Гладене на дрехи на 7м. Бебе

  • 1 747
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте искам да питам до кога е най-хубаво да се гладят дрешките на бебето,защото ми казаха,че моето бебче като е на 7месеца вече бил голям и нямало нужда ама аз съм на мнение че трябва да си се гладят,а и нямам сушилня!

# 1
  • Мнения: 5 277
Според мен можете да не гладите дрехите. Но ако искате да гладите никой не може да ви спре.
И разсъждавайки логично, бебето Ви вече предполагам докосва различни неща в ежедневието си. Те всички стерилни ли са? Вие всеки път ли го докосвате с дезинфекцирани ръце?

# 2
  • Мнения: 122
Не съм гладила никога дрехите на детето ми. Не съм ползвала и сушилня винаги. Аз лично не мисля, че е нужно. При условие, че вие смятате, че е нужно-гладете докато имате време.

# 3
  • Мнения: 2 476
Аз започнах да гладя дрехите на детето, когато беше на година и половина и тръгна на ясла. От кумова срама. 😁

# 4
  • София
  • Мнения: 28 579
Въобще не е нужно да се гладят.

# 5
  • Мнения: 8 819
Не се гладят, детето има имунна система.

# 6
  • Мнения: X
Само преди да се роди изгладих всичко.

# 7
  • Мнения: 43
Благодаря ви за отговорите изключително много Simple Smile ! Само да кажа относно въпроса дали аз докосвам бебко със стерилни ръце ами смея да кажа,че да защото аз и съпруга ми сме пушачи и аз особено не си позволявам и грам да ми миришат ръцете на цигари отделно и преди всяко хранене,къпане преобличане, връщане от WC също си ги мия😄 може би и затова страдам от суха кожа на ръцете и вечер се мажа с крем за ръце правя си маски и така всичко това го правя защото ми е първо дете може би с второто няма да съм така кой знае🙉😃 Някои казват,че като натрупаш опит с първото с второто е лесно! 😄

# 8
  • Мнения: 5 277
Стерилни ръце означава при всяко докосване на бебето да сте мила ръцете. Наистина ли успявате?
Аз не бих могла.
Бебето тепърва ще започне на пълзи, хвърля играчки по земята, всеки път ли ще ги миете? Подът винаги ли е стерилен? Общо взето децата трябва да се срещнат с околната среда в един момент. Мисля че 7 месечна възраст е напълно подходяща.

# 9
  • Мнения: 8 819
Спри ги тия цигари, аз живея в чужбина, не пуша хората колкото в БГ.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 579
Само преди да се роди изгладих всичко.
Аз само изпрах всичко. Въобще не съм гладила.

# 11
  • Мнения: 659
Дрехи на бебето гладих до момента, в който започна да лази. И то по навик, както все още стерилизирам бутилките за мляко.
П.С. Вашите ръце не са стерилни след измиване, а просто чисти.

# 12
  • Мнения: 1 233
Аз гладих само първите два-три месеца. След това престанах.
Не е добре абсолютно всичко да е стерилно, детето трябва да изгражда имунна система, а това няма как да стане, ако не се сблъсква с микроби.

# 13
  • Мнения: 5 340
Бабата имаше желание и изглади преди да се роди всичко. Това беше гладенето на бебешките дрехи Grin

# 14
  • София
  • Мнения: 13 155
Аз понеже обичам да гладя, винаги гладя всичко за всички у дома, независимо дали са на годинка или на 50+, но бебе,което си седи вече здраво на дупето и успява да си натъпче в устата всичко, което докопа, няма как да живее в стерилна среда и никога нищо не съм стерилизирала на никое от децата (само шишетата и бибероните в първите месеци).

Общи условия

Активация на акаунт