Новородено бебе отказва да яде и повръща

  • 1 461
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Имам следния проблем с новороденото, общо взето от както се е родило опитите за хранене са провалени поради повръщането на млякото . Бебето е на 1 ден, сложено е на система за да не се дехидратира. Въпроса ми е следния: на някоя майка да и се е случвало подобно нещо в болницата с новороденото си ??? Страх ме е !!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 690
С АМ ли го храните? Ако няма друг здравословен проблем, вероятно го прехранвате. Стомахът на новороденото поема няколко мл коластра, която обаче е силно концентрирана и е достатъчна. Защо не го кърмите?

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Може да има рефлукс. Успокойте се, щом сте в болницата, те знаят какво да правят. А и за бебето е нужна спокойна майка.

# 3
  • Мнения: 751
Не са провалени, бебето ви си е взело необходимото. То се храни. Често връщат част от млякото. Успокойте се. Детето сега се адаптира, току-що се е родило.

# 4
  • Мнения: 5 277
Е да, но бебетата, които просто връщат мляко не ги слагат на система. Как точно повръща? И колко мляко му се дава?

# 5
  • Мнения: 2
Е да, но бебетата, които просто връщат мляко не ги слагат на система. Как точно повръща? И колко мляко му се дава?
Веднага след като се нахрани, дават му 10мл мляко адаптирано и повръща, направени са и кръвни изследвания всичко при тях е в норма.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 690
А защо не си кърмите бебето? Коластрата е най-подходящата храна за новородено. Може АМ да не му понася. Все пак това е химия.

# 7
  • Мнения: 8 244
Нали сте в болница, питайте неонатолога.
Мисля, че е доста по-наясно от майките в БГ мама.

Със сигурност не е първото бебе което повръща.

# 8
  • Мнения: 4 832
А защо не си кърмите бебето? Коластрата е най-подходящата храна за новородено. Може АМ да не му понася. Все пак това е химия.

Може да не иска или да не може. Не е това въпросът.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 690
Лютиче 2.0, въпросът ми не е към Вас. Ако една жена не иска да кърми, защо изобщо ражда? Може утре да не иска  да си гледа детето...
А какво значи да не може да го кърми? Има консултанти по кърмене, които помагат в такива случаи.
Не знам дали сте чували, но стомахчето на новороденото е колкото орех. Не можете просто така да го натъпчете с едно шише сухо мляко. Наистина някои бебета го понасят, но дали е добре за тях? Най-абсурдното нещо, което съм чувала, и то от АГ отделение, е че бебетата гладували първите дни, защото майката имала само коластра и трябвало да се дохранват. Явно когато не е имало АМ, бебетата са измирали от глад.

# 10
  • Мнения: 751
Болниците не са категоричен фактор. Понякога се задържат хора, заради парите, без реално да има проблем. В болница на системи с витамини държат с дни възрастни хора, само заради парите. И умрели са лекували, ахаха… Никое бебе няма да живее гладно. Кой знае какво обясняват на майката, но има вътреболнични инфекции и общо взето това, което изглежда като сигурност, може да бъде риск. Бързо излизане оттам. Бебето ви не е гладно.

# 11
  • Мнения: 7
Излизам малко от темата, но понякога не разбирам тази вманиаченост в кърменето, че даже се изпада в кризи защо не ядяло от гърда, дърпало се.. ами това е мъчение за малкото човече също. Че е много полезно за бебето - добре, че повечето майки това наистина предпочитат - добре. Но има редица фактори, които влияят върху кърменето и защо тези, които са избрали да не кърмят трябва да се сочат с пръст и да им се натяква, че все едно не се грижат за детето си... Всеки трябва да се чувства добре и не трябва да се вини за избора си, защото в крайна сметка физическото и психологическото състояние на майката също е важно, а това често се пренебрегва, когато вече се появи бебчето. Щастлива мама - щастливо бебе. Който иска бебе, направено с любов, ще се грижи за него и ще го обича.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 690
dtskoycheva, пишете ги тези неща, защото очевидно не сте кърмили бебе. Няма по-щастливо бебе от сучещото. За него кърмата не е просто най-подходящата храна, а майчина ласка и близост, успокоение и любов. За бебето сукането е удоволствие и това се вижда по лицето му.
Разбира се, ако кърменето наистина е невъзможно, тогава се прибягва до заместител. Според мен не би трябвало да е въпрос на личен избор, защото храненето с АМ няма нито едно предимство за бебето, а всяка майка би искала да даде най-доброто на новороденото си дете. Случва се в началото да има трудности за майката, но те са преодолими с или без чужда помощ и след това кърменето става лесно и приятно за двете страни.
И последно, когато се касае за някакви храносмилателни нарушения, на първо място се гледа с каква храна се храни детето. Така че, няма как темата за кърменето да не е свързана с поставения проблем.
За съжаление в нашите болници доста се стараят да промотират изкуственото хранене, но информация има много - само трябва да се прочете.
Аз съм си откърмила и отгледала децата, имах трудности с първото кърмене, но усилията си заслужаваха. Пожелавам успех на всички майки, избрали естественото хранене, а на останалите - поне да се замислят по въпроса.

Последна редакция: пт, 05 яну 2024, 13:20 от миленка_д

# 13
  • Мнения: 4 832
Аман от размахване на пръсти и поучителни писаници...

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Да, и като няма кърма, както при мене, не винаги реалност и очаквания съвпадат. Защо трябва да има тирада за кърменето. Хеле при мен се случи при второто дете, сигурно трябваше да се гръмна, че не мога да кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт