Февруарчета 2024 - Тема 9

  • 21 794
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
абе купи обикновен чаршав просто го подгъваш повече за какво ти е специален с тия размери Simple Smile  Освен това можете просто да купите плат иида го метнете на шивачка да го оразмери и пусне по един кант Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 8 580
И ММ това вика - ако не ми хареса ранфорса, да взема какъвто друг чаршаф ми хареса и да го носел на шивачка (знаел даже къде има, за разлика от мен) Simple Smile  Ще взема аз да ви послушам Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 986
Да, варианта с шивачката е много добър. Мисля, че излиза и по- евтино Yum А и си вземаш плат точно какъвто искаш.

# 63
  • Мнения: X
сатениран не бих купила , ние лично ползваме много и муселин Simple Smile там може същаа схема , муселин плат и шивачка Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 8 580
Ама няма как да тръгна сега да търся плат, бе, хора Simple Smile Ще взема някой готов чаршаф от хубав органичен памук и ще го занесем само да му оправи размера (и то ако не става с подгъване вкъщи). Аз магазините за платове дори не ги знам къде са, камо ли да хукна да обикалям София да си избирам Simple Smile

Последна редакция: чт, 28 дек 2023, 13:07 от ToniShu

# 65
  • Мнения: X
какаду е гигански магазин и има страхотни платове на сточна гара за чаршафи Simple Smile Ако все пак на някой му трябва тази информация

# 66
  • Мнения: 1 986
Има и онлайн, ама друго си е да се пипне, да. И аз не бих тръгнала, пък и я работи, я не с тези празници сега.
Екстра са си готовите. Simple Smile
Само от Лидл съм попадала на ужасно тънки, направо прозрачни. Ама бях пратила ММ да ги вземе, та си ги ползвах и тях след като помрънках Joy

# 67
  • Мнения: X
еми момичета аз съм май с малко ниско кръвно 120/60  ииза това тия дни ми е така отпаднало.Може битще взема се метна до шейново да ми премерят там кръвното и да видя бебето. Нещо не ща да звъня на Вецев макар че всички ме карат. Ама той сигурно е адски зает с тия празници

# 68
  • Мнения: 2 254
Като стана на въпрос за платове и материи, каква е разликата между муселинени, тензухени, бархетни и памучни пелени?

Засега съм си поръчала 6 памучни пелени от Рея и мисля да си остана с тях.

# 69
  • Мнения: X
ами различни са , примерно тензуха е повече попивен от муселина , муселина пък е лек и много дишащ, и примерно едно пончо от муселин за плаж съхне за 0 време , докато хавлията е тежка , трудно съхнеща.Аз ползвам много муселин, когато къпя бебето в първото къпане винаги е повито с пелена никога нее на голо в банята , много повече се адаптират към водата така ( макар че са плували сумати време в нея ) в дните в които не ги къпем  докато не падне този пъп те отвикватии ти малко и после им е стрес като ги сложих без пелена в коритото

# 70
  • Мнения: 340
Бла бла, сещам се само за едно нощно развлечение, ама за съжаление с тоя корем, то отдавна не е актуално при нас. 🤣🤣🤣
Иначе и аз съм готова за ставане, когато ида до тоалетната. Ако е към 2ч има шанс после пак да заспя, но мине ли 5ч, будя се и не заспивам. Дори че раждането наближава не ме успокоява, че нали след това хич не се спи.

Само като го погледна ММ как сладко си спи и прихърква, може да се върти колкото си иска и няма шкембе, ми иде да го набия от завист 🤣 Та ако е това което си помислих, че визираш, (разни интимности) категорично отпада наистина 😅 Че с всичката си наглост, твърди че и той не можел да спи заради мен. Била съм или хъркала или пъшкала 🤣

# 71
  • Мнения: 1 986
Като стана на въпрос за платове и материи, каква е разликата между муселинени, тензухени, бархетни и памучни пелени?

Засега съм си поръчала 6 памучни пелени от Рея и мисля да си остана с тях.

Не ти трябват повече, да. Поне като за начало, виж за какво ще ги ползваш и тогава реши какви. Някои хора ползват и по 800, де, ако бебето повръща и още сто неща. Ама аз например ги ползвах само при къпане, за завиване лятото и при разходки за сянка.

Разликата е в дебелината на самия плат като нишка, при муселина и технологията на производство. Понякога се слагат и други влакна, не само памук в тези материи и затова на другите е уточнено, че са 100% памук.
Тензуха си е марля, бархета плътен и мек по за зима сякаш, Бочи е написала за муселина.

# 72
  • Мнения: 55
Аз от тук https://www.instagram.com/zvunche.baby?igsh=N2M2NWZvdXZ2a291
поръчах моите чаршафчета мисля,че са ранфорс,но честно да ви кажа много ми харесаха.
Отделно имам въпрос някоя от вас дали пие Флебодия? Дали сте доволни изписаха ми го за кръвоснабдяване на плода, понеже все при измерване май не успяват да измерят правилно единия път тумбачето по-голямо от главата после обратното и така както вече сме към края почнах да се панирам сякаш 🤷🏽‍♀️

# 73
  • Мнения: 3 640
И аз взех Ранфорс и много ми харесват. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 340
Между другото, като изперете чаршафчетата, щели да станат по-меки или поне мен свеки така ме успокои. Аз още нищо не съм прала и подреждала, всичко си стои по кашоните. Знам само, че на тези които купихме пише 100% памук, па какъв е точно не съм се интересувала 😅
Флебодия пих, но заради разширени вени и хемороиди. Абсолютно никаква полза не видях и си я самоспрях. Но пък и негативен ефект не съм видяла, така че щом са Ви я изписали, можете да пробвате.

Общи условия

Активация на акаунт