Любители на котки - Тема 190

  • 28 144
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 721
Днес с девойките направихме елхата, а толкова много ми се искаше това да се случи след поне още 10 дни, но от както се прибрахме от Германия не са млъкнали. Изи е просто фурия и сега е почти напълно ограничена да влиза в трапезарията 😅Още с поставянето и се метна върху нея и се катери към върха😆просто ще е чудо трета година ако оцелее. Намятах около нея кори от мандарини и докато бяха силно ароматни стоеше настрана и мигаше на парцали 🤭
Сега я приканвам са легне при мен, но просто иска са продължи са прави бели🙃😎

# 46
  • Мнения: 365
Момичета,много съм притеснена..
от 03.12. Коки е болен и на антибиотик. Правиха му тестове, отрицателни са. Последната вет. Каза, че може би е настинал, но проблема е че отслабна с почти килограм а нищо не иска да хапне. Тази сутрин с триста зора му впръскахме две спринцовки разредена с водичка паста гастроинтестинална на Путина.
Какво да го правя не знам. Как да му предизвикам апетит, защото става все по-омърлушен, то само лекарство приема и никаква храна.
Сега пак отивам до лекарката да я питам какво да правим.

# 47
  • Мнения: 846
Момичета,много съм притеснена..
от 03.12. Коки е болен и на антибиотик. Правиха му тестове, отрицателни са. Последната вет. Каза, че може би е настинал, но проблема е че отслабна с почти килограм а нищо не иска да хапне. Тази сутрин с триста зора му впръскахме две спринцовки разредена с водичка паста гастроинтестинална на Путина.
Какво да го правя не знам. Как да му предизвикам апетит, защото става все по-омърлушен, то само лекарство приема и никаква храна.
Сега пак отивам до лекарката да я питам какво да правим.
Роси, има паста, която се намазва в ушичките на котето при котета без апетит. Питай доктора дали е подходяща.
Ние бяхме купили, но не сме я ползвали.
Задължително с предписание, защото нашия доктор каза, че много "успива", каквото и да значи!

# 48
  • Мнения: 765
Момичета,много съм притеснена..
от 03.12. Коки е болен и на антибиотик. Правиха му тестове, отрицателни са. Последната вет. Каза, че може би е настинал, но проблема е че отслабна с почти килограм а нищо не иска да хапне. Тази сутрин с триста зора му впръскахме две спринцовки разредена с водичка паста гастроинтестинална на Путина.
Какво да го правя не знам. Как да му предизвикам апетит, защото става все по-омърлушен, то само лекарство приема и никаква храна.
Сега пак отивам до лекарката да я питам какво да правим.

А бъбреците добре ли са? Какво всъщност лекуват? Като чуя котка да не яде и ми се свива сърцето. Огледайте му небцето, има ли ранички в устата? Аз какво бих направила на ваше място - ще опитам да дам възможно най-апетитната храна, която му е най-любима. Варено пилешко месо, пасирано с бульона, варено свинско пак пасирано, риба.. такива неща. Ако пък започне да повръща, направо търсете по-добър ветеринар.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Сивчо спира да яде като има афти в устата, редовно ги прави, останало му е от предишно заболяване и го пръскаме с грануфорин.
Сега ще го натоваря и него заедно с Маслин, да му видят устата, профилактично.
Роди, има ли лига котето?

# 50
  • Мнения: 387
Мира Иванова, каква е котешката храна, с която пухкавелка е отслабнала?

Ето един разбойник, който атакува елхата. Играчките по нея намаляват с всеки ден


# 51
  • Мнения: 846
Момичета, теста на котето излезе положителен за ковид. До колкото разбрах сега не е болна, преболедувала е и тя самата има имунитет, но не може да съжителства с други котета нали?
Има ли някакъв вариант или подлагам моята на риск, ако я взема?

# 52
  • Мнения: 5 121
Страхотна празнична тема, Таня! Благодаря!
Плащам данъка с един Сина, търкалящ се от кеф. Мм казва, че е дебел, че съм го охранила като прасенца и трябва да му намаля яденето. А как да стане това? Пък и той просто е приятно заоблен Joy Ми зима е, всички се позаобляме, нали?
Дебел бил, мхм. Екстра си е.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 11:45 от cardhu

# 53
  • Мнения: 365
Момичета, Коки няма афти или лиги. Лекарката казва, че може би е настинка. Проблема е, че му е празно стомахчето а му даваме антибиотик и затова не му се яде, понеже му е лошо. Лекарката каза да му даваме само лечебна храна, но преди малко му дадох пауч със сьомга на Уискас, защото това обича. Веднага близна от сосчето, но не е ял. Лечебните храни не иска да ги погледне дори. Той не яде домашно варена храна.
Кити, и аз така го взех Коки за компания на Оливър, но като че ли той му "спря тока". Такъв стрес му налага през тези два месеца, че започна да линее Коки и ето ни сега...

# 54
  • Мнения: 846
Момичета, Коки няма афти или лиги. Лекарката казва, че може би е настинка. Проблема е, че му е празно стомахчето а му даваме антибиотик и затова не му се яде, понеже му е лошо. Лекарката каза да му даваме само лечебна храна, но преди малко му дадох пауч със сьомга на Уискас, защото това обича. Веднага близна от сосчето, но не е ял. Лечебните храни не иска да ги погледне дори. Той не яде домашно варена храна.
Кити, и аз така го взех Коки за компания на Оливър, но като че ли той му "спря тока". Такъв стрес му налага през тези два месеца, че започна да линее Коки и ето ни сега...
Роси, пожелавам ви бързо да се възстановите.
Предполагам котето не е било положително за нищо?

# 55
  • София
  • Мнения: 28 571
Роси, защо не пробваш със супи след като е близнал само соса? Ние даваме на Кити от дм-ските и тя ги обожава.

# 56
  • До морето...
  • Мнения: 266
MirraBbell,oтносно храната.2 месеца храних моето с гранули за кастрирани Wild freedom + нормални консерви (не диетични) и отслабна малко .Не съм го теглила,че не стои мирно,но на 2 рия месец започна да си личи ,че се е дръпнал на кг. Е,може половин кг да е свалил, не много,но се виждаше.С мъжа ми забелязахме,че корема му почна да хлътва и му взех  от нормалните гранули.Какво му стана не знам ,но за 20 дни изяде 2 кг с охота ,а досега ги изяждаше за месец .Веднага качи видимо и си върна почти предишния вид.
Момичета, знаете ли през какъв период мога да редувам с гранули за кастрирани?Примерно, ако напълнее повече и му взема пак диетични, после отслабне и пак яде нормални ,не е ли проблем?Извинете ,ако въпроса ми е глупав, ама ми е интересно 😀

# 57
  • Мнения: 10 601
Роси_, аз бих сменила лекарката.

Момичета, теста на котето излезе положителен за ковид. До колкото разбрах сега не е болна, преболедувала е и тя самата има имунитет, но не може да съжителства с други котета нали?
Има ли някакъв вариант или подлагам моята на риск, ако я взема?
Котето е излязло положително за антитела на котешки коронавирус (да не се бърка с причинителя на ковид и с ковид). В този случай, аз бих направила тест и на другото коте. Ако е отрицателен, отговорът е да, подлагаш го на риск. Дали ще се разболее от фип - Божа работа, но статистиката уж сочи, че след третата годинка шансовете да се разболее от фип намаляват значително.
Може да съжителства с други котета, защото също не е задължително да шедва вируса, както и не се знае кога и през колко време може да го шедва, но пак подлагаш другото коте на риск, ако е отрицателно за антитела на корона.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 11:39 от amy_nka

# 58
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Записвам се в новата тема. Мила беше много щастлива тази седмица, защото имахме на два пъти гости. Много обича нови хора. Вре се, души ги, търка им се, освен че си и хапна от букетите (има едно зелено палмоподобно, което тя много обича)

И едно коледарче отпреди седем години, което на днешна дата е селски алфа котарак на вилата при нашите. Дивото му отива.


Може ли да ми напомните пак как се качваха скрити снимки, моля!

# 59
  • Мнения: 846
Роси_, аз бих сменила лекарката.

Момичета, теста на котето излезе положителен за ковид. До колкото разбрах сега не е болна, преболедувала е и тя самата има имунитет, но не може да съжителства с други котета нали?
Има ли някакъв вариант или подлагам моята на риск, ако я взема?
Котето е излязло положително за антитела на котешки коронавирус (да не се бърка с причинителя на ковид и с ковид). В този случай, аз бих направила тест и на другото коте. Ако е отрицателен, отговорът е да, подлагаш го на риск. Дали ще се разболее от фип - Божа работа, но статистиката уж сочи, че след третата годинка шансовете да се разболее от фип намаляват значително.
Може да съжителства с други котета, защото също не е задължително да шедва вируса, както и не се знае кога и през колко време може да го шедва, но пак подлагаш другото коте на риск, ако е отрицателно за антитела на корона.
А ако нашата има антитела, няма ли опасност за нея?

Общи условия

Активация на акаунт