Медицински и рентгенов лаборант работа

  • 625
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Здравейте. 
В момента се подготвям и тази година ще кандидатствам за лаборант ,като медицинският такъв ще ми е на първо желание .
Ще съм много благодарна,  ако сред вас има работещи медицински или рентгенови лаборанти да споделят за професионалното си развитие . Лесно ли си намерихте работа , на пълно работно време си сте , каква заплата ориентировъчно се получава и изобщо предимствата и недостатъците на професията? Харесва ли ви работата ?
От Варна съм ,ще съм благодарна , ако има някой от тук да сподели най точни мнения .
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: X
Няма пари там. Не съм лаборант, но съм работила в лаборатория. Само лекарите обираха парата, всички други на минималната. Лаборант, сестри, микробиолог. Такова е. Сестрите идваха след нощна и работеха почасово. Плащаха им по левче на час, вярно 2008 беше, но пак мизерни пари. Ония алчни лекари като дойде време да броят направленията, по 100 пъти ги брояха и за всяко треперят да не отърват парите. Гадна и неблагодарна работа. Единствен бонус е да си намери сестрата/лаборант ката за мъж някой доктор.
По моите наблюдения най-добре е акушерка, там вече има пари и то доста.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Аз имам друго виждане. Имам близка приятелка, лаборант от поне 10 години. Работи в една от големите лаборатории във Варна. Никога не съм я питала точно каква заплата взима, но не е малка,  споделяла е това онова.

# 3
  • Мнения: X
Е, то винаги има хора, които се уреждат, но масовия случай е такъв. В здравеопазването ако не си лекар получаваш трохички. Сега в частни клиники може и да плащат. За лаборатория, работех в частна, мизерници пълни.

# 4
  • Мнения: 2 887
Заплатата е не повече от 2000 лв нето , ако има и толкова де . Не е много , но ако това искаш . Обучението е три години . Една позната работили половин година и напусна , сигурно не и харесала работата . По- добре за медицинска сестра , ще имаш възможност за работа на доста места .

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Няма развитие там и не можеш да вземаш подкупи, няма смисъл такава работа.

# 6
  • Мнения: 227
Обучението е три години редовно (задочно мисля изобщо няма). Работа лесно се намира в Бг - не защото няма хора, а защото предлаганите условия са зле. Работно време - 7ч + обедна почивка, обикновено от около 7ч сутринта докъм 14-15ч следобед, нерядко и през уикенди/празници/дежурства. Заплата - от около 1300 лв чисто без опит до около 1800 лв чисто с годините, повече - само с "добри познати". С времвто обаче разбираш как развитието на позицията е точно 0 (нула) - или си цял живот лаборант за тия пари и условия, или се изнасяш навън, или сядаш да доучваш, че да търсиш по-читаво място. Иначе си най-ниското ниво в една доста гадна (медицинската) хранителна верига.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 241
Работа има много, заплатата може и 3500 да е, зависи от отделението

Общи условия

Активация на акаунт