Агресия

  • 5 477
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 561
Има нюанси ,да стигнеш да задвратник, или по дупето, си ги изтървал.

# 46
  • София
  • Мнения: 13 155
Лошото е, че тогава не си изтървал детето, а себе си.

# 47
  • Мнения: 18 561
Лошото е, че тогава не си изтървал детето, а себе си.
То винаги е  себе си. Детето  няма вина.

# 48
  • Мнения: 14 862
Задвратникът е крайно решение при деца, които инатливо и демонстративно не разбират от дума многократно и за продължителен период.
По въпроса на авторката смятам, че в случая тя изобщо няма капацитет за родител. Сериозно ли ще дойде бай *** и ще ти шляпва и заплашва с пребиване детето, а ти ще седиш и ще задаваш тъпи въпроси? Ненормална работа.

# 49
  • София
  • Мнения: 13 155
Да, Боряна. Детето няма вина, че родителят е безсилен да се справи както с неговото възпитание,така и с изблиците си. Детето може да е много виновно, но никой човек не може да бъде толкова виновен, че да заслужи агресия. Може би единствено,когато самият той е почнал агресивно, но това за възрастен, докато детската агресия се тушира по друг начин.
Иначе съм наясно, че някои хора намират боя за нормален и заслужен. Я от децата, я от жената, я от възрастните родители.
Само дето агресията не решава проблемите, а ги задълбочава. Дори и насреща си да имаш дете.

# 50
  • Мнения: 3 250
Бий дупе да не биеш дупище...добавям от мени  главата си да биеш в стената.
 Колко може да удариш малко дете, символично  е и навреме, бебешка възраст, първите седем - все неща ,дето народът  е запаметил. Удариш  е символично. По-скоро удряш въздуха наоколо. То има ефект един-два пъти, повече е излишно. И е белег на родителска безпомощност,  и те са хора, изпускат нерви.
Повече ме плашат вече новите норми, че детето е цар и  масово родители гледат екрана и се оправдават  с новите методи на възпитание, свободата детето да решава и се развива самостоятелно. Но днешните деца задържат внимание  и те върху екрана, той ги възпитава.
 Не  е за пример този от темата. Но и разбирането пастрок да няма думата   е опасно. За какво  е там тогава, за нощем при мама? Нали замества мъжката фигура.
 Да говориш с детето си , от бебе до пълнолетие поне, че и после, е задължение, това е възпитанието, това е родителството. Общуване и доверие.
Боже господи!
Не, никоя мама няма идея пастрокът да замества мъжката фигура. Как си го представяте това изобщо? - Я, да си намеря мъж, че да има кой да възпитава детето???

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
За мен лично няма никакво значение кой ще ми удари детето (дали бащата, пастрока, бабата, дядото, лелята и т.н) Нито ще се обяснявам, нито ще се моля. Директно през вратата. Не понасям и не мога да оправдая насилие над дете, независимо чие точно безсилие го е породило

# 52
  • Мнения: 73
Не знам, мен майка ми ме е учила, че ако някой ме удари, без значение по какъв повод, задължително трябва да му отвърна, та дори и тя да е, защото никой няма право да постъпва неуважително спрямо мен. Но никога не ме е и била, наказвала ме е лошо, но да ме удари – никога. Съответно аз възприемам всяка една форма на удар като висша форма на насилие и не бих го толерирала или допуснала, ако ще и само шамар зад врата да е. Особено пък ако някой си ми удари детето и не му е биологичен баща, първото нещо което видя, ще бъде размазано в главата му, без изобщо да се обяснявам. Живеем в 21 век, има какви ли не различни възпитателни мерки, физическото или вербалното насилие никога не е решение, защото създава деца идиотчета с изключително много бъдещи психически травми, придобити през детството. Не знам изобщо как позволявате някой да се отнася така съм същество, които сте носили девет месеца и е буквално част от вас.

Авторке, според мен си падаш по насилници и трябва доста да преосмислиш какво те влачи към такива, защото те създават предпоставки за токсична семейна среда, а ти имаш дете за гледане и е предимно твоя отговорност да го защитаваш и да не допускаш лоша семейна среда, сещаш се.

# 53
  • Мнения: 14 862
Не, никоя мама няма идея пастрокът да замества мъжката фигура. Как си го представяте това изобщо? - Я, да си намеря мъж, че да има кой да възпитава детето???
Това е опит за сарказъм, нали?

# 54
  • Мнения: 18 561
Той кукла ли ще е, семейство  значи да имаш думата в него. И авторитет. Много  пораснали деца са привързани повече към втори баща и са му благодарни.
 Това нов мъж не е нова рокля. Нито носна кърпа.

# 55
  • Мнения: 3 250
Амиии
Нов мъж е нов мъж, за роклята не знам, но със сигурност не е нов  баща.
Или това, което видяхме с живота в кокошарника на дете или с  малтретиране до обезобразяване, не ни говори, че не всичко е "бг мама" и "мъжки фигури".
Което не значи, че всички разширени семейства са пълни изроди. Не, има много мъже, които са с глави на раменете.
И все пак да дадеш подобни права на един чужд човек на детето си, по подразбиране, защото не бил някой си...
Случаи различни, но всичко трябва
 да се прави с ясна идея защо се прави и какъв ще е очаквания резултат.
При авторката как да го кажа - не всички знаят защо са та този свят.

# 56
  • Мнения: 3 323
Здравейте! Когато детето мрънка за нещо или не си учи уроците, понякога мъжът ми го удря по главата с ръка и казва някой път ще те пребия. Няколко пъти му казвам, че не трябва така, някой път се вслушва друг път не. Вече не знам какво да го правя. Как ви се струва това? 🤔🫢

Разкарваш тоя "мъж" и си гледаш детето сама докато не срещнеш мъж, за който не е нормално да бие чужди деца.

# 57
  • Мнения: 1 804
То и своите не е нормално да се бият.

# 58
  • Мнения: 2 764
Голям морал , голямо нещо Simple Smile Аз наскоро бях с много добър приятел, който се явява пастрок и хванал в кражба на пари доведената си щерка. 2100 лева , че и в щипка си ги сложила. На 15 години. Дали не я беше попилял от бой? Че и с колан... Хубавото е, че и майка и е приложила същото, да видим ще краде ли пак. В такива случай няма оправдание. Но при авторката има резон да предупреди въпросния , че няма право за това, че не вижда своето отражение в детето, да му оказва насилие!

Общи условия

Активация на акаунт