Стажове

  • 352
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте, въпросът ми е насочен към тези от Вас, които имат осъществени стажове в банки или по-конкретно в ДСК/Postbank. Бих желала да направите обобщение относно самия процес на работа. До каква степен участвахте в реалната банкова среда? Колко задълбочени знания и умения Ви бяха нужни? Позициите, които заехте изискваха ли поемане на отговорност? Останахме ли доволни от предлагането обучение?

В момента съм първи курс и никак не съм убедена дали на този етап имам нужните качества/знания за подобно начинание, но "в същото време не искам да губя време". 😄 Видях, че предлагат стажове с продължителност 3-6 месеца. Смятате ли, че в първи курс е твърде рано за стажове?

# 1
  • Мнения: 29 446
Не съм била на стаж в банка, но принципно никога не е рано за стаж. Само недей да имаш някакви очаквания, че ще научиш нещо съществено. Обикновено стажантите правят най-нежеланите и досадни неща като подреждане на документи, сканиране, пускане на пратки, т.е. неща, които не са кой знае какво от към работен процес. Някои стажове не са платени, в ДСК не знам как е.
Ако имаш желание, няма лошо да пробваш.

# 2
  • Мнения: 1 170
За много длъжности не се изисква висше, честно казано, за мен стаж в банка не е оптимален вариант, като оставим изискванията на университета. За да разбереш как работи системата - ще трябва да минеш от повече позиции. За началните, на гишета и етц., така или иначе не изисква висше. По-добре си кандидатствай за работа и не се занимавай със стажове, а кредитни консултанти няма да коментирам колко се търсят.

*подразбира се, че изключваме счетоводство и други длъжности с определени изисквания.

Общи условия

Активация на акаунт