Любители на кучета - 139

  • 22 408
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 6 056
Галски, въшките се убиват най-безкомпромисно с кучешкото лекарство неостомозан. Нищо от аптеката не действа тъй добре.
И после с преса за коса от корена за затвърждаване на резултата Simple Smile

# 691
  • София
  • Мнения: 13 822
Някой има ли опит с дентални проблеми? Бебето има огромен кариес. Чудя се, дали да правим площта, или да извадят зъба. Явно го е счупил и не сме забелязали.

# 692
  • Мнения: 18 535
Някой преди няколко месеца пита за зъболекар, ама май не получи адекватни отговори. Още тогава ми се стори екзотично, та го помня.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 6 056
Има няколко ветеринарни клиники, които предлагат стоматологични услуги.
На една моя позната човешката зъболекарка лекува собственото си и няколко приятелски кучета Simple Smile

# 694
  • Варна
  • Мнения: 524
Някой има ли опит с дентални проблеми? Бебето има огромен кариес. Чудя се, дали да правим площта, или да извадят зъба. Явно го е счупил и не сме забелязали.
Ние щяхме да чистим зъбен камък на Буря, но го отложихме. Но, зъболекарят каза, че се прави с упойка, кратко приспиване - ако това е притеснението ти. Каза, че ще я оставим за един час най-много.

# 695
  • София
  • Мнения: 13 822
Ооо, без упойка няма да стане, това ми е ясно. Той, като си отвори устата и прилича на крокодил 🤣, без упойка само аз бъркам там 🤣. По-скоро исках да питам има ли смисъл да правим пломба, или да го извадим.

# 696
  • Мнения: 18 535
Защо да няма смисъл от пломба?Той е младо куче, по-добре да му спасите зъба. Проблемът за мен е кой да я направи и дали може да почисти добре зъба, преди да го затвори.

# 697
  • Някъде там
  • Мнения: 4 834
Ооо, без упойка няма да стане, това ми е ясно. Той, като си отвори устата и прилича на крокодил 🤣, без упойка само аз бъркам там 🤣. По-скоро исках да питам има ли смисъл да правим пломба, или да го извадим.
Мисля, че зъбките, които предстои да се сменят и са с кариес се вадят. Някъде бях чела тази информация, но не се сещам точно къде за да оставя линк.

# 698
  • София
  • Мнения: 13 822
Той е на три. Постоянен зъб е.
Попи, принципно и аз така мисля, но той гризе кокали, дори да не му давам, ще намери нещо и ще я отлепи.
Ще го заведем за преглед и ще мислим.

# 699
  • Мнения: 18 535
Мда, за гризането не помислих. Не знам дали пломбата може да е толкова здрава.

# 700
  • Мнения: 897
galenaa изходния материал е като ПДЧ на топки. Ама какво да я правя, гризе си го ама и много си играе с палето. Одеве я гледах играеше с една топка/ единствената останала/ само си я хвърляше и буташе под него, пък си я изравя, прескача го, дърпа го абе голяма игра падна. Не го ползва за спане ама като играчка й е добре.
Аз искам друго да питам. Много ми е странна как ходи по голяма нужда. Не стои на едно място да си свърши работата ами спира се на едно място първоначално, свива се и тръгва и така си ръси след нея. Не ми се е случвало досега с друго куче, даже почнах да заглеждам и други кучета как са. Моя мъж си мисли, че съм луда и се вталясвам за най-малкото нещо ама ми е много странно.

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 6 056
И Елза така прави. А аз ходя с торбата след нея по цялата градинка. След като привърши и съм се навела, започва да рие с копита и да ме засипва с листа, кал и чужди л*на.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
В началото хранихме Макс с Happy Dog, но го хвана вирус разтройство с повръщане и отказа да я яде. Добре му се отразяваше. Не е пръцкал от нея. Сета е на Hills и пръцка много, но и тя май му омръзна, че незнам какво да правя. Другата седмица свършва чувала и трябва да реша.
Кучетата нямат нужда от "разнообразяване", и няма такова нещо като да му "омръзне" една храна ,за да е необходимо да се сменя. Ако яде и друго освен гранулите , най-вероятно "прави фасони".
Спирате се на една от която изхода е добре,козината мека и лъскава ,има енергия и слагате дажбата ,каквото изяло за 10-15 -толкова и вдигате купата, до следващото време за хранене.Няма
куче умряло от глад пред пълна купа.

Reflex е среден към нисък клас храна. Тея 32% протеин (не е уточнено дали е само от животински произход) са нищожно малко за куче.И не пръцкат от животински протеини ,а от разни растителни "пълнежи".От храна за кастрирани кучета няма никакъв смисъл,по-добре  да си яде високачествена храна в намалена дажба и да се осигури повече движение.Кучето не е котка само да се "търкаля" и тъпче.

# 703
  • Мнения: 897
Whitefang препоръчай някоя храна с добри протеини и на достъпна цена.
От Брит съм доволна, енергична е/даже много/ козината й е хубава и пухкава.
Tintina благодаря, успокоих се. След обсъждането на дисплазията ми се наби много в очите това ходене и се бях филмирала пак да няма нещо.

# 704
  • Мнения: 518
Понеже съм си бастун да питам, от онзи ден нов номер бебето научи-когато чуе тракане на чинии и започва неистово да квичи.разбирам че е бебе ама не трябва да свиква когато седнем на масата да прави такива концерти,ако го пратим в друга стая се почва още по-силно.не му се дава от масата,ял е,прегръщаме го,горкия просто не млъква,бутат му се играчките, но той забива зъби яко в краката и озверява,освен съвета "не му обръщайте внимание " друго  да се препоръча за възпитание?

Общи условия

Активация на акаунт