Новородено бебе отказва да яде и повръща

  • 1 462
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Пиша ги просто, за да изразя мнение, но явно, ако имам друго мнение се правят веднага изводи. Аз също съм за кърменето и приемам всички ползи от него, но сега изказвания, че най-щастливото бебе е сучещото, как има усмивка на лицето при сучене и че сякаш само тогава усеща близост с майката... Моментите с мама няма кой да ги замени и пак повтарям, когато си обичаш бебето, то няма как да не усети и да се чувства щастливо и спокойно. Знаете, че всички емоции се усещат от мъниците, а близост с майката винаги има. Изказвания, че няма да иска да си гледа детето само, защото не е кърмила или да не го ражда.. моля Ви се. Не знам защо представяте адаптираното мляко като вредна храна при положение, че много деца си я хапват с удоволствие, щастливи са дори и на шише и съдържа полезни витамини и минерали. Приемайте и другите мнения и не нападайте тези, които не мислят като Вас.

# 16
  • Мнения: 2 750
Моят съвет е ако няма здравословен проблем от страна на майката нека да кърми детето си ,защото наистина няма по-хубаво от това за едно дете,казвам го като жена станала майка за първи пт ,първия месец от раждането на детето преминах през много трудности относно кърменето. Първо малкия не можеше да сучеше и плачеше от глад и аз плачех заедно с нвго и изпаднах в следродилна депресия ,обвинявах се ,че съм лоша майка ,след това преминах през разранени кървящи зърна,болката е ужасна,но стисках зъби та дори и си поплаквах ,но не се отказах да кърмя !
Такаче отново ще напиша ако майката няма здравословен проблем нека да кърми детето си ,АМ няма да даде това ,което ще даде кърмата а вярвам,че всяка майка желае най-доброто за детето си . А на въпроса ,,с усмивка ли суче ,кърменото бебе " ами да,понякога се усмихва докато суче ,а когато вече е на 7-8 месеца и му кажеш ,,айде мамо ,цоцата" и той ти се усмихне и няма търпение да стигне до гърдата ,тези моменти са безценни . Детенцето може да повръща наистина заради рефликс ,моя имаше,но това,че е на АМ допринася много ,защото детенцето е тукощо родено и явно коремчето му е от по-чувствителните . Желая на авторката всичко да се подреди и честито бебче, да е живо и здраво

# 17
  • Мнения: 7
Както казах и в предишните коментари, нека, който може и се чувства добре от кърменето, да кърми, но да е на цената на следродилна депресия и плачещо от глад бебе.. Всички тези емоции бебчето също ги усеща и със сигурност не минават и те лесно през такъв период затова и не мисля, че "най-доброто за Вашето дете" е то да реве от глад щом се обръща внимание на това... Споменах това с усмивката, защото бебетата не се усмихват само като сучат на "цоцата", а когато си хапват и с шише, а да не говорим, когато вече хапват и вкусни пюренца и кашички и като кажеш "Време е за ам-ам, мамо" да пери ръчички, да се смее и вълнува. Така че не е редно да се коментира, че сякаш бебета, които са на адаптирано мляко, не са щастливи и не градят близка връзка с майката. Затова и изразих мнение, че въпросът с кърменето стига до някакви изключително крайни мнения. Да си майка и да си родител в истинския смисъл на думата не се става само с раждането и ако не кърмиш не си лоша майка. Всеки трябва да уважава  и чуждото мнение и да не прави изводи, когато не знае каква е ситуацията.
Сигурна съм, че бебчето ще се оправи и ще се радвате вкъщи заедно! А определено най-компетентно мнение биха дали лекарите от болницата и педиатър.

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 13:59 от dtskoycheva

# 18
  • Мнения: 4 833
Детвто вече е на АМ. Значи решенивто е взето. Не знам защо се опитвате да убедите майката, че греши и да й насаждате вина. Надявам се, че се чувствате по-добре като подклаждате несигурността и следродилната депресия. Браво на вас!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 691
Не знам кое решение е взето и защо трябва да е окончателно за бебе на 1-2 дни, когато майката все още няма същинска кърма.
Обаче изгубих желание  да обяснявам защо кърменето е по-добре за бебето. Който желае, сам ще потърси информация.
Няма как да ме убедите колко е хубаво АМ. Така или иначе си правите, каквото искате. Децата са си ваши, хранете ги с каквото прецените. Но после не се оплаквайте.
Приключвам темата за кърменето.
Надявам се авторката на темата да се включи с добри новини за бебенцето. Пожелавам й от сърце всичко да е наред!

