Идеи за пасивен доход? Някой ползва ли?

  • 3 381
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, интересно ми е някой занимава ли се, има ли пасивен доход? Какъв дигитален пасивен доход е най-успешен според вас? Не говоря за физическа изработка на продукт, а дигитални.

Залива ме Инстаграм с подобни идеи, но за да се настроят трябва време което нямам в изобилие и се чудех дали тук има хора които са си направили дигитални продукти за пасивен доход и ако да какви са?

# 1
  • Мнения: 597
Филмчета в ютюб с милиони гледания

# 2
  • Мнения: 252
Доста са вървежни в момента крафт историите и Canva. Правите разни шаблони и ги пускате да се продават. В тик ток има жена, която подробно обяснява как изкарва пасивен доход от там.

# 3
  • Мнения: 1 257
Нито ютуб видеата, нито крафт-заниманията са пасивен доход. Може да не са основен, но в никакъв случай не са доход, който идва без усилия. Напротив, и двете изискват много време, умения, техника за заснемане и осветление, вложения в материали. 3D-моделирането и предлагането на лога и дигитални изображения също изискват време и инвестиция в качествени графични програми.
Да уточни авторката какво точно има предвид под "пасивен доход", защото май и на пишещите не им е много ясно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 194
АнаИва, да някакви подобни неща ми излизат и на мен  за Канва, дигитални планери, тетрадки в Амазон... неща които си играеш докато ги направиш, но после само си седят готови и се продават.

Интересно ми беше дали и други са заливани с такива клипчета постоянно и са пробвали, кое върви евентуално.

# 5
  • Мнения: 252
Пасивен доход са приходи, които генерираме без да полагаме големи усилия.
Най-разпространения пасивен доход в момента е дигиталното съдържание. Първоначално все пак трябва да се положи някакво усилие, след което само се продава. Какво вие смятате за пасивен доход?

# 6
  • Мнения: 4 009
Нищо не се продава само, всичко изисква усилия и/или реклама. Докато стигна адекватен пасивен доход с дигитални продажби - минаха около 6 години ежеседмично работене по въпроса, и още не съм спряла - излизат нови неща, нови моди, нови изисквания. Това, което си правил преди 2 години вече не е на мода и не се продава - трябва да правиш нещо друго, което се търси в момента. Особено в дигиталния свят всичко се променя толкова бързо, че трябва да следиш и да се усъвършенстваш постоянно. Преди 10 години да речем вървяха гръндж текстурите. Сега абсолютно никой няма да ти ги купи. Ако си направил 300 такива и чакаш пасивно да се продават - след година ще изтеглиш 50 цента... Преди 5 години вървяха хартиените цветя - сега ще те гледат като идиот, ако се опиташ да продадеш нещо такова. Преди година бяха картинки с гъски. Днес модата им мина. Нищо няма да продадеш пасивно, ако не се усъвършенстваш и изработваш нови неща.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 079
Пасивен доход е само да сложиш една поне шестцифрена сума в инвестиция и да си чакаш дивидента.

# 8
  • Мнения: 4 406
В каква инвестиция например?

# 9
  • Мнения: 1 271
Аз съм пробвала някои от методите: preschool worksheets, vectors worksheets, wall art, Etsy, print-on-demand. Без реклама не изкарваш и една стотинка, а в сайтовете има хиляди или милиони потребители и няма как да се състезаваш с тях. Повечето с много продажби са със постоянна реклама. Гледала съм и paper back нa Amazon, но пак има много хора, трябва да си много оригинален за да купят точно твоята тетрадка или schedule book. Сега и с този AI всичко това замря, тъй като всичко можеш да си генерираш с него.

Drop shipping още върви и може да се направи, но ти трябва много добра организираност на продуктите, къде ще ги побликуваш и какви ще са, и с каква надценка. В България става, но пак трябва едно поне година да си пускаш реклама в социалните, за да ти купят продуктите. А ако разберат, че са от Китай, няма да ти ги купуват и пак нова страница или сайт трябва да се правят.

Друг метод са дигиталните книжки за деца или някакви други книги, но в България хората искат да е на хартия и не вярвам някой да си купи дигитална книга за детето.
И пак, мое наблюдение е, че всичко става с реклама, и тя трябва да е доста голяма реклама, поне отначало.

# 10
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 079
Какво му е пасивното на тия неща дето изискват толкова тичане и бъхтане? 🤣

# 11
  • Мнения: 4 009
Какво му е пасивното на тия неща дето изискват толкова тичане и бъхтане? 🤣

Това се опитваме да обясним - че доходът въобще не е пасивен, както авторката си мисли. Не става да  се регистрираш в Канва, да направиш 10 картинки с лошо качество, без да имаш никаква представа от дизайн, цветове, трендове и т.н, да ги качиш в някой сайт и да теглиш всеки месец по 500 лева от тях...

# 12
  • Мнения: X
Много ми е интересно, непрекъснато ми излизат разни клипчета и реклами на дизайн на нокти. Имам курс и си правя ноктите, но не желая да си отварям салон и да се занимавам с клиенти. Не ми е и проблем да измислям модели, но не ми е ясно къде се качват тези клипчета.
Да не говорим и на какви малоумни клип чета попадам, как разсипват брокат в някакви желета и от това печелят, думи нямам.

# 13
  • Мнения: 1 574
Пасивен доход в момента в България е май само рентата от земеделска земя. Влагаш едни пари и си чакаш "лихвата" без да правиш нищо повече.

# 14
  • Мнения: 1
Не е точно пасивен, но не изисква много занимавка. Вендинг машините ако са на място с голям поток от движение на хора си е добър страничен доход.

Общи условия

Активация на акаунт