Майски бебета 2024г. - Тема 4

  • 18 145
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 469
Mims1900 Препоръката е до 1 година, най - много година и половина и да се отбие,много става иначе, Къде е тази препоръка? Какво значи "става много"?Никога не съм чувала подобна информация, освен ако не е нещо отпреди 50 години. Давам ти една страничка да почетеш и да видиш американките как кърмят до 4 и още много полезна информация за кърменето (дамата, която я списва е сертифициран консултант с 6 деца, първото е 76-ти набор):

 https://www.facebook.com/AnneIBCLC

Тялото на човек е индивидуалност. Не сме роботи от един и същи модел. Затова да гледаш бебе по цифри е абсурдно. Едното ми дете беше 20 от 24 часа на гърдата ми, другото спеше по 7 часа нощен сън на 2 месеца и искаше да суче през 3-4-5 часа. И не защото аз съм съдавала режим (режима го създава то, другото е мъчение за детето с цел да се наложите), а защото си беше такова детето. Как изобщо си представяте, че като по график, всеки ден ще виждате 30г наддаване? Едното наддаде 1200г за 1-ия месец, другото 800.

До 4 години е вече прекалено за мен. Имам предвид, много като време, то на това дете му излизат зъби. Казах информацията ми е от достоверни източници,не от нета, все пак съм учила години наред и работила в различни отделения, не си измислям аз препоръки и съвети. Всяка майка си решава, казах, че не упреквам никого, а и не сме в Америка. Ако искате, оспорете професори, доценти и тн.,учебници. Казах и, че съм съгласна, че зависи и от детето, просто това, че препоръчват е едно, друго е какво ще правим и какво ще се случили. АЗ НЕ мога да споря с хора с дългогодишен опит, написали учебници и участвали в хиляди проучвания, казвам, каквото съм УЧИЛА и съвети.И то с Професори. Всяко дете е индидуално да, казвам основните неща, от медицинския университет, от СЗО,от проучвания, а ваше право, да си четете от където желаете.Целта ми е да дам общи съвети, мамите, които не сме раждали да имат общи представи горе долу нещата, как са, а вие ме нападате. Мисля, че идеята тук не е да се съдим и нападаме нали така? Всяка майка ще реши според нейното бебе, аз не налагам мнението си, а споделям препоръки и съвети, целта ми е да помогна! Като не ви харесва, не ме четете! Все пак малко уважение! До 2 години ми се вижда ок, 4 вече наистина е прекалено.

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 20:02 от Mims1900

# 721
  • Мнения: 975
Съгласна съм да се пази добрия тон. Информацията, която споделя мимс е полезна дори и когато върху нея се спори. ☺️
Но само ще вметна, че препоръката на СЗО и дори на нашето министерство(което много педиатри не го знаят) е 2г.
Тук искам да вметна, че всяка двойка майка дете е индивидуална. Нуждите и желанията също, но до 2 е хубаво да има млечни хранения, като след годинката това може и да си е обикновено мляко при желание.
Аз съм си привърженик на естественото отбиване, личи ми май 😂, но това си е работещо за моето дете и моето семейство. ☺️
Само искам да добавя, че бих препоръчала да се опитва да се създава режим след 3 месец(да мине 4ти триместър така наречения) и че дори при кърмене на поискване някак си той естествено идва режима при захранването. Не в точни часове де, то май почти никой не е чак толкова под час, но ориентировъчно поне.
Също за коментара за порасналите кърмачета и дърпането на блузи мога да кажа, че те са деца и ние сме родители. Ако смятате, че не е редно да ви скубе и хапе ще се постарете да прекратите това поведение, същото е с вдигането на блузата. За мен не беше ок и не съм позволявала.

# 722
  • Мнения: 349
Не знам от психологическа гледна точка как е ( мен ми се струва странно 4г момче например да се кърми, чисто емоционално и психически), но съм безкрайно сигурна, защото това работя, че повече от 2г кърмене ще доведе до изменения в захапката и нужда от ортодонтско лечение. Нека не пресоляваме манджата дет се вика

# 723
  • Мнения: 391
Моето така и не успя да засуче от гърда. Цедях и беше с шише. Кърмих до към 4 5 месец някъде, защото кърмата ми стана нехранителна. Не зная дали бих продължила или не, поради простата причина че така се случи при мен. Може би щях да кърмя още, но със сигурност нямаше да е след годината. Сега дори да кърмя пак ще цедя няма да е от гърда. Все още се колебая за кърменето( не защото не искам, а в момента съм на толкова лекарства, които едва ли ще се изчистят от организма толкова бързо) ще говоря с педиатъра живот и здраве като стигнем до там

