Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 7 947
Бази, покажи малко френски шик..

осиновиха ми Спаската... Sad
много хубави и отговорни деца я взеха, дано да я обикнат както аз..

# 17
  • Мнения: 19 883
По улиците съм още.
Ще сваря по някое време да пусна довечера. 🤪
//
Пуснете нещо, бря.
Не мога да постна след мой пост. :>

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 21:46 от BasilA

# 18
# 19
  • Мнения: 19 883
Парижът е пълен с дух / духове / култури / настроения.
Една палитра от манталитети  / езици / общуване.
И по това време на годината уютно облачен и мистично мрачен.
//
Мерси, Айче!
Скрит текст:
Започвам ви.
Като начало си бях поставила за цел да хапна френска лучена супа. И установих, че тези хора навсякъде се хранят с огромни прибори. Според мен е, за да ядеш бавно.


Иначе домакините бяха семейство и супер любезни, но ми взеха чинията с последната хапка под носа, а аз не обичам така!
И салата за компенсация

И отиваме на понт ньоф или мостът на влюбените го наричам аз, ма той не е, но за мен си е. С катинарите дискретно заключени покрай стълбовете на фенерите по моста. Един от най-известните мостове в Париж с тези нацупени мъжове, които сякаш не са получили взаимност от възлюбените си:

Жената на Ф или жената -сиса. Скулптурът се е постарал и е перфектна - малка глава, тънка талия, големи сиси и дупара. Акция респект в Тюйлери.

Да се върнем на същественото: зона за тампони и инвалиди - попадам


И малко романтика

Малко Сена. Чудесно е да си вземеш кафе и да го пиеш на брега на Сена. Дори и в центъра на Париж може да се намери уединено място с пейка. И с, както ги наричаме с дъщеря ми, тичащите луди (има постоянно бягащи покрай Сена (да са живи и здрави)..



Немам нерви и време за пътепис в моментЪТ, та затова слагам линкове. После ще коментирам.
Датие 24-то, Париж:
https://photos.app.goo.gl/LpJ8PBU3zZYWELeg6

Датие: 25-то:
само акцентирам като стигнете до манжете, че като чистокръвна българка реших да ароматизирам нотр дам с кюфтаци. Из центъра на Париж досами Лувъра и Нотр Дам се разнесе блажен аромат на телешки кюфтета.
https://photos.app.goo.gl/mpxLrkpNhuub99Rc8

Датие 26-то с букинистите, галерии, бистра и барЪТ с най-доброт блъди мери, което съм пила:
https://photos.app.goo.gl/jxV7Je9e1xXZtjZ67

Датие 27-мо - au revoir, Париж!
Здравей, София!
https://photos.app.goo.gl/4Afzi3eda2Xe98VP6

# 20
  • Мнения: 7 947
браво, Бази!
много ми хареса разходката ти..
шикозно си е, и някак подредено, пространствено изглежда..
парижките мъже в коя папка са? Grinning

# 21
  • Мнения: 9 871
Добро утро!
И на мен ми хареса фото-разходката, особено облечена в думи.
Навън вали, да не забравите чадърите!

# 22
  • Мнения: 2 857
Честита ви чисто нова 24-та, спамотворци!
Да ви е здраво здравето и от здраве да не оздравеете!
Браво, Бази, за екскурзията! Ще видиш, че не само в балкана са хубави разходките.
Може би и аз от Амстердам трябва, ама ... по-натам.
И аз захващам работата от днес пълен с ... нежелание.

# 23
  • Мнения: 15 317
За много години, Допелче.
Здраве, здраве и пак здраве. Живи и здрави, другото се нарежда.
Аз от утре застъпвам. Дадох си още малко откат от работата, но от утре ме зове, та ще се работи. Нека, нека, работа да има.

Бази, прекраснице, така да ти отива Париж. Насладих се максимално на снимките ти. И моля те, дай жокер, бива ли я тая лучена "вакханлия". Wink Все съм се чудела как е тва лучено чудо. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 24
  • Мнения: 2 857
Тъй като ще се пробвам за сефте да се държа по германски, в търсене съм отсега на хотел за нашето море в края на юли. Ще водим и местни приятели, та дайте идеи за място, което да не е пълна лудница тип Слънчака, но да не е и за отшелници. Последните два пъти бяхме в Приморско и не беше зле, но вече ни е писнало там. На първо четене се сещам за Св. Влас, Албена или Константин и Елена. Ако някой има впечатления от тях, моля да сподели или пък други предложения.
Ще ви заобичам още повече Simple Smile

# 25
  • Мнения: 9 871
Допел, без да съм наясно с представата ти за добра морска почивка, давам моите предложения: Аркутино или Бургас. Първото - затворен комплекс, добра храна, още по-добър плаж, Странджа под носа, водни лилии също. Забавления - извън комплекса. Второто - прилични апартаменти под наем, близо до Морската градина, приличен градски плаж, разумни цени в заведенията. Забавления бол!

# 26
  • Мнения: 2 857
Бургас не ми се връзва съвсем в представите, но Аркутино ми е минало някак под радара. Ще го разгледам. Благодаря, Елиф!

# 27
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Албена не е зле. Плажът е най-голямото предимство.
Аз предпочитам юг, колкото по на юг, толкова по ми е хубаво. На Ахтопол или Китен ходя, редувам ги, с изключение на това лято, когато бях изцяло по Северното Черноморие - Варна и Албена.

# 28
  • Мнения: 15 317
На север сме сухари и обслужването е сухарско. Колкото по на юг, толкова по мило и любезно. А в Балкана е все едно си си у дома при скъпи роднини. Там винаги си скъп гост. Варна е най нелюбезна и стросната.
Пп Допел, аз не мога да препоръчам летни курорти, че Джастев все ме мъкне по язовири и балкани. И все сме на палатки. И на оцеляване с "минимум" вещи и продукти. Ама "минимума" му се промени откак сме си заедно Joy, нося храна като за едно китайско село, изнасям цялата покъщнина, като ще сме на полеви условия, да ми е рахат налЕ.. Joy И, сичко си имам, от нокторезачка до комплект за спалня. Ми, тъй де, ко ще се скъпя, да не ги мъкна на гръб. Joy
М, да, и на море ходихме... на бунгала. Чудо. Хубави бяха. Не се оплаквам. Но.. Бунгала. Sunglasses

# 29
  • Мнения: 10 704
На север сме сухари и обслужването е сухарско. Колкото по на юг, толкова по мило и любезно. А в Балкана е все едно си си у дома при скъпи роднини. Там винаги си скъп гост. Варна е най нелюбезна и стросната.
Пп Допел, аз не мога да препоръчам летни курорти, че Джастев все ме мъкне по язовири и балкани. И все сме на палатки. И на оцеляване с "минимум" вещи и продукти. Ама "минимума" му се промени откак сме си заедно Joy, нося храна като за едно китайско село, изнасям цялата покъщнина, като ще сме на полеви условия, да ми е рахат налЕ.. Joy И, сичко си имам, от нокторезачка до комплект за спалня. Ми, тъй де, ко ще се скъпя, да не ги мъкна на гръб. Joy
М, да, и на море ходихме... на бунгала. Чудо. Хубави бяха. Не се оплаквам. Но.. Бунгала. Sunglasses
А котката що не я водите на язовир, м ?

Общи условия

Активация на акаунт