Да каже ли, че има дете?

  • 7 585
  • 213
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
Здравейте. Главната героиня в историята е сестра ми. Ще започна с това, че имахме тежко детство. Двама алкохолици, които се биеха ( баща и син). Само караници, побоища и псувни. Баща ни е тормозел нас и майка ни.
Имаме 5 г. разлика, аз съм по-голямата.
Когато е на 14-15г. сестра ми се запознава с по-възрастен мъж.
Той крие от нея, че е женен и има две деца. След известно време тя се опасява и започва да го следи и в последствие разбира за нея и децата. Той и казва, че са заедно заради тях. Тя иска да се разделят, но той не я оставя. Заплашва я, тормози я психически и физически.
Беше си и татуирал лицето и.
Изневеряваше на жена си с нея и на нея с други.
Жена му, майка му, сестра му и дори баща му също тормозеха сестра ми.
Виждаха вина само в нея. Даже научихме, че са и правили магия, да и се случват само лоши неща и да няма свое семейство. Поради изживяното, тя беше постоянно изнервена и неспокойна. Не можа да завърши средното и избягаха с майка ми в чужбина. Там не се получи и дойдоха двете при мен, в друга страна. Сестра ми започна работа и беше много спокойна.
Запозна се със сегашният и приятел и после забременя. Роди син, сега е на 1г. Никой от родата не знае за детето и приятелят и, дори баба ни. Чувства се  депресирана от месеци и ме попита дали да не спомене за детето. Каза, че чувства тази тайна, като бреме и сякаш ще и олекне, ако каже, но също от една страна се страхува, да не би нещо да стане, ако онези научат.
Вие бихте ли казали, ако преди години сте имали връзка с психопат?
От една страна иска да каже, от друга се страхува. Как бихте постъпили вие?

Благодаря на отзовалите се! 🙂

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
А те как ще научат? Защо смятате, че след години, все още се интересуват от вас? Защо вашият живот още се върти около тях? Има нещо болно в цялата тази работа...
Има полиция и съд, ако някой ви тормози.

# 2
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Доколкото разбирам, сестра Ви живее в различна страна от бившите тормозители. Дори и да не беше така, какво общо биха имали те (бившите тормозителите) с това, че тя има връзки, деца, семейство и всичко останало.

Горното вероятно не тежи много, ако сте религиозно свързани и има други правила Sad

# 3
  • Мнения: 1 039
Сестра ви си има семейство, дете. Не би трябвало да се притеснява. Всеки по пътя си. Още повече в различни страни. На баба кажете, ще се радва.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Да каже на кого? На бившия и родата му? Тя още ли им дава отчет?

# 5
  • Мнения: 197
А те как ще научат? Защо смятате, че след години, все още се интересуват от вас? Защо вашият живот още се върти около тях? Има нещо болно в цялата тази работа...
Има полиция и съд, ако някой ви тормози.

Защото поддържаме връзка с някои роднини. И за каква полиция говорим? 100 пъти сме се оплаквали и никой нищо не му е направил.



Да каже на кого? На бившия и родата му? Тя още ли им дава отчет?

Не да каже на тях, а на нашите познати, защото то и до тях ще стигне в един момент, от малко градче сме.



Сестра ви си има семейство, дете. Не би трябвало да се притеснява. Всеки по пътя си. Още повече в различни страни. На баба кажете, ще се радва.

Благодаря!




Доколкото разбирам, сестра Ви живее в различна страна от бившите тормозители. Дори и да не беше така, какво общо биха имали те (бившите тормозителите) с това, че тя има връзки, деца, семейство и всичко останало.

Горното вероятно не тежи много, ако сте религиозно свързани и има други правила Sad

Да, в чужбина сме заедно. Какво общо биха имали те? Отмъщение!
Въпроса е дали да сподели на ронини и приятели? Защото новината ще стигне и до онези хора, а те какво ще си помислят и дали ще се озлобят не знам. Онзи примерно въртеше гуми пред нас и се правеше на мафия, не веднъж и е казвал, че ако тяне бъде нейн, ще отиде в гроба. Нещата бяха сериозни и той имаше връзки и в полицията. Сега тя има семейство и не знае колко още ще крие, за да не им направи нещо, ако се върнат в родното градче.

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 07:15 от Newmomy

# 6
  • Мнения: 335
Аз нещо не можах да включа. Тя на кой да каже за детето си пък и приятелят знае ли не пак не разбрах, а само някаква баба?!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Да каже ли на родата в България е въпросът. Щото ако каже, ще чуят и тормозителите.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 604
И онзи ще се вдигне с таратайката до незнайната чужбина за да върти гуми пред сегашния й дом и да я убие, защото не е негова. Глупости на търкалета. Сестра ти да отива на психолог, че не звучи много като да е наред.

# 9
  • Мнения: 1 257
Много е жалко това, че когато сте били малки/млади, не е имало кой да защити сестра ви, и да застане твърдо на нейна страна. Пак добре, че не е родила тогава от въпросния "приятел", защото нямаше да може да се измъкне никога, и можеше от толкова тормоз да се е разболяла или дори умряла.
След като сте в цивилизована страна, би трябвало вече и двете да се надраснали внушената ви идея, че някакви селски тарикати от малко градче могат да са фактор в живота ви. Те и преди не са били - подобни "връзкари" са "силни" на местно ниво, трябвало е да потърсите помощ в областния град или в София, но вие сляпо сте повярвали, че е всемогъщ. Станалото, станало. Устроили сте се, тя си има приятел, има си детенце, явно се е посъвзела психически. Прекъснете всякакви връзки с роднини в България, не ги дръжте в течение на живота си. Очевидно тези хора не са застанали зад вас, когато сте имали нужда, не са ви защитили, не са ви спасили, съответно нищо не им дължите. Да имаше нещо хубаво зад гърба ви - да го пазите, а вие нямате. Освободете се от миналото, изградете живота си наново, и гледайте само напред. И не, съветът ми не е, защото онзи бабаит ще тръгне да "отмъщава" и да навреди на сестра ви, а заради самите вас и вашите деца - защото заслужавате добър и спокоен живот, далече от архаичните и токсични отношения от 18 век, които за съжаление все още съществуват в етноса ви. Успех в отглеждането на децата, дано пораснат съвременни, космополитни хора, без предразсъдъци!

# 10
  • Мнения: 25 615
Сега тя има семейство и не знае колко още ще крие, за да не им направи нещо, ако се върнат в родното градче.

Като я е толкова страх, има много лесно решение – няма да се връща в родното градче. И да реши някой ден да се върне в България, просто се мести да живее другаде, най-добре в по-голям град, където лесно могат да ѝ се загубят следите.
Роднините на тормозителя могат само да се радват, че тя има семейство. Нали зорът им е бил, че е била с него? Ето, вече не представлява опасност за тях, значи всичко е наред.
Остава само тормозителят, който щом досега не се е задействал, едва ли тепърва ще го направи, особено когато има и друг мъж в картинката. Такива тормозители на жени на практика са големи страхливци и не им стиска да се перчат пред други мъже.
Брак има ли сестра ти, или само дете? Ако няма брак, по-добре е да сключи. Не ви знам манталитета на малкото градче, но обикновено неомъжените жени ги считат и за необвързани, ако ме разбираш какво ти намеквам. Ако има брак, вече е друго – тя принадлежи на мъжа си и други мъже нямат право на претенции към нея.

# 11
  • Мнения: 197
Аз нещо не можах да включа. Тя на кой да каже за детето си пък и приятелят знае ли не пак не разбрах, а само някаква баба?!

Точно баба ни не знае. Както и братовчеди, роднини, нейни приятели.

И онзи ще се вдигне с таратайката до незнайната чужбина за да върти гуми пред сегашния й дом и да я убие, защото не е негова. Глупости на търкалета. Сестра ти да отива на психолог, че не звучи много като да е наред.


Тука е защитена. Държавата в която живеем силно защитава жени и деца, не като в Бг. както на нас ни казваха семейни проблеми.
Ако полицията си вършеше работата, щеше ли да си остави училището и ей така да замине в друга държава?
Става въпрос, като някой ден се върне у дома как ще е.
Бяхме в София преди две години, за ш.книжки и ходихме до града, където живеем, заради книжките.
Оглеждахме се да не дойде от някъде. А тя не отиде до селото ни, тогава нямаше мъж, беше сама.
Много е жалко това, че когато сте били малки/млади, не е имало кой да защити сестра ви, и да застане твърдо на нейна страна. Пак добре, че не е родила тогава от въпросния "приятел", защото нямаше да може да се измъкне никога, и можеше от толкова тормоз да се е разболяла или дори умряла.
След като сте в цивилизована страна, би трябвало вече и двете да се надраснали внушената ви идея, че някакви селски тарикати от малко градче могат да са фактор в живота ви. Те и преди не са били - подобни "връзкари" са "силни" на местно ниво, трябвало е да потърсите помощ в областния град или в София, но вие сляпо сте повярвали, че е всемогъщ. Станалото, станало. Устроили сте се, тя си има приятел, има си детенце, явно се е посъвзела психически. Прекъснете всякакви връзки с роднини в България, не ги дръжте в течение на живота си. Очевидно тези хора не са застанали зад вас, когато сте имали нужда, не са ви защитили, не са ви спасили, съответно нищо не им дължите. Да имаше нещо хубаво зад гърба ви - да го пазите, а вие нямате. Освободете се от миналото, изградете живота си наново, и гледайте само напред. И не, съветът ми не е, защото онзи бабаит ще тръгне да "отмъщава" и да навреди на сестра ви, а заради самите вас и вашите деца - защото заслужавате добър и спокоен живот, далече от архаичните и токсични отношения от 18 век, които за съжаление все още съществуват в етноса ви. Успех в отглеждането на децата, дано пораснат съвременни, космополитни хора, без предразсъдъци!

Много благодаря! Страхотен коментар! 🥰
Цитат на: Как' Сийка

link=topic=1625169.msg47551485#msg47551485 date=1706685534
Сега тя има семейство и не знае колко още ще крие, за да не им направи нещо, ако се върнат в родното градче.

Като я е толкова страх, има много лесно решение – няма да се връща в родното градче. И да реши някой ден да се върне в България, просто се мести да живее другаде, най-добре в по-голям град, където лесно могат да ѝ се загубят следите.
Роднините на тормозителя могат само да се радват, че тя има семейство. Нали зорът им е бил, че е била с него? Ето, вече не представлява опасност за тях, значи всичко е наред.
Остава само тормозителят, който щом досега не се е задействал, едва ли тепърва ще го направи, особено когато има и друг мъж в картинката. Такива тормозители на жени на практика са големи страхливци и не им стиска да се перчат пред други мъже.
Брак има ли сестра ти, или само дете? Ако няма брак, по-добре е да сключи. Не ви знам манталитета на малкото градче, но обикновено неомъжените жени ги считат и за необвързани, ако ме разбираш какво ти намеквам. Ако има брак, вече е друго – тя принадлежи на мъжа си и други мъже нямат право на претенции към нея.

И според мен трябва да се радват, но бяха казали, че са и направили магия, никой мъж да не бъде с нея.
И аз и казах, че те само могат да се радват.

Сега тя има семейство и не знае колко още ще крие, за да не им направи нещо, ако се върнат в родното градче.

Като я е толкова страх, има много лесно решение – няма да се връща в родното градче. И да реши някой ден да се върне в България, просто се мести да живее другаде, най-добре в по-голям град, където лесно могат да ѝ се загубят следите.
Роднините на тормозителя могат само да се радват, че тя има семейство. Нали зорът им е бил, че е била с него? Ето, вече не представлява опасност за тях, значи всичко е наред.
Остава само тормозителят, който щом досега не се е задействал, едва ли тепърва ще го направи, особено когато има и друг мъж в картинката. Такива тормозители на жени на практика са големи страхливци и не им стиска да се перчат пред други мъже.
Брак има ли сестра ти, или само дете? Ако няма брак, по-добре е да сключи. Не ви знам манталитета на малкото градче, но обикновено неомъжените жени ги считат и за необвързани, ако ме разбираш какво ти намеквам. Ако има брак, вече е друго – тя принадлежи на мъжа си и други мъже нямат право на претенции към нея.

Благодря ви много.
Все още няма брак, но са на път да сключат.

Последна редакция: ср, 31 яну 2024, 10:11 от Newmomy

# 12
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Оо, няма да давате отчети. Живейте си живота и излезте от филма. Оня нищо няма да ви направи в чужбина. Иначе нямате хубави спомени, не сте близки с родата, за какво ще споделяте? Да си гледа семейството сестра ти и да не мисли за глупости. Някой ден като се върнела.. може да не се върне, може да се върне в друг град. Да си живее живота и да не мисли за мнението на околните!

# 13
  • Мнения: 197
Оо, няма да давате отчети. Живейте си живота и излезте от филма. Оня нищо няма да ви направи в чужбина. Иначе нямате хубави спомени, не сте близки с родата, за какво ще споделяте? Да си гледа семейството сестра ти и да не мисли за глупости. Някой ден като се върнела.. може да не се върне, може да се върне в друг град. Да си живее живота и да не мисли за мнението на околните!

Да, не сме близки с родата, но майка ми има сестри, които не знаят. Жената би искала да им сподели, че има още едно внуче.
Всяка жена, като забременее иска да каже на околните, а тя отдавна роди. Примерно може да иска да сложи техни общи снимки, но не го е правила до днес.
Като говорят по телефона майка ми и лелите и питат за нея как е, що е, вие бихте ли вече споделили за това?
Благодаря!

# 14
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Аз не бих, ако съм минала през това, което сте минали вие.

Общи условия

Активация на акаунт