Термин Август 2024 ♥

  • 22 625
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22
Момичета, може ли да ви попитам за съвет?
Щом съм записана по ЗК при една докторка и искам да се преместя при друга, трябва ли да се отпиша от първата или мога направо да се запиша при втората, както е с ЛЛ? И дали някоя от вас се следи при д-р Мазнейкова- София?
В момента се следя в Пловдив, но съм си решила да раждам в МБАЛ Св. София при Зебрите и д-р Мазнейкова. Първоначалния ми план беше, след феталната да се преместя, но после реших, че не ми се разкарва до София всеки месец. Докторката, която ме преглежда сега е много мила, НО много претупва. Знам, че няма какво да се прави много, но вчера се записах по ЗК и само ме попита за ръст и тегло, пусна изследванията и толкова. После видях на амбулаторния лист, че си е измислила кръвно налягане и е записала грешни тонове на бебето. Аз онзи ден на шега си измерих кръвното и първо излезе 75/35, после станах да се преместя и го измерих и аз около 80/50. Доста е нисичко, а тя записала в листа 115/65.
Еми ако ще я караме така, ще си ходя в София. И то гадното е, че тя е много бърза и бързо говори, а аз нямам време да си спомня какво съм искала да я питам. Все пак емоциите са големи, а тя си изказва монолога и ми пожелава лек ден. За съжаление забравих да и кажа за кръвното, аз толкова бях притеснена дали всичко е наред, а после като видях как се движи бебето и всичко ми излезе от главата.

Аз на твое място бих си останала по ЗК при тази лекарка и бих направила преглед на частно при д-р Мазнейкова. Препоръчвам я с две ръце и знам, че ще почувстваш сигурност и успокоение при нея. Но ако всичко е наред не виждам защо за всеки преглед да биеш толкова път. Казвам го просто като съвет. А на нея смятам, че в прав текст можеш да си и кажеш каква е ситуацията. Успех!

# 721
  • Мнения: 162
Благодаря ти много за отзива. Sparkling Heart  Ще изчакам до 12та седмица да видя, когато вече съм официално бременна дали ще се промени отношението. Но, определено ще се видя и с д-р Мазнейкова. Проблема е, че с това претупване ме е страх да не пропусне нещо важно.

# 722
  • Мнения: 16
Момичета, пренаталният кога най-късно може да се направи, в коя седмица ?

# 723
  • Мнения: 1 199
Момичета, пренаталният кога най-късно може да се направи, в коя седмица ?
Мисля, че няма краен срок - след 10та седмица когато и да се вземе кръв, ще има достатъчно генетичен материал и от бебето. Друг е въпросът дали е разумно да се прави в значително по-късна седмица - според мен при съмения е по-добре да се направи когато и да се появят. Но вече за да се одобри аборт по медицински причини след 12та седмица мисля, че трябва потвъждение на резултата и от инвазивен тест.

# 724
  • Мнения: 162
Момичета, ядох една салата купешка и беше с някакъв дресинг.. беше много вкусна, но ми раздразни много корема. Вече от един час насам ми се гади, връщат ми се киселини и е ужасно. Знаете ли дали мога да пия нещо или какво да направя, за да премине това раздразнение на корема… 🤮

# 725
  • Мнения: 1 606
Мазнейкова майка или дъщеря?

# 726
  • Мнения: 44
Момичета, ядох една салата купешка и беше с някакъв дресинг.. беше много вкусна, но ми раздразни много корема. Вече от един час насам ми се гади, връщат ми се киселини и е ужасно. Знаете ли дали мога да пия нещо или какво да направя, за да премине това раздразнение на корема… 🤮

Аз така бях онази вечер след един много вкусен султан кебап няколко пъти повръщах. Помага ми газирана вода и солети обикновенни. На другия ден още ми беше лошо, но с айрян, бисквитки и ябълки ми стана доста по-добре.

# 727
  • Мнения: 22
Мазнейкова майка или дъщеря?

Дъщеря - д-р Илияна Мазнейкова. За нея са ми впечатленията.

# 728
  • Мнения: 162
Много благодаря, Jessie23

# 729
  • Мнения: 1 606
Мазнейкова майка или дъщеря?

Дъщеря - д-р Илияна Мазнейкова. За нея са ми впечатленията.

А какви са? Аз нямам впечатления от дъщерята, но имам някакви от майката.

Аз тези дни малко съм яхнала метлата. Та... И да избирате, и да не избирате, накрая пак няма да имате думата на самото раждане.

Наскоро моя близка роди, предизвикано раждане, непочистена добре... Няма да навлизам в подробности. И моя опит е такъв от българското ми раждане. Прибираме се в къщи и след около 8-10 дни от раждането, някакви съсиреци ми изпадват. В чужбина имах домашно раждане с екип. Как нищо нито ми изпадна, нито някой ми форсира раждането, нито ми форсира раждането на плацентата, нито ми форсираха прерязването на пъпната връв, нито някой ми предлага съхранение на стволови клетки на луксозна цена... Даже ако ви кажа, че гинеколог след това не ме е виждал едно 5 години напред...

# 730
  • Мнения: 162
За дъщерята питах. Аз за майката също съм чувала хубави отзиви, но само дъщерята работи със Зебрите. Да ти кажа, аз само заради това избирам акушерките, защото и аз не искам доктора да има голямата дума. Не искам нищо да се форсира, не искам да ми се казва как да раждам и т.н. Само при тях и при Олга жените имат някаква дума. Писнало ми е от това да ти налагат да раждаш на магарето и после да ти взимат детето, все едно е тяхна собственост. Не можело да седи с теб 2та часа в залата, после "ама за какво ти е да го слагаме на гърда, ти нямаш кърма" и му бутат АМ... ох, много дълга тема. И аз имам много негативни мнения. То е ясно, че няма да е както в чужбина, да си водиш ти раждането и да си спокойна, то все трябва да ти се каже "айде по-бързо да става, че има опасност от инфекция". Как тук изведнъж станахме толкова кекави, че 60-70% раждат секцио и 60% от бебетата са с проблем след раждането...

# 731
  • Мнения: 162
За съжаление наистина в Бг е малко зле положението.. аз така или иначе ще се прибирам завинаги в Бг, но ако всичко е наред с бебето ще си родя тук.. Но за тези години живот в чужбина - няма сравнение с Бг.. наистина.. просто уреди, държание всичко е на ниво..

# 732
  • Мнения: 238
Момичета, почти изписахме темичката. Кой иска да направи новата? 🙂

# 733
  • Мнения: 14
За съжаление аз бях до тук. При днешния преглед (7+5гс) се установи, че е спряло да се развива миналата седмица, няма пулс. За сега прекратяванме опитите си за второ.
Пожелавам успех на всички!

# 734
  • Мнения: 927
Ще ви разкажа за моето първо раждане на кратко.  Никой не ме е форсирал ( то раждането само си се форсира в един момент). След самото раждане бебето не изплака веднага, направиха ми епизиотомия и се наложи зашиване. След като приключиха манипулациите по мен, ми дадоха бебето да си го гушкам в родилна зала там колкото време стоях. После я взеха..и честно казано добре, че я взеха, не се чувствах в състояние да е с мен.
Имаше опция да се наложи секцио, защото бебе не беше в правилна позиция на последния преглед преди раждането, но лекарката каза, че ще се реши  на момента защото често се завъртат в последния момент и така и стана.
Никой не ме е насочвал към секцио.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт