Термин Август 2024 ♥

  • 22 635
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 239
Margarita999, моят преглед беше в 6+5 г.с. (макар че съм с малко по-късна овулация съм) и се видя 15мм сакче с ембрион, не се чу пулс, но лекарката каза, че е много рано, дори не очаквала да се види ембрион, а да има само сакче. Все пак знам и случаи за пулс в 6 г.с., така че успех! Flowers Four Leaf Clover

Мен ме вика чак на 28-ми за пулс и тогава ще съм в 9 г.с., не знам как ще издържа от нетърпение.

За симптомите, при мен са тежест ниско долу, болезнени гърди и съм доста емоционална, рева си по 1-2 пъти на ден, засега само вкъщи. Joy Надявам се всичко да си е наред, бях чела, че гаденето идвало 7-8 седмица.

Последна редакция: сб, 09 дек 2023, 20:38 от kuklichka_

# 61
  • Мнения: 1 606
Привет, августовска групичка 💜 от още една кандидатка за два броя 🍀💕
Чхг от днес е 1580 на ден 11 след ЕТ. Може да е малко глупаво, но редовно вися във форума и едва днес сетих, че има такава темичка! 🤔😄 Това ми е един от симптомите - коства ми доста повече, за да съм съсредоточена и да не правя нелогични неща ежедневно. Започнах на работа да си треперя да не правя грешки. Много леко витае усещане за гадене, особено ако съм се возила на някакво превозно средство, спи ми се и сънувам като машина за сънища. А, и на моменти баш си усещам корема все едно отсега се постяга, та си пия вече превантивно но-шпа-то. За останалото съм добре, никакви придърпвания или нещо подобно, освен че д-то ми става на решето, тъй като съм с мускулни инжекции прогестерон. Така свикнах на всякакви боцкания, че изобщо не ми пречат, но пък леко наболява мястото, чак си накуцуквам, като някакъв рефлекс да ми е по-лежерно, докато ходя. Много ми е хубаво да се разхождам и се радвам, че съм така (засега). Термин - повечето сайтове дават 15.08, накои дават 16.08

От сърце пожелавам на всички най-хубавите новини! 🍀🌸💚

# 62
  • Мнения: 162
Добре дошла Mama2288 още едни близнацииии, УНИКАЛНО! 🍀🍀🍀
Като каза машина за сънища - и аз съм същата. Значи направо такива глупости сънувам - ВСЕКИ ДЕН, че направо не мога да повярвам 😂 значи не съм единствена ☺

Симптоми: болките в гърдите намаляха от днес, но се усеща напрежение. Постоянно ми се връща храна все едно да повърна, но не повръщам и това става за секунди.. не знам дали е симптом на бременността, болките ниско долу си ги имам от време на време иии мога да си заспя по всяко време 😂

А при другите момичета как са симптомите? 🫶🏻

# 63
  • Мнения: 238
Mama2288, добре дошла, страхотно ЧХГ си имаш, пу пу! 🥰😘❤️ Ще чакаме с нетърпение новините от първия преглед, като му дойде времето Simple Smile
Разбирам те напълно за болките от инжекциите - аз съм с 2 × 1 Progestan dex и 1 на ден Oksapar, но моите са само подкожно в корема. Целият ми е насинен и вече трудно намирам място по него, което да не е болезнено, но ще стискаме зъби в името на сладките бебоци, няма как 🥹😊
Иначе и аз съм супер разсеяна, ужасно трудно се фокусирам над работните ми задачки. Честно казано, мисля да избутам някак до средата на януари и да излизам в болничен, защото не искам да рискувам. На 41 съм, след инвитро, а и с близнаци, та доки каза, че супер много трябва да внимавам и да се пазя.
Вие до последно ли ще работите, момичета?
Стискам палци на всички за още хубави новини оттук нататък! ❤️

Последна редакция: сб, 09 дек 2023, 22:24 от Ivchoni

# 64
  • Мнения: 1 606
Софи, благодаря ❤️ Трябва все пак да се отбележи, че тези от нас, които сме с инвитро, особено от чужбина с ДЯ, имаме по-голяма вероятност за двуплодна бременност. От моя опит като че ли българските репродуктивни специалисти ги е страх малко повече или повече се презастраховат, но май по-рядко са склонни да върнат две или повече пъвокачествени ембриончета. Връщат, когато качеството им не е добро, което не е същото. Аз имам едно инвитро преди година точно, на 4.12.22 тествах отрицателно. Сега ми върнаха 3 и честно казано нямам идея дали ще е 1,2 или 3 хванати, но искаме 2 💜

А за симптомите, не казвам нищо за гърдите, защото те се помпят, поне при мен винаги, когато приемам естрофем и вече му свикнах на това явление. За мъжа ми още е доста ново, но не се оплаква, макар че мааалко има причина или може би по-скоро аз съм за оплакване, ха ха ☺️😄

Опитвам да ви/ни разведря, мили дами, от притеснения и вълнения. Наскоро чух най-вярното и най-зареждащо нещо в този процес: Нито за миг не съм мислела, че нещо ще се обърка. Ето с това мислене и с тази психика, мечтите се сбъдват, а чудесата се материализират докрай! 🌷🍀

# 65
  • Мнения: 162
Ще се хвана за това изречение и няма да го пусна 🍀 Успееех ти пожелавам от все сърце и до финал 🍀🫶🏻

# 66
  • Мнения: 1 606
Ивчони, много ми е драго и тук ☺️❤️🌸💜🍀

Аз бия клексан в корема, но той не боли. Мога да го бия без да виждам на фокус, т.е. без очила 😊 Във вторник трябва да го спра. Прогестерона по дупето ще е до 12г.с. Нямам грижи, не го бия аз 😄

Аз май съм кака на всички 😜 Няма да се даваме. ☺️🤪🌺💐

Ще следя с трепет вашите истории и новини от прегледи! 💕💕💕💕💕

Но може и аз да отида още другата свдмица, ще видим какво ще ми кажат. Иначе от клиниката по схема ми искат да правя ехограф на 26.12

Пожелавам на всички ни тупкащи сърчица и здрави ембриончета да си растат, растат! 🍀🍀🍀🍀🍀

В един сайт ми даде, че съм в 4с 2д, а органите се формирали до 15.12.

Софи, успех и на теб и 🍀💕💜🎁🎉

# 67
  • Мнения: 169
Sophiaa, добре дошла при нас! Всичко да върви по вода ти пожелавам! 🍀❤️🍀
Момичета, днес бях на първи преглед в 5 гс и 2 дни (малко непредвидено, принципно трябваше чак на 14ти, но се бях филмирала нещо и реших да ида по-рано за собствено успокоение) и... имаме си 2 плодни сакчета на правилното място! ❤️ Много съм щастлива и съм една идея по-спокойна след като вече ги видях с очите си Simple Smile
Другата седмица се надявам вече и ембриончетата да се виждат и всичко да им е наред, пу пу! 😃
Me, Myself & I, дано и двете с теб да си останем с по 2 бебчета в коремчетата до финала и да си споделяме близнашки вълнения 🥰

Здравейте, мами!!!Честито на всички! На 7ми бях на доктор и при нас се видяха 2 плодни сакчета - "двуяйчни близнаци,, доктора каза, че всичко е наред и са застанали както трябва. Назначи ми преглед за след 2 седмици. Напоследък ми е много зле, сутрин повръщам много,храня се изключително бавно, защото след повръщането корема ми е много раздразнен... Сега съм към 7г.с , и се надявам тези гадни симптоми да отшумят по- бързо. Но, пък и всичко да е наред с бебетата......Малко се притесних, когато разбрах че са две, тъй като ми е първа бременност - за едно се притеснявах, та камо ли две...., но пък никой неможе да избяга от съдбата си....сега да видим, каквото Господ е решил-това ще бъде.
Нека споделяме информация и за напред!

# 68
  • Мнения: 238
Лелее, колко готини новини ❤️❤️❤️ Просълзих се просто .... 🥹🥹🥹
Mama2288, моето ЧХГ на 11ти ден беше 819 и съм с 2, твоето е доста повече, та може и трички да са се захванали 🥰 С нетърпение ще чакам да се отчетеш след прегледа 😘 Мене точно Оксапара (турския Клексан) адски ме боли като си го бия, а принципно съм издръжлива на болка. Преди години си биех Фраксипарин и нищо не усещах, не знам сега защо така се получава.
Desi Dimitrova, ехааа още една бъдеща мама на двама! 🥰🥰🥰 Стиснати палци и на теб всичко да е по вода и занапред! 🍀🍀🍀
Големи емоции, голямо чудо Simple Smile Досега си ревах на едно клипче в YouTube - така, от щастие, и от хормоните Simple Smile
Целувки на всички! 😘😘😘

# 69
  • Мнения: 162
Малее колко близнаци ще имамее, много хубаво 🤗🤗🤗
Аз утре съм на преглед - МНОГО се притеснявам.. стискайте ми палциии да е всичко наред 🍀😍

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 458
София, всичко ще е наред, сигурна съм. Но все пак ще стискам палци. Heart

Деси, добре дошла в темата, както и в отбора на мамите с близнаци! Не се притеснявай, то даже по-добре, че още с първата бременност са две. На мен ми е втора бременност, имаме мъник на година и половина и се притеснявам как ще се оправяме с 3 малки деца и то с малка разлика. Но знам, че все някак ще се справим, длъжни сме.

# 71
  • Мнения: 169
София, всичко ще е наред, сигурна съм. Но все пак ще стискам палци. Heart


Сигурна съм, че ще се справяте....Няма случайни неща, не случайно Господ Ви е избрал. Изпращам много положителни мисли, към всички.... 🥰

Деси, добре дошла в темата, както и в отбора на мамите с близнаци! Не се притеснявай, то даже по-добре, че още с първата бременност са две. На мен ми е втора бременност, имаме мъник на година и половина и се притеснявам как ще се оправяме с 3 малки деца и то с малка разлика. Но знам, че все някак ще се справим, длъжни сме.

# 72
  • Мнения: 520
Ще се справите, разбира се, моите са с 1г 7м разлика,две момченца, сега пак ще е малка разлика. Просто е малка лудница Simple Smile
София, всичко ще е наред, сигурна съм. Но все пак ще стискам палци. Heart

Деси, добре дошла в темата, както и в отбора на мамите с близнаци! Не се притеснявай, то даже по-добре, че още с първата бременност са две. На мен ми е втора бременност, имаме мъник на година и половина и се притеснявам как ще се оправяме с 3 малки деца и то с малка разлика. Но знам, че все някак ще се справим, длъжни сме.

# 73
  • Мнения: 1 606
Деси, добре дошла и от мен! ❤️🌸Чудесни новини! Ще има да обменяме опит и да се филмираме умерено 😄

Софи, силно стиснати палци за утре! 🍀🍀🍀❤️❤️❤️

Ивчони, какво да кажа, онзи ден една лаботантка ми рече, че това чхг със сигурност не е на 3, даже може би няма да са две. 🤔 След това изгризах де що има по темите и не ми се струва малък резултата, ама ще си чакам до преглед за истината.

За Клексана, дали е от иглата, де да знам, мен не ме боли. Понякога пробожда трудно и просто бавно и търпеливо чакам да си хлътне почти сама игличката, няма смисъл да напъвам, като усещам връхчето да заяжда по незнайни причини. През последните два дни ми излиза сърбеж на местата по корема. Сигурно от лепенките, като ги забравя по-дълго

Дами, за момента като цяло съм добре, което ми е много любопитно и ме изненадва, ако има повече от едно в коремчето. Нищо драстично не усещам, дори в колата още ми понася, а съм от прилошаващия модел.

# 74
  • Мнения: 203
Привет и от мен! Още една мама съм с включване от Германия.

Миналият понеделник направих тест, бях с 6 дни закъснение и излезе категорично положителен и от тогава направо ще се побъркам от нетърпение за прегледа при доктора сега в понеделник следобед. Това ще ми е второ детенце, баткото е на 2г 8м. А точно защото баткото беше болен изобщо не бях обърнала внимание, че ми е закъснял цикъла.

Термин по приложения ми дава 5ти август.

Симптоми и при мен основно са гърдите, като през изминалата седмица на моменти сякаш имам минимално гадене като ям по-мазни храни. Миналият път нямах и сега това малко ме притесни.
Като цяло предната бременност ми беше супер, надявам се пак на такава. Не сме казали на никого за сега, аз чакам прегледа и след това може да се наложи да кажа спешно на майка ми тъй като имаме организирана почивка за лятото с моите родители и брат ми, а се притеснявам, че може докторът да ме посъветва да я отменя.
Знам, че е адски рано, но моят мъж откакто съм му показала теста е категоричен, че ще имаме момиченце, а той сякаш е много добър в манифестациите, така че надявам се ще видим дали ще е познал.

Пожелавам лека бременност на всички ни и всички да завършим със здрави бебенца накрая.

Общи условия

Активация на акаунт