Кога да увеличим дозата АМ

  • 818
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Здравейте,като една нова мама съм в чуденка кога трябва да увелича дозата АМ.Педиатъра каза на месец с по 10 , но моето бебче си хапва повечко и сега на 50 дена хапва 120мл с 4 лъжици АМ , но според мен вече не му стига защото изпива всичко и продължава да си цоцка.Споделете дали да увелича дозата или да го държа на 120 докато стане на 2 месеца (по кутия така пише).И да вметна ,че когато не се е наял съответно не може да заспи .

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Разбирам го човека, и аз трудно заспивам гладна. Smiley
Бих увеличила дозата

# 2
  • Мнения: 260
Разбирам го човека, и аз трудно заспивам гладна. Smiley
Бих увеличила дозата
С 30 мл както пише на кутията ли ? Тоест 150мл вода с 5 лъжици АМ ?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
Е, да. Иначе няма как да се уцели точното съотношение.

# 4
  • Мнения: 260
Е, да. Иначе няма как да се уцели точното съотношение.
Благодаря ❤

# 5
  • Мнения: 396
А не може ли да му дадете биберон вместо още мляко и да се приспи с гушкане? Може просто да го изпива бързо и да не му се засища смукателния рефлекс.
 И все пак ако увеличавате, направете го на 130 пак с 4 лъжици, но 150 мл на 50 дневно бебе ще му разширите стомахчето според мен.

# 6
  • Мнения: 260
А не може ли да му дадете биберон вместо още мляко и да се приспи с гушкане? Може просто да го изпива бързо и да не му се засища смукателния рефлекс.
 И все пак ако увеличавате, направете го на 130 пак с 4 лъжици, но 150 мл на 50 дневно бебе ще му разширите стомахчето според мен.
Пробвано е това с биберона и приспиването , моментално се плюе и рев докато не се наяде.

# 7
  • Мнения: 4 762
Увеличете дозата. Дори да не изпие всичко, не е проблем. Синът ми никога не е ‘спазвал’ дозите на кутията. Винаги ядеше по-малко, отколкото би трябвало. По едно време бая кафе с адаптирано мляко пиех. Водете се по детето.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 951
Като ориентир, бебето трябва да изяжда 1/4 от теглото си, като полученото кол-во делиш на брой хранения. Не е проблем, ако на едно хранене изяде по-малко, а на другото повече ( за да навакса с кол-вото).
Желателно е да се спазва стриктно съотношението АМ:вода, защото, ако е по-концентрирано ( с по-малко вода) това може да създаде проблем на СЧТ (АМ е концентрирана, суха храна)... разредено мляко също не е много Ок.

# 9
  • Мнения: 4 832
Детето е на два месеца и явно е гладно. Защо трябва да му се пълни стомахчето разредено мляко? Явно има нужда от тези калории...

# 10
  • Мнения: 396
Извинете ама бебетата имат и други нужди освен глад, нищо че още не могат да ни ги кажат. 150 мл е доза за 5-6-7 месечно бебе, не за такова на 2 месеца. Има си информация днес навсякъде из нета и кутията за АМ не е единствения източник. За мен системното прехранване е вредно, затова и съветът ми беше такъв. Всеки сам си преценя.

# 11
  • Мнения: 4 762
Разбира се, че не трябва да го прехранва. Но нека пробва с по-голяма доза мляко. Ако бебето наистина е гладно, ще има възможност да си вземе необходимото. Моят син винаги е ял по-малко от препоръките за съответния месец. Като започнах да го захранвам на пет месеца, млякото започна все по-трудно да се възприема. На година вече категорично отказваше всякакво мляко, което естествено му се отрази на теглото.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 579
Щом не остава мляко, значи е гладно. Трябва да остане малко, за да е нахранено.
В никакъв случай не се прави по-разредено или по-гъсто мляко.

# 13
  • Мнения: 4 832
При моето дете виждам, че се дърпа, когато е сито. Давам пак и ако пак се дръпне, давам залъгалка, защото явно иска да суче, ама да не пуска мляко.
Информацията по месеци на кутията е ориентировъчна. Някои бебета ядат повече, други по-малко. Но който иска да има гладно и пищящо бебе, си е за него Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт