разумния брой бани през този ден, че колкото и усилено да втренчваш поглед в която и да е статия във вестниците, така и няма да можеш да я прочетеш никога, нито пък да използваш революционния нов метод за подкастряне, описан в нея, и че както си се загледал в часовника, стрелките му неумолимо ще се придвижат до четири часа и ще настъпи дългото и мрачно време за чай на душата.
Така всичко започна да му писва. Веселите усмивки, които раздаваше на погребенията на другите хора, започнаха да избледняват. Започна да презира Вселената като цяло и всекиго в частност.
Това беше моментът, когато откри своята цел в живота, онова нещо, което му даваше сили, и доколкото самият той можеше да прецени, вечно щеше да му ги дава. Ето какво беше то.
Да обижда Вселената.
Тоест, да обижда всекиго в нея. Индивидуално, персонално, един по един и (с това в действителност реши да се захване) по азбучен ред.
Когато хората възразяваха — което понякога се случваше да направят — че планът му е не само погрешен, но и направо невъзможен поради броя на хората, които се раждат и умират всеки момент, Уоубегър просто ги сковаваше със стоманен поглед и казваше: „Човек може и да си помечтае, нали?“.

И още:

Скрит текст:
Цитат
Бавно, с грацията на красива жена влизаща във вана, един издължен, елегантен, сребрист космически кораб се снижи кротко на земята. От него се разля мека светлина. От отварящата се врата пристъпи едно високо и елегантно същество с интересен сивозеленикав тен. То пристъпи бавно към тях.
На пътя му лежеше тъмната фигура на селянина, който си плачеше тихичко, докато наблюдаваше как кучето на Огдай изяжда черния му дроб, защото знаеше, че няма как да си го върне и се чудеше как по-дяволите ще продължи оттук нататък жалкия му живот. Най-накрая избра точно този момент, за да се спомине.
Високият извънземен го прескочи с погнуса и, въпреки че за да го разбереш, трябваше да се вгледаш изключително внимателно в лицето му, с известна завист. Той кимна сдържано и на двамата монголски вождове и измъкна бележник изпод тежката си металическа роба.
— Добър вечер — произнесе с тих и лукав глас. — Казвам се Уоубегър, наричан още и Вечно продължения, няма да ви занимавам с причините за това. Поздрави.
Обърна се и заговори на могъщия хан, чиито очи щяха да изхвръкнат от орбитите.
— Вие ли сте Чингиз хан? Чингиз Темюджин хан, син на Йесугей?
Свитъците с програмата изпаднаха от ръцете на хана. Бледото сияние откъм кораба на Уоубегър обливаше учудената му, обезобразена, изтерзана жълта физиономия. Могъщият император като в сън пристъпи напред в знак на потвърждение.
— Може ли само да проверя още веднъж правописа? — каза извънземният и му показа бележника. — Не ми се ще сега да сбъркам и да почвам всичко отново, наистина.
Ханът кимна безпомощно.
— С толкова „х“ се пише нали?
Преобразеният император отново кимна, наклонил леко глава с все още хипнотизиран поглед.
— Добре — каза Уоубегър и отбеляза нещо в бележника. Вдигна поглед.
— Чингиз хан — каза той, — ти си чекиджия; ти си пиянде; ти си едно нищожно лайно. Благодаря. — След което се върна на кораба си и отлетя.
Настъпилата тишина беше гадна.

Същата година Чингиз хан прегази Европа с такава жестокост, че едва не забрави да изгори Азия, преди да си тръгне.

Цитат
Не ми обръщай внимание. Пък и нъл съм от ОЧЗ-то, да си заслужа репутацията дет се вика.

Цитат
„Човек може и да си помечтае, нали?“
  Wink

# 58
  • Мнения: 451
Тоз поздрав по-скоро за другия спам. Joy

Джастее, чак на мен ми се прииска да пазарувам. Joy
Тва Радневско олио начи.... Joy

# 59
  • Мнения: 18 300
А ползвате ли кленов сироп? На какво го слагате? Ясно ми е, че е подсладител, но в чай и кафе слага ли се, или само върху сладкиши? Изобщо дайте идеи.
Джеймс, ти сигурно знаеш най-добре?

Общи условия

Активация на акаунт