? Въпроси всякакви ? (2024 г.)

  • 153 205
  • 3 895
  •   8
Отговори
# 3 585
  • Мнения: 68 780
По Спиди и еконт мога да се пращат пари,нали

С ППП може.
https://www.econt.com/services/postal-money-transfer

Вътре в пратката само скрити и тайно.

# 3 586
  • Мнения: 130
Знаете ли някоя реномирана фирма или сервиз откъдето мога да си купя лаптоп втора употреба?Да предлагат поне 1 год гаранция и цените да са поносими.

# 3 587
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 250
град ?

# 3 588
  • Мнения: 1 210
Разгледай в Ardes, имат секция за втора употреба с гаранция.

# 3 589
  • Мнения: 130
София
Преди време бях намерила една фирма в Бургас с онлайн магазин за лаптопи втора употреба,трябва да ги търся пак да разгледам.

В момента точно в Ардес гледам,има някои изгодни предложения.

# 3 590
  • Мнения: 211
Имате ли опит с боя декоратор колор уикенд и нанасяне с постолет, дали покрива добре? Всъщност с постолет по-лесно ли се боядисва?

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 11:14 от Лавандулa

# 3 591
  • София
  • Мнения: 5 199
Знаете ли някоя реномирана фирма или сервиз откъдето мога да си купя лаптоп втора употреба?Да предлагат поне 1 год гаранция и цените да са поносими.
Квант Сервиз.
Лично не съм ползвал, но приятел от години купува от там различни неща, както за лична така и за професионална употреба.

# 3 592
  • Мнения: 1 457
Имате ли опит с боя декоратор колор уикенд и нанасяне с постолет, дали покрива добре? Всъщност с постолет по-лесно ли се боядисва?

Правили сме с тази боя цвят Аметист, но не с пистолет. Покриваше си добре, но и това беше много отдавна, дано не Ви подведа и да е развалено нещо качеството. Иначе самата боя на нас ни харесваше много. Сменихме цвета след време.
То май е важно и върху каква основа ще се боядисва. При нас тогава беше върху бели стени.

# 3 593
  • Мнения: 6 561
В код 822 се отбелязват облагаеми парични и предметни награди от игри, от състезания и конкурси, които не са предоставени от работодател или възложител.
Да, това го знам. Не ми е ясно обаче дали е внесен данъка върху тази сума или аз трябва да го декларирам.

# 3 594
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 142
Кое приложение показва кои самолети летят през България?

# 3 595
  • София
  • Мнения: 5 199
Кое приложение показва кои самолети летят през България?
Flightradar 24. Някои военни, специални, частни и чартърни от малки компании може да не фигурират понякога, но няма по-пълноценен източник доколкото знам.

# 3 596
  • Мнения: 9 682
В код 822 се отбелязват облагаеми парични и предметни награди от игри, от състезания и конкурси, които не са предоставени от работодател или възложител.
Да, това го знам. Не ми е ясно обаче дали е внесен данъка върху тази сума или аз трябва да го декларирам.

Тази сума не идва ли от някое от приложенията? В самото приложение в част I е сумата, върху която да се плати данък и отдолу има един ред където пише авансово платения данък. Например както е в приложение 1 за доходите от трудов договор, най-отдолу си има един ред, на който си пише данъка внесен от работодателя, т.е. ти не трябва да го внасяш. Та в приложението, където ти е тази сума, ако на реда за авансово платен данък пише 0, значи ти трябва да си го платиш. Поне за мен така е логично.

# 3 597
  • София
  • Мнения: 4 454
VIP, не знам коя е фирмата, но може да позвъниш и попиташ. Нашата фирма винаги плаща дължимия данък върху този тип награди и съответното лице, получател, няма какво да плаща. Информацията в сайта на НАП е информативна за него.

# 3 598
  • София
  • Мнения: 1 270
Някой поръчвал ли е застраховка за пътуване онлайн? Да каже как стават нещата. Поръчваш и плащаш онлайн, ясно, но после как получаваш застраховката на хартия? Или не е на хартия?

# 3 599
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 322
Аз съм правила, не се получава документ на хартия.

Общи условия

Активация на акаунт