Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Февруарска вещерска и спортна

  • 73 937
  • 2 360
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 551
На днешния ден неизбежно си спомням за мой близък приятел и колега, който вече е покойник!  Разказвала съм ви и друг път, че си отиде млад от внезапен и неочакван инфаркт.
Та на един Трифон зарезан благодарение на него се заформи импровизирано парти в работата, което се е запечатало в спомените ми и на днешната дата споменът става още по-жив.
Да почива в мир! 🍷❤️
П.П. много хора съм изпратила от този свят, но за него до ден днешен не мога да повярвам, а минаха почти 10 години. Може би, защото беше млад и стана неочаквано, буквално за секунди.

# 31
  • Мнения: 7 749
Няма свикване със загубата на близките ни.
Приемаме фактите и мисълта, но болката, спомените, връзката остава. За съжаление, с времето загубите растат, а липсата се усеща все по- осезаемо.

Мьос, радвам се, че спихването ти е било напразно!

Мернах "макарони" някъде. Утре може и да направя едни, в нас много се тачат.
Я си дайте рецептите за палачинки, моля! Да ви спретна един кОнкурс. Че за неделя обмислям дали да не направя едни. Grinning

Младши е в потрес. Предстои му да вземе първите си важни решения, а  така да не му се влиза в "света на възрастните". Grinning

# 32
  • Мнения: 12 129
Готово.
600-700 мл прясно мляко
4 яйца
Щипка сол и брашно до нужната консистенция. Разбиваш всичко с миксера и почваш да се действаш с тигана.

# 33
  • Мнения: 8 783
Вие сте престъпници!Какви са тия крем карамели,палачинки,макарони посред нощ?!
   Тежат ми някакви неща и се надявам да ги преспя-демек, като се събудя утре да съм по-мъдра.
    ММ сънувал, че сме в Милано и пътуваме по магистралата.Загубеаме се, и зет ми след малко казва- чакайте малко,Матей Казийски ще ни вземе .
    А само се прави,че не е впечатлен.Разглеждаше  си на телефона оферти за Болоня.
    Аз май ще си поканя другарките у дома, на женско партЕ,да се накискаме на спокойствие.Че понякога ставаме доста шумни.Още го мисля, но щерката обеща да ми направи питка и да ми помогне с хапките. А нейна приятелка,която прави торти иска да ми подари, защото ме обича.

# 34
  • Мнения: 805
Фил, Мид, гуш момичета.

Тили, по тази рецепта правя палачинки аз.
В кофичка кисело мляко добавям половин чаена лъжичка сода, разбивам 2 яйца, половин чаена лъжичка сол, чаена лъжичка захар, 2 с. л. олио, постепенно 2 ч. ч. ч. брашно и вода, за да стане сместа гъста, колкото боза...

Давам и рецепта за палачинка с тапиока, която ми е супер вкусна и засищаща.
1 яйце, 20 гр. тапиока, 2 с.л. прясно мляко.

Малкото вампирче пак е болно. Аман!

# 35
  • Мнения: 8 783
Добро утро!
Фил, прегръдки! Друго не знам какво да кажа,то...квото и да се каже,все тая! С времето свикваш .
  Мид, съжалявам!
    Петък. Ден на мъжката рожба.Моите приятелки от тъмно си честитят празника на синовете.Аз този ден не го приемам като празник, заради историческия  смисъл,който носи . Моля се да няма поводи , заради които да браним синовете си!
    Пия кафе, настройвам се за работа,в магазина съм до обяд,после други задачки.И те така!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Ооо, никаква сода на палачинки Simple Smile От готвачи в р-нт знам, че не слагат. Само мляко, вода, яйца, брашно.

Добрутро!


Довечера ще имаме гости, ама ще поръчаме китайско Simple Smile Правих и чийзкейк в индивидуални купички, по ми харесва.
Минах през Кауфланд за салати и плодове, па забърсах и 2 тенЖури, вчера пак харчих, та Grinning Close ще се умилквам на Убавеца 🙃

# 37
  • Мнения: 2 784
Добро утро, не можете да ме изкушите. Боли ме главата (пустата куфелница) и вратът ме боли! Мъча се и да кашлям, ама баш се мъча. Имам един бромхексин, който ми изписаха предният път ( до който тогава не стигнах) и се чудя да го почвам ли, да се поослушам ли. Ще видя имам близък работещ в аптека а друг УНГ. Ще взема да направя консултация.
Лек да е денят ви, аз ще се търкалям тихичко в леглото и заради вас.
Моята пропорция е 2 яйца, чаша прясно мляко, щипка сол, една ванилия, 2 чаши брашно и 1 чаша вода. Мажа тигана с масло преди всяка палачинка. В зависимост от размера на гигана излизат около 10 палачинки.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 627
Добро утро! Благодаря за новата тема.
Не пиша, но ви чета редовно, пращам положителна енергия на всички , болните да оздравяват , който е в дупка да се издърпва. Хубав месец на всички, пролетта е близо.
Приятен ден петък ее.

# 39
  • Мнения: 4 239
Добро утро! Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 9 551
Добро утро!
Честит петък! Бъдете здрави и щастливи!

# 41
  • тук и там
  • Мнения: 11 536
Добро утро! Що не казвате,че има нова тема?! Аз гледам сутринта в 6 никой не е станал още, нито сложил кафе-викам много до късно спят тез' булки..Grinning Благодаря за новата тема, Кло! Да  е пълна само с хубавини.
 Зяпам за обувки в Заландо, харесах си два пуловера-много по моя вкус.Пък пари не ми се харчат..Кръста ме понаболява, не съм скована , но ще трябва да се пазя тези дни.
С ММ вечер гледаме "Хартиената къща(La casa de papel)", на мен не ми е чак толкова интересен,но  бива ,  по-голямата част  от актьорите намирам за непривлекателни също, ама ММ държи да го изгледаме. Да казвам ли че сме още на първа серия от втори сезон, а май са 5 сезона..Rolling Eyes
Малкото много лошо кашля и най-общо не ми харесва-изморен е, но го пращам на училище, защото няма мед. бележка.

Хубав петък на всички!

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 10:28 от Кайсия

# 42
  • Мнения: 497

Добро утро ☕! 😊

# 43
  • София
  • Мнения: 13 698
И аз изтървах, ама то така е, като отказвам да повярвам, че е февруари.

# 44
  • Мнения: 3 795
Добро утро!
Кло , Hug
Направих един Лидл и един скандал с тийнката завъртях.

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 16:53 от umi zoomi

Общи условия

Активация на акаунт