# 20
  • Мнения: 7
Защо реагирате така остро? Изобщо не се опитвам да Ви убеждавам в каквото и да било, защото мненията ни са различни. Аз мога да уважа Вашето, а Вие не можете да уважите моето.. а само нападате. Някои изрази, които използвате са прекалено смешни само и само да убедите другите колко лоши родители са. Явно Вие познавате най-добре чуждите деца.Нелепо е! Никой не се оплаква, а търси съвет!

# 21
  • Мнения: 4 833
Аз съм ЗА кърменето, но също съм ЗА уважаването на личния избор. Второто обаче явно не всички го умеят.

# 22
  • Мнения: 6 564
Синът ми повръщаше като новороден, с времето се засилваше, имаше съмнения за пилорна стеноза. Отхвърлиха диагнозата, но много страх брахме. Консултирахме го в Пирогов.
Дано бебето е добре.

# 23
  • Мнения: 5 277
Миленка, аман от кърмачески терзания. Помня когато аз бях с проблем с кърменето и търсих консултант по кърмене точно тук във форума, понеже в кърмаческата тема ме "изядоха с парцалите" понеже питах какво да правя, как консултантката ми писа на следващия или по-следващия ден. Е да, ама аз имах проблем сега. Та, аман от непоискани съвети.
По темата-дано бебето е добре.
Всеки има право да реши как да храни детето си. Гладно няма да остане.
Споровете за кърменето и против си ги водете в Кърмаческата тема. Тук темата е друга.
Как ви гледало бебето, докато го кърмите? Ами така, както ви гледа докато го храните от шише. Престанете да насаждате мнението, че хранените от шише бебета са изолирани и непознали майчина прегръдка. Как си мислите, че се хранят бебетата? През решетка?

# 24
  • София
  • Мнения: 1 691
Казах вече, че не желая да споря със стените. Вие обаче продължавате. Имате се за много толерантни, но я си прочетете отново написаното. Нападайте колкото искате, все едно ми е.
Разбирам ви напълно. Ако утре създадат изкуствена утроба, ще кажете "защо да си причинявям неудобствата и болките на бременността и раждането, като мога да си ги спестя, нали пак ще имам бебе".
Аз писах конкретно по темата, вие ме нападате, защото не ви харесва какво ви пиша. Хайде със здраве! Не споря и не убеждавам никого нищо. Правете си удобните лични избори на база неинформирани мнения. Имате си право!

# 25
  • Мнения: 5 277
Кого точно нападнах?
Същата песен като че не са майки онези, дето са родили секцио. Аман.

# 26
  • Мнения: 7
Но Вас никой не Ви напада. Всички дами, които сме писали споделяме, че сме за кърменето и сме наясно с ползите от него. Не искаме да приемате нашите мнения или тотално да си промените мнението, а да ги уважавате, да не ни обиждате и изкарвате некомпетентни. Тук не става въпрос кой е крив и кой е прав, а просто се изказват мнения и опит. Както и дамата, която е писала и в предишния пост - това, че едно дете не е кърмено или е кърмено за кратко не означава, че не е искано, обичано, обгрижвано и като не е на кърма значи боледува често. Да не се насаждат подобни мнения, защото са твърде далеч от истината. Не е ли най-важното бебенцата да растат здрави, щастливи и обичани?

# 27
  • Мнения: 10 423
Мани АМ-кърмене, бебето е на 1 ден и е на системи. Значи нещо не е наред.
Едва ли ако беше само връщане на мляко след хранене щеше да е така...
Иначе по под-темата - аз съм от фанатичните дългокърмещи, така че АМ за мен е абсолютна боза... Ама майката в момента точно тия драми изобщо не я вълнуват, според мен.

# 28
  • Мнения: 534
Малкият ми син също повръща от 1вия са ден и то доста. Втората нощ в родилното така се задави, че не можеше да поеме въздух известно време, та изправи отделението на нокти, но до системи не се е стигало. Също се консултирахме с хирург за да се изключи пилорна стеноза. А докато чакахме в спешното на Пирогов имаше бебче на 10 дни с чревна непроходимост/ преплитане на червата. То също беше с повръщане, но и не акаше въпреки клизмите. Приеха го за операция. Би трябвало в болницата да разберат какво му е на бебето.

# 29
  • Мнения: 2 750
До авторката ,всичко наред ли е ?

Общи условия

Активация на акаунт