# 724
  • Мнения: 1 787
Без да имам представа, но как така ще се кърми дете на 4 години? Нали ходи на градина, майката на работа. Имам приятелка с 4 годишно дете, та то си е голям човек, ще ме надговори. Не мога да си представя да го кърми.
Мимс, благодаря за изчерпателната информация. Друго е да си имаме акушерка в темата! ❤

# 725
  • Мнения: 782
Като цяло специално американките не са ми еталон за каквото и да било в отглеждането на деца 😀 но всяка майка има право сама да избере източниците си на информация, на кои от тях да се довери и кои да пренебрегне.

# 726
  • Мнения: 975
Lina Ivanova 672609, ако може малко достоверна информация, защото такава за първи път чувам. Даже за залъгалки и биберони се казва като граница 3 години, включително от ортодонтите, а те наистина водят до изменение.

Също не виждам връзка между кърменето и детската градина или пък работата на майката 🧐
По принцип това най ми е неприятно, когато стане въпрос за кърмене, критиките за продължителността винаги са много, докато храненето с АМ си е ок или пиенето на кисело мляко дори от бебешко шише си е ок.

# 727
  • Мнения: 1 787
Аз нямам деца, нямам и опит в кърменето. Просто дадох пример с приятелка с дете на тази възраст, скоро стана на 4, но от градината ги водят на екскурзии, на лагери. Майката пък доста пътува и не виждам просто как биха се случили нещата. Иначе разбира се, всеки си преценява до кога ще кърми, не съм го казала като критика. Ами просто, че днешните деца на тази възраст са си вече големи човечета, поне моите наблюдения са такива.

# 728
  • Мнения: 469
Съгласна съм да се пази добрия тон. Информацията, която споделя мимс е полезна дори и когато върху нея се спори. ☺️
Но само ще вметна, че препоръката на СЗО и дори на нашето министерство(което много педиатри не го знаят) е 2г.
Тук искам да вметна, че всяка двойка майка дете е индивидуална. Нуждите и желанията също, но до 2 е хубаво да има млечни хранения, като след годинката това може и да си е обикновено мляко при желание.
Аз съм си привърженик на естественото отбиване, личи ми май 😂, но това си е работещо за моето дете и моето семейство. ☺️
Само искам да добавя, че бих препоръчала да се опитва да се създава режим след 3 месец(да мине 4ти триместър така наречения) и че дори при кърмене на поискване някак си той естествено идва режима при захранването. Не в точни часове де, то май почти никой не е чак толкова под час, но ориентировъчно поне.
Също за коментара за порасналите кърмачета и дърпането на блузи мога да кажа, че те са деца и ние сме родители. Ако смятате, че не е редно да ви скубе и хапе ще се постарете да прекратите това поведение, същото е с вдигането на блузата. За мен не беше ок и не съм позволявала.

Съгласна съм, до 2 години и нещо ми се струва ок , аз лично ще опитам до годинка и нещо живот и здраве ,ако стане стане, обаче 4 та, то ще ме хапе и ще е зор.. ... Пък и Америка и БГ нямаме нищо общо като хора, като култура, генетика, изобщо, разбирания.. Благодаря иначе, да наистина сигурно е добре, дори след 3 месец, ама то бебето ще ни води.Режим е хубаво да се изгради, ако може.Попринцип на мен професори са ми препоръчали, до годинка и нещо,просто  защото после ще ми е по-трудно, то ще има зъби, и като цяло идеята е по-рано да се подготвяш и да улесниш и себе си . Напълно достатъчно е това, като време, но никой не е казал, така ще е точно. Наистина то ще те води и пак казвам така е, всеки е индидуален, формулите също не съм ги измисляла аз, нито материалите.,не са взети и от Интернет пространството. Наистина искам да съм полезна. Добре е да се спазва добрия тон. Като има нещо се добавяме и помагаме тук, даваме си съвети. И пак казвам аз никъде не съм казала нищо лошо, дори споменах, че се възхищавам, че, кърмщите не са се отказали, колкото и да е трудно още тогава било, че съчувствам на мамите, които още им е трудно знаете, още повече, ако жената реши веднага да има 2 дете, не е лесно бременна, та кърмачка. Направо евала, че се справяте с всичко наистина. Хубаво е да обменяме опит. 🤗🤗🤗🤗🌹Инфото междудругото ми е от БГ,а не Америка, от лекари, доц,и тн.,мн, мн. записки на лекции.За информация съм с медицинско, висше образование. Горе долу основни някакви неща и съвети, а как ще стане вече божа работа, нека сме живи и здрави само и ние, и те.Всички ни са избили хормоните, което е нормалнп, но нека се уважаваме, няма нужда от нападки и човек да го приема лично и да се засяга. Някои изразяват и собственото си мнение, опитваме се да си бъдем полезни, това е смисленото. Като има нещо да се добавим.Всяка мама наистина сама си решава, а и зависи и от бебето.

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 20:47 от Mims1900

# 729
  • Мнения: 407
Благодаря на Mimis 1900, че е споделила свои записки! Кърменето винаги е било обект на много дискусии, а и обвинения към майката. За да няма въпроси от типа "Ама как така си го кърмила 6 месеца/1 година/2 години?", аз напомням, че полезните свойства на кърмата, изразяващи се най-вече в това, че тя има IgG (имуноглобулин Г), който се предава на бебето и е именно пасивно предаден имунитет,  се губят след 6тия месец. Защото едва 6 месеца продължава отделянето на IgG в кърмата. Затова минимум 6 месеца кърмене си е топ за бебето, защото си му предал антитела. От там нататък преценката дали ще продължи да кърми е на майката.

# 730
  • Мнения: 2 831
То има и много критики ако не дай си боже не ти се е получило и нямаш кърма Simple Smile За всичко се намира някой да ти даде акъл.

Момичета, малко дъвчем едно и също последните страници и става досадно. Кажете нещо позитивно Simple Smile

# 731
  • Мнения: 469
Благодаря на Mimis 1900, че е споделила свои записки! Кърменето винаги е било обект на много дискусии, а и обвинения към майката. За да няма въпроси от типа "Ама как така си го кърмила 6 месеца/1 година/2 години?", аз напомням, че полезните свойства на кърмата, изразяващи се най-вече в това, че тя има IgG (имуноглобулин Г), който се предава на бебето и е именно пасивно предаден имунитет,  се губят след 6тия месец. Защото едва 6 месеца продължава отделянето на IgG в кърмата. Затова минимум 6 месеца кърмене си е топ за бебето, защото си му предал антитела. От там нататък преценката дали ще продължи да кърми е на майката.

Да така е за телата иначе, горе долу поне до годинка е хубаво, не само заради тях,но е факт, че после намаляват. Наистина нека всяка майка реши, и да се води и по бебчо, ама то си му излизат природно зъбки, за да се храни вече и с друга храна.  Все пак няма да подведа никого, аз не съм лош човек, не пиша часове, за да критикувам някого, и съм далеч от това, но наистина не е лесно на 3 4 години вече, просто е трудно, не съдя никого, особено бременна жена с 2 детенце да кърми, то те изтощава . Идеята е да си помагаме, даваме съвети, идеи, да се допълваме. Благодаря на всички, които са си направили труда да прочетат все пак и ме оценяват 🌹🌹🌹🤗🤗и пак казвам аз се възхищавам на жените за силата и избора, всяка мама иска най-доброто за детето си!

Ако нямаш кърма е вече друго..Написала съм за Хипогалактия, че е добре да се запази колкото има мляко, макар и малко е ценно, и за целта се прилагат другите млека и се дава и това малкото... Винаги се опитва първо всичко възможно, да се стимулира,и ако вече не може е друго. На всеки може да се случи, някои жени имат и противопоказания да кърмят, бебета има пази боже не могат да бъдат кърмени.... Както и да е, желая на всички успех и да няма проблеми! То трябваше да е и тази тема позитивна.... .

# 732
  • Мнения: 2 831
Някой купил ли е вече бебефон? Или ако вече имате от предишно бебе, да препоръчате такъв?

Също уред за бял шум полезно ли е според вас?

# 733
  • Мнения: 782
И аз търся препоръки за бебефон с камера, моля 😊
За белия шум аз мисля да пускам от Ютуб на телевизора, вместо да взимам специално устройство.

# 734
  • Мнения: 391
Някой купил ли е вече бебефон? Или ако вече имате от предишно бебе, да препоръчате такъв?

Също уред за бял шум полезно ли е според вас?
нито едното нито другото ми вървеше работа, ей така бяха купени само. Накрая ги подарих

